Karta kredytowa Pekao – opinie

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników
Inne produkty PEKAO S.A.

Karty kredytowe to nieprzerwanie jeden z najpopularniejszych elementów ofert działających w Polsce banków. Stanowią nie tylko zabezpieczenie dla bieżących wydatków, ale i mogą paradoksalnie nieść dla użytkującego szereg dodatkowych korzyści – czego dobrym przykładem jest choćby karta kredytowa Pekao.

Bank Pekao to jeden z banków o najbardziej ugruntowanej pozycji rynkowej, który pomimo podobieństwa swojej nazwy do innego, konkurencyjnego PKO BP, cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Dzisiaj przyglądamy się ofertom kart kredytowych od tej popularnej instytucji finansowej, reklamującej się od niedawna hasłem „Bierz życie za rogi”.

Karta kredytowa Pekao – jakie warunki trzeba spełnić?

Ubiegając się o kartę kredytową w Banku Pekao, warto pamiętać o konieczności spełnienia typowych dla tego typu produktów warunków. Znając ich pełną treść, będziemy mogli lepiej przygotować się do złożenia wniosku i sprawnego przejścia wszystkich związanych z tym procedur weryfikacyjnych.

 1. Klient musi być osobą co najmniej pełnoletnią, czyli taką, która ukończyła już 18. rok życia i posiada pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych.
 2. Z oferty mogą skorzystać osoby, które posiadają stabilne i udokumentowane dochody, które są w stanie potwierdzić stosownymi zaświadczeniami.
 3. Wysokość znajdującego się na karcie kredytowej limitu zostanie dostosowana do stanu naszej aktualnej kondycji finansowej.
 4. Klientem mogą zostać tylko obywatele polscy, którzy legitymują się ważnym dowodem osobistym.
Karta kredytowa pekao

Karty kredytowe Pekao – dostępna oferta

Pora przyjrzeć się szczegółowej ofercie kart kredytowych, które są dostępne w portfolio banku Pekao. W tym celu przyglądamy się pełnej zawartości zakładki „karty kredytowe” na stronie internetowej banku.

 1. Karta kredytowa Elastyczna.
  – Limit kredytowy od 1000 do 30 000 złotych.
  – 0 złotych za obsługę karty, jeżeli wykonasz co najmniej jedną transakcję miesięcznie.
  – Elastyczna spłata.
  – Możliwość korzystania z programów lojalnościowych.
  – Dostępna usługa Apple Pay, która umożliwia płatności mobilne.
  – RRSO: 9,27%.
 2. Karty kredytowe srebrne.
  – Do wyboru: Pekao MasterCard Credit Silver i Pekao Visa Credit Silver.
  – Limit od 1000 do 20 000 złotych.
  – Okres bezodsetkowy do 55 dni.
  – W pakiecie ubezpieczenie karty.
  – Możliwość dokonywania wygodnych płatności w internecie.
  – RRSO: 12,23%.
  – Dostępna usługa Apple Pay, która umożliwia płatności mobilne.
 3. Karty kredytowe złote.
  – Do wyboru: Pekao Mastercard Credit Gold i Pekao Visa Credit Gold.
  – Limit kredytowy od 5000 do 50 000 złotych.
  – Okres bezodsetkowy do 55 dni.
  – Ubezpieczenie karty w pakiecie.
  – Wygodne płatności zagraniczne.
  – RRSO 11,83%.
  – Dostępna usługa Apple Pay, która umożliwia płatności mobilne.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową w Pekao?

Tradycyjnie już dla naszych recenzji kart kredytowych, proces wnioskowania o taką formę finansowego wsparcia przedstawiamy na przykładzie wariantu wirtualnego. Bank Pekao bowiem, nie inaczej niż większość konkurentów, oferuje swoim klientom możliwość przejścia tej procedury bez konieczności wychodzenia z domu, co jest niezwykle istotne w obecnych czasach. Jakie etapy trzeba przejść?

 1. Wejdź na stronę Banku Pekao i zwróć wzrok na pasek menu, wybierając zakładkę „codzienne bankowanie”.
 2. Następnie skieruj się do dedykowanej strony opisującej produkty kart kredytowych, czyli po prostu – „karty kredytowe”.
 3. Zapoznaj się z podstawowymi cechami, jakimi wyróżnia się karta kredytowa Pekao i oceń, czy spełniają one Twoje oczekiwania. Do wyboru, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, masz produkty z taryfy podstawowej, jak i „srebrne” oraz „złote”.
 4. Wybierz czerwony przycisk „zamów kontakt”, po czym strona banku przekieruje Cię do formularza kontaktowego. Podaj w nim swoje imię, nazwisko i telefon, a także porę, w której oczekujesz, aby konsultant banku odezwał się. Jeżeli jest Ci to obojętne – wskaż opcję „dowolna pora”.
 5. Po zaznaczeniu niezbędnych zgód i wybraniu czerwonego przycisku „wyślij” i oczekuj na telefon z banku Pekao.
 6. Dalsze procedury przeprowadzone zostaną telefonicznie – bank zweryfikuje Twoją tożsamość, sprawdzi wysokość uzyskiwanych dochodów oraz ich źródło, a także poprosi o przedstawienie orientacyjnej wysokości miesięcznych wydatków.
 7. Po pozytywnej decyzji i zawarciu umowy, karta zostanie wysłana pocztą na wskazany adres klienta.
 8. Po dokonaniu aktywacji możesz swobodnie korzystać z karty.

Karta kredytowa Pekao – podsumowanie

Zalety:

 • Bardzo atrakcyjne warunki karty „Elastycznej”, na czele z wysokim maksymalnym limitem kredytowym nawet do 30 000 złotych.
 • Konkurencyjnie niskie RRSO, wynoszące mniej niż 10% – co nie jest wcale takie oczywiste u konkurencji!
 • Elastyczna spłata podstawowej karty kredytowej, pozwalająca na dopasowanie jej do ściśle spersonalizowanych preferencji klienta.
 • Możliwość połączenia karty kredytowej z usługą Apple Pay, przez co płacąc za jej pomocą, nie trzeba nawet jej wyciągać z kieszeni.
 • Bardzo niewielki wymóg, aby miesięcznie karta kredytowa nas nic nie kosztowała – konieczne jest wykonanie tylko jednej transakcji, bez wskazania jej kwoty!

Wady:

 • Dość uboga oferta kart kredytowych w porównaniu do konkurencji, która mogłaby zostać przedstawiona w bardziej intuicyjny sposób.
 • Brak możliwości złożenia wniosku w 100% online, z poziomu strony internetowej wypełniamy jedynie formularz kontaktowy do przeprowadzenia rozmowy telefonicznej z konsultantem banku.

Przedstawiona oferta kart kredytowych, na czele z przytoczonymi wyżej przykładowymi parametrami charakteryzującymi poszczególne produkty, zawiera informacje aktualne w momencie tworzenia wpisu, tj. 18 listopada 2020 roku.

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • K
  K
  Krisu 555
  12.04.2021, 02:04

  JEST OK

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x