Oferowane przez banki karty kredytowe od dawna nie są już tylko narzędziami do zapełnienia luk w swoim miesięcznym budżecie. Dzięki licznym pakietom promocyjnym, systemom lojalnościowym i nie tylko, mogą one także przynosić liczne korzyści przez każdy miesiąc użytkowania. Sprawdzamy, czym do siebie chce przyciągnąć karta kredytowa PKO BP.
W przypadku banku PKO BP, trudno chyba o bardziej rozpoznawalną i ugruntowaną w świadomości Polaków markę. Przyczyniła się do tego nie tylko budowana od 100 lat pozycja, ale i m.in. doskonałe logo autorstwa słynnego polskiego grafika, Karola Śliwki. Nie powinno być zatem zaskoczeniem, że od lat PKO BP jest najpopularniejszym bankiem w Polsce, ciesząc się zaufaniem już ponad 10 milionów klientów. W jego ofercie znajdziemy zróżnicowane produkty – a dzisiaj sprawdzamy jeden z najpopularniejszych, czyli karty kredytowe.
Karta kredytowa PKO BP – jakie warunki trzeba spełnić?
Tradycyjnie dla naszych recenzji kart kredytowych, na początek warto wspomnieć o warunkach, jakie każdy ubiegający się o otrzymanie limitu kredytowego musi spełnić. Znając je zawczasu, nie tylko dobrze przygotujemy się do procesu weryfikacji przeprowadzanego przez pracownika banku, ale i usprawnimy go poprzez przygotowanie np. niezbędnych formalności.
- Kartę kredytową PKO BP mogą otrzymać tylko te osoby, które posiadają już konto osobiste w tym banku.
- Wnioskujący o kartę kredytową PKO BP musi być osobą pełnoletnią, która posiada pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych.
- Kartę kredytową mogą otrzymać tylko te osoby, które są obywatelami polskimi i legitymują się ważnym dowodem osobistym.
- Podczas weryfikacji złożonego wniosku, bank zapyta się klienta o jego aktualną wysokość uzyskiwanych dochodów, a także zweryfikuje ich źródło na podstawie ewentualnych dodatkowych formalności.
- Przy okazji weryfikacji zdolności kredytowej, pobrany zostanie raport z BIK, a bank poprosi o przedstawienie wysokości swoich miesięcznych wydatków.

Karty kredytowe PKO BP – dostępna oferta
Jak przystało na duży bank, PKO BP nie poprzestaje w ofercie swoich kart kredytowych tylko na jednym produkcie. Wchodząc na stronę internetową banku, przyglądamy się wnikliwie wszystkim produktom tworzącym zakładkę z opisem kart kredytowych PKO BP.
- Przejrzysta karta kredytowa.
– Minimalne dochody do otrzymania karty kredytowej to 1000 zł netto.
– Aktywne korzystanie z karty kredytowej obniża opłatę roczną.
– Po każdej transakcji otrzymujesz darmowe powiadomienia SMS.
– Okres bezodsetkowy do 55 dni.
– System elastycznej spłaty zadłużenia.
– RRSO 12,30%. - Karta kredytowa PKO Mastercard.
– Możliwość dokonywania swobodnych płatności w dowolnej walucie.
– Rozbudowany pakiet ubezpieczeń.
– Elastyczna spłata wydatków.
– Brak opłat za przewalutowanie. - Mastercard Priceless Specials.
– Możliwość otrzymywania punktów za wybrane transakcje.
– Karta umożliwia użytkowanie jej u licznych partnerów.
– Usługa Concierge zapewniająca dostępność obsługi klienta przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
– RRSO 9,27%. - Karta kredytowa PKO Visa Infinite.
– Darmowe przewalutowanie transakcji.
– Atrakcyjny pakiet ubezpieczenia zdrowotnego.
– Karta wykonana jest z umocnionych tworzyw, które zapewniają odporność na ścieranie.
– Usługa Concierge zapewniająca dostępność obsługi klienta przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
– RRSO 8,90%.
Jak złożyć wniosek o kartę kredytową PKO BP?
Na koniec analizy tego, co ma do zaoferowania karta kredytowa PKO BP, przedstawmy teraz niezbędne kroki do złożenia wniosku – na co się przygotować i jak wygląda ta procedura?
- Na początku wejdźmy na stronę internetową banku PKO BP, a następnie otwórzmy zakładkę „karty” znajdującą się w górnej części paska menu.
- Następnie zostaniemy przekierowani do pełnej oferty, gdzie pozostaje już tylko zapoznać się z dostępnymi rodzajami kart kredytowych, przyjrzeć się odróżniającym je szczegółom i wybrać tę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.
- Bezpośrednio do złożenia wniosku przekieruje nas czerwony przycisk „zamów kartę”, za pomocą którego otworzy się nowa zakładka z formularzem.
- Następnie należy się zalogować do swojego konta IKO w PKO BP i wypełnić formularz niezbędnymi danymi osobistymi oraz oczekiwanymi parametrami karty.
- Bank przeprowadzi następnie weryfikację naszej zdolności kredytowej, po czym wyda ostateczną decyzję i zawrze z nami umowę.
- Karta zostanie wysłana pocztą na wskazany adres klienta.
- Po otrzymaniu karty należy już tylko ją aktywować. Gotowe!
Poza trybem internetowym, bank PKO BP umożliwia także pozostawienie kontaktu w celu otrzymania telefonu zwrotnego ze strony banku, a także poprzez wizytę w placówce, połączenie telefoniczne lub za pośrednictwem aplikacji IKO na smartfonie.
Karta kredytowa PKO BP – podsumowanie
Zalety:
- Bogata oferta dostępnych produktów.
- Dostępne liczne pakiety ubezpieczeniowe.
- Atrakcyjne programy lojalnościowe, gwarantujące ciekawe zwroty.
- Pakiet skierowany zarówno do osób szukających szybko dostępnego narzędzia do wsparcia regularnych wydatków, jak i bardziej wymagających klientów chcących znaleźć wielofunkcyjną ofertę.
Wady:
- Klasyczna karta kredytowa ma bardzo wysokie RRSO.
- Przeciętny okres bezodsetkowy.
- Brak praktycznie jakichkolwiek konkretnych informacji w prezentacji produktów, co zmusza klienta do „przeklikiwania się” przez kolejne zakładki.
- Karta kredytowa PKO BP dostępna jest tylko dla dotychczasowych klientów.
Przedstawiona oferta kart kredytowych, na czele z przytoczonymi wyżej przykładowymi parametrami charakteryzującymi poszczególne produkty, zawiera informacje aktualne w momencie tworzenia wpisu, tj. 19 listopada 2020 roku.