Karta kredytowa PKO BP – opinie

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników
Inne produkty PKO BP S.A.

Oferowane przez banki karty kredytowe od dawna nie są już tylko narzędziami do zapełnienia luk w swoim miesięcznym budżecie. Dzięki licznym pakietom promocyjnym, systemom lojalnościowym i nie tylko, mogą one także przynosić liczne korzyści przez każdy miesiąc użytkowania. Sprawdzamy, czym do siebie chce przyciągnąć karta kredytowa PKO BP.

W przypadku banku PKO BP, trudno chyba o bardziej rozpoznawalną i ugruntowaną w świadomości Polaków markę. Przyczyniła się do tego nie tylko budowana od 100 lat pozycja, ale i m.in. doskonałe logo autorstwa słynnego polskiego grafika, Karola Śliwki. Nie powinno być zatem zaskoczeniem, że od lat PKO BP jest najpopularniejszym bankiem w Polsce, ciesząc się zaufaniem już ponad 10 milionów klientów. W jego ofercie znajdziemy zróżnicowane produkty – a dzisiaj sprawdzamy jeden z najpopularniejszych, czyli karty kredytowe.

Karta kredytowa PKO BP – jakie warunki trzeba spełnić?

Tradycyjnie dla naszych recenzji kart kredytowych, na początek warto wspomnieć o warunkach, jakie każdy ubiegający się o otrzymanie limitu kredytowego musi spełnić. Znając je zawczasu, nie tylko dobrze przygotujemy się do procesu weryfikacji przeprowadzanego przez pracownika banku, ale i usprawnimy go poprzez przygotowanie np. niezbędnych formalności.

 • Kartę kredytową PKO BP mogą otrzymać tylko te osoby, które posiadają już konto osobiste w tym banku.
 • Wnioskujący o kartę kredytową PKO BP musi być osobą pełnoletnią, która posiada pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych.
 • Kartę kredytową mogą otrzymać tylko te osoby, które są obywatelami polskimi i legitymują się ważnym dowodem osobistym.
 • Podczas weryfikacji złożonego wniosku, bank zapyta się klienta o jego aktualną wysokość uzyskiwanych dochodów, a także zweryfikuje ich źródło na podstawie ewentualnych dodatkowych formalności.
 • Przy okazji weryfikacji zdolności kredytowej, pobrany zostanie raport z BIK, a bank poprosi o przedstawienie wysokości swoich miesięcznych wydatków.
Karta PKO BP

Karty kredytowe PKO BP – dostępna oferta

Jak przystało na duży bank, PKO BP nie poprzestaje w ofercie swoich kart kredytowych tylko na jednym produkcie. Wchodząc na stronę internetową banku, przyglądamy się wnikliwie wszystkim produktom tworzącym zakładkę z opisem kart kredytowych PKO BP.

 1. Przejrzysta karta kredytowa.
  – Minimalne dochody do otrzymania karty kredytowej to 1000 zł netto.
  – Aktywne korzystanie z karty kredytowej obniża opłatę roczną.
  – Po każdej transakcji otrzymujesz darmowe powiadomienia SMS.
  – Okres bezodsetkowy do 55 dni.
  – System elastycznej spłaty zadłużenia.
  – RRSO 12,30%.
 2. Karta kredytowa PKO Mastercard.
  – Możliwość dokonywania swobodnych płatności w dowolnej walucie.
  – Rozbudowany pakiet ubezpieczeń.
  – Elastyczna spłata wydatków.
  – Brak opłat za przewalutowanie.
 3. Mastercard Priceless Specials.
  – Możliwość otrzymywania punktów za wybrane transakcje.
  – Karta umożliwia użytkowanie jej u licznych partnerów.
  – Usługa Concierge zapewniająca dostępność obsługi klienta przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  – RRSO 9,27%.
 4. Karta kredytowa PKO Visa Infinite.
  – Darmowe przewalutowanie transakcji.
  – Atrakcyjny pakiet ubezpieczenia zdrowotnego.
  – Karta wykonana jest z umocnionych tworzyw, które zapewniają odporność na ścieranie.
  – Usługa Concierge zapewniająca dostępność obsługi klienta przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  – RRSO 8,90%.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową PKO BP?

Na koniec analizy tego, co ma do zaoferowania karta kredytowa PKO BP, przedstawmy teraz niezbędne kroki do złożenia wniosku – na co się przygotować i jak wygląda ta procedura?

 1. Na początku wejdźmy na stronę internetową banku PKO BP, a następnie otwórzmy zakładkę „karty” znajdującą się w górnej części paska menu.
 2. Następnie zostaniemy przekierowani do pełnej oferty, gdzie pozostaje już tylko zapoznać się z dostępnymi rodzajami kart kredytowych, przyjrzeć się odróżniającym je szczegółom i wybrać tę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.
 3. Bezpośrednio do złożenia wniosku przekieruje nas czerwony przycisk „zamów kartę”, za pomocą którego otworzy się nowa zakładka z formularzem.
 4. Następnie należy się zalogować do swojego konta IKO w PKO BP i wypełnić formularz niezbędnymi danymi osobistymi oraz oczekiwanymi parametrami karty.
 5. Bank przeprowadzi następnie weryfikację naszej zdolności kredytowej, po czym wyda ostateczną decyzję i zawrze z nami umowę.
 6. Karta zostanie wysłana pocztą na wskazany adres klienta.
 7. Po otrzymaniu karty należy już tylko ją aktywować. Gotowe!

Poza trybem internetowym, bank PKO BP umożliwia także pozostawienie kontaktu w celu otrzymania telefonu zwrotnego ze strony banku, a także poprzez wizytę w placówce, połączenie telefoniczne lub za pośrednictwem aplikacji IKO na smartfonie.

Karta kredytowa PKO BP – podsumowanie

Zalety:

 • Bogata oferta dostępnych produktów.
 • Dostępne liczne pakiety ubezpieczeniowe.
 • Atrakcyjne programy lojalnościowe, gwarantujące ciekawe zwroty.
 • Pakiet skierowany zarówno do osób szukających szybko dostępnego narzędzia do wsparcia regularnych wydatków, jak i bardziej wymagających klientów chcących znaleźć wielofunkcyjną ofertę.

Wady:

 • Klasyczna karta kredytowa ma bardzo wysokie RRSO.
 • Przeciętny okres bezodsetkowy.
 • Brak praktycznie jakichkolwiek konkretnych informacji w prezentacji produktów, co zmusza klienta do „przeklikiwania się” przez kolejne zakładki.
 • Karta kredytowa PKO BP dostępna jest tylko dla dotychczasowych klientów.

Przedstawiona oferta kart kredytowych, na czele z przytoczonymi wyżej przykładowymi parametrami charakteryzującymi poszczególne produkty, zawiera informacje aktualne w momencie tworzenia wpisu, tj. 19 listopada 2020 roku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x