Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych bez BIK i KRD

Firmy pożyczkowe stale wprowadzają do swoich ofert alternatywne opcje, z których mogą skorzystać zadłużeni bez zdolności kredytowej. Jedną z nich jest karta z limitem kredytowym, dostępna niemalże od ręki dla każdej osoby pełnoletniej. Na czym polega takie rozwiązanie i czym różni się od klasycznej karty kredytowej z banku? Czy po wejściu w życie nowelizacji ustawy antylichwiarskiej nadal jest dostępna? Sprawdźmy.

karta dla dłuzników

Kluczowe informacje

 • Kartę kredytową z limitem może otrzymać nawet osoba z niskim scoringiem w BIK-u.
 • Limit na karcie ustalany jest indywidualnie i zależy od sytuacji finansowej klienta.
 • Wnioskowanie o kartę jest niezwykle proste. Wystarczy, złożyć wniosek przez internet, podając swoje podstawowe dane. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczkodawca wyśle kartę tradycyjną pocztą.
 • Decydując się na kartę kredytową, zwróć uwagę na koszt jej wydania oraz na opłaty związane z jej użytkowaniem. Nie bez znaczenia pozostaje też długość okresu bezodsetkowego. Im jest dłuższy – tym lepiej.
 • Karta kredytowa z limitem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć dodatkową poduszkę finansową. Regularne korzystanie z limitu nie jest obligatoryjne, dzięki temu można użyć jej tylko wtedy, gdy naprawdę się tego potrzebuje.

W obecnych czasach mało kto jest w stanie pokryć z własnych dochodów wszystkie wydatki. Zdarza się, że potrzebujemy wsparcia finansowego w zupełnie niespodziewanych sytuacjach. Dodatkowe środki nie zawsze możemy jednak otrzymać w banku. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy pozabankowe, w których dostępna jest karta kredytowa dla zadłużonych.

Czym jest karta kredytowa z limitem?

Karta kredytowa to rodzaj karty płatniczej, który umożliwia wykonywanie płatności za pomocą środków, przyznanych w ramach limitu kredytowego. Wysokość tego limitu określa instytucja finansowa, na podstawie informacji udostępnionych we wniosku oraz zdolności kredytowej klienta. Limit ten to nic innego jak suma dodatkowych pieniędzy, który można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Czym różni się karta kredytowa dla zadłużonych od tej udzielanej przez banki?

O kartach kredytowych słyszymy niezwykle często, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę opcje oferowane przez banki. Z takich produktów korzystają osoby, które chcą nieco podreperować swój domowy budżet. Jednak, aby bank wydał pozytywną decyzję kredytową, a klient mógł korzystać z limitu finansowego, należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Niestety, w przypadku osób zadłużonych, spełnienie tego warunku jest mocno utrudnione. Wówczas warto zapoznać się z opcją, jaką jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych. Co to takiego i na czym dokładnie polega?

Karta z limitem kredytowym dla dłużników jest oferowana przez firmy pożyczkowe, które nieco łagodniej podchodzą do kwestii weryfikacji wnioskodawców. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomnianą zdolność kredytową, bez której nikt nie ma szans na pomoc ze strony instytucji bankowej. Firmy pozabankowe, chociaż mają zdecydowanie bardziej liberalną politykę przyznawania finansowań, to jednak po wejściu w życie nowelizacji ustawy antylichwiarskiej – również zostały zobligowane do sprawdzania historii swoich klientów w bazach rejestrów dłużniczych.

Karta kredytowa a debetowa i płatnicza – czym się różnią? Sprawdź

Jak działają karty kredytowe dla zadłużonych?

Działanie karty kredytowej dla dłużników nie różni się niczym od działania tradycyjnej karty kredytowej z limitem wydawanej przez banki. Spłata takiego zobowiązania wygląda podobnie, to znaczy, że uiszczamy ją w dowolnym momencie, który jest dla nas najbardziej dogodny. Musimy jednak pamiętać, że co miesiąc w określonym terminie konieczne jest spłacenie ustalonej kwoty minimalnej.

Jak spłacić kartę kredytową? Sprawdź

Wysokość limitu na karcie kredytowej z firmy pozabankowej jest ustalana indywidualnie. Istotną rolę w jego wyznaczaniu pełni tutaj regularność osiąganych dochodów i poziom wydatków potencjalnego pożyczkobiorcy. Zazwyczaj nowym klientom udziela się niskich limitów, które po upływie czasu zostają zwiększone.

Karta kredytowa dla zadłużonych może być wykorzystywana do płatności w sklepach stacjonarnych oraz przez internet. Dodatkowo możemy wypłacać gotówkę z bankomatów i płacić nią za granicą, jednak nie każda firma umożliwia przewalutowanie środków. W niektórych instytucjach dostajemy także możliwość darmowych przelewów z karty kredytowej, które są traktowane jako transakcje bezgotówkowe. Dzięki temu firmy nie pobierają dodatkowych prowizji.

Dla kogo dostępna jest karta z limitem kredytowym?

Tego typu produkt finansowy jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie mają odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej i spłacają zaległości z tytułu zadłużeń. Musimy jednak spełnić podstawowe zasady, których wymaga od nas firma pożyczkowa. Najczęściej są to:

 • Minimalny wiek — 18 lat (niektóre firmy wymagają nieco większego progu np. 21 lat);
 • Obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Ważny dowód osobisty;
 • Stały adres zamieszkania na terenie Polski;
 • Stabilne dochody — w większości instytucji pożyczkowych należy udokumentować płynność finansową, np. w formie wyciągów z konta;
 • Pełna zdolność do czynności prawnych;
 • Określony minimalny dochód — nie musimy wówczas obawiać się, że instytucja będzie wymagała od nas zarobków na wysokim poziomie;
 • Brak zobowiązań do spłaty u pożyczkodawcy, u którego chcemy wyrobić pozabankową kartę.

To, jakich konkretnie warunków będzie wymagała od nas firma, jest uzależnione od kwoty, o jaką się ubiegamy, naszej zdolności do spłaty zobowiązania oraz indywidualnych zasad wewnętrznych danej instytucji pozabankowej. Kluczową kwestią okazuje się jednak spełnienie takich podstaw: jak wiek minimalny, brak długów u kredytodawcy i regularne dochody. 

jakie warunki należy spełnić - karta dla dłużników

Czy istnieje karta kredytowa bez BIK?

Aktualnie karty kredytowe bez BIK nie istnieją, a nazwanie w ten sposób produktu, może okazać się jedynie chwytem marketingowym. Dlaczego? Po wejściu w życie nowelizacji ustawy antylichwiarskiej wszystkie instytucje pożyczkowe muszą sprawdzać BIK swoich klientów. Niektórzy jednak nie do końca biorą pod uwagę informacje, które się znajdują w rejestrze i mimo wszystko oferują wnioskującym możliwość założenia karty. Musisz być jednak przygotowany na to, że te są często wyżej oprocentowane (w porównaniu do tradycyjnych kredytówek), co z kolei oznacza, że ich spłata będzie Cię więcej kosztować.

Czy dłużnik uzyska kartę kredytową w banku?

Banki oferują swoje produkty kredytowe tylko dla osób, z odpowiednią zdolnością kredytową. To oznacza, że wnioskujący może posiadać inne zobowiązania, ale nie mogą one być w żaden sposób przeterminowane. Dłużnik, a szczególnie ten, wobec którego toczy się postępowanie windykacyjne, powinien spłacić swoje wszystkie zobowiązania, a następnie może wnioskować o przyznanie karty kredytowej. Może też ubiegać się o kartę oferowaną przez instytucje pożyczkowe.

Jakie firmy pozabankowe oferują karty kredytowe z limitem dla zadłużonych?

Karta kredytowa Axicard

Karta kredytowa dla zadłużonych Axicard jest możliwa do pozyskania przez osoby, które: ukończyły 21 lat, mają zdolność do czynności prawnych, osiągają minimalny dochód na poziomie 1500 zł miesięcznie i są w stanie potwierdzić płynność finansową. Jeśli chodzi o udokumentowanie zarobków, firma może wymagać udostępnienia wyciągów z konta (np. z ostatnich 3 czy 6 miesięcy) lub umowy o pracę. 

Wyrabiając kartę kredytową Axicard, możemy uzyskać do 6000 zł nawet na 36 miesięcy. Gotówkę przeznaczamy na dowolny cel, bez konieczności ujawniania wydatków. Pozabankową kartę kredytową można otrzymać nawet bez przejścia procesu weryfikacyjnego. 

Karta kredytowa NetCredit

Oprócz Axicard na rynku można znaleźć również ofertę od NetCredit. Kartę z limitem mogą otrzymać osoby, które:

 • mają co najmniej 20 lat,
 • mogą pochwalić się pozytywną oceną zdolności kredytowej,
 • posiadają obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania na terenie kraju,
 • mają ważny dowód osobisty,
 • otrzymują regularne miesięczne przychody,
 • mają konto w polskim bankuaktywny numer telefonu oraz adres e-mail.

Limit na karcie kredytowej NetCredit wynosi do 10 000 zł. Karta wydawana jest w formie wirtualnej.

Karta kredytowa SuperGrosz

SuperGrosz oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z wirtualnej karty, którą można podpiąć pod cyfrowy portfel (Google Pay, Apple Pay). O kartę może wnioskować każdy, kto:

 • jest obywatelem RP,
 • ma między 21 a 80 lat
 • nie posiada zaległości w spłatach zobowiązań,
 • ma konto w banku oraz telefon komórkowy.

Wysokość limitu kredytowego ustalana jest indywidualnie, jednak maksymalnie może wynosić 20 000 zł.

Jak wybrać najlepszą pozabankową kartę z limitem dla zadłużonych?

Chcąc skorzystać z pozabankowej karty kredytowej, przed wyborem oferty musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim absolutną podstawę stanowią warunki umowy, które mogą różnić się w zależności od instytucji oraz zasady dostępne w regulaminie.

Jakie elementy warto dodatkowo sprawdzić?

 • Koszty wydania karty kredytowej – na rynku istnieją instytucje, które wydają kartę kredytową dla zadłużonych zupełnie za darmo. Warto sprawdzić tę kwestię przed podpisaniem umowy, gdyż może zdarzyć się, że firma pobierze tzw. opłatę wstępną, czyli prowizję za udzielenie pożyczki. 
 • Opłaty związane z użytkowaniem karty — niektóre firmy pożyczkowe mogą pobierać stałe opłaty za korzystanie z karty kredytowej. 
 • Długość okresu bezodsetkowego — jest to czas na spłatę zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Najczęściej wynosi on maksymalnie 60 dni. Gdy przekroczymy czas spłaty, firma pożyczkowa nalicza odsetki. 
 • Minimalna comiesięczna kwota do spłaty — klient co miesiąc musi spłacać określoną w ofercie kwotę.

Czym różni się karta kredytowa od pożyczki?

Środki przyznane w ramach pożyczki gotówkowej, podobnie jak te, z których można korzystać w ramach karty, mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. To oznacza, że bank, podobnie jak instytucja pożyczkowa, nie będzie sprawdzać, na co zostały wydane. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Pożyczka przyznawana jest jednorazowo, często w większej kwocie, a spłatę zobowiązania należy rozpocząć od kolejnego miesiąca po przyznaniu finansowania. Karta z kolei stanowi dla klientów dodatkową poduszkę bezpieczeństwa, z której można co miesiąc korzystać. Wystarczy jedynie na bieżąco ją spłacać.

Zwykła czy wirtualna karta kredytowa – co wybrać?

Wirtualne karty cieszą się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego. W odróżnieniu od plastikowego odpowiednika, tych kart nie można zgubić, co z kolei zwiększa poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Wirtualna kredytówka dodatkowo w taki sam sposób pozwala kontrolować wydatki oraz umożliwia wykonywania płatności zbliżeniowych. Jedyną wadą używania karty wirtualnej jest konieczność posiadania smartfona. Jeśli jednak masz stały dostęp do telefonu, warto wybrać kartę cyfrową.

Karta z limitem kredytowym — jak wnioskować?

Jeśli zdecydujemy się na zamówienie karty kredytowej z firmy pozabankowej, pozostaje jedynie złożenie wniosku. Możemy zrobić to podczas osobistej wizyty w placówce, telefonicznie lub przez internet. Aby złożyć wniosek online, należy wypełnić formularz na stronie www, wpisując w nim dane osobowe, najważniejsze informacje o dochodach i wydatkach. Następnie czekamy na wydanie decyzji pożyczkowej, którą otrzymamy drogą mailową lub telefoniczną. Gdy limit kredytowy zostanie nam przyznany, karta kredytowa dotrze do nas pocztą lub będzie na nas czekać w wyznaczonym punkcie.  

Karta z limitem kredytowym czy płatności odroczone? Alternatywne produkty

Na rynku usług finansowych istnieje cały wachlarz produktów kredytowych i pożyczkowych, dzięki którym możesz otrzymać środki na potrzebne wydatki. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się płatności odroczone, które umożliwiają przesunięcie terminu zapłaty za dany towar. Najczęściej opcja odroczenia terminu jest w pełni darmowa, a niewielka opłata dotyczy jedynie możliwości rozłożenia spłaty na kilka rat.

Chociaż skorzystanie z płatności odroczonych jest bardzo proste i intuicyjne, to jednak nie zawsze opłacalne. Nowelizacja ustawy antylichwiarskiej namieszała również w tym temacie i od połowy 2023 roku, firmy, które oferują tego typu płatności, muszą informować o nich BIK. To oznacza, że każdy zakup (spodni, butów czy sprzętu AGD) będzie widniał w rejestrze jako nowe zobowiązanie.

Alternatywą do kart kredytowych są również pożyczki na raty. Pożyczonej kwoty nie musisz spłacać od razu, a jedynie w kilku transzach. To stanowi zdecydowane odciążenie dla domowego budżetu, a jednocześnie pozwala Ci się cieszyć dodatkową gotówką. Wybierając tę opcję, nie można jednak zapominać, że ślad po udzielonym finansowaniu pojawi się również w rejestrze BIK.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Który bank nie sprawdza BIK?

Niestety żaden. Wszystkie banki są zobowiązane do tego, aby skontrolować wpisy w rejestrach dłużniczych wszystkich wnioskujących o produkty kredytowe.

Gdzie karta kredytowa bez BIK?

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy antylichwiarskiej wszystkie firmy pożyczkowe zostały zobligowane do tego, aby sprawdzać BIK klientów, przed wydaniem decyzji pożyczkowej. Zgodnie z prawem nie istnieje więc taki produkt jak: karta kredytowa bez BIK.

Czy dostanę kartę kredytową będąc w BIK?

Jak najbardziej, jednak musisz wziąć pod uwagę fakt, że karta ta zostanie wydana przez firmę pożyczkową, a nie przez bank.

Czy każdy może otrzymać kartę kredytową?

Aby otrzymać kartę kredytową w banku, należy spełnić wyśrubowane warunki. Nieco łagodniejszą politykę stosują firmy pożyczkowe. Jednak nawet one nie przyznają kart wszystkim wnioskującym. Aby otrzymać pozytywną decyzję, musisz mieć regularne dochody, posiadać konto w banku oraz ukończyć min. 18 lat.

Czy AxiCard sprawdza bazy?

Tak, AxiCard podobnie jak inne firmy pożyczkowe, sprawdza bazy rejestrów dłużniczych przed wydaniem decyzji pożyczkowej.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (14 votes)
Komentarze (13)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Marzena

  24.04.2021, 19:43

  Wyróżniający się komentarz

  Potrzebuję kartę z limitem

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie