Revolut – opinie klientów i szczegóły oferty

Konto walutowe Revolut

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.6
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Dostępne walutyEUR, GBP, EUR, +137
? EUR, GBP, DKK, EUR, GBP, DKK, NOK, SEK, USD, AUD, MXN, BRL, CHF, TRY, INR, HKD i 137 innych walut
Koszt konta0 zł
Przelew natychmiastowy0 zł
? Między rachunkami Revolut 0 zł, niedostępne do innych banków
Pierwszy transfer za darmo?Tak
Darmowe bankomaty - za granicąTak
? Darmowe do 800 zł; 1600 zł, 2400 zł
Opłaty za przelew walutowy0 zł*
? Przelew =< 20000zł - 0zł; Przelew > 20000zł - 0,5%
Koszt karty0 zł*
? 0 zł/m standard; 29 zł/m premium; 49,99 zł/m metal
PromocjaNie
Czas przelewunatychmiast
Aplikacja mobilnaTak

Revolut to popularna aplikacja, której używa już ponad milion Polaków! Oznacza to, że chętnie korzystamy z alternatywnych usług wobec banków. Zresztą nic w tym nadzwyczajnego. W Revolut możliwa jest wymiana walut i kryptowalut w kilka sekund, pozwala na bezprowizyjne płatności w trakcie podróży oraz pełne bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych. Oto najważniejsze informacje o karcie Revolut.

Karta Revolut – co to jest?

Wyrafinowana aplikacja, która została stworzona w oparciu o niesamowitą technologię – tak brytyjski fintech Revolut kierowany przez Nikolaja Storońskiego skomentowała CNBC – największa na świecie sieć telewizyjnych kanałów informacyjnych o tematyce finansowej. To nie jedyna pochlebna opinia na jego temat.

Jeden z największych dzienników brytyjskich, “The Times”, uważa, że karta aplikacji Revolut regularnie pozwala uzyskiwać najlepsze kursy wymiany walut, najniższe opłaty, bez żadnego naliczania odsetek1. I faktycznie nie ma w tym krzty przesady, bo pomimo że firma funkcjonuje od 2015 roku, to jej szczyt kariery rozpoczął się dwa lata później i trwa po dziś dzień. W czym tkwi sekret Revolut? Być może w tym, że oferuje usługi, które przeciętny użytkownik może mieć w zasięgu swojego wzroku.

Revolut to brytyjska firma, która została założona przez dwóch Rosjan: Nikołaja Storońskiego oraz Włada Jacenko w 2015 roku. Platforma posiada wsparcie najbardziej znanych inwestorów kryjących się pod takimi markami, jak: Facebook, Skype, Dropbox, Seedcamp czy Ribbit Capital. Revolut posiada także Europejską Licencję Bankową, co oznacza, że depozyty do 100 tys Euro są gwarantowane.

Konto osobiste w Revolut – najważniejsze informacje

Aplikacja Revolut proponuje wiele możliwości dla osób, które zdecydują się na założenie konta osobistego. Do najistotniejszych korzyści należą:

 • zakładanie konta w banku online,
 • planowanie miesięcznego budżetu na wydatki, za pomocą planera budżetu Revolut,
 • oszczędzanie. Wydana suma zaokrąglana jest do pełnej kwoty, z czego różnica odkładana jest na inne cele użytkownika,
 • bieżące powiadomienia o wydatkach, jeszcze przed zakończeniem drukowania paragonu,
 • płatności bezgotówkowe na całym świecie, w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany,
 • darmowa wypłata pieniędzy z bankomatu w trakcie podróży do 800 zł miesięcznie. Transakcje powyżej 800 zł obarczone są 2 proc. prowizją,
 • możliwość kupna ubezpieczenia, np. zagranicznego ubezpieczenia medycznego czy ubezpieczenia telefonu komórkowego,
 • przelewy międzynarodowe w 30 walutach po międzybankowym kurcie wymiany,
 • opcja płatności cyklicznych. Niezależnie, czy płacisz za czynsz, prąd, internet czy gaz możesz skonfigurować stałe płatności miesięczne,
 • przelewy przychodzące i wychodzące w kilka sekund. Równie dobrze możesz dołączyć do nich notatki, GIF-y oraz obrazki, przez co wiadomości wydają się bardziej interesujące,
 • szybka wymiana kryptowalut na Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP oraz Ethereum,
 • śledzenie kursów oraz aktualnych stawek kryptowalut.
Załóż konto w Revolut

Oprócz tego, fintech zadbał o maksymalne bezpieczeństwo osób posługujących się kartą Revolut na co dzień.

 • jeśli zgubisz kartę lub zostanie ona skradziona, możesz zablokować/odblokować ją w aplikacji
 • zdalne zarządzanie kartą. Możesz włączać/wyłączać płatności zbliżeniowe, płatności online, za pomocą paska magnetycznego lub wypłaty z bankomatu,
 • zabezpieczenie karty na podstawie geolokalizacji. Jeśli karta używana jest w innym miejscu niż obecnie znajduje się jej właściciel, to Revolut automatycznie blokuje wszelkie płatności.

Jak działa karta Revolut?

Karta Revolut funkcjonuje na takich samych zasadach jak podobne jej karty płatnicze. Płacisz nią zbliżeniowo, ale też możesz włożyć do terminala. Aby otrzymać kartę, na początku musisz założyć konto na platformie oraz pobrać aplikację, która dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami:

 • Android z wyświetlaczem o minimalnej przekątnej 3,5 cala,
 • iOS (iPhone’ach i iPadach),
 • WatchOS (czyli Apple Watch).

Obecnie tablety z systemem Android nie są obsługiwane.

Aplikację Revolut możesz pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Co więcej, konto w Revolut może założyć każda osoba, która ukończyła przynajmniej 18 lat. Musi mieć również prawo do stałego pobytu w kraju, w którym dostępna jest usługa Revolut. Są to wszystkie państwa należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także Szwajcaria i Australia.

Pamiętaj, że podczas pobierania aplikacji Revolut poprosi Cię również o podanie swoich danych osobowych. W celu ich potwierdzenia konieczna jest weryfikacja tożsamości w postaci przelewu, w wysokości 20 zł. Kwota ta, po prawidłowej weryfikacji będzie widoczna na koncie użytkownika do wykorzystania na dowolne cele.

W ramach Polityki „Poznaj swojego klienta” musisz pozytywnie przejść etap weryfikacji tożsamości, która przeciwdziała korupcjom i oszustwom. W tym celu przejdź do sekcji „Ustawienia” w zakładce „Profil” i kliknij „Dane osobowe”. Następnie zrób zdjęcie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz zdjęcie twarzy. W niektórych przypadkach Revolut może poprosić też o kopię Twojego prawa do przebywania w kraju, np. wizę.

Konto osobiste Revolut – rodzaje

Jako klient indywidualny w aplikacji Revolut możesz zdecydować się na jeden z trzech dostępnych planów taryfowych. Do wyboru masz konto:

 • Standard (0 zł/miesięcznie). Oferuje, m.in. darmowe konto Euro IBAN, 150 walut po międzybankowym kursie wymiany, natychmiastowy dostęp do 5 kryptowalut oraz 1 bezpłatny przelew międzynarodowy w każdym miesiącu (2,50 zł każdy kolejny),
 • Premium (29,99 zł/miesięcznie, 300 zł na 12 miesięcy). Proponuje, m.in. wymianę w 30 walutach FIAT bez limitu miesięcznego, darmowe wypłaty z bankomatów do 1 600 zł/miesięcznie, ubezpieczenie medyczne za granicą oraz od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu, 1 darmowy przelew SWIFT w miesiącu, a także bezpłatne przelewy transgraniczne bez limitu,
 • Metal (49,99 zł/miesięcznie, 500 zł na 12 miesięcy). Do jego usług należą, np. darmowe wypłaty z bankomatów do 3 000 zł miesięcznie, priorytetowa obsługa klienta, jednorazowe karty wirtualne, dostęp do karty LoungeKey, bezpłatne karty wstępu do loży na lotnisku dla Ciebie i maksymalnie 3 znajomych, zwrot pieniędzy w wysokości 0,1 proc. w Europie oraz 1 proc. poza Europą od wszystkich płatności kartą.
konto revolut cennik

Co istotne, w dowolnym czasie możesz zmienić swój plan na wyższy, klikając w aplikacji „Zmień na wyższą wersję” w sekcji „Profil” i wybierz „Przejdź na plan Premium” bądź „Przejdź na plan Metal”. Następnie zdecyduj się na preferowaną formę rozliczenia.

Z powodu ograniczonej liczby kart Metal każda osoba musi zarezerwować plan w sekcji „Zmień na wyższą wersję”. Rachunek użytkownika nie zostanie obciążony opłatami i przejdzie na wyższą wersję, jak tylko karta Metal będzie dostępna.

Konto firmowe Revolut Business

Revolut dla Biznesu to z kolei oferta skierowana do przedsiębiorców i freelancerów, którym zależy na zniwelowaniu kosztów transakcji walutowych. Aby otworzyć rachunek, musisz wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy online. Otwieranie tego typu konta zajmuje zazwyczaj 1-7 dni (przy zwiększonym zainteresowaniu na usługi może trwać też nieco dłużej).

Usługa dostępna jest dla:

 • spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (LTD),
 • spółek akcyjnych (PLC),
 • instytucji partnerskich z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP),
 • spółek osobowych,
 • samozatrudnionych i freelancerów,
 • spółek z nieograniczoną odpowiedzialnością.

W tym momencie Revolut nie oferuje swoich usług stowarzyszeniom, organizacjom charytatywnym, funduszom (np. venture capital), firmom z sektora publicznego, powiernikom, spółkom specjalnego przeznaczenia (SPV), fundacjom czy też spółdzielniom.

Wielowalutowe konto dla firmy w Revolut nie może być związane z poniższymi branżami: zbrojeniowa, pornograficzna, chemiczna, obrót kryptowalutami, sprzedaż samochodów używanych, usługi money back, prowadzenie domu aukcyjnego, windykacja długów czy też obrót gwarancjami pierwszorzędnych banków, skryptami dłużnymi, akredytywami lub obligacjami średnioterminowymi.

Co oferuje konto biznesowe Revolut?

Przy założeniu konta firmowego w Revolut, masz do wyboru jego kilka wersji (każde z nich lokalnie prowadzone jest w dwóch walutach: EUR oraz GBP). Oto główne warianty kont firmowych:

 • rachunek bezpłatny. Oferuje przechowywanie i wymienianie 28 walut, m.in. w GBP, EUR, USD, ZAR, TRY, SEK, RUB, PLN, CZK czy CHF. Dodatkowo dostępna jest opcja open API dla firm i możliwość zintegrowania Revolut Business z procesami biznesowymi, jak FreeAgent, Slack, Quickbooks i Xero.
 • konto Rozwój (125 zł/miesięcznie). W swoim wachlarzu usług oferuje wszystko, co powyżej, a także zarządzanie wydatkami i subskrypcją oraz priorytetową całodobową pomoc techniczną. Dużym atutem rachunku są też przedpłacone karty fizyczne i wirtualne dla siebie, jak i członków firmy. Ponadto udostępnia płatności zbiorcze oraz szereg okazji do oszczędzania i pomnażania oszczędności firmy.
 • konto Skalowanie (500 zł/miesięcznie). Oprócz funkcji powyższych rachunków proponuje dodatkowo bezpłatne członkostwo w grupie do 30 członków, a także 150 walut bez ukrytych opłat po międzybankowym kursie wymiany.
 • rachunek Enterprise. To plan taryfowy, który zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich usług bez żadnych limitów. Jego cena ustalana jest indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie z Revolut.
Revolut enterprise

Dla freelancerów dostępne są wersje konta Bezpłatnego oraz Professional (35 zł/miesięcznie).

Co ważne, jeśli Twoja firma zarejestrowana jest w Polsce bądź Norwegii, Revolut zapewnia unikatowe dane konta do przelewów przychodzących, odpowiednio w walucie PLN lub NOK (przelewy wychodzące będą wysyłane jako płatności SWIFT).

Konto biznesowe Revolut bez problemu może być połączone z największymi sprzedawcami, za pomocą terminali POS, bramek płatności Stripe, Amazon czy Pay Pal.

Konto Revolut Junior dla najmłodszych

Nowoczesne płatności i przelewy oferowane przez Revolut skierowane są już nie tylko na potrzeby dorosłych konsumentów oraz firm. Brytyjski fintech stworzył konto Revolut Junior dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Tego typu rachunek można otworzyć wyłącznie za pośrednictwem podpiętego konta rodzica lub opiekuna, z subskrypcją Revolut Premium lub Metal.

Ponadto rachunek Revolut Junior jest obsługiwany tylko przez jedną walutę. Jest nią waluta podstawowa konta Revolut rodzica.

Jeśli myślisz przyszłościowo i chcesz regularnie odkładać środki na start Twojej pociechy to ciekawym rozwiązaniem jest lokata dla dziecka. Z myślą o najmłodszych i jego rodzicach stworzyliśmy też w pełni obiektywny ranking najlepszych kont bankowych dla młodych.

Karta fizyczna a wirtualna – co wybrać?

Revolut oferuje swoim użytkownikom klasyczną plastikową kartę płatniczą. Jej koszt w dużej mierze zależy od wyboru sposobu dostawy. Szacunkowy czas oczekiwania na odbiór to 9 dni roboczych. Inaczej jest w przypadku Kanady, Australii czy Wielkiej Brytanii, w których ekspresowa dostawa zajmuje do 3 dni roboczych.

Czy mogę wybrać typ karty – Visa lub Mastercard?

Niestety nie. Typ karty zostaje przypisany użytkownikowi automatycznie na podstawie lokalizacji. Jednak zarówno Visa, jak i Mastercard używane są w płatnościach praktycznie w każdym kraju na świecie.

Oprócz typowej karty płatniczej, Revolut oferuje też kartę wirtualną, która służy do jednorazowych transakcji internetowych. Niestety, opcja ta dostępna jest jedynie dla posiadaczy konta Revolut Premium. Mogą oni zamówić taką kartę w identyczny sposób, jak klasyczną kartę plastikową.

Jak aktywować kartę Revolut?

Aby aktywować kartę, konieczna jest weryfikacja tożsamości. W pierwszej kolejności Revolut poprosi o udostępnienie dokumentu ze zdjęciem tożsamości i zrobieniem szybkiego selfie. Czasem też może wymagać dowodu zamieszkania. Po pozytywnym procesie weryfikacji przejdź do sekcji „Karty” i wybierz „Podłącz istniejącą kartę Revolut”. Wpisz 16-cyfrowy numer karty lub po prostu ją zeskanuj przy pomocy funkcji Aparatu.

Karta wirtualna do transakcji online jest aktywna od razu po pozytywnej weryfikacji tożsamości. Z kolei karta fizyczna (dla lepszego bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych) aktywowana jest dopiero po dokonaniu pierwszej transakcji, za pomocą chipa i PIN-u w sklepie. Ustawienia te możesz włączyć też ręcznie, korzystając z sekcji: “Bezpieczeństwo” w zakładce “Karty”.

Jak doładować konto w Revolut za pomocą karty?

W tym celu wejdź w zakładkę: “Zasilenie”, wpisz dane karty (jej 16-cyfrowy numer, datę ważności, kod bezpieczeństwa – CVV/CVC) i kod pocztowy. Gdy zasilenie przeszło weryfikację, środki natychmiast pojawią się na koncie. Natomiast, gdy podasz błędny kod pocztowy to zasilenie nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa i zwrot pieniędzy na konto bankowe nastąpi w ciągu 5 dni roboczych.

Doładowanie pieniędzy za pomocą karty debetowej wydanej w Twoim kraju jest darmowe. Z kolei, gdy uzupełnisz środki kartą kredytową lub debetową wydaną w innym kraju, to Revolut może obciążyć użytkownika niewielką opłatą.

Czy rodzina i przyjaciele mogą dokonywać przelewów na konto w Revolut?

Jak najbardziej. Możesz otrzymywać przelewy międzybankowe nie tylko od najbliższych osób, ale i od pracodawcy – w dowolnej walucie obsługiwanej przez Revolut. Są to: AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR.

Jakie karty i waluty obsługuje Revolut?

Zasada jest prosta. Doładowanie konta dodatkowymi środkami można dokonać z karty w następujących walutach: AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, ISK, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR (wkrótce do tej listy dołączą kolejne waluty). Z tą uwagą, że pieniądze należy dodać tylko w takiej walucie, w jakiej prowadzone jest konto bankowe!

Przykład.

Jeśli posiadasz konto w Niemczech upewnij się, że dodajesz gotówkę w EUR. Gdy tego nie zrobisz, bank może przeliczyć pieniądze i pobrać prowizję za wymianę. Bardzo często wpłaty dokonywane kartami kredytowymi uznawane są również za zwykłe transakcje kartowe, a nie zaliczki gotówkowe.

Obecnie Revolut obsługuje karty Mastercard, Visa oraz Maestro.

Sprawdź kartę Revolut

Automatyczne dodawanie pieniędzy – dodatkowa usługa

Ciekawym rozwiązaniem w aplikacji Revolut jest aktywacja automatycznego zasilania środkami. Jest ona szczególnie pomocna w przypadku częstych podróży zagranicznych. Aby uruchomić opcję, wybierz kartę: “Ustaw automatyczne zasilanie”. Pamiętaj tylko, że dla każdej waluty obowiązuje dzienny limit automatycznego zasilania. Sama funkcja dostępna jest także po rutynowej kontroli profilu ryzyka. Dlatego początkowo nie jest ona widoczna dla nowych użytkowników.

Problemy z kartą Revolut – co robić?

Często bywa, że w finansach dochodzi do wielu niespodziewanych sytuacji. Dlatego, nawet tak nowoczesna usługa, jaką jest Revolut może mieć chwilowe usterki. Do najczęstszych z nich należą:

Odrzucona płatność

Występuje z wielu powodów: gdy masz niewystarczająco dużo środków na koncie, wpisałeś nieprawidłowo CVV/CVC, karta straciła ważność, wyłączyłeś określone funkcje bezpieczeństwa lub przekroczyłeś miesięczny limit wydatków.

Podwójna płatność za transakcję

Jeśli zostałeś obciążony za tę samą transakcję więcej niż jeden raz, powinieneś zwrócić się do sprzedawcy o zwrot nadwyżki płatności. Niektóre restauracje czy kawiarnie na wstępie autoryzują płatność, a dopiero później pobierają środki. Dlatego czasem może dojść do podwójnego przeliczenia. W takim przypadku zwrot środków potrwa do 15 dni.

Dodatkowe koszty za płatność kartą

Płatności zbliżeniowe i online są całkowicie bezpłatne w aplikacji Revolut. Jednak w sytuacji niektórych usług, stosuje się tzw. limit właściwego użytkowania. Oznacza to, że transakcja wymiany waluty jest darmowa, ale do 20 tys. zł miesięcznie. Kolejne płatności obarczone są prowizją w wysokości 0,5 proc. Limit bezpłatnych transakcji możesz sprawdzić w sekcji “Profil”.

Brak aktualizacji salda po wykonaniu przelewu

Samo wykonanie przelewu na konto Revolut nie spowoduje aktualizacji konta, póki płatność faktycznie nie dotrze na rachunek. Dlatego, jeśli doładowanie nastąpiło w PLN, GBP lub EUR z banku mającego siedzibę w Wielkiej Brytanii, na terenie obszaru płatności euro (SEPA) bądź w Polsce, to przelew powinien dotrzeć w ciągu 3 godzin, ewentualnie do 2 dni roboczych. W innych przypadkach przelewy realizowane są do 5 dni roboczych.

Nieprawidłowy kurs wymiany płatności kartą

Revolut zapewnia międzybankowy kurs wymiany. W trakcie weekendów, w zależności od wysokości konkretnej waluty może zastosować marżę od 0,5 proc. do 2 proc, która doliczana jest do wymienianej kwoty. Ponadto aplikacja pobiera stałą marżę, w wysokości 1,5 proc. (za każdą płatność kartą z rachunku kryptowalut). Jest ona niezależna od dnia tygodnia.

Wypłaty z bankomatów – na co zwrócić uwagę?

Za pomocą karty Revolut można płacić zbliżeniowo i w Internecie, lecz nie tylko. Można nią też bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie, nawet do 200 EUR i 200 GBP. Może nie jest to zbyt zawrotna suma, szczególnie gdy spędzamy miły urlop za granicą. Jednak przy niewielkich wydatkach, bardzo często okazuje się zbawienna. Zwłaszcza że konto w Revolut można doładowywać za pomocą karty płatniczej całkowicie bezpłatnie.

Przy wypłatach powyżej wspomnianej kwoty, Revolut pobiera 2 proc. opłatę. Warto przy tym pamiętać, że niektórzy operatorzy bankomatów nakładają też własne koszty. Dlatego podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu, zawsze wybieraj opcję konta “rozliczeniowego” lub “oszczędnościowego”.

Dokonując transakcji terminalem lub bankomatem, zawsze decyduj się na funkcję “bez przeliczenia” i opcję obciążenia w walucie lokalnej kraju, w którym się znajdujesz. W przeciwnym razi, właściciele bankomatów po “przeliczeniu” gotówki mogą zastosować własny kurs wymiany, znacznie droższy od kursu międzybankowego.

Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą

Posiadasz kartę Revolut i potrzebujesz wypłacić środki w formie gotówki? Na szczęście operator ten umożliwia swoim klientom taką usługę, stosując tutaj jednak dość istotne zastrzeżenia.

 • Posiadając konto w Revolut w tzw. Podstawowym planie, uzyskujesz możliwość dokonywania darmowych wypłat w bankomatach w kwocie do równowartości 800 zł/miesięcznie.
 • Jeżeli wartość ta zostanie przekroczona w odstępie 30 dni, Revolut naliczy prowizje. Wyniesie ona zawsze 2% wartości kwoty, jaka została wypłacona z rachunku.
 • Podobna zasada dotyczy bankomatów zagranicznych, z uwzględnieniem przelicznika – transakcja będzie darmowa, jeżeli jej równowartość w polskich złotówkach nie przekroczy kwoty 800.

Pamiętaj – jeżeli często zdarza Ci się wypłacać gotówkę na większe kwoty, unikaj tego w przypadku konta Revolut. Takie transakcje w małych odstępach czasu są bowiem nieopłacalne i lepiej będzie skorzystać z narzędzi alternatywnych.

Revolut a komornik

Czy komornik może zająć konto Revolut? Jeśli masz zajęcie komornicze i trzymasz środki na koncie Revolut to komornik nie będzie mieć możliwości ich zajęcia. Rachunek bankowy Revolut, do którego masz dostęp w aplikacji jest obsługiwany przez bank zagraniczny. Komornik, wysyłając zapytanie do systemu OGNIVO ma dostęp tylko do Polskich banków, tak więc Twoje środki na zagranicznym koncie będą bezpieczne.


-> Sprawdź też: czy możliwe jest założenie konta bez komornika?


Konto Revolut nie uchroni jednak twojej miesięcznej pensji jeśli jesteś zatrudniony w Polsce, ponieważ komornik prześle do pracodawcy nakaz, w którym zmusi zakład pracy do płacenia części Twojego wynagrodzenia na rachunek komornika, nawet jeśli masz konto w zagranicznym banku. Jednak w przypadku oszczędności, Revolut jest bezpiecznym miejscem do trzymania tam gotówki w przypadku osób posiadających zajęcie komornicze.

Zalety i wady konta w Revolut

Poniżej wybraliśmy najważniejsze, naszym zdaniem zalety i wady korzystania z konta osobistego i firmowego w Revolut.

 • Darmowe prowadzenie konta (w swojej podstawowej wersji),
 • 150 dostępnych walut po międzybankowym kursie wymiany,
 • Darmowe wypłaty bankomatów do 800, 1 600 lub 3 000 zł (w zależności od wyboru wariantu konta osobistego),
 • Inteligentne przedpłacone karty firmowe (pierwsza karta dla każdego członka firmy jest bezpłatna),
 • Ciekawe oferty, które pozwalają na oszczędzanie i pomnażanie dostępnych środków,
 • Wymiana w 30 walutach FIAT (konto osobiste) i 28 (konto firmowe),
 • Natychmiastowy dostęp do kryptowalut i akcji,
 • Dostępne ubezpieczenie medyczne za granicą oraz od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu,
 • API dla programisty.

Z kolei do najważniejszych wad należą:

 • Limity wypłat bankomatowych,
 • Dodatkowe koszty związane z przekroczeniem limitu wymian (nie tyczy się karty Premium),
 • Konieczność posiadania aplikacji,
 • Zdarza się, że karta Revolut dokonuje przewalutowania z prowizją (najczęściej przy wyborze błędnego przycisku na terminalu),
 • Rachunek wirtualny a nie rozliczeniowy (w przypadku konta firmowego).
Załóż konto w Revolut

Karta Revolut – czy warto ją mieć?

Revolut jest zdecydowanie opłacalnym rozwiązaniem dla osób często wybierających się za granicę czy robiących zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Korzystanie z karty jest bezpłatne a nasze środki są gwarantowane dzięki Europejskiej Licencji Bankowej. Jednak same limity wartości transakcji płatniczych oraz daleko idące względy bezpieczeństwa sprawiają, że należy się też liczyć z dodatkowymi kosztami. Jak na razie, korzystanie z karty jest możliwe tylko w krajach EOG oraz na niektórych terytoriach zależnych. Zatem osoby, które przebywają w USA czy nawet w Rosji, nie mogą, póki co, cieszyć się z jej zalet.

Szukasz rozwiązań podobnych do Revoluta? Sprawdź kartę Twisto.

1. https://www.revolut.com/pl-PL/o-revolut

Komentarze (62)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • L
  L
  Luk
  26.05.2022, 13:53

  korzystam ponad 2 lata i żadnych nawet najmniejszych problemów .

 • G
  G
  Grzegorz
  28.04.2022, 10:49

  Korzystam od kilku lat, bezproblemu odbierałem na Revoluta wypłaty w funtach czy koronach czeskich. No i kursy gitarka, dużo lepsze niż w kantorach.

 • D
  D
  Danuta Bojarska
  18.04.2022, 21:28

  Jak mogę zamknąć konto ponieważ zostało mi shakowane poczta imeiloqa i nie mogę zmienić hasła przy logowaniu i nr tel

 • O
  O
  Okradziona i wściekła
  13.04.2022, 08:13

  Z mojej karty Revolut zniknęły pieniądze , nie wiedząc o tym przelałam na kartę kolejne pieniądze , których również nie ma , od trzech dni jestem z bankiem na czacie , twierdząc , że ja dokonałam transakcji , czyli w/g nich dostałam amnezji i wybrałam z bankomatu 800 zł , a dziś zniknęło z konta kolejne 595 , do tego 23€ , odsyłają mnie na policję , która zgłoszenia nie przyjmie , ponieważ podobną sytuację miałam w banku BGŻ i policja odesłała mnie do banku , który nic nie zrobił. Tak , więc zmuszani jesteśmy do korzystania z banków , które nie chronią naszych pieniędzy , a być są odpowiedzialni za …..

 • O
  O
  Ola
  06.04.2022, 14:06

  Dwóch Rosjaninów założycielami……. chyba wszystko jasne

 • m
  m
  m
  17.03.2022, 22:55

  Ja mam problem z Revoult i właśnie szukam jakiś rozwiązań. Na początku marca zleciłam przelew przez Revolut – (właściwie dwa) na konto mojego przyjaciela do Ukrainy. Jest wolontariuszem. To jest Avdijewka, właśnie ją zbombardowano, a on wywozi ludzi. Do dzisiaj ten przelew nie dotarł, ani nie wrócił. Infolinia rozkłada ręce i ciągle informuje, że wysłała tą sprawę do odpowiedniego działu. Wydaje mi się, że już straciłam te pieniądze. To jest dużo dla mnie – 100 złotych, a dla Ukraińców jeszcze więcej. Na skargę na maila brak odpowiedzi. Może macie jakiś pomysł, co mogłabym zrobić? Generalnie załamana jestem. Jakbym wyrzuciła pieniądze do śmietnika. Nie wiem, co mi odbiło, żeby robić przelew przez nich.

 • r
  r
  roger
  14.03.2022, 11:35

  Warto wspomnieć, że od jakiegoś czasu praktycznie wszystkie bankomaty i polskie banki zmówiły się i nałożyły własną wypłatę około 16zł za wypłaty z kart revolut !! O tym mało kto wie. Jest to ewidentna zmowa międzybankowa, której nie podoba się konkurencja wielowalutowych kart revoluta.

 • M
  M
  Michał
  06.03.2022, 10:13

  Blokują pieniądze i nie można ich wyciągnąć !!!

 • v
  v
  valdi2105
  02.03.2022, 11:47

  Ten bank to jakies oszustwo. Omijajcie go szerokim łukiem. Zablokowali mi moje własne środki na koncie i od 48h nie potrafią wyjaśnić dlaczego. Ciagle słyszę odpowiedz, proszę być cierpliwym. Obsługa klienta to jakaś totalna porażka. Nie mogę uzyskać odpowiedzi jaka jest tego przyczyna. Taka sytuacja zdarzyła się nie po raz pierwszy. Ciagle problemy z przelewami, nie docierają do odbiorcy.

 • R
  R
  Robert
  19.02.2022, 20:15

  11,16 EUR za wypłatę 200 EUR z bankomatu .Ostatni raz korzystałem .

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!