Karta Twisto. 60 zł na spłatę należności za zakupy dla nowych użytkowników

Lubisz mieć swoje pieniądze “pod ręką” – i niekoniecznie trzymać je w portfelu lub na karcie? W takim razie, co powiesz na kartę wirtualną dostępną od razu w aplikacji?! Zapewne wielu z Was słyszało o karcie Twisto. W swojej najnowszej odsłonie proponuje odroczoną płatność do 45 dni bez opłat i prowizji, a także 60 zł premii dla nowych użytkowników na pokrycie należności spłaty.

Płać mobilnie z wirtualną kartą Twisto

Choć karta Twisto zadebiutowała w świecie polskich finansów stosunkowo niedawno, bo dopiero jesienią 2019, to zdążyła już zdobyć sympatyków wśród sporej grupy klientów. Świadczy o tym, chociażby kolejna odsłona Promocji “Bonus z Twisto” – VII edycja. Czeski fintech dokładnie wzięliśmy “pod lupę” w specjalnie przygotowanej recenzji.

Załóż kartę Twisto i zgarnij 20 zł na spłatę należności

W przypadku tej Oferty narzekać nie wypada, bo zgarnąć możesz 60 zł premii na spłatę należności za spełnienie banalnego warunku. Wystarczy tylko, że wykonasz zaledwie cztery transakcje kartą … i tyle. Regulamin nie przewiduje daty zakończenia Promocji jednak zaznacza, że Organizator weźmie pod uwagę pierwszych 5 000 wniosków.

Informacje o przyznanym limicie na karcie nie trafiają do Biura Informacji Kredytowej (BIK). Twisto przed przyznaniem kredytu nie zagląda do BIK, a jedynie sprawdza dane widoczne w KBIG oraz Credit Check (platforma wymiany informacji między firmami pożyczkowymi).

Co oferuje karta Twisto?

Nie wdając się zbytnio w szczegóły, Twisto możemy porównać do działania klasycznej karty kredytowej. Dokonujesz nią płatności w sklepach stacjonarnych lub w internecie, korzystając w tym celu z przyznanego Ci limitu. Z wykonanych operacji możesz rozliczyć się od razu lub nawet do 45 dni bez naliczenia dodatkowych opłat i prowizji. Istnieje też możliwość odroczenia spłaty na kolejny okres.

Jednak, czym różni się Twisto od typowej karty kredytowej? Oto jej najważniejsze funkcjonalności:

 • karta wirtualna w aplikacji na Twoim telefonie (dostępna w kilka minut po rejestracji),
 • karta fizyczna na zamówienie (istnieje też opcja zamówienia plastikowej karty w sekcji “Karta” w aplikacji). Według deklaracji prezesa Twisto, najpóźniej do 2024 r. w trosce o ekologię, fintech zaprzestanie wydawania plastikowych kart fizycznych!
 • nowoczesne płatności mobilne Google Pay (wkrótce też Apple Pay),
 • Twisto Free, czyli bezpłatny limit do 45 dni (bez naliczania opłat i prowizji). Po upływie terminu doliczana jest dodatkowa opłata. Za przesunięcie rozliczenia na kolejny okres, Twisto nakłada opłatę w wysokości 4,5 zł za każde niespłacone 100 zł,
 • opcja odroczenia płatności (do 90 proc. miesięcznych wydatków na kolejny okres). Przedłużenie terminu spłaty na kolejny okres wymaga zawarcia dodatkowej umowy, tzw. Twisto Kredyt,
 • Twisto Raty, czyli możliwość rozłożenia swoich zakupów na raty (od kwoty co najmniej 200 zł na maksymalnie 12 rat),
 • cashback, czyli zwrot za zakupy w wybranych sklepach internetowych (na liście Twisto znajdują się zniżki, m.in. 10 proc. do AliExpress, 2,1 proc. na Pyszne.pl, 5,3 proc. do Notino, 3,2 proc. do Carrefour, 2,4 proc. do Lidla czy 3,9 proc. do Guess),
 • korzystne przewalutowania przy okazji zakupów za granicą (po kursie MasterCard bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie),
 • Twisto Split, czyli dzielenie wydatków ze znajomymi (usługa, dzięki której koszty za wybraną transakcję podzielisz między sobą a kilkoma innymi osobami. Otrzymają one e-maila lub SMS z linkiem do założenia konta Twisto wraz z kwotą do zapłaty.). Od października Split będzie dostępny wyłącznie w planie Space,
 • kategoryzacja wydatków (każdy zakup, który zrobisz zostanie dopisany do jednej z 20 kategorii wydatków. Dzięki czemu, możesz śledzić swoje poczynania finansowe i mieć wszystko pod kontrolą).

Do kogo skierowana jest Promocja?

Wróćmy do samych zasad akcji. Z pakietu usług karty Twisto, łącznie z szansą na premię może skorzystać każdy nowy użytkownik, który jest pełnoletni i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Jeśli, już kiedyś korzystałeś z oferty Twisto to zmiana adresu e-mail podczas rejestracji na nic się zda – Twój wniosek po weryfikacji i tak zostanie odrzucony.

Poza tym, musisz jeszcze spełnić kilka prostych warunków, czyli:

 • złożyć wniosek Twisto payments o zawarcie umowy o usługę płatniczą oraz
 • przystąpić do Promocji, a także zaakceptować Regulamin wraz z wymaganymi zgodami1.

Jak widzisz, warunki nie są skomplikowane, więc jeśli je spełniasz to śmiało przejdź do kolejnej części artykułu.

Jak otrzymać 60 zł premii?

Przedstawiliśmy już samą ofertę Twisto wraz z warunkami uczestnictwa w Promocji – czas teraz przyjrzeć się działaniom, które przybliżą Cię do zdobycia Nagrody.

1. Bez zbędnego namysłu (pamiętając, że Twisto zaakceptuje pierwszych 5 000 wniosków) wejdź na stronę Promocji. Link do Oferty podsyłamy poniżej:

Załóż kartę Twisto i zgarnij 20 zł na spłatę należności

Pamiętaj również, aby zaakceptować Regulamin Promocji na etapie zakładania konta lub w koncie, a także wyrazić zgody na kontakt drogą elektroniczną.

2. Otwórz konto internetowe Twisto (Twisto Free jest darmowe). Od 1.10.2020 r. obowiązują dwa plany taryfowe do wyboru – Online (darmowy) oraz Space (za darmo przez 3 miesiące, później 9,99 zł/miesięcznie).

3. Złóż wniosek o zawarcie umowy o usługę płatniczą w zakresie wydania przez Twisto payments karty płatniczej oraz wykonywania transakcji płatniczych przy jej użyciu.

4. Za pomocą konta aktywuj swoją kartę i w ciągu miesiąca zrealizuj nią przynajmniej jedną transakcję. W zależności od Twoich preferencji, możesz zdecydować się na wirtualną kartę bądź kartę fizyczną.

5. W miesiącu następującym po założeniu karty wykonaj kolejne 3 transakcje za jej pomocą.

6. Po dokonaniu operacji, na Twoim koncie Twisto pojawi się premia w wysokości 20 zł. Ma ona postać kodu promocyjnego, który będziesz mógł wykorzystać na spłatę należności względem Twisto.

Przy okazji podkreślamy, że zamknięcie konta, odstąpienie lub wypowiedzenie umowy, wycofanie wniosku o usługę płatniczą oraz zgód na kontakt poprzez wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, pozbawi Cię prawa do otrzymania premii!

Co warto wiedzieć o premii?

Organizator zastrzega sobie, że przyznanej premii nie można wymienić na gotówkę czy też wykorzystać w sklepie. Jedyną dostępną opcją jest przeznaczenie bonusu na spłatę należności wobec Twisto za dokonane zakupy.

Otrzymany 60-złotowy kod promocyjny zrealizujesz w dwojaki sposób:

 • poprzez wpisanie w odpowiednim polu w koncie ciągu znaków, składających się na oznaczenie danego kodu promocyjnego bądź naciśnięcie pola “Wykorzystaj kod promocyjny”,
 • poprzez założenie konta za pomocą linku zawierającego kod promocyjny.

Garść istotnych informacji

Biorąc pod uwagę poprzednie edycje, zwróćmy jeszcze uwagę na kilka ważnych szczegółów:

 • podczas rejestracji na stronie Twisto (po wcześniejszym wpisaniu adresu e-mail oraz hasła do konta) powinieneś zobaczyć wiadomość o aktywowaniu kodu promocyjnego w wysokości 60 zł. Jednak czasem może się zdarzyć, że informacja ta nie pojawi się na ekranie Twojego urządzenia. W takim przypadku warto wyczyścić “ciasteczka” i ponownie skorzystać z linku,
 • dla potwierdzenia tożsamości musisz wykonać szybki przelew weryfikacyjny,
 • jeśli zdecydujesz się na kartę płatniczą w “plastiku” (otrzymasz ją w ciągu 1-3 dni roboczych), to przez cały ten czas możesz płacić za pośrednictwem Twisto Pay. Wystarczy, że wpiszesz adres e-mail, który używasz podczas logowania i sprawdzisz katalog sklepów, w których ta metoda jest honorowana,
 • przyznany kod jest jednorazowy i nie możesz wykorzystać go do spłaty należności w innych okresach rozliczeniowych.

Twisto podkreśla, że udzielenie i wysokość kredytu uzależnione są od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta!

Przykład reprezentatywny przyznanego limitu

Skoro już wiemy, z jakich elementów składa się usługa i jak przedstawiają się warunki Nagrody – zajrzyjmy jeszcze do opłat. Tutaj mamy świetną wiadomość, bo zakupy z Twisto nie muszą wiązać się z żadnymi kosztami. Za darmo założysz konto Twisto Free i skorzystasz z planu taryfowego Online. Bezpłatnie zawnioskujesz również o kartę z limitem oraz będziesz się nią posługiwał podczas operacji płatniczych w sklepach i internecie (wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności od MasterCard).

Natomiast sam przykład reprezentatywny wyliczony na 29.04.2020 r. wygląda następująco:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 67,15 %,
 • całkowita kwota kredytu: 1 500 zł,
 • oprocentowanie stałe: 0%,
 • całkowity koszt kredytu: 254,84 zł (w tym prowizja: 254,84 zł, odsetki kapitałowe: 0 zł),
 • całkowita kwota do spłaty: 1 754,84 zł,
 • okres obowiązywania Umowy Twisto Kredyt: 121 dni2.

Łatwa premia za przetestowanie Twisto

Ci, którzy dosyć podejrzliwie podchodzą do tego typu produktów, uznając je za mało bezpieczne, mogą spać spokojnie. Działalność Twisto regulowana jest wieloma przepisami, które tyczą się m.in. zasad przetwarzania danych osobowych użytkowników czy też rozstrzygania sporów. Dlatego w razie ewentualnego konfliktu, możesz się zwrócić po pomoc do UOKiK albo Rzecznika Finansowego.

Ponadto, jak podkreśla fintech, kartą Twisto zapłacisz niemal “w całej galaktyce”. Będąc bardziej dokładnym – we wszystkich sklepach stacjonarnych i internetowych, które akceptują płatności od MasterCard. Oczywiście nie zapominamy też o “miłym” bonusie na spłatę należności. Choć jego wysokość nie jest zbyt imponująca, to zgarniesz go praktycznie bez żadnego wysiłku. Ot, musisz wykonać tylko jedną płatność kartą. W związku z tym, jeśli zastanawiasz się nad rozwiązaniem karty kredytowej bądź debetu na koncie, radzimy przedtem przetestować Promocję od Twisto. Czasu do namysłu masz niewiele, bo Organizator zaakceptuje pierwszych 5 000 rejestracji!

Źródło:

1. Regulamin Promocji „Bonus z Twisto – VII edycja”

2. Strona Twisto, twisto.pl

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły