Kasa Stefczyka – opinie i recenzja SKOK Stefczyka

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

3.7/5

Siedziba firmy

SKOK im. F. Stefczyka
ul. Legionów 126-128
81-472 Gdynia

Dane firmy

KRS: 0000080915
NIP: 5861040096
REGON: 190408529

Rynek usług finansowych można podzielić na dwa sektory – bankowy oraz pożyczkowy, zwany też pozabankowym. Podział ten jest jednak w rzeczywistości złudnym uproszczeniem. Nie można zapominać w końcu i o trzeciej drodze, czyli spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Dzisiaj rzucamy okiem na największy SKOK w Polsce. Obszernie recenzujemy ofertę, jaką posiada Kasa Stefczyka.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe to grupa instytucji finansowych, które w dzisiejszej formie towarzyszą polskim konsumentom już od niemal trzech dekad. Można zatem stwierdzić, że wiekiem nie ustępują one wielu dużym, doświadczonym dziś bankom. Chociażby dlatego, że SKOK-i nawiązują do tradycji nie tyle przedwojennych, co kształtujących się już w XIX wieku. Nie ulega zatem wątpliwości, że warto bliżej przyjrzeć się ich specyfice. Dzisiaj opisujemy największy z nich, znany pod nazwą Kasy Stefczyka.

SKOK Stefczyka – historia i podstawowe informacje

Kasa Stefczyka to handlowa nazwa instytucji finansowej, której pełna nazwa widniejąca w Krajowym Rejestrze Sądowym brzmi: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka. Założono ją w 1993 roku w Gdyni i funkcjonuje w tej formie, z tym samym miejscem siedziby po dziś dzień jako „trzecia droga finansowa”. Kasa Stefczyka nie jest bowiem ani bankiem, ani firmą pożyczkową – to odrębny podmiot regulowany przez tzw. ustawę o SKOK-ach.

Głównym punktem odniesienia, który Kasa Stefczyka regularnie podkreśla i eksponuje są dawne kasy spółdzielcze, utworzone na obszarze przedwojennej Galicji przez nauczyciela i ekonomistę Franciszka Stefczyka. Był on prekursorem tworzenia instytucji kredytowo-oszczędnościowych, które z powodzeniem rozwinęły się na przełomie XIX i XX wieku, a potem już w niepodległej Polsce podczas dwudziestolecia międzywojennego. Po rozwiązaniu ich w 1947 roku, przez kolejne 46 lat nie było w Polsce podobnej instytucji – aż do reaktywacji w 1993 roku.

Działalność Kasy Stefczyka kiedyś i teraz

W początkowym okresie działalności przypadającym na połowę lat 90. ubiegłego wieku, Kasa Stefczyka funkcjonowała lokalnie jako instytucja obsługująca pracowników firm sektora morskiego w obszarze Trójmiasta i okolic. Już niebawem jednak dokonała ona fuzji z innymi SKOK-ami z różnych regionów Polski, tworząc znacznie większą instytucję finansową zajmującą się obsługą osób należących do Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Na przełomie XX i XXI wieku rozpoczęto ogólnopolską ekspansję, otwierając placówki stacjonarne na obszarze wszystkich województw. Początkowo na każde z nich przypadało po kilka punktów. Dziś w najludniejszych regionach jest ich nawet kilkadziesiąt.

Przez pierwsze 20 lat funkcjonowania Kasy Stefczyka była ona znana pod nazwą SKOK Stefczyka, nawiązując do swojego charakteru prawnego i innych stowarzyszonych instytucji. Na przełomie 2019-2019 r. zdecydowano się jednak stopniowo odchodzić od tego szyldu, na rzecz tytułowej Kasy Stefczyka. Początkowo zmiany objęły placówki stacjonarne, by ostatecznie objąć także portal bankowości internetowej oraz aplikację mobilną. Można zatem stwierdzić, że opisywana instytucja chce jeszcze wyraźniej eksponować swoje historyczne inspiracje do tradycyjnych kas Franciszka Stefczyka.

Kasa Stefczyka opinie

Dzisiaj, osoby zainteresowane skorzystaniem z usług określonej instytucji finansowej, chętnie poszukują niezbędnych informacji na ten temat w sieci. To istotna zaleta – w końcu nie trzeba gospodarować dużych nakładów czasu, wybierać się do centrum miasta itd. Wystarczy jedynie komputer, telefon lub tablet z dostępem do internetu i w kilka minut można ze sobą zestawić różne oferty oraz poznać ich szczegóły za pomocą takich porównywarek, jak choćby Czerwona Skarbonka.

Wartościowym uzupełnieniem dla informacji o szczegółach oferty jest również zapoznanie się z odczuciami dotychczasowych klientów oraz ich opinie. W ten sposób, kierujemy się do frazy „Kasa Stefczyka opinie” lub też jak kto woli – „SKOK Stefczyka opinie„. Dzięki nim możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę instytucję za możliwość uzyskania atrakcyjnych kredytów konsumenckich o stosunkowo niewielkich miesięcznych ratach. Pozytywnie oceniana jest też obszerna oferta lokat i rachunków oszczędnościowych. Z drugiej strony, SKOK krytykowany jest za kłopoty z obsługą w niektórych stacjonarnych placówkach.

Z czego składa się oferta?

Choć pełna nazwa Kasy Stefczyka akcentująca aspekt oszczędzania i udzielania kredytów może sugerować, że instytucja ta koncentruje się tylko na takich produktach finansowych, to w rzeczywistości oferta tej instytucji jest znacznie obszerniejsza. Przyjrzyjmy się podstawowym elementom, które ją tworzą.

 1. Pożyczki gotówkowe.
 2. Konta bankowe.
 3. Konta dla młodych.
 4. Ubezpieczenia podróżne.
 5. Lokaty oszczędnościowe.
 6. Ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe.
 7. Pożyczki dla seniorów.
 8. Ubezpieczenia pożyczkowe.
Kasa Stefczyka

Przegląd świadczonych usług – klienci indywidualni

Po pobieżnym opisaniu najważniejszych elementów oferty Kasy Stefczyka, pora poznać wszystkie produkty finansowe skierowane do pierwszego, największego grona odbiorców – klientów indywidualnych. Analizując tę część, opieramy się na informacjach ze strony internetowej instytucji.

 1. Pożyczki.
  – Zaratka.
  – Fit.
  – Gotówkowa.
 2. Konta.
  – IKS Classic.
  – IKS Classic dla młodych.
  – Podstawowy.
 3. Lokaty.
  – Terminowa z oprocentowaniem stałym.
  – Terminowa z oprocentowaniem zmiennym.
  – e-Lokata.
  – Skokowa
  – Skokowa plus.
 4. Oferty specjalne.
  – Promocje.
  – Polecenia.
  – Oferta dla seniorów (Kasa dla Seniora).
 5. Ubezpieczenia.
  – Komunikacyjne.
  – Mieszkaniowe.
  – NNW.
  – Podróżne.
  – Na życie.
  – Pożyczkowe.

Przegląd świadczonych usług – pozostali klienci

Kasa Stefczyka to nie tylko usługi dla osób prywatnych. Swoją ofertę kieruje też do przedsiębiorstw i firm oraz różnego rodzaju organizacji. W tym akapicie zajmujemy się przybliżeniem informacji o usługach świadczonych dla drugiego typu klientów, opierając się na informacjach ze strony internetowej Kasy.

 1. Firmy.
  – Pożyczki (Pożyczka gospodarcza, kredyt inwestycyjny, pożyczka obrotowa).
  – Konta (rachunek firmowy).
  – Lokaty (lokata dla przedsiębiorczych).
 2. Organizacje.
  – Organizacje pozarządowe (Konta i karty, pożyczki, lokaty).
  – Fundacje (Konta i karty, pożyczki).
  – Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe (Konta i karty, pożyczki, lokaty).
  – Kościelne osoby prawne (Konta i karty, pożyczki, lokaty).
  – Związki zawodowe (Konta i karty, pożyczki, lokaty).

Kasa Stefczyka – reprezentatywny przykład kredytu

Pora obszernie scharakteryzować najchętniej reklamowany produkt finansowy Kasy Stefczyka, stanowiący trzon oferty. Jest to propozycja gotówkowej pożyczki, która w przypadku tej instytucji została nazwana „Pożyczka Zaratka„. Poniżej przedstawiamy obszernie wszystkie reprezentatywne wartości tworzący jej przykładowe koszty, opierając się na informacjach pochodzących prosto ze strony sprzedażowej produktu Kasy Stefczyka.

 • Produkt: Pożyczka Zaratka.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 7,23%.
 • Oprocentowanie zmienne: 7,00%.
 • Całkowita kwota kredytu: 1 000 zł.
 • Prowizja: 0 zł.
 • Odsetki: 149,52 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 149,52 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 1 149,52 zł.
 • Liczba rat: 48.
 • Wysokość raty: 23,95 zł i ostatnia 23,87 zł.

Innym, popularnym produktem finansowym oferowanym przez Kasę Stefczyka, jest również „Pożyczka gotówkowa Fit”.

Kasa Stefczyka w liczbach

 • 900 000 – ponad tyle klientów w całej Polsce obsługuje Kasa Stefczyka.
 • 1993 – w tym roku założona została w Gdyni Kasa Stefczyka.
 • 1947 – w tym roku został rozwiązany pierwowzór dzisiejszej Kasy Stefczyka – oryginalne spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.
 • 357 – tyle placówek stacjonarnych posiada Kasa Stefczyka na obszarze całej Polski, w każdym z 16 województw.
 • 351 – tyle bankomatów Kasy Stefczyka znajduje się w całej Polsce.
 • 21 – tyle spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych działa pod nazwą i kolorystyką SKOK w Polsce, jednak są one wobec siebie autonomiczne i funkcjonują jako oddzielne spółki.
 • 4 – z tyloma internetowymi serwisami partnerskimi współpracuje Kasa Stefczyka.

Jak otrzymać Pożyczkę Fit w SKOK Stefczyka?

Pożyczka Fit przeznaczona jest klientów Kasy Stefczyka, nazywanych członkami, bo właśnie takie zasady panują w tak zwanych kasach spółdzielczych. Dlatego starając się o pożyczkę, należy posiadać lub założyć konto w tej firmie pozabankowej.

Otrzymanie finansowania od Kasy Stefczyka jest możliwe na dwa sposoby.

 • Złożenie wniosku online. 
Złóż wniosek o Pożyczkę Gotówkową Fit w Kasie Stefczyka

Po podaniu swoich danych należy określić wysokość pożyczki, podać informacje dotyczące swoich dochodów oraz zobowiązań. Na tej podstawie konsultant zaproponuje wstępną umowę kredytową i zaprosi klienta na spotkanie do najbliższej placówki banku.

 • Skorzystanie z infolinii banku – podczas rozmowy z konsultantem przedstawia się wysokość swoich dochodów oraz zobowiązań. Po rozmowie pracownik sprawdzi zdolność kredytową klienta i zaprosi go na spotkanie do siedziby banku. Warto zadzwonić do najbliższej placówki Kasy Stefczyka lub wybrać numer głównej infolinii (801 600 100).

Pożyczka w Kasie Stefczyka – jakie warunki należy spełnić?

Praktycznie nie istnieje instytucja finansowa, która w żaden sposób nie weryfikuje swoich klientów. Dlatego Kasa Stefczyka, udzielając tak wysokich kredytów jak nawet 150 00 złotych, zwyczajnie musi dokładnie przeanalizować każdy przypadek, aby zminimalizować ryzyko i być może ustalić indywidualną ofertę oprocentowania.

Pamiętajmy jednak o tym, że Pożyczka Fit ma charakter konsolidacyjny, więc naturalnie jest przeznaczona dla osób w trudniejszym położeniu finansowym. Tym samym możliwe są pewne ustępstwa i spojrzenie na sytuację klienta w mniej restrykcyjny sposób. Wymagane są jednak:

 • pełnoletność – klienci powyżej 75 roku życia mogą być poproszeni o dostarczenie poręczenia od osoby trzeciej,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo i zamieszkanie na terenie Polski,
 • względnie dobra historia kredytowa.

Poza tym podczas spotkania w siedzibie banku należy przedstawić takie dokumenty, jak:

 • Dowód osobisty.
 • Zaświadczenie o dochodach – istnieje możliwość, że przy niższych kwotach pożyczki konsultant nie poprosi o dostarczenie tych dokumentów, lecz o inną formę zabezpieczenia.

Ile kosztuje Pożyczka Fit w Kasie Stefczyka?

Przejdźmy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej interesuje klientów, czyli do opłat i kosztów pożyczki konsolidacyjnej. Na pewno zwraca uwagę w jej przypadku brak prowizji, niskie RRSO (6,23%) i możliwość wybrania opcji rat malejących.

Złóż wniosek o Pożyczkę Gotówkową Fit

Spójrzmy na przykład reprezentatywny Pożyczki Fit (na dzień 02.01.2018 roku).

 • Stała stopa oprocentowania kredytu: 6,00%,
 • całkowity koszt kredytu:  15 806,99 ,
 • prowizja: 203,26 zł,
 • odsetki:  15 806,99,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 6,23%,
 • całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 47 880,00 zł;
 • czas obowiązywania umowy: 119 miesięcy,
 • całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł,
 • wysokość 118 miesięcznych rat: 536,19 zł,  
 • wysokość ostatniej 119 raty: 536,57.

Pożyczka Fit od Kasy Stefczyka z RRSO 6,23% dostępna jest od 1 000 do 150 000 zł. Długość spłaty wynosi od 12 do 120 miesięcy.

Jakie zobowiązania można skonsolidować w ramach Fit Pożyczki?

Biorąc Fit Pożyczkę, można dzięki niej skupić w ramach jednej, wygodnej raty takie wierzytelności, jak:

 • pożyczki ratalne,
 • pożyczki gotówkowe,
 • karty kredytowe,
 • kredyty samochodowe,
 • debety na w rachunkach osobistych.

Kasa Stefczyka – czym się wyróżnia?

Już na podstawie wspomnianego przez nas na początku tekstu można stwierdzić, że to jedna z najbardziej nietypowych instytucji finansowych w Polsce. Choć przypomina bank – bankiem nie jest. Choć udziela pożyczek – nie jest też firmą pożyczkową. Nie są to jednak jedyne aspekty, pod względem których Kasa Stefczyka wyróżnia się na tle konkurencji. Przyjrzyjmy się z bliska innym, wartym przytoczenia ciekawostkom i informacjom o jej ofercie. I nie tylko!

 • Kasa Stefczyka jest nieliczną instytucją o profilu finansowym, która swoją siedzibę posiada na Pomorzu – w Gdyni.
 • W latach 90. Kasa Stefczyka była instytucją lokalną i działała tylko na obszarze rodzimej Gdyni.
 • Od każdego konsumenta, który chce skorzystać z usług omawianej instytucji, Kasa Stefczyka wymaga przystąpienia do niej jako członek.
 • Oszczędności, które przechowuje się w Kasie Stefczyka, objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
 • Kasa Stefczyka prowadzi również Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej zajmujące się tytułową działalnością.
 • Druga nazwa, pod którą Kasa Stefczyka jest szeroko znana polskim konsumentom, czyli SKOK Stefczyka, jest stopniowo wycofywana z użytku: z loga, portalu transakcyjnego i aplikacji mobilnej.
 • Kasa Stefczyka oferuje także usługi dla związków zawodowych.
 • Patron Kasy Stefczyka, tytułowy Franciszek Stefczyk był nauczycielem, ekonomistą i założycielem pierwszej kasy oszczędnościowo-pożyczkowej działającym w XIX wieku w ówczesnej Galicji.
 • Liczba spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych systematycznie maleje w Polsce i są one zazwyczaj przejmowane przez duże banku. Pomimo tego, Kasa Stefczyka ma stabilną pozycję i pozostaje niezależna wobec sektora bankowego.
Kasa Stefczyka - oferty specjalne

Kasa Stefczyka – nasza opinia

Kasa Stefczyka to pełnowartościowa alternatywa zarówno dla sektora usług bankowych, jak i pozabankowego specjalizującego się w pożyczkach. Jego oferta zawiera pełnowartościowe produkty, takie jak pożyczki czy konta osobiste, które mogą konkurować i stawać w szeregach z największymi oraz najpopularniejszymi konkurentami ze wspomnianych dwóch, „tradycyjnych” grup usług.

Na uznanie zasługuje przejrzyście zaprojektowana strona internetowa, a także nowoczesna aplikacja mobilna, które w żadnym miejscu nie ustępuje tym oferowanym przez banki. Kasa Stefczyka powinna zwrócić uwagę szczególnie tych konsumentów, którzy rozglądają się za pożyczkami na niewygórowane wydatki z dodatkowo niską ratą. Szczególnie pod kątem tych rozwiązań – może ona przyciągnąć obszerne grono osób.

Jeżeli zatem niekoniecznie na myśl przychodzi nam bank w obliczu potrzeby zaciągnięcia pożyczki lub choćby założenia lokaty oszczędnościowej, taka instytucja jak Kasa Stefczyka może być ciekawym rozwiązaniem alternatywnym. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie tej kasy oszczędnościowej, która stanowi swoistą „trzecią drogę” w polskim sektorze finansowym (wbrew pozorom – wcale nie dzieli się tylko na instytucje bankowe i firmy pożyczkowe).

Jak zamknąć konto w Kasie Stefczyka/Rezygnacja z członkostwa

Warto jeszcze dodać, w jaki sposób opuścić szeregi członków Kasy Stefczyka. Odnalezienie informacji na temat zamknięcia konta i pożegnania się z tą organizacją nie należy do prostych, dlatego postanowiliśmy skontaktować się z obsługą klienta oraz skorzystać z czatu na żywo.

Na podstawie zgromadzonej w ten sposób wiedzy możemy wyróżnić trzy różne sposoby na pożegnanie się z Kasą Stefczyka:

 • odwiedziny w najbliższym oddziale, w którym należy złożyć proste pismo z rezygnacją,
 • przesłanie wypowiedzenia na adres placówki, w której wstępowaliśmy w poczet członków,
 • wysłanie pisma z rezygnacją mailem (kasa@kasastefczyka.pl) lub skorzystanie z formularza reklamacyjnego (dostępnego w zakładce „kontakt” na stronie www.kasastefczyka.pl/). Na skanie wniosku musi być widoczny nasz odręczny podpis.

Okres wypowiedzenia trwa 30 dni i właśnie po takim czasie przestaniemy być członkami Kasy Stefczyka.

kiedy otrzymamy zwrot składki członkowskiej w kasie stefczyka

Kiedy za to otrzymamy zwrot składki członkowskiej? Możemy poczekać na nią nawet cały rok, ponieważ zwrot następuje dopiero po Walnym Zgromadzeniu członków Kasy Stefczyka, które odbywa się zwykle w czerwcu danego roku.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych i firmowych:

Infolinia dla zastrzegających karty płatnicze:

Informacje na temat spółki

Kasa Stefczyka

Spółdzielcza Kasa

Oszczędnościowo-Kredytowa

im. Franciszka Stefczyka

Rodzaj:
Spółdzielcza kasa
oszczędnościowo-kredytowa
Charakter działalności:
Uniwersalna
Utworzony:
1993
Numer REGON:
190408529
Numer KRS:
0000080915
Numer NIP:
5861040096
Adres siedziby:
ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 6
81-455 Gdynia

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 21 kwietnia 2020 roku.

Złóż wniosek o Pożyczkę Gotówkową Fit w Kasie Stefczyka
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (40 votes)
Komentarze (21)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • j
  j

  janina-p

  20.07.2020, 08:31

  Wyróżniający się komentarz

  rzeczywiście złodzieje i oszuści. od 2014 roku zapętlili mnie w 9 pożyczek. 8 spłaciłam przed czasem, do roku 2018. nie rozliczyli się ze mną z ani jednej pożyczki., chociaż w każdej umowie jest punkt, że mają to zrobić w terminie 2 tygodni.pożyczki były ogromnie duże chociaż tyle nie potrzebowałam, to tylko mieli taką propozycję. w grudniu 2014 roku wzięłam pożyczkę w innym banku,żeby to spłaci, to tego w tym czasie nie zaksięgowali a wymusili na mnie inną pożyczkę. wiele razy pytałam gdzie ta pożyczka jest, przez 4 lata bank jej używał nie była zaksięgowana. nie można wziąć wyciągu,żeby sprawdzić, księgują sobie jak chcą. w 2019 roku za grosze odsprzedałam te pożyczki zwrotom bankowym, wiem,że popełniłam błąd, ale chciałam sprawdzić jaka będzie ich reakcja. no i związkom wypłacili moje prowizje, nikt mnie o niczym nie poinformował i o nic nie zapytał. wiem,że umowy są po to,żeby ich przestrzegać, ode mnie tego wymagają a sami do roku 2018 nie zdążyli się ze mną rozliczyć z pożyczek. teraz mówią, że ja nie mam prawa, do pożyczek, bo odsprzedałam zwrotom bankowym. co robili z pożyczką która wisiała 4 lata nie zaksięgowana. . pożyczki spłacałam regularnie, a oni tak mnie potraktowali. mam jeszcze jedną pożyczkę. jeżeli tych moich pożyczek nie rozliczą i nie wpłacą na tą 9 pożyczkę, będę zmuszona przestać płacić, dlaczego mam przestrzegać umowy, jeżeli oni przez tyle lat nie przestrzegali i korzystali z moich pieniędzy. JEDNO WIELKIE OSZUSTWO.

 • P
  P

  Piotr

  19.08.2020, 01:12

  Wyróżniający się komentarz

  To złodzieje ! Wziołem kredyt 25 tysięcy Byłem zmuszony bo moja żona choruje na sm Pisałem pisma z prośbą o 3 miesiące ulgi Podali mnie do komornika bez rozpatrzenia wniosku Zapłaciłem prawie 80 tysięcy tym hienom Szczerze odradzam wszystkim Przeżyłem życiowy koszmar Musiałem zostawić chorą żonę i dzieci żeby spłacić ten parabank To prawdziwy horror Ostrzegłem was !!!

 • K
  K

  Kaska

  10.07.2020, 08:59

  Wyróżniający się komentarz

  Złodzieje I oszuści. Mama myślała że zakłada polisę na życie, która otrzyma rodzina, a oni po tajemnicy przepisali na stefczyka. Media o tym się dowiedzą jak stefczyka wykorzystuje chorych ludzi. Chamstwo na ul. Sobieskiego

  • P
   P

   Prawda

   16.04.2022, 23:01

   Wyróżniający się komentarz

   Szczerze z serca i doświadczenia napisze tylko że nie polecam i ostrzegam przed tą lichwiarską instytucja , i proszę mi uwierzyć , i brać kredyty w bezpiecznych bankach dla Waszego świętego spokoju i dalszej radości życia.

 • K
  K

  Krystyna

  18.06.2023, 09:36

  Wyróżniający się komentarz

  w zyciu popełniłam wiele błędów , ale największym było zalozenie konta w tym banku, nie mogę zlikwidować konta , bo boję sie że zablokowane pieniądzę przepadną , a za prowadzenie rachunku trzeba płacić , nie ogarniają prostych rzeczy , traktują klientów jak idiotów , omijać ten bank szerokim łukiem …….

 • W
  W

  Wkurzona

  14.06.2023, 11:56

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorszy bank jaki istnieje na rynku, traktują klientów za nic, nie ogarniają prostych rzeczy. oszustwo, zlodziejstwo i naciągactwo …………..

 • E
  E

  EWA

  06.04.2023, 09:27

  Wyróżniający się komentarz

  OMIJAĆ! złodzieje jakich mało. Pani w rozmowie ładnie mi wytłumaczyła że do oddania będzie 27 tys a teraz okazało się że do spłaty będzie 54 tys! OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!

 • G
  G

  Gochna

  10.02.2023, 20:55

  Wyróżniający się komentarz

  Od kilku miesięcy nigdy nie mam pieniędzy na koncie w dzień kiedy wpływa wynagrodzenie q piątek tylko zawsze w poniedziałek dzwoniąc na inglfolinie zawsze slysze że pracownicy nie zdążyli rozliczyć przelewu bo pracują do 17 a co mnie to interesuje niech zatrudnia więcej osób w takim razie to są moje pieniądze, nie polecam SKOK Stefczyka ,moi współpracownicy mając konta w innych bankach msja wynagridzenie już po 10 rano a ja musze czekać 3 dni czasem myślę że zyje w epoce kamienia łupanego paranoja

 • P
  P

  Poszkodowany

  27.10.2022, 08:28

  Wyróżniający się komentarz

  Uważajcie na siebie, pod żadnym pozorem nie korzystacie! Spłaciłam wcześniej kredyt i poprosiłam o zwrot kosztów, a pracownik ŁUKASZ PORADZISZ (ul. Długa Kraków) albo głupi albo specjalnie to robił: pisał pisma o zwrot w taki sposób żeby mnie oszukać, nie ujął wszystkich kosztów których zwrot mi się należał. Musiałam 3krtonie udać się do placówki i między czasie inna Pani z obsługi próbowała mi wmówić że zwrot się nie należy, ale kiedy zobaczyła że jestem świadoma podstawowych kwestii próbowała się mnie pozbyć i nie wysłać ponownego pisma wniosku o zwrot. Uważajcie bardzo nieudolni ludzie w obsłudze którzy chcą oszukać i działać na szkodę klienta!! Stanowczo odradzam

 • P
  P

  PP

  14.09.2022, 06:16

  Wyróżniający się komentarz

  Proszę uważać na tą instytucje i jie podpisywać z nimi żadnych umów. Pracownicy to przeszkolone roboty do manipulacji

 • K
  K

  Kornel

  28.07.2022, 20:24

  Wyróżniający się komentarz

  Naprawdę nie warto nic u nich brać proponują pieniądze a później wielkie koszty, nie wiadomo skad. złodzieje i krętacze z ludzi zdzierają pieniądze.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Kasa Stefczyka
Sprawdź ofertę