KasaTAK! pożyczki – do 10 000 złotych w ratach


efino
efino

Szczegóły oferty:

Tak, w KasaTAK! możliwe jest uzyskanie pożyczki w 15 minut na dowód osobisty.

Porównaj z innymi
Porównaj z innymi
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Rynek pożyczek internetowych, jak każda inna gałąź gospodarki, dzieli się na dużych graczy i mniejszych, dzielnie walczących o klienta. Na reprezentanta drugiej grupy wydaje się firma KasaTAK! oferująca pożyczki ratalne, choć należy ona do dużego koncernu.

KasaTAK! nasza opinia

Pod chwytliwą i rzucającą się w oczy nazwą KasaTAK! kryje się firma pożyczkowa należąca do dużego koncernu finansowego Ferratum Group z siedzibą na Malcie. Szczyci się on międzynarodowym zasięgiem, sięgającym 19 państw na całym świecie, a także już ponad 1,8 miliona obsłużonych klientów. Do grupy Ferratum należą takie firmy pożyczkowe działające w Polsce jak Ekspres Kasa, Ofin, firmowe Ferratum Money i tytułowe KasaTAK!

Celem tej firmy jest dotarcie do klientów poszukujących pożyczek ratalnych w stosunkowo niewielkich kwotach. Innymi słowy, KasaTAK! to oferta dla ludzi szukających niedużej gotówki, której nie będą musieli spłacać błyskawicznie.

Kontrowersje wzbudzać może projekt strony internetowej. Jest ona zaskakująco archaiczna, choć eksponuje większość istotnych informacji. Wyjątkiem jest brak jasnych informacji o kosztach pożyczek, co bez wątpienia jest największym minusem po pierwszych minutach obcowania z witryną kasatak.pl.

Jakie warunki należy spełnić w KasaTAK?

Opisywana firma pożyczkowa określa dość standardowe warunki dla swoich klientów, które muszą spełnić, aby z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę ratalną. Poniżej przedstawiamy wszystkie wymogi, jakie KasaTAK! określa na wstępnym etapie wnioskowania.

 • Należy mieć ukończone 21 lat i nie być starszym niż 78 lat.
 • Konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa.
 • Należy mieć numer telefonu i rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej.
 • Nie można widnieć w bazach dłużników i rejestrach finansowych z negatywnymi wpisami.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jak już wspomniano wyżej, aby z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę w KasaTAK!, należy nie widnieć w określonych przez firmę rejestrach dłużników i bazach finansowych. W przypadku opisywanej firmy pożyczkowej, są to wszystkie najpopularniejsze rejestry. Podobnie do bratniego Ferratum Money, sprawdzane są wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Ponadto, Biura Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor, ERiF oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). Jak przekazała nam konsultantka, firma nie toleruje żadnych negatywnych wpisów w tych rejestrach.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w KasaTAK! jest podzielona na trzy elementy – oferta dla klientów nowych, oferta dla kolejnych klientów oraz i oferta dla klientów stałych. Pierwsi klienci po raz pierwszy korzystając z usług KasaTAK! mają do dyspozycji minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie 2000 złotych. Pożyczka zaciągana za pierwszym razem jest całkowicie darmowa, czyli nie zawiera w sobie kosztów prowizji i odsetek. Pierwszą pożyczkę można zaciągnąć na maksymalnie miesiąc, co jest swego rodzaju ograniczeniem wynikającym z braku kosztów.

Kolejne pożyczki odznaczają się już swobodniejszymi warunkami zgodnymi z pełną ofertą firmy. Za drugim i każdym klient KasaTAK! może pożyczyć od 1000 złotych do 5000 złotych. Opisywana firma oferuje pożyczki ratalne, dlatego zobowiązania dla stałych klientów można rozłożyć nawet na 24 comiesięczne raty. Skutkuje to obowiązkiem spłaty zobowiązania dopiero po 2 latach od zaciągnięcia.

Każda druga i kolejna pożyczka zawiera w sobie proporcjonalnie do kosztów:

 • odsetki,
 • opłatę administracyjną,
 • prowizję.

Ponadto, wyrażone jest także RRSO i wysokość raty.

Za trzecim razem zmienia się tylko kwota maksymalna pożyczki – może ona wynieść nawet 10 000 złotych, co jest już wartością sporą, biorąc pod uwagę wcześniej wymienione parametry.

Pożyczka w KasaTAK! krok po kroku

Firma pożyczkowa KasaTAK! oferuje pożyczki internetowe, dlatego cały proces ubiegania się o zobowiązanie odbywa się w internecie. Aby ubiegać się o pożyczkę, należy przejść następujące etapy.

 1. Należy wejść na stronę internetową kasatak.pl.
 2. Za pomocą suwaka należy wybrać interesującą kwotę pożyczki i kliknąć przycisk “weź pożyczkę za 0 złotych”, jeśli jest się klientem po raz pierwszy.
 3. Przechodzi się tam do sekcji doboru konkretnych parametrów pożyczki – wybiera się termin spłaty i uzyskuje niewidoczne wcześniej informacje o kosztach danej pożyczki, jeśli nie jest to pierwsza pożyczka (pierwsza jest darmowa).
 4. W formularzu należy podać następujące informacje: imię, nazwisko, numer PESEL, serię dowodu osobistego, adres, numer telefonu, adres e-mail, miejscowość, kod pocztowy oraz numer rachunku bankowego, na jaki chce się otrzymać przelew z kwotą przyznanej pożyczki.
 5. Należy kliknąć przycisk “przejdź dalej”.
 6. Konsultant firmy sprawdza dane konsumenta w rejestrach finansowych, po czym w przypadku pozytywnych wskazań przechodzi do prośby o przelew 1 grosza w celu weryfikacji danych konsumenta.
 7. Po sukcesywnym zakończeniu tego etapu, wydawana jest szybka decyzja co do przelania pożyczki. Pieniądze są wysyłane na konto niezwłocznie, jednak czas ich dotarcia zależy od godziny sesji przychodzącej w danym banku. KasaTAK! ma swój rachunek bankowy w PKO i Santander.

KasaTAK! — co, jeśli nie spłacimy na czas?

Opisywana firma pożyczkowa niestety nie oferuje możliwości przedłużenia pożyczki, dlatego w przypadku opóźnień w spłacie należy liczyć się z konsekwencjami podjęcia się działań windykacyjnych. Pierw będzie to naliczanie odsetek karnych za każdy dzień zwłoki. Później sprawa może zostać przekazana zewnętrznej firmie windykacyjnej. Jeśli tej działania również nie przyniosą skutku, to sprawą zajmuje się sąd. Ten organ najczęściej przekazuje sprawę komornikowi, który zazwyczaj skutecznie egzekwuje należności na rzecz wierzyciela. Ponadto, długotrwałe braki w spłacie pożyczki oznaczają wpisanie danych konsumenta do któregoś z rejestrów dłużników.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Możliwość rozłożenia pożyczki na dogodne, wielomiesięczne raty.
 • Pierwsza darmowa pożyczka.
 • Przynależność do dużego koncernu finansowego, co potęguje wiarygodność firmy.
 • Firma pracuje całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Wady

 • Brak możliwości przedłużenia pożyczki.
 • Archaiczny i prymitywny wygląd strony internetowej.
 • Brak informacji o kosztach pożyczek na stronie głównej.
KasaTAK! pożyczki – do 10 000 złotych w ratach
Oceń ten wpis
2018-12-10T10:21:49+00:0019.11.2018|Pożyczki|

Dodaj komentarz