Konto dla Ciebie Credit Agricole – warunki, opłaty i opinie

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
Bezpłatna karta
Tak
Promocja
Tak
? 8% na koncie oszczędnościowym
Darmowe konto
Tak
? miesięcznie: min. 1 000 zł wpływu i 1 płatność kartą (również Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay i SwatchPAY!) lub BLIKIEM
Konto
0 zł
? miesięcznie: min. 1 500 zł wpływu i 5 płatności kartą (również Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY! lub BLIKIEM)
Karta
0 zł
? miesięcznie: min. 1 500 zł wpływu i 5 płatności kartą (również Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY! lub BLIKIEM)
Bankomaty
0 zł
? miesięcznie: min. 1 500 zł wpływu i 5 płatności kartą (również Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY! lub BLIKIEM)
Przelew online
0 zł
? miesięcznie: min. 1 500 zł wpływu i 5 płatności kartą (również Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY! lub BLIKIEM)
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

5.0/5

Siedziba firmy

Credit Agricole Bank Polska S.A.
ul. Legnicka 48 bud. C-D
54-202 Wrocław

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 876 833 400,00
KRS: 0000039887
NIP: 6570082274
REGON: 290513140

Konto dla Ciebie od Credit Agricole to podstawowy rachunek, znajdujący się w ofercie banku. Jego posiadaczem może stać się każda, pełnoletnia osoba. Aby jednak uniknąć opłat i cieszyć się rachunkiem zupełnie bezpłatnie, należy zapewnić stałe wpływy w wysokości 1500 zł i wykonać kilka płatności bezgotówkowych. Jak wygląda oferta banku Credit Agricole? Czy warto z niej skorzystać? Sprawdźmy!

para przytulająca się

Kluczowe informacje

 • Konto w CA jest dostępne dla każdej pełnoletniej osoby. Aby korzystać z rachunku bez opłat, należy utrzymać comiesięczne wpływy w wysokości 1500 zł oraz wykonać minimum pięć transakcji bezgotówkowych.
 • Posiadacze konta mają do dyspozycji nowoczesną aplikację mobilną CA24, a także dostęp do dodatkowych promocji i rabatów.
 • Użytkownicy konta mogą skorzystać z ubezpieczenia i opcji CAsaver, która ułatwia gromadzenie środków na rachunku oszczędnościowym. 

Konto osobiste w Credit Agricole – nasza opinia

Propozycja Credit Agricole wydaje się dość atrakcyjna dla osób, które cenią sobie prostotę, a dodatkowo często płacą kartą za zakupy w wielu sklepach. Klienci, którzy zdecydowali się podpisać umowę z tą instytucją, mogą korzystać z intuicyjnej aplikacji mobilnej CA24 i po spełnieniu kilku wymagań – cieszyć się rachunkiem zupełnie za darmo. Dodatkową zaletą są liczne promocje. Nowi użytkownicy mogą otrzymać dodatkowe środki np. za przeniesienie konta osobistego z innego banku do Credit Agricole, czy skorzystać z akcji powitalnej, która umożliwia otrzymanie indywidualnej linii kredytowej. Przyciągać może również Klub Korzyści, oferujący zniżki w wielu sklepach, przy płatnościach kartą debetową. 

Niestety, trochę czasu zajęło mi dokładne prześledzenie całej oferty na stronie banku. Jest ona mało czytelna, co dodatkowo utrudnia porównanie jej z propozycjami innych instytucji. Dodatkowe opcje związane, chociażby z ubezpieczeniem czy kartą wielowalutową pojawiają się zaraz pod opisem konta, co sprawia, że klient nie wie, czy opcje te są w pakiecie, czy należy za nie dodatkowo zapłacić. 

Oferta rachunku jest dość uniwersalna, jednak zdecydowanie bardziej opłacalna jest dla osób, które chcą, aby konto w Credit Agricole stało się ich głównym kontem, na który będzie wpływać comiesięczne wynagrodzenie. Tylko wtedy, przy zapewnieniu miesięcznych wpływów w wysokości 1500 zł i wykonaniu kilku transakcji, będzie ono w 100% darmowe. 

Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Konto dla Ciebie Credit Agricole – oferta

O otwarcie konta w CA może zawnioskować każda dorosła osoba, niezależnie od tego, czy korzystała już z oferty banku, czy też nie. Rachunek, dostępny jest zupełnie za darmo, po spełnieniu kilku, mało wymagających warunków. Każdy, kto zdecyduje się podpisać umowę konta, otrzymuje również dostęp do bankowości internetowej, która ułatwia zarządzanie finansami oraz wnioskowanie o inne produkty np. o kredyt czy konto oszczędnościowe. 

Oferta na stronie Credit Agricole

Decydując się na otwarcie konta w CA, możesz skorzystać z dodatkowych ofert, takich jak: 

 • Ubezpieczenie POMOC (pierwsze 3 miesiące za darmo, później 14 zł miesięcznie), 
 • Oszczędzanie CAsaver. Za każdym razem, kiedy płacisz kartą debetową, część środków może trafić na oprocentowany rachunek oszczędnościowy. Możesz sam ustalić, do jakiej wartości ma się zaokrąglić kwota, którą płacisz. Jak to działa? To tzw. usługa smart saver: jeśli wybierzesz zaokrąglenie do 5 zł, a płacisz kartą lub mobilnie 33,70 zł to 1,30 zł trafia na Twój rachunek oszczędnościowy. 
 • Abonament na wybrane usługi. Za jedną opłatę miesięczną możesz korzystać np. z nielimitowanych wypłat z bankomatów w kraju i za granicą czy przelewów ekspresowych bez ograniczeń. 

Konto dla Ciebie Credit Agricole to podstawowy rachunek dla każdego, kto ukończył 18 lat. Tak młode osoby, mogą jednak rozważyć skorzystanie z innej propozycji CA i otworzyć konto MOVE dla klientów w wieku 18-26, który charakteryzuje się nieco niższymi opłatami. 

Ile kosztuje konto w banku Credit Agricole?

Credit Agricole ma w swojej ofercie konto osobiste, które może być darmowe, jedynie pod kilkoma warunkami. Bank wymaga od swoich klientów, aby na rachunek co miesiąc wpływała kwota w wysokości minimum 1500 zł. Aby cieszyć się darmowym kontem, należy również zapłacić 5 razy kartą lub BLIKIEM. Jak wyglądają pozostałe opłaty?

 • Otwarcie konta – 0 zł
 • Prowadzenie konta (opłata miesięczna) 0 zł / 10 zł
  • 0 zł, jeżeli co miesiąc na Twoje konto wpłynie minimum 1 500 zł i zapłacisz min. 5 razy kartą, również przez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay lub BLIK.
  • 5 zł Prowadzenie rachunku walutowego w ramach konta 
 • Użytkowanie karty (opłata miesięczna) 0 zł / 10 zł
  • 0 zł, jeżeli co miesiąc na Twoje konto wpłynie minimum 1 500 zł, zapłacisz min. 5 razy kartą, również przez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay lub BLIK.
 • Wydanie karty z wizerunkiem standardowym – 0 zł
 • Wydanie karty z wizerunkiem z katalogu – 15 zł
 • Wypłaty gotówki
  • z bankomatów w placówce – 0 zł
  • z pozostałych bankomatów w Polsce – 0 zł / 9 zł
  • z bankomatów za granicą w pozostałych walutach lub w EUR poza Europejskim Obszarem Gospodarczym – 12 zł
  • z bankomatów w Polsce przy użyciu BLIK – 0 zł
  • w ramach usługi cash back w Polsce – 3 zł
 • Przelew zwykły CA24 eBank i w CA24 Mobile – 0 zł
 • Przelew ekspresowy w systemie EXPRESS ELIXIR w CA24 eBank i w CA24 Mobile – 5 zł
 • Przelew na telefon BLIK0 zł Abonament „Przelewy z rachunków oszczędnościowych” (opłata miesięczna). Dowolna liczba przelewów z rachunków oszczędnościowych w miesiącu kalendarzowym bez opłaty za pojedynczy przelew – 7 zł

Jak założyć konto w Credit Agricole?

Credit Agricole umożliwia założenie konta online, bez potrzeby wychodzenia z domu. Możesz to zrobić przez stronę internetową banku lub przez aplikację CA24 Mobile.

Jak założyć konto w CA przez stronę internetową?

 1. Wejdź na stronę banku i wybierz interesujący Cię rachunek.
 2. Wypełnij formularz. Podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.
 3. Poczekaj na telefon od konsultanta.
 4. Podpisz umowę w aplikacji mobilnej lub w wybranej placówce.

Jeśli chcesz założyć rachunek przez aplikację, powinieneś:

 1. Pobrać aplikację CA24 Mobile, otworzyć ją i kliknąć „Otwórz konto”.
 2. Wykonać zdjęcie dowodu lub odczytać dane z e-dowodu.
 3. Zrobić selfie.
 4. Podpisać umowę i korzystać z konta.

Do otwarcia konta osobistego przez apkę, potrzebna jest aktywna aplikacja. Po pobraniu jej z autoryzowanego sklepu Google Play, App Store czy AppGallery kliknij opcję „Aktywuj”, a następnie wpisz swoje dane identyfikacyjne (alias lub numer PESEL). W kolejnym kroku podaj hasło do logowania w CA24 eBank lub hasło z SMS-a. Zadzwoni do Ciebie bot, który powie Ci, jaki obrazek wybrać na następnym ekranie. Pozostanie Ci jedynie ustawić PIN i gotowe.

Jeśli jesteś klientem innego banku i chcesz zmienić instytucję, w której prowadzisz rachunek, możesz to zrobić w placówce Credit Agricole. Przeniesienie konta możliwe jest po złożeniu odpowiedniego wniosku. Bank ma 2 dni robocze na to, aby poprosić instytucję, w której prowadzisz konto o przekazanie informacji na temat świadczonych dla Ciebie usług. Następnie w ciągu 5 dni roboczych powinno nastąpić przekazanie tych informacji.

Jakie konta osobiste ma w ofercie Credit Agricole Bank Polska?

Konto dla Ciebie to rachunek podstawowy, z którego mogą skorzystać wszyscy dorośli klienci banku. W ofercie Credit Agricole znalazły się też inne rachunki, które sprawdzą się np. w przypadku nastolatków czy osób, które dużo podróżują.

 • Konto dla Ciebie Junior – rachunek dla dzieci poniżej 13 roku życia. Można wybrać kartę z wizerunkiem za 0 zł. Prowadzenie konta oraz dokonywanie płatności jest również darmowe.
 • Konto dla Ciebie Go! – oferta dla młodzieży od 13 do 18 lat.
 • Konto dla Ciebie MOVE z darmową kartą wielowalutową.
 • Konto dla Ciebie VIP – dla osób, które zagwarantują comiesięczne wpływy w wysokości 10 000 zł.
 • Podstawowy rachunek płatniczy – przeznaczony jest dla konsumentów, którzy nie posiadają innego rachunku płatniczego w walucie polskiej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Prowadzenie konta w banku Credit Agricole – zalety i wady

Oferta przygotowana przez Credit Agricole może być idealnie dopasowana do określonej grupy klientów, a dla innych – zupełnie nieatrakcyjna. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji o wyborze tego rachunku, przedstawiam najważniejsze zalety i wady, które warto wziąć pod uwagę. 

ZaletyWady
– Możliwość skorzystania z darmowego konta, po spełnieniu kilku, prostych warunków.
– Atrakcyjne promocje dla nowych klientów. 
– Pakiet pomocowo-ubezpieczeniowy za darmo przez 3 miesiące. 
– Opcja wyrobienia karty wielowalutowej. 
– Rabaty w wielu sklepach, z których można skorzystać przy transakcjach wykonywanych kartą debetową CA. 
– Wpływy, które mają zapewnić bezpłatne prowadzenie konta, muszą pochodzić z wynagrodzenia, renty, emerytury czy przelewów z innych banków.
– Bank nie uwzględnia przelewów wewnętrznych. 
Opłata w wysokości 5 zł miesięcznie za prowadzenie konta walutowego. 

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje prowadzenie konta w Credit Agricole?

Prowadzenie konta w Credit Agricole jest darmowe, pod warunkiem spełnienia kilku warunków aktywności. 

Jak nie płacić za konto w Credit Agricole?

Aby uniknąć opłaty za konto w Credit Agricole, wystarczy zapewnić wpływy w wysokości 1500 zł i wykonać 5 transakcji kartą lub BLIKIEM. Bank akceptuje różne rodzaje wpływów, wliczając wynagrodzenia, renty, emerytury, przelewy z innych banków oraz wpłaty gotówkowe. Credit Agricole nie uwzględnia jedynie przelewów wewnętrznych.

Jak zlikwidować konto w Credit Agricole?

Możesz to zrobić korespondencyjnie lub w wybranej placówce banku. 

Ile trwa zamknięcie konta w Agricole Bank Polska S.A.?

Okres wypowiedzenia umowy wynosi 30 dni.

Ile kosztuje korzystanie z karty debetowej?

Korzystanie z karty debetowej jest darmowe, po spełnieniu określonych warunków dotyczących wpływów i liczby transakcji. W przeciwnym razie opłata wynosi 10 zł. 
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • N
  N

  Niki

  03.04.2024, 14:16

  Wyróżniający się komentarz

  jest możliwość założenia konta w CA ale bez karty?

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   04.04.2024, 16:59

   Wyróżniający się komentarz

   Oczywiście, może Pani otworzyć rachunek bankowy w Credit bez konieczności posiadania debetówki. Pozdrawiamy.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie