Konto dla młodych – ranking najlepszych kont do 18 i 26 roku życia

Przelew online
0 zł
Bankomaty
0/ 2,3% min. 5 zł
? - 0 zł - bankomaty własne banku,
- 0 zł - 2 pierwsze wypłaty w mies. z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności)
- 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.
Konto
0 zł
Karta
0/4 zł
? - 0 zł - jeśli zapewnisz jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł/ mies. oraz wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą/ Google Pay/ Apple Pay/ PeoPay
- 4 zł - w przypadku niespełnienia powyższych warunków.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.

108 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Szczegóły konta

Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe konto
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Czas Promocji
13.06.2024
Nagrody w promocji
7% + do 200 zł
? nagrodę 50 zł otrzymasz za otwarcie konta Zrób min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay co miesiąc przez 3 miesiące od założenia konta. Po trzech miesiącach otrzymasz nawet 150 zł w prezencie
Płatności mobilne
BLIK/ Apple Pay/ Google Pay/ Garmin Pay/ Fitbit Pay
Opinie:
3,6/5
Przelew online
0 zł
Bankomaty
0 zł
Konto
0 zł
Karta
0/5 zł
? Karta będzie darmowa, jeśli wykonasz min. 2 transakcje kartą lub BLIK-iem w miesiącu.

15 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Szczegóły konta

Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za obsługę karty debetowej wystarczy wykonać min. 4 transakcje bezgotówkowe (z wyjątkiem przelewów) kartą debetową wydaną do konta lub przy użyciu kodu BLIK w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł/mies.
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Bezpłatna karta
Nie
Płatności mobilne
BLIK/ Google Pay/ Apple Pay/ Garmin Pay/ Fitbit Pay

Konto dla młodych to rachunek przeznaczony dla nastolatków między 13. a 18. rokiem życia, a także studentów i osób pracujących między 18. a 26. rokiem życia. Dzięki specjalnej ofercie przygotowanej przez Czerwoną Skarbonkę, najlepsze konto młodzieżowe odnajdziesz w stworzonym przez nas rankingu.

Kluczowe informacje

 • Konto osobiste dla młodych do 26 roku życia to produkt, który znajduje się w ofercie praktycznie każdego banku.
 • Nasz ranking kont dla młodych powstał z myślą o młodych odbiorcach, którzy poszukują taniego i prostego w obsłudze rachunku, wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej.
 • Każde z oferowanych w naszym zestawieniu kont jest darmowe i posiada swoje unikalne funkcjonalności dodatkowe.
 • Część z nich oferuje również premie pieniężne i nagrody za spełnienie warunków po otwarciu konta.

Dlaczego warto założyć dziecku konto?

Własne konto, w szczególności dla osób młodych, stanowi dobry wstęp w dorosłość. Uczy zarządzania swoimi finansami: planowania wydatków, oszczędzania na zakupy i usługi, a także opłacania pierwszych zobowiązań.

Otwarcie konta dla młodych to również szansa, by millenialsi poprzez obracanie się w świecie finansów nabyli samodzielności i umiejętności praktycznych, które w późniejszym etapie będą dla nich niezbędne.

Dlatego z myślą o początkujących klientach, którzy poszukują taniego, prostego w obsłudze rachunku osobistego z dostępem do nowoczesnych funkcjonalności, przygotowaliśmy najnowszy ranking kont młodzieżowych.

Przy jego tworzeniu wyróżniliśmy w zestawieniu najważniejsze parametry, jak:

 • 3 najlepsze oferty na rynku oznaczone orderami,
 • miesięczny koszt prowadzenia rachunku płatniczego konsumenta i karty debetowej,
 • prowizję za wypłaty z bankomatów w Polsce,
 • opłaty za przelew,
 • link odsyłający do oferty.

Najlepsze konto dla młodych nie różni się niczym od typowego konta osobistego – za to koszty jego prowadzenia są zdecydowanie tańsze! Dlatego banki bardzo często prowadzą promocje bankowe, które dopasowane są do wymagań młodych ludzi.

Jak działają konta dla młodych osób?

Konta młodzieżowe to rachunki płatnicze, które działają na identycznych zasadach, co standardowe konta osobiste.

 • Możemy z nich korzystać każdego dnia, realizować przelewy (w tym zagraniczne i polecenie przelewu), wpłacać/wypłacać gotówkę z bankomatów, a także płacić zbliżeniowo.
 • To dobre narzędzia do budowania własnego budżetu domowego i oszczędzania na dalszą przyszłość.
 • Konta dla nastolatków oraz konta bankowe dla studentów są zdecydowanie tańsze w porównaniu do rachunku płatniczego płatnika „dorosłego”. Podobne zresztą wygląda to w przypadku kont dla dzieci.
KontoDarmowe bankomatyBezpłatna karta
Konto Przekorzystne dla młodych
Bank Pekao
TakTak
Konto dla młodych + 200 zł na Allegro
PKO BP
TakTak
Konto 360° Student
Bank Millennium
TakTak
Konto dla Młodych
PKO BP
TakNie
Konto dla Młodych
Alior Bank
TakTak
Konto 360° Junior
Bank Millennium
TakTak
Konto Mobi z Moim ING
ING Bank Śląski S.A.
TakTak
Konto proste zasady od 18 do 26 lat
Getin Bank
TakTak
eKonto możliwości
mBank
TakTak

Choć młodzi ludzie nie przynoszą bankom wysokich zysków, to stanowią jedną z najważniejszych grup klientów, która może zaprocentować w dalekiej przyszłości. Dlatego instytucje nieustannie rozbudowują swoją ofertę o nowe produkty, których koszty użytkowania są o wiele niższe niż dla dorosłych konsumentów.
w jakim wieku młodzież zakłada konto
Portfel studenta – edycja IV, ZBP

Na co zwrócić uwagę, zakładając pierwsze konto bankowe?

Nasz ranking kont młodzieżowych proponuje rachunki już dla nastolatków od 13. roku życia. Jest to próg, od którego prawo dopuszcza możliwość założenia konta młodzieżowego. Jednak na ciekawe i atrakcyjne oferty nie mogą narzekać też nieco starsi, bo banki i w tym przypadku podsuwają naprawdę atrakcyjne funkcjonalności.

Zanim zechcesz otworzyć konto, sprawdź czy wybrana oferta posiada:

 • brak kosztów, czyli konto za 0 zł. Prawdziwym ideałem zarówno, jeśli chodzi o konto dla młodych 13-18 lat, jak i konto studenckie między 18-26 lat, jest brak jakichkolwiek kosztów. Korzystanie z karty, sprawdzenie salda rachunku płatniczego, przelewy oraz wypłaty z bankomatów w Polsce najlepiej, by były bezpłatne.
 • promocje. Wybierając najlepsze konto dla młodzieżowe, przejrzyj minimum kilka promocyjnych ofert na rynku. Niektóre z nich proponują swoim klientom premie gotówkowe za założenie rachunku. Większość z nich posiada w zanadrzu także wiele innych bonusów i nagród do zgarnięcia,
 • produkty oszczędnościowe. Banki chętnie doradzają nie tylko w kwestii wyboru konta, ale też edukują w zakresie oszczędzania. Warto zatem poszukać ofert, które posiadają, np. usługę automatycznego oszczędzania, czyli tzw. smart saver. To po prostu zaokrąglanie do pełnych kwot wydanej sumy, która trafia na subkonto oszczędnościowe dołączone do rachunku,
 • oprocentowanie. Konta dedykowane młodym klientom wyróżniają się wieloma produktami. Zaliczyć do nich można, np. wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe dla młodych, z pomocą którego uda Ci się odłożyć gotówkę na własne cele,
 • bank w telefonie. To nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale i szansa na dostęp do bankowości o każdej porze dnia i nocy. Obecnie, praktycznie każda instytucja udostępnia nowoczesną aplikację mobilną. Oprócz tego większość z nich pozwala na używanie aplikacji Google Pay czy Apple Pay w połączeniu ze swoją apką.
 • dodatkowe korzyści. Jeśli planujesz wymianę językową lub lubisz podróżować po świecie, przyjrzyj się bliżej opcji karty wielowalutowej lub konta walutowego. Dzięki takim produktom nic nie tracisz na przewalutowaniu,
 • nowoczesne formy płatności bezgotówkowych. Przed wyborem konkretnej oferty zobacz, czy dostępne są w niej wygodne formy płatności: BLIK, Apple Pay, Google Pay czy HCE. Niektóre banki posiadają dodatkowo portfele elektroniczne: PayPal lub Neteller. Takie usługi z całą pewnością ułatwiają życie!

Najlepsze konta dla młodych

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe dla młodzieży? Poniżej prezentujemy listę banków, które naszym zdaniem proponują najbardziej opłacalne oferty rachunków.

 • mBank – eKonto możliwości
 • Pekao S.A. – Konto Przekorzystne dla Młodych
 • Getin Bank – Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat
 • ING Bank Śląski – Konto Mobi z Moim ING
 • Alior Bank – Konto dla Młodych
portfel studenta - raport 2021 - konto dla młodych

W jakim wieku można założyć konto?

Otwarcia konta w Polsce może dokonać każda osoba, która ukończyła 13. rok życia. W tym czasie nastolatek aż do osiągnięcia pełnoletności, ma możliwość praktycznie za darmo korzystać z jego usług. Czasem też banki łączą produkty dla młodzieży i studentów, dzięki czemu od razu trafisz na rozwiązanie kont dla młodych 13-24 lat.

Rodzice do momentu ukończenia przez dziecko 18 lat, mają pełny wgląd do jego rachunku. Mogą więc zablokować konkretne operacje, a nawet wyznaczać limity na karcie.

Dodatkowo maksymalna suma wypłaty gotówki z konta dla młodzieży, nie może przekroczyć miesięcznie 5 500 zł. Wykorzystanie większej kwoty wymaga od sądu udzielenia zgody.

Jak szybko założyć wygodne konto młodzieżowe?

 • Wniosek online. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na otwarcie konta osobistego. Taki formularz wypełnisz w ciągu kilku minut przez internet. Wystarczy do tego najczęściej dowód osobisty/paszport lub legitymacja szkolna nastolatka i dowód osobisty rodzica,
 • Wizyta w oddziale banku. To jeden z popularnych sposobów na otwarcie konta, choć niekoniecznie najszybszy,
 • Rozmowa telefoniczna. Alternatywnym rozwiązaniem dla powyższych metod jest telefoniczny wniosek o otwarcie rachunku dla młodych.

Czy wiesz, że:

zakładając konto młodzieżowe, nie musisz przedstawiać banku żadnych zaświadczeń ze studiów, legitymacji studenckiej czy indeksu z wyższej uczelni? Wystarczą dane z dowodu osobistego oraz wiek w przedziale między 18. a 26. rokiem życia.

Konto dla młodych po 26. roku życia

Praktyka pokazuje, że większość banków oferuje konta dla osób w przedziale: 13-24 lat oraz 18-26 lat. Zdarzają się jednak propozycje kont bankowych dla młodych do 30. roku życia.

Dlatego wybierając konkretny rachunek, sprawdź, co się z nim stanie po przekroczeniu wieku, który uprawniał Cię do korzystania z promocyjnych warunków.

Wiele instytucji automatycznie przekształca takie konto na rachunek ze standardowej oferty, którego opłaty (w tym miesięczna opłata za prowadzenie konta) są już zdecydowanie wyższe. Wtedy możesz albo przedłużyć umowę z bankiem, albo zerknąć na nasz ranking kont osobistych i poszukać innej promocyjnej oferty.

Podsumowanie zalet kont dla młodzieży

W stale zmieniającym się świecie, rachunek osobisty dla młodego człowieka jest niezwykle przydatny. Oto jego najważniejsze zalety:

 • darmowe konto osobiste;
 • lepsze zarządzanie finansami w niedalekiej przyszłości;
 • budowanie oszczędności;
 • szansa na nadprogramowe środki z lokaty lub konta oszczędnościowego;
 • wygodna bankowość elektroniczna;
 • dostęp do programów rabatowych i promocji, np. zniżki do partnerów banku;
 • pakiet ciekawych produktów dodatkowych, np. płatności mobilne, płatności zbliżeniowe przy użyciu karty debetowej, karta wielowalutowa, lokaty, konto walutowe, cashback, moneyback, chargeback;
 • bezpieczna i wygodna bankowość internetowa o każdej porze dnia i nocy;
 • brak kosztów lub niewielkie opłaty podczas podróży za granicą.

Konta dla młodych i ranking Czerwonej Skarbonki – jest w czym wybierać!

Pośpiech jest złym doradcą – szczególnie w kwestiach finansowych. Zanim więc zdecydujesz się na upatrzone konto dla młodych, zerknij na nasze zestawienie, w którym uwzględniliśmy najważniejsze parametry, w tym opłaty, a także dostęp do dodatkowych produktów bankowych.

W raporcie “Portfel Studenta – VII Edycja” w związku z rosnącymi kosztami życia – kurczą się także oszczędności młodych ludzi. Pod wpływem inflacji 18% badanych w wieku 18-24 nie ma zgromadzonych na koncie żadnych oszczędności. Kolejne 24% posiada środki do 1 tys. zł. Powyżej tej kwoty (do 2,5 tys. zł) odłożone środki na „czarną godzinę” ma 16% ankietowanych1.

konto dla młodych - raport

W wyszukiwaniu okazji pomogą Ci promocje bankowe, które oferują bonusy za otwarcie konta bankowego w postaci premii pieniężnych i nagród. Jednak wejście w dorosłość to także idealny moment na rozpoczęcie poważnego odkładania pieniędzy. W tym z kolei pomoże Ci ranking lokat, mający w zanadrzu wiele wysoko oprocentowanych depozytów.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

W jakim banku najlepiej założyć konto dla młodej osoby?

Oferta banków w tym temacie jest różnorodna i przystępna. Najlepiej znajdź taką propozycję, która pozwala na darmowe prowadzenie konta i nie nalicza opłat za użytkowanie karty płatniczej czy przelewy (z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, które zawsze są darmowe).

Jakie konto dla młodzieży jest najlepsze?

Takie, które jest bezkosztowe, ma w zanadrzu dobrą ofertę oszczędnościową dla młodych, usługi dodatkowe, typu: ciekawe apki, walory edukacyjne oraz wygodną i nowoczesną aplikację mobilną.

Do jakiej grupy wiekowej kierowane są konta dla młodych?

Termin ten obejmuje dwie kategorie produktów skierowane do młodych osób. Po pierwsze, jest to młodzież w wieku od 14 do 18 lat, która dopiero co rozpoczyna przygodę z bankowością. Drugim przykładem takich rachunków są produkty skierowane do studentów od 19 do 26 roku życia, oferujące np. niższe opłaty za poszczególne usługi.

Co, jeśli założymy konto dla młodych i po roku nie będziemy już zaliczać się do wymaganej grupy wiekowej?

Niestety, polityka banków jest tutaj dość klarowna. Po założeniu konta dedykowanego dla określonej kategorii wiekowej, ten typ rachunku ulega przemianowaniu, gdy stajemy się starsi. Dlatego warto monitorować, do jakiego czasu przysługują nam preferencyjne warunki zapisane w umowie.

Czy karta do konta jest płatna?

Nic nie płacimy za jej wydanie. Z kolei za jej użytkowanie może być już naliczana miesięczna opłata, którą łatwo ominiemy po spełnieniu prostych warunków, np. przy wykonywaniu bezgotówkowych transakcji płatniczych, np. dwóch w ciągu miesiąca.

Czy są wymagane regularne wpływy na konto?

Tak. Bardzo często banki wymagają od swoich klientów dokonywania regularnych wpłat w minimalnej liczbie w ciągu miesiąca, aby korzystanie z konta nie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Szczegółowe warunki związane z tą praktyką odnajdziesz w umowie zawartej z bankiem.

Czy niepełnoletni też mogą założyć konto?

Tak. Jedną z kluczowych ofert bankowych, są rachunki bankowe skierowane do młodych osób przed ukończeniem 18. roku życia. Prawo do skorzystania z takiej możliwości nabywamy już po ukończeniu 13 lat. Takie rachunki, choć na ograniczonych warunkach – oferują dużą swobodę i wiele udogodnień.

Jak dokonać zamknięcia rachunku płatniczego dla młodych?

Najszybciej zrobisz to w bankowości mobilnej swojego banku, składając wniosek online o wypowiedzenie umowy, listownie, wysyłając wniosek na adres placówki albo wybierając się osobiście do oddziału banku.

Sprawdź również nasz artykuł o tym, jak uzyskać kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw oraz osób, które szukają swojego pierwszego własnego mieszkania.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła:

1. Raport ZBP, „Portfel Studenta – Edycja VII”, Wrzesień 2022, https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Portfel-Studenta-2022-rosna-ceny,-topnieja-studenckie-oszczednosci

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (15 votes)
Komentarze (13)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • Q
  Q

  Qaz

  15.12.2022, 21:49

  Wyróżniający się komentarz

  dagmara, promocje często są czasowe więc jak znajdziesz coś ciekawego i odpowiedniego dla Ciebie to nie ma co czekać

  • t
   t

   tymek

   21.12.2022, 12:44

   Wyróżniający się komentarz

   dokładnie bo promki szybko znikają ale tez pojawiaja sie nowe

  • Z
   Z

   Zaq

   30.12.2022, 22:14

   Wyróżniający się komentarz

   W sumie banki teraz mocno konkurują ze soba, kto da lepszą ofertę któa przyciągnie nowych klientów

 • D
  D

  Dagmara

  14.12.2022, 07:02

  Wyróżniający się komentarz

  Czy warto zwracać uwagę na promocje i różne dodatki do kont?

  • t
   t

   tymek

   21.12.2022, 12:43

   Wyróżniający się komentarz

   jezeli kilka bankow ma takie same badz podobne oferty to na pewno warto wybrac ten gdzie dodatek do konta jest najatrakcyjniejszy

  • Z
   Z

   Zaq

   30.12.2022, 22:16

   Wyróżniający się komentarz

   Tymek, racja widziałam np że któryś bank oferuje subskrypcje do Xbox Game Pass na rok :D

  • R
   R

   Robs

   30.03.2024, 00:33

   Wyróżniający się komentarz

   Kluczowa rzecz przy wyborze konta to czy da się wszystko zrobić przez aplikację mobilną i czy da się z niej normalnie korzystać. Kolejna rzecz to jakie konto ma opłaty po skończeniu 26 lat, pewnie zostanie się z tym bankiem na dłużej bo nie ma co zmieniać konta co rok i aktualizować wszędzie numerów konta.

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   16.04.2024, 17:24

   Wyróżniający się komentarz

   Oczywiście Pani Dagmaro, promocje na otwarcie rachunków są regularnie organizowane i odnawiane przez banki, więc czemu by nie skorzystać z dodatkowej premii pieniężnej i innych benefitów, które nam oferują? Przy czym zwracamy uwagę, że tego typu oferty podpinane są pod rachunki, które trzeba otworzyć online albo poprzez aplikację mobilną, np. za pomocą selfie, albo składając wniosek online na stronie banku. Pozdrawiamy!

 • D
  D

  Dagmara

  11.12.2022, 11:00

  Wyróżniający się komentarz

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta?

  • Q
   Q

   Qaz

   15.12.2022, 21:48

   Wyróżniający się komentarz

   Na ofertę przede wszystkim – czy jest darmowe, jak z wypłatami z innych bankomatów i za granica..

  • D
   D

   Dagmara

   20.12.2022, 20:03

   Wyróżniający się komentarz

   Akurat co do darmowości to chyba większość kont jest teraz darmowych. Te co nie są to trochę strzał w kolano.

  • t
   t

   tymek

   21.12.2022, 12:44

   Wyróżniający się komentarz

   wiekszosc kont jest darmowych albo trzeba spelnic jakies konkretne wymogi zeby bylo

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   16.04.2024, 17:35

   Wyróżniający się komentarz

   Pani Dagmaro, przede wszystkim powinna zadać sobie Pani pytanie: czego oczekuje Pani od rachunku? Jeśli ma być jak najtańsze, to warto skupić się na takiej ofercie, która proponuje darmowe usługi lub ew. niskie opłaty. W drugiej kolejności, na sprawną aplikację mobilną i dołączone do rachunku funkcjonalności, np. oprocentowane wirtualne skarbonki, dostępne płatności mobilne, darmowe wypłaty BLIK-iem, darmowe wpłaty/wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, przelewy krajowe i zagraniczne itp. Warto również przyjrzeć się dostępności placówek w najbliższej okolicy i na jakim poziomie stoi obsługa klienta.

Porównywarka ofert
Porównaj ()