Konto FIRMA+ z premią do 300 zł za ZUS w Idea Banku

Promocja ważna do 31.01.2021r.

W dobie bankowości elektronicznej nie ma żadnych przeszkód, by bez problemu załatwiać wiele spraw bez wychodzenia z domu. Nie ma więc z czym zwlekać. Idea Bank za otwarcie Konta Firma+ dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, proponuje darmowe prowadzenie rachunku przez 2 lata oraz do 300 zł premii za opłacenie składek ZUS.

AKTUALIZACJA: Po przejęciu części przedsiębiorstwa Idea Banku przez Bank Pekao, co do zasady oferta Idea Banku nie jest już oferowana!

Konto FIRMA+ w Idea Banku

Promocje kont firmowych naturalnie cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem niż te dotyczące kont osobistych – niemniej są równie ciekawe i bardzo atrakcyjne. Promocja „Plus na ZUS” – edycja 2. to sposób Idea Banku na zachęcenie klientów do założenia Konta FIRMA+ w zupełnie nowej odsłonie.

W ramach akcji, Idea Bank zwróci Ci 10% kwoty opłaconego ZUS przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku (maksymalna kwota zwrotu wynosi 50 zł/miesięcznie). Bank w pakiecie dorzuca też prowadzenie Konta za 0 zł przez 24 miesiące, darmowe przelewy przez internet, a także kasoterminal 3w1 na preferencyjnych warunkach. Nie warto zwlekać z decyzją, bo Oferta ważna jest do 31.01.2021 r. bądź do wyczerpania puli 1 000 rejestracji.

Aby otrzymać nagrodę wystarczy wyrazić zgody marketingowe, posiadać aktywną kartę debetową i opłacać ZUS. To tyle! Przez 6 miesięcy możesz zgarniać miesięczne bonusy w wysokości 10% kwoty opłaconego z Konta ZUS (czyli nawet do 300 zł za cały okres Sprzedaży Premiowej).

Co otrzymujesz w zestawie z Kontem FIRMA+?

Premia pieniężna to nie jedyna korzyść, jaką zyskasz tuż po założeniu rachunku. Spójrzmy, co jeszcze oferuje Konto FIRMA+.

 • Darmowe prowadzenie Konta przez 24 miesiące (po upływie 2 lat opłata wyniesie 10 zł/miesięcznie albo 0 zł/miesięcznie, gdy zachowasz aktywną kartę debetową oraz wykonasz minimum 1 przelew do ZUS),
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe (za internetowe przelewy krajowe i SEPA),
 • Bezpłatne wpłaty we wpłatomatach (do 100 000 zł),
 • 0 zł za wydanie każdej karty debetowej,
 • Bezpłatna obsługa karty debetowej (8 zł/miesięcznie albo 0 zł/miesięcznie, jeśli wykonasz „debetówką” co miesiąc transakcje bezgotówkowe na sumę nie niższą niż 400 zł lub dokonasz wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę minimum 1 000 zł),
 • 0 zł za pierwsze 5 wypłat w miesiącu w ATM (w Polsce oraz krajach EOG),
 • Atrakcyjne oprocentowane lokaty dla biznesu,
 • Platforma do wystawiania faktur “Chmura faktur” (to prosta i szybka usługa do wystawiania, przesyłania i przechowywania faktur całkowicie za darmo, bez limitów i bez niebezpiecznych załączników),
 • Wirtualny Oddział Banku (dzięki któremu załatwisz sprawy bankowe przez internet),
 • Kasoterminal płatniczy 3w1 na preferencyjnych warunkach,
 • Idea Cloud z aplikacją mobilną (stały wgląd do finansów, produktów oraz usług dla Twojej firmy). Z platformy posiadasz dostęp do:

szybkiego kredytu dla firm, który z pomocą systemu “Obrotomierz” udzieli decyzji kredytowej w kilka minut bez wychodzenia z domu!

intuicyjnego Kantoru z korzystną wymianą walut,

bezpiecznego Sejfu dla Twoich dokumentów bez dodatkowych opłat,

modułu Cash Flow. Na bieżąco kontroluje przepływy pieniężne w Twoim przedsiębiorstwie (np. system podpowiada, co wydarzy się z Twoimi finansami w niedalekiej przyszłości),

szybkich płatności.

 • System ochrony IBM Trusteer (uwierzytelnienie biometryczne w aplikacji mobilnej).

W przypadku rachunków pomocniczych, Bank pobiera miesięczną opłatę w wysokości 5 zł od każdego rachunku.

Kto może uczestniczyć w Promocji?

Promocja „Plus na ZUS” zaprasza do udziału przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dlatego, jeśli jesteś pełnoletnią osobą fizyczną o właśnie takim statusie to śmiało możesz skorzystać z okazji. Ponadto zwróć uwagę na poniższe warunki:

 • do 31.01.2021 r. (lub do puli wyczerpania 1 000 wniosków) złóż wniosek o otwarcie Konta FIRMA+ z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej,
 • zawrzyj z Bankiem umowę o Rachunek, umowę o Kartę i umowę o Bankowość Elektroniczną,
 • wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym, w tym zgodę na marketing telefoniczny i elektroniczny,
 • w ciągu 14 dni od otwarcia Konta przystąp do Promocji,
 • w okresie 6 miesięcy przez złożeniem wniosku nie możesz posiadać jakiegokolwiek rachunku lub nieaktywowanego wniosku o rachunek (rozliczeniowy, oszczędnościowy, walutowy) w Idea Banku, który prowadzony jest dla jednoosobowej działalności gospodarczej,
 • nie mogłeś być uczetnikiem Promocji „Premiowanie za bankowanie” prowadzonej przez Bank.

Posiadanie konta osobistego bądź walutowego w Idea Banku dla osób fizycznych nie wyklucza z udziału w Promocji!

Jak odebrać 300 zł bonusu?

Warunki prowadzonej Oferty są naprawdę proste. Nie przedłużając spójrzmy, jak w kilku prostych krokach stać się posiadaczem dodatkowej gotówki.

1. Do 31.01.2021 r. (lub do wyczerpania puli 1 000 rejestracji) złóż wniosek o Konto Firma+ wraz z kartą debetową i bankowością elektroniczną. Link do Promocji podsyłamy poniżej:

W trakcie składania wniosku wyraź zgodę na przetwarzanie danych
osobowych w celu marketingowym, zgodę na marketing elektroniczny oraz zgodę na marketing telefoniczny.

2. Kliknij przycisk „Załóż Konto”.

3. Przygotuj dowód online i uzupełnij wniosek o dane osobowe, jak: imię i nazwisko, telefon komórkowy, adres e-mail oraz NIP firmy.

4. W kolejnym kroku, uzupełnij dane firmowe i aktywuj Konto Firma +.

5. Do 31.01.2021 r. zawrzyj z Idea Bankiem umowę o Konto firmowe wraz z kartą i bankowością elektroniczną. Możesz tego dokonać na 3 różne sposoby:

 • w oddziale Banku,
 • za pośrednictwem strony internetowej ideabank.pl,
 • za pomocą bankowości elektronicznej.

5. W ciągu 14 dni kalendarzowych od zawarcia umowy, przystąp do Promocji i zaakceptuj jej Regulamin.

5. Przez 6 kolejnych miesięcy (licząc od dnia przystąpienia do Promocji) wykonaj następujące czynności:

 • opłacaj co miesiąc składki ZUS za pomocą nowo otwartego rachunku,
 • posiadaj co najmniej jedną aktywną kartę debetową do Konta, za które naliczana jest premia,
 • do końca każdego miesiąca utrzymaj wymagane zgody marketingowe.

6. Zwrot w postaci 10% składek ZUS (maksymalnie 50 zł/miesięcznie) zostanie wypłacony do 15. dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który naliczana jest premia.

Konto Firma+ – o tym pamiętaj!

Spójrzmy jeszcze na istotne szczegóły, które pozwolą Ci prawidłowo skorzystać z Oferty. Jeśli otworzysz rachunek do 7. dnia danego miesiąca, to pierwszy zwrot za przelew do ZUS zostanie naliczony jeszcze w tym samym miesiącu. Natomiast, gdy założysz Konto po 7. dniu danego miesiąca, to Idea Bank naliczy zwrot dopiero od kolejnego miesiąca. Przyjrzyjmy się tym dwóm sytuacjom na prostych przykładach:

 • Jeśli otworzysz Konto 4.11.2020 r., a pierwszą płatność do ZUS, za którą Bank naliczy bonus wykonasz 10.11.2020 r. to wypłata nagrody za listopad nastąpi do 15.12.2020 r.
 • Jeśli otworzysz Konto 15.11.2020 r. i płatność do ZUS wykonasz dopiero 10.12.2020 r. to wypłata nagrody za grudzień nastąpi do 15.01.2021 r.

Jeszcze raz przypominamy, że do uzyskania zwrotu za ZUS konieczne jest utrzymanie zgód marketingowych, a także posiadanie co najmniej jednej aktywnej karty debetowej! Oczywiście, gdy w którymś z miesięcy nie uda Ci się zgarnąć zwrotu, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś otrzymał go w kolejnym miesiącu.

Premia za ZUS stanowi przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Co oznacza, że musisz się z niej rozliczyć z urzędem skarbowym.

Konto Firma+ z korzyściami dla przedsiębiorców

Nowe Konto Firma+ wydaje się być idealną opcją dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Perspektywa darmowego rachunku przez okrągłe 2 lata, a także brak opłaty za najważniejsze usługi, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców jest dodatkową oszczędnością.

Cenną korzyścią jest też dostęp do nowoczesnych narzędzi, jakie otrzymujesz w pakiecie. Chmura Faktur, platforma Idea Cloud, system ochrony danych IBM Trusteer czy atrakcyjnie oprocentowana lokata dla biznesu to solidne argumenty do przemawiające za Ofertą. Ważne jest jednak, by nie zwlekać z decyzją zbyt długo, bo może się okazać, że „Plus na ZUS” zakończy się przed czasem.

Źródło:

1. Regulamin Sprzedaży Premiowej „Plus na ZUS”

2. Strona Idea Banku, ideabank.pl/firma-plus


Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły