Konto firmowe BNP Paribas – opinie

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od indywidualnego wniosku klienta.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

4.8/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Dla klientów firmowych BNP Paribas przygotował Konto Otwarte na Biznes. Rachunek przeznaczony jest dla mikroprzedsiębiorców, za wyjątkiem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągają przychody roczne ze sprzedaży wyższe niż 4 mln zł. Spójrzmy na szczegóły oferty oraz opinie klientów.

Konto Otwarte na Biznes – oferta rachunków firmowych w BNP Paribas

Analizując oferty rachunków bankowych dla przedsiębiorców, można dojść do jednego wniosku. Konkurencyjność banków jest olbrzymia, w wyniku czego mikro-, średnie-, duże firmy czy podmioty jednoosobowe mogą znaleźć konto, które w pełni zaspokoi ich potrzeby oraz ułatwi codzienne funkcjonowanie.

bnp paribas konto firmowe
bnpparibas.pl

Interesującym wyborem może się okazać, choćby darmowe Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas, które daje dostęp do szerokiego pakietu usług dodatkowych i korzyści. Zobaczmy, jaki jest koszt prowadzenia rachunku, ile wynoszą prowizje oraz inne opłaty. Czas na szczegóły oferty i opinie klientów.

A jaka jest Twoja opinia o Koncie Otwartym na Biznes w BNP Paribas? Podziel się swoim doświadczeniem i pomóż innym przedsiębiorcom, podjąć właściwą decyzję ?

Kto może założyć Konto Otwarte na Ciebie?

Jak zdążyliśmy wspomnieć na wstępie, konto firmowe dla przedsiębiorców w BNP Paribas skierowane jest głównie do mikrobiznesów (z wyłączeniem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągnęły przychody roczne netto ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy, powyżej 4 mln zł).

Mogą z niego skorzystać również organizacje non-profit (fundacje, stowarzyszenia, związki zawodowe). Wówczas podstawowe opłaty za prowadzenie rachunku nie będą naliczane przez Bank.

Bank BNP Paribas został wyróżniony aż cztery razy w rankingach: „Forbes” i „Newsweek Polska”. Zdobył 3. miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii Bankowość Tradycyjna oraz 2. miejsce – w kategorii Bankowość Zdalna. Miesięcznik Forbes Polska docenił Bank BNP Paribas za „Najbardziej innowacyjny Private Banking” oraz przyznał mu 3. miejsce w rankingu „Bank Przyjazny Firmie”.

Warunki oferty konta firmowego BNP Paribas

Konto Otwarte na Biznes prowadzone jest całkowicie bezpłatnie, gdy wysokość miesięcznych wpływów wyniesie co najmniej 20 000 zł. Reszta opłat zależy od miesięcznego salda na rachunku lub od wysokości wpływów. Oto, jak dokładnie przedstawia się tabela opłat i prowizji dla rachunku firmowego w BNP Paribas.

Konto Otwarte na Biznes
Opłata za otwarcie konta0 zł
Przeznaczenie kontamikroprzedsiębiorstwa (z wyłączeniem firm o pełnej księgowości i przychodami rocznymi netto powyżej 4 mln zł), organizacje non-profit (fundacje, stowarzyszenia, związki zawodowe)
Oprocentowanie rachunku0%
Miesięczny koszt prowadzenia
konta
9 zł lub 0 zł (przy wysokości miesięcznych wpływów od
20 000 zł do 100 000 zł lub powyżej)
Miesięczna opłata za
kartę debetową
3,50 zł (przy sumie miesięcznych wpływów od 20 000
do 100 000 zł), 7 zł (przy sumie miesięcznych wpływów do 20 000 zł) lub 0 zł (przy sumie miesięcznych wpływów pow. 100 000 zł albo zrealizowaniu transakcji bezgotówkowych na min. 700 zł)
Miesięczny koszt za prowadzenie
rachunku pomocniczego w PLN i walutach obcych
20 zł (przy sumie wpływów do 20 000 zł), 10 zł (przy sumie
wpływów od 20 000 zł do 100 000 zł) i 0 zł (przy sumie
wpływów pow. 100 000 zł)
Opłata za zwykły przelew krajowy w PLN lub EUR0 zł – 20 sztuk (przy sumie wpływów do 20 000 zł), 0 zł – 40 sztuk (przy sumie wpływów od 20 000 zł do 100 000 zł), 0 zł – bez limitu (przy sumie wpływów pow. 100 000 zł)
Opłata za przelew do ZUS i US0 zł
Opłata za zlecenia stałe0 zł (przelew własny lub wewnątrzbankowy), 3 zł (przelew do innego banku)
Koszt przelewu natychmiastowego10 zł
Prowizja za wypłatę środków z bankomatów w kraju0 zł (w oddziałach Banku i w bankomatach sieci Euronet), 1,50%, min. 5 zł (w bankomatach Grupy BPS, SGB-Banku), 1,50%, min. 10 zł (w bankomatach Planet Cash oraz w pozostałych bankomatach)
Prowizja za wypłatę środków z bankomatów za granicą3%, min. 10 zł
Płatności mobilneBLIK, Google Pay, Apple Pay

Dodatkowe produkty i usługi

Z Kontem Otwartym na Biznes powiązany jest atrakcyjny zestaw produktów i usług, który ułatwi Ci zarządzanie finansami firmy. Oto najważniejsze z nich.

 • Karta debetowa Mastercard w PLN i EUR (0 zł za przewalutowanie, 0 zł za wydanie pierwszej i każdej kolejnej karty w EUR),
 • Kredyty dla firm (m.in. kredyty dla firm na bieżącą działalność, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt na Dobry Start, kredyty inwestycyjne oraz z gwarancją de minimis BGK),
 • Leasing (w tym leasing nieruchomości, EKO Leasing Polseff i pożyczka leasingowa dla firm),
 • Faktoring (z elektroniczną wymianą danych eTrade),
 • Auto Plan (czyli oferta specjalna wynajmu długoterminowego aut),
 • Oferta terminali płatniczych za 0 zł,
 • Rachunki lokacyjne i lokaty (np. Rachunek Pomocniczy Lokacyjny, Automatyczna Lokata Overnight czy Negocjowane lokaty terminowe),
 • Duży wybór pakietów ułatwiających zarządzanie firmą (np. Profit Box, FX Box, Multi Box, Agro Box),
 • Obsługa i finansowanie handlu (Inkaso dokumentowe, e-gwarancja lub akredytywa dokumentowa).

Nie da się jednoznacznie wskazać idealnego rachunku dla każdej działalności – tak samo nie istnieje najlepszy bank dla firm. Dlatego wszelkie zestawienia, w tym nasz ranking kont firmowych pozwoli Ci dopasować konto pod specyfikę Twojego biznesu. Opracowując zestawienie wyodrębniliśmy kluczowe opłaty, które mają wpływ na ostateczną ocenę atrakcyjności rachunku.

Jak założyć Konto Otwarte na Biznes?

Rachunek proponowany przez BNP Paribas otworzysz poprzez zamówienie na stronie bnpparibas.pl rozmowy telefonicznej z doradcą Banku. Wystarczy, że w formularzu rejestracyjnym wpiszesz swoje imię i nazwisko, adres e-mail, a także numer telefonu – i poczekasz na telefon od konsultanta.

Masz także możliwość rejestracji spotkania z doradcą na wybraną godzinę, bezpośrednio w oddziale BNP Paribas.


->Warto sprawdzić: opinie o banku BNP Paribas.


Konto firmowe w BNP Paribas – wady i zalety

Zalety:

 • Darmowe użytkowanie karty i obsługa konta przy niewielkiej aktywności,
 • Brak opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą, należących do sieci BNP Paribas,
 • Karta płatnicza dopasowana do indywidualnych potrzeb (jedna oferowana w PLN, a druga w EUR dla transakcji rozliczanych w EUR)
 • Atrakcyjna oferta oszczędnościowa,
 • Bezpłatne korzystanie z terminali płatniczych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa,
 • Możliwość wynajmu samochodu firmowego.

Wady:

 • Opłaty za rachunek uzależnione są od wysokości miesięcznych wpływów,
 • Niski limit bezpłatnych przelewów internetowych (dla firm z wpływami poniżej 20 000 zł/miesięcznie).

Szukasz rozwiązań podobnych do Konta firmowego BNP Paribas?

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (5 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • G
  G

  Gienek

  30.05.2022, 14:06

  Wyróżniający się komentarz

  BNP to jedna wielka porażka. Prowadzenie konta bardzo drogie plus dodatkowe opłaty za konto w Euro. To jakieś chore. Ciągle podwyzszają koszty. Odchodzę z tego banku.

  • T
   T

   Tomek

   27.03.2024, 15:31

   Wyróżniający się komentarz

   Ja mam konto firmowe w BNP i jestem bardzo zadowolony. Aplikacja i infolinia dla firm w BNP Paribas jest super także nie mam problemu żeby płacić kilka złotych więcej.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie