Konto firmowe w Idea Banku. Opinie i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników
Forma prawna firmyJDG
Darmowe kontoTak
? 0 zł przez pierwsze 2 lata, później konieczne wykonanie przelewu do ZUS co miesiąc, jeśli nie to 10 zł
Darmowe bankomaty - PolskaTak
? 0 zł za pierwsze 5 wypłat, później 2% za każdą wypłatę
Bezplatna-kartaTak
? 0 zł pod warunkiem transakcji miesięcznie na 400 zł jak nie, 8 zł.
Darmowe przelewyTak
Przelew natychmiastowy5 zł
Darmowe bankomaty - za granicąTak
? 0 zł za pierwsze 5 wypłat, później 2% za każdą wypłatę
PromocjaTak

Idea Bank to jeden z większych polskich banków. Niemal od początku swojej działalności ta instytucja finansowa (i jej poprzednicy) chciała pomagać przedsiębiorcom. Dlatego warto zwrócić uwagę na konta firmowe w Idea Banku, bo lata doświadczeń gwarantują ciekawe rozwiązania dla przedsiębiorców.

Idea Bank został założony przez Leszka Czarneckiego i działa w Polsce od 1991 roku (wcześniej jako Polbank i Opel Bank). Konta firmowe w Idea Banku cieszą się opinią bardzo przyjaznych dla firm i przedsiębiorców. Nie może to dziwić, bo przecież ideą Idea Banku było wyjście naprzeciw sektorowi mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.


Ważne! W wyniku przymusowej restrukturyzacji klienci i aktywa Idea Banku zostały przeniesione do banku Pekao SA. Od 6 stycznia 2021 roku ofertę Idea Banku zastąpiły produkty Pekao SA.


Idea Bank Konto Firma +

Jest to podstawowe konto firmowe w Idea Banku. Charakteryzuje się darmowymi opłatami za:

  • prowadzenie konta przez pierwsze 24 miesiące od otwarcia,
  • przelewy przez internet,
  • pierwsze pięć wypłat w miesiącu z bankomatów (w Polsce i innych krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego),
  • obsługę karty.

Dodatkowo Idea Bank w ramach konta firmowego zwraca 10% wartości płaconego ZUS przez sześć miesięcy od otwarcia konta (maksymalnie jednak 50 zł miesięcznie), a klient może liczyć na kasoterminal na preferencyjnych warunkach. Jest to urządzenie, które pełni funkcję  zarówno:

• terminala płatniczego do przyjmowania płatności kartą,

• kasy fiskalnej online,

• platformy do zarządzania sprzedażą.

Konto Firma+ daje też dostęp do Idea Cloud, czyli systemu transakcyjnego pomagającego zarządzać firmowymi finansami. Natomiast w Chmurze Faktur można wystawiać faktury. Oczywiście posiadacze konta firmowego w Idea Bank mogą liczyć też na szybki proces kredytowania i udzielania pożyczek. 

Idea Bank – konto Idealna Firma

Konto Idealna Firma to konto firmowe przygotowane z myślą o spółdzielniach, wspólnotach mieszkaniowych, stowarzyszeniach, związkach zawodowych, spółkach, przedsiębiorstwach państwowych oraz instytucjach samorządowych, tj. osób prawnych, jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej lub wspólnikach spółki cywilnej.

Najważniejsze cennikowe opłaty konta Idealna Firma to:

  • 0 zł za otwarcie konta i za wydanie karty,
  • 0 zł za standardowe przelewy internetowe, w tym do ZUS i US,
  • 0 zł za prowadzenie konta przy miesięcznych wpływach w wysokości co najmniej 1 000 zł lub utrzymaniu średniego salda na poziomie minimum 1 500 zł,

oraz darmowe wpłaty w prawie 3 000 wpłatomatach.

Idea Bank – Firmowe Konto Walutowe

Konto Walutowe w Idea Banku to rozwiązanie dla firm, które otrzymują zapłatę za towary i usługi w euro lub kupują towary i usługi za granicą. Otwarcie i prowadzenie Konta Walutowego jest darmowe. Klienci mogą liczyć na atrakcyjne kursy wymiany, ale trzeba zawrzeć w tym celu odrębną umowę.

Posiadacze Konta Walutowego mają też dostęp do Idea Cloud oraz Chmury Faktur. 

Idea Bank – Konto Zyskowne – Biznes

Konto Zyskowne – Biznes powstało z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcieliby mieć nieco lepiej oprocentowany rachunek. 

Na tym koncie firmowym można zarobić do 0,30% w skali roku. Środki można wypłacić w każdej chwili, za każdy pierwszy przelew na inny rachunek w Idea Bank z konta w danym miesiącu bank nie pobiera opłaty.

To duża lepsza oferta niż konto Oszczędnościowe – Biznes, którego oprocentowanie w skali roku wynosi 0,05%

Konto CREDIT i Konto Spółka plus Kredyt

Konto Credit i Konto Spółka plus Kredyt to rachunki dla firm korzystających z kredytu w Idea Bank. 

Dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą Idea Bank oferuje Konto Credit i w jego ramach darmową obsługę rachunku oraz 0 zł za wydaną do niego debetową kartę płatniczą.

Jednak są warunki, bo należy w danym miesiącu wykonać transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do rachunku na kwotę minimum 400 zł. Niespełnienie tego będzie skutkowało naliczeniem opłaty za prowadzenie rachunku w wysokości 30 zł.

Dla spółek przygotowano Konto Spółka Plus Kredyt. Opłata za obsługę rachunku, a także za wydaną do niego debetową kartę płatniczą wynosi 0 zł. Należy jednak danym miesiącu wykonać transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do rachunku na kwotę minimum 500 zł (również 30 zł opłaty w przypadku braku transakcji). 

Jeżeli szukasz konta bankowego dla swojej firmy, sprawdź nasz ranking kont firmowych. Znajdziesz tam porównanie najlepszych ofert polskich banków.

Jak założyć konto firmowe w Idea Banku?

Założenie konta firmowego w Idea Banku jest proste. Najwygodniej jest wypełnić wniosek o konto online. Można je aktywować również przez internet (jeśli posiada się e-Dowód) oraz w oddziale lub złożyć podpis przed kurierem. 

Oczywiście całą procedurę można przeprowadzić także w jednej z wielu placówek Idea Banku. 

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły