Konto firmowe ING Bank Śląski – opinie, warunki i szczegóły oferty

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
Darmowe konto
Tak
? opłatę miesięczną w wysokości 7 zł jeśli transakcje kartą <300 zł dla JDG i >500 zł dla Spółek z kontem w pakiecie Start
Promocja
Nie
Forma prawna firmy
jednoosobowa działalność gospodarcza
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? 0 zł za wpłaty i wypłaty w bankomatach ING i Planet Cash
Darmowe przelewy
Tak
? Opcja dla aktywnych klientów, czyli takich, którzy w poprzednim miesiącu kalendarzowym zrobili przelew do ZUS lub US lub przelali na konto firmowe łącznie min. 2 000 zł. Dla klientów nieaktywnych miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 19 zł (nie obejmuje wpłat i wypłat gotówki w oddziale), opłata za krajowy przelew internetowy w PLN oraz w EUR do krajów SEPA wynosi 1,20 zł.
Aplikacja mobilna
Tak
Bezpłatna karta
Tak
? Miesięczną opłatę za kartę w wysokości 10 zł bank pobiera tylko wtedy, jeśli suma transakcji bezgotówkowych dokonanych tą kartą w ciągu danego miesiąca kalendarzowego wyniesie mniej niż 300 zł.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Możliwość otwarcia rachunku zdalnie
Nowoczesna aplikacja mobilna
Bogata oferta kredytowa dla przedsiębiorców
Wachlarz dodatkowych usług, jak: faktoring, księgowość, ubezpieczenia czy kantory walutowe
Możliwość założenia własnej działalności gospodarczej i rachunku firmowego w jednym wniosku
Wady
Mało atrakcyjna oferta oszczędnościowa
Dość wysoka prowizja za wpłaty/wypłaty gotówkowe w oddziałach Banku (10 zł + 0,5% kwoty wpłaty/wypłaty)

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

3.8/5

Siedziba firmy

ING Bank Śląski S.A.
ul. Sokolska 34
40-086 Katowice

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 130 100 000
KRS: 0000005459
NIP: 634-013-54-75
REGON: 271514909

W szybko zmieniającym się świecie biznesu wybór odpowiedniego konta firmowego może mieć duże znaczenie dla sukcesu Twojej działalności. Pytanie jednak, czy konto firmowe ING wyróżnia się w tym zakresie na tle konkurencji? W naszym najnowszym artykule dokładnie analizujemy szczegóły oferty ING, od opłat i funkcjonalności, po realne opinie użytkowników. Dowiedz się, jak konto firmowe ING może wspierać rozwój Twojej firmy.

ing konto dla firm

Kluczowe informacje

 • Konto Direct dla firm, skierowane jest do przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze.
 • Oferta rachunku wyróżnia się na rynku dzięki atrakcyjnym promocjom dla nowych klientów, takim jak: bezpłatny terminal płatniczy czy dostęp do bramki płatniczej imoje. Użytkownicy konta mają również łatwy dostęp do usług księgowych.
 • Założenie konta Direct dla firm w ING jest możliwe zarówno dla obecnych klientów banku, jak i nowych. Proces ten może być przeprowadzony online poprzez stronę internetową banku lub aplikację mobilną, z opcją potwierdzenia tożsamości przez wideorozmowę, selfie lub wizytę w oddziale.
 • Do otwarcia konta firmowego Direct w ING wymagany jest jedynie dowód osobisty. 
 • ING oferuje innowacyjne rozwiązania w bankowości cyfrowej, umożliwiając wykonanie większości operacji online. Jednak podobnie jak inne banki, ING nalicza pewne opłaty za korzystanie z konta, które mogą być zniesione w zależności od aktywności klienta. 

Jakie opinie ma Konto Direct dla firmy?

Konto firmowe Direct to podstawowy rachunek dla przedsiębiorców, dopasowany do potrzeb małych firm. Czym wyróżnia się na rynku? Z całą pewnością uwagę zwracają dostępne promocje. Nowi klienci, składając wniosek o założenie konta, mogą przy okazji otrzymać terminal płatniczy czy dostęp do bramki płatniczej imoje. Użytkownik konta Direct ma też ułatwiony dostęp do biura rachunkowego czy usług samodzielnej księgowości.

Promocja konto firmowe ing bank śląski

Przeglądając oferty innych banków, można jednak dojść do wniosku, że wszystkie proponują klientom bardzo podobne dodatkowe usługi. Na zdecydowaną korzyść ING przemawiają warunki, które należy spełnić, aby zostać zwolnionym z opłat. Przedsiębiorcy, którzy regularnie korzystają ze swojego rachunku (wykonują przelewy czy posługują się kartą płatniczą) mogą liczyć na praktycznie zerowe koszty.

A jakie są Wasze opinie o Koncie firmowym Direct w ING Banku Śląskim? Opłaca się je założyć dla początkującej lub małej firmy?

Jak otworzyć konto Direct dla firmy?

Sposób założenia rachunku firmowego w ING zależy od tego, czy jesteś już przedsiębiorcą, czy też dopiero zamierzasz założyć firmę oraz, czy jesteś klientem ING, czy też nie. Jak nietrudno się domyślić klienci banku mogą założyć konto Direct w bankowości internetowej, logując się na Moje ING. Nowe osoby mają dwie, równie wygodne opcje:

 • mogą złożyć wniosek o rachunek przez stronę www i potwierdzić tożsamość w oddziale banku,
 • lub też pobrać aplikację Moje ING, wybrać opcję „Załóż konto” oraz potwierdzić tożsamość na tzw. selfie.

W przypadku, gdy nie masz jeszcze działalności gospodarczej, możesz otworzyć ją w czasie składania wniosku o otwarcie rachunku. Za pomocą kilku kliknięć zarejestrujesz działalność w CEIDG, urzędzie skarbowym i ZUS, a także bezpłatnie skonsultujesz z księgowym najlepszą formę rozliczania. Po założeniu konta możesz korzystać z dodatkowych korzyści i usług.

Poznaj konta dla spółek z o.o. Zobacz

Rachunek firmowy w ING Banku Śląskim to świetne rozwiązanie, gdy zależy Ci na usługach ułatwiających zarządzanie biznesem lub dopiero przymierzasz się do założenia firmy (wszystkie formalności z tym związane wykonasz w Moim ING lub w oddziale Banku). Polecamy także nasz najnowszy ranking kont firmowych, w którym uwzględniliśmy szereg różnych kryteriów, jak opłaty i promocje bankowe dla firm.

Jakie dokumenty są potrzebne do tego, aby założyć konto Direct dla firmy?

Konto firmowe Direct przeznaczone jest dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i korzystają z uproszczonych zasad księgowości. Dzięki temu do założenia rachunku firmowego potrzebny będzie Ci jedynie dowód osobisty i dane w nim zawarte. Dokument możesz dostarczyć do banku w formie zdjęcia, a następnie potwierdzić swoją tożsamość za pomocą wideorozmowy czy wybierając opcję kuriera. Cały proces załatwisz w aplikacji mobilnej, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Czy warto skorzystać z konta firmowego od ING?

Założenie konta firmowego w ING Banku Śląskim jest naprawdę łatwe. Wystarczy kilka kliknięć i bez wychodzenia z domu możesz stać się posiadaczem nowego rachunku, nawet jeśli do tej pory nie korzystałeś jeszcze z usług tej instytucji. Dodatkową zaletą jest fakt, że mając konto Direct dla firmy możesz szybko otworzyć konto osobiste i w dowolnym momencie przełączać się między rachunkami, aby mieć pogląd nad wszystkimi finansami. 

Opinie o ING Banku Śląskim Zobacz

Czy jednak to sprawia, że warto skorzystać z konta firmowego od ING? Z całą pewnością ING Bank Śląski to stabilna instytucja, która ma olbrzymią rzeszę zadowolonych klientów. Warto mieć jednak na uwadze fakt potencjalnych opłat. Jeśli rzadko robisz przelewy internetowe i wiesz, że nie będziesz często korzystać z konta firmowego to być może warto znaleźć inną ofertę. W przeciwnym razie zachęcam do założenia rachunku w ING. 

Konto firmowe w ING vs konta firmowe innych banków

ING jest znane z innowacyjnych rozwiązań w bankowości cyfrowej. Większość spraw można załatwić online przez ING Mobile, w tym rejestrację do urzędu skarbowego. Nie każdy bank daje przedsiębiorcom taką szansę — niektóre z nich wymagają, chociażby osobistego potwierdzenia tożsamości w wybranej placówce. 

Zakładając rachunek firmowy, warto wziąć pod uwagę również kwestię kosztów, w tym ile wynosi miesięczna opłata. Promocje bankowe zmieniają się jednak tak szybko, że jeśli zastanawiasz się, którą ofertę wybrać, powinieneś na bieżąco śledzić propozycje konkretnych instytucji lub zajrzeć na nasz ranking. 

Jak konto ING wypada na tle innych, konkurencyjnych ofert?

ING SantanderAlior BankBank Pekao
Polski czy zagraniczny kapitał? Zagraniczny (Holandia)Zagraniczny (Hiszpania)PolskiPolski
Darmowe przelewyTakTakTakTak
Przelewy do ZUS/US0 zł0 zł0 zł 0 zł
Dodatkowe usługi– Księgowy
– Terminal w telefonie
– Konto walutowe i kantor
-eKsięgowość,
– eLeasing,
– eWadia,
– eZdrowie,
– eFaktoring,
– eUmowy
– Księgowość online
– Program punktowy Mastercard® Bezcenne® Chwile
– Księgowość z Żubrem
Atuty oferty– Możliwość zdalnego założenia konta
– Księgowy w stałej cenie przez 2 lata
– Bramka płatnicza imoje za 0 zł przez 3 miesiące
– 0 zł za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu– 0 zł za księgowość online na zafirmowani.pl
– Premie za aktywne bankowanie
– Terminal płatniczy
Płatności mobilneTakTakTakTak
Nasza recenzja konta firmowego od Santander BP Zobacz

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje założenie konta firmowego w ING?

Samo założenie rachunku jest darmowe. Dodatkowe koszty dotyczą jedynie korzystania z karty czy wykonywania płatności online. 

Ile trwa założenie konta firmowego w ING?

Proces zakładania konta jest szybki i zajmuje kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz swoimi danymi i zweryfikować tożsamość podczas wideorozmowy. 

Czy prywatne konto może być kontem firmowym?

Teoretycznie tak, w praktyce jednak biała lista podatników VAT dotyczy tylko tych przedsiębiorców, którzy mają firmowe rachunki. Przeprowadzenie przelewu bankowego na konto prywatne, które nie jest zarejestrowane na oficjalnej, białej liście może prowadzić do niepożądanych skutków np. do braku możliwości zaliczenia przesłanej sumy do kosztów uzyskania przychodów, a także ryzykiem współodpowiedzialności z kontrahentem za jego zobowiązania podatkowe, w szczególności nieopłacony VAT. 

Jak zrezygnować z konta firmowego w ING?

Firmowe konto Direct można zamknąć na dwa sposoby: korespondencyjnie lub odwiedzając wybraną placówkę banku. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (53 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • E
  E

  Edgar

  28.03.2024, 19:37

  Wyróżniający się komentarz

  Mam konto firmowe w ING i aplikacja jest bardzo w porządku, nie rozumiem frustracji w komentarzach. W porównaniu do innych banków ING dla firm jest porządny.

 • K
  K

  Konrad

  07.08.2023, 22:57

  Wyróżniający się komentarz

  Bank, beznadziejny! Bezprawne działania. Chyba im się coś pomyliło. Naliczają opłaty bezprawnie. Blokują środki! Zrywają umowy. Osobiście przestrzegam!
  Konrad

 • A
  A

  Aga

  28.02.2023, 19:24

  Wyróżniający się komentarz

  Nowy ING business jest po prostu beznadziejny:///

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie