Konto firmowe Millennium Bank – opinie i szczegóły

Nasza ocena
0.0
Ocena użytkowników
3.4
Zobacz opinie użytkowników
PromocjaTak
? 100 zł za otworzenie konta + 200 zł za transakcje do ZUS + 300 zł za minimalny obrót na terminalu płatniczym
W jakim czasie otrzymasz bonusdo 31.12.2021 r.
Nagrody w promocjido 600 zł
? 100 zł za otworzenie konta + 200 zł za transakcje do ZUS + 300 zł za minimalny obrót na terminalu płatniczym
Czas Promocjido 31.08.2021 r.
? lub do wyczerpania puli 3000 uczestników
Darmowe bankomaty - PolskaTak
? przez 24 miesiące za 0 zł
Darmowe bankomaty - za granicąTak
? przez 24 miesiące za 0 zł
Bezplatna-kartaTak
? przez 24 miesiące za 0 zł
Darmowe przelewyTak
? przez 24 miesiące za 0 zł
Darmowe kontoTak
? przez 24 miesiące za 0 zł
Inne produkty Millennium Bank

Oferta Banku Millennium obejmuje produkty przeznaczone nie tylko dla klientów indywidualnych. Również przedsiębiorcy mają do dyspozycji dwa rachunki biznesowe – Konto Mój Biznes oraz Konto Biznes. Spójrzmy na opłaty i wymagania, z jakimi możesz się spotkać w trakcie otwierania rachunku.

O koncie firmowym w Banku Millennium

W Banku Millennium, klienci biznesowi prowadzący działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej albo spółki cywilnej – czy nawet rolnicy, mogą skorzystać z taniego i funkcjonalnego konta firmowego.

Jednym z nich jest Konto Mój Biznes, które jest trafnym wyborem dla przedsiębiorców działających na rynku krajowym, dopiero zakładających swój biznes bądź prowadzących punkt handlowo-usługowy. Bardzo łatwo możesz uniknąć dodatkowych kosztów za prowadzenie rachunku, dzięki czemu zapewnisz sobie spore oszczędności w kieszeni. Konto firmowe w Millennium daje Ci również dostęp do ciekawych usług, jak faktoring czy leasing. Proponuje także bogatą ofertę terminali płatniczych i produktów kredytowych.

bankmillennium.pl

Koszty konta firmowego w Banku Millennium

Każdy przedsiębiorca – szczególnie ten, który zamierza otworzyć swoją działalność, stara się ograniczyć koszty prowadzenia biznesu do minimum. Dlatego dobrze funkcjonujący rachunek firmowy, niegenerujący zbytnich opłat świetnie wpisuje się w tę strategię.

Oferta Banku Millennium umożliwia uniknięcie prowizji za prowadzenie konta, udostępnia przy tym 20 bezpłatnych przelewów internetowych w miesiącu – w tym do ZUS i US, lecz nie tylko.

Spójrzmy na najważniejsze opłaty dotyczące Konta Mój Biznes

Konto Mój Biznes
Dla kogo rachunek?jednoosobowa działalność gospodarcza,
spółki cywilne, rolnicy
Miesięczna opłata za prowadzenie konta0 zł przez 24 miesiące
AKTUALNA PROMOCJA!
Opłata za rachunek pomocniczy w GBP, EUR, CHF i USD0 zł przez 24 miesiące
Miesięczna opłata za kartę0 zł albo 7 zł
(opłaty unikniesz, gdy zrealizujesz transakcje kartą na min. 500 zł)
Wypłaty z bankomatów w Polsce0 zł za bankomaty własne,
1 zł za bankomaty sieci Santander Bank Polska i Planet Cash,
3,5% min. 5 zł za pozostałe bankomaty
Wypłaty z bankomatów za granicą3,5% min. 5 zł
w krajach należących do EOG

Na marginesie musimy dodać, że posiadanie karty płatniczej jest nieobowiązkowe. Jeśli więc nie chcesz z niej korzystać – możesz z niej zrezygnować bez żadnych dodatkowych opłat.

Promocje związane z kontem firmowym w Millennium

Na dobry początek mamy też dobrą informację. W ramach najnowszej promocji masz szansę otworzyć Konto Mój Biznes i nie płacić za nie przez 24 miesiące! Po tym okresie – także unikniesz opłaty za rachunek, jeśli raz w miesiącu wykonasz przelew do ZUS i US oraz zapewnisz na nim min. 1 000 zł wpływów zewnętrznych.

Poza tym przez 24 miesiące nie płacisz za:

 • konto walutowe w GBP, CHF, EUR i USD,
 • kartę kredytową Millennium Visa Business (brak opłaty rocznej).

-> Sprawdź też: opinie o Banku Millennium wraz z naszą recenzją!


Jakie możliwości daje Ci konto firmowe w Banku Millennium?

Firmy, które zdecydują się na otwarcie właśnie tego rachunku, mogą liczyć na dostęp do dodatkowych produktów i usług. Najważniejsze z nich to:

 • Konto walutowe – rachunek prowadzony w jednej z czterech walut: dolarach amerykańskich, euro, frankach szwajcarskich lub funtach brytyjskich. W przypadku skorzystania z promocji będzie darmowe przez 24 miesiące.
 • Faktoring – opcja szybszego spieniężenia faktur wystawionych dla partnerów biznesowych. Bank oferuje faktoring niepełny, samorządowy, a także faktoring pełny z ubezpieczeniem.
 • Leasing – czyli atrakcyjny sposób na pozyskiwanie zewnętrznego finansowania. Do wyboru w Banku Millennium masz leasing operacyjny albo leasing finansowy.
 • Terminale płatnicze PayTel – brak prowizji od transakcji do 100 tys. zł przez 12 miesięcy i brak minimalnego progu obrotu. Terminale akceptują płatności kartami Visa, Visa Electron, Maestro, Mastercard i kodami BLIK.
 • Kredyty – w tym kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne na rozwój firmy, kredyty w rachunku bieżącym oraz kredyty inwestycyjne.
 • Lokaty – dostępne są trzy lokaty przeznaczone dla biznesu: Lokata Biznes, Lokata Millenet, a także Lokata SuperProcent.

Jak założyć konto firmowe w Millennium?

Konto Mój Biznes założysz podczas osobistej wizyty w placówce banku albo możesz również zdecydować się na wygodniejsze rozwiązanie – i złożyć wniosek przez internet. W przypadku tego drugiego sposobu wystarczy, że wejdziesz na stronę z promocją rachunku i wypełnisz dokument danymi z dowodu osobistego oraz NIP-em swojej działalności gospodarczej. Po wysłaniu wniosku instytucja zweryfikuje Twoje dane, po czym podpiszesz umowę w wybranym przez siebie oddziale.

Natomiast, jeśli jesteś już klientem indywidualnym Banku Millennium, istnieje opcja otwarcia rachunku z poziomu bankowości elektronicznej Millenet.

Pamiętaj, aby podczas składania wniosku online przygotować dowód osobisty oraz numer NIP firmy. Konieczna w tym celu będzie również weryfikacja tych danych za pomocą przelewu przesłanego z innego konta bankowego. Cały proces nie zajmie Ci więcej niż 15 minut.

Wady i zalety konta firmowego w Banku Millennium

Zalety:

 • łatwe do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty płatniczej,
 • regularnie odnawiane promocje rachunku firmowego z premiami,
 • możliwość założenia rachunku przez konto klienta prywatnego Banku Millennium,
 • wygodna i nowoczesna aplikacja mobilna,
 • pakiet 20 darmowych przelewów internetowych w miesiącu, w tym darmowe przelewy do ZUS i US.

Wady:

 • dość wysokie wpłaty gotówkowe w placówce (min. 10 zł),
 • w standardowej ofercie prowadzenie rachunku walutowego wynosi 15 zł miesięcznie,
 • gdy w danym okresie rozliczeniowym na rachunek nie wpłynie min. 1000 zł wpływów zewnętrznych, bank pobiera opłatę za konto w wysokości 20 zł.

Konto Mój Biznes zdecydowanie zasługuje na uwagę polskich przedsiębiorców. Jest w miarę tanie, wielofunkcyjne, a przy tym oferuje szeroką sieć oddziałów banku. Jeśli nadal rozważasz tę opcję, to dla równowagi zajrzyj też na ranking kont firmowych, by ostatecznie podjąć właściwą decyzję.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły