Konto firmowe Nest Bank – opinie i szczegóły

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników
Forma prawna firmyWszystkie
Darmowe przelewyTak
Darmowe bankomaty - PolskaTak
Przelew natychmiastowy15 zł
Darmowe kontoTak
Bezplatna-kartaTak
Darmowe bankomaty - za granicąTak

Konto firmowe w Nest Bank to jeden ze zdecydowanych liderów w bankowości firmowej w Polsce. BIZnest Konto, bo taką nazwę nosi rachunek – oferuje cały pakiet niezbędnych usług do prowadzenia firmy i obsługi jej finansów. Dodatkowo konto jest bezwarunkowo darmowe. Czas dowiedzieć się o nim czegoś więcej!

Konto firmowe w Nest Banku

Oferta firmowa Nest Banku prezentuje się bardzo atrakcyjnie – prowadzenie konta firmowego wynosi 0 zł, w dodatku proponuje ograniczenie dodatkowych opłat bankowych bez rezygnowania z niezbędnych usług i nowoczesnej bankowości elektronicznej.

Poza tym BIZnest Konto dedykowane jest szerokiej grupie przedsiębiorców, niezależnie od ich formy prawnej. Rachunek mogą otworzyć zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i różnego rodzaju spółki czy organizacje, np. fundacje, stowarzyszenia, itp. Za sprawą swojej funkcjonalności i elastyczności, świetnie więc dopasuje się do potrzeb mniejszych oraz większych biznesów.

BIZnest Konto
nestbank.pl

Czas prześwietlić szczegółowo BIZnest Konto dla firm z oferty Nest Banku.

Jak założyć konto firmowe w Nest Banku?

BIZnest Konto możesz założyć na cztery dostępne sposoby:

 • podczas wizyty w wybranym oddziale instytucji (złóż wniosek przez internet i przyjdź do wybranej placówki podpisać umowę),
 • poprzez kuriera (złóż wniosek online i do 3 dni roboczych poczekaj na wizytę kuriera. Rachunek aktywny będzie do 5 dni),
 • za pomocą przelewu autoryzacyjnego (wypełnij wniosek i potwierdź umowę, wykonując przelew weryfikacyjny na 1 zł z Twojego rachunku osobistego w innym banku. Taki przelew musi być zrealizowany z konta, które wcześniej nie zostało założone za pomocą przelewu weryfikacyjnego!)
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem (konto aktywne będzie w 5 minut).

Najwygodniejszym sposobem na założenie BIZnest Konta jest złożenie wniosku online, bez wychodzenia z domu. Po prostu na stronie banku wypełniasz wniosek, a umowę potwierdzasz przelewem weryfikacyjnym za 1 zł.

Kto może założyć konto firmowe w Nest Banku?

BIZnest Konto to rachunek firmowy, który doskonale sprawdzi się jako konto dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, małych firm prowadzonych w ramach spółek, spółek prawa handlowego oraz innych podmiotów, np. fundacji czy stowarzyszeń.

Krótko mówiąc – z oferty Nest Banku może skorzystać każdy przedsiębiorca. Rachunek z racji niewielkich opłat można polecić szczególnie osobom, które dopiero co rozpoczynają działalność gospodarczą.

BIZnest Konto w styczniu 2021 r. zostało liderem w kategorii „Konto osobiste” i „Lokaty”. Od czterech lat niezmiennie też zajmuje 1. miejsce w „Rankingu Roku Bankier.pl”.

Ile kosztuje? Pełna analiza BIZnest Konta

BIZnest Konto proponowane przez Nest Bank jest jednym z tych rachunków – gdzie darmowe konto firmowe faktycznie oznacza bezwarunkowy brak opłat. Nie odnajdziesz tutaj dopisanych drobnym drukiem comiesięcznych wymagań, które zwolnią Cię z kosztów za prowadzenie rachunku i obsługę karty.

Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty.

BIZnest Konto
Opłata za otwarcie konta0 zł
Prowadzenie pierwszego konta firmowego0 zł
Miesięczna opłata za pierwszą kartę debetową VISA0 zł
Wpłaty/wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce0 zł
Wpłaty/wypłaty BLIK-iem z bankomatów0 zł
Autoryzacyjne kody SMS w bankowości internetowej0 zł
Zwykły przelew internetowy
(w tym do ZUS i US)
0 zł
Rachunek pomocniczy10 zł/msc
Karta kredytowa do konta firmowegobrak usługi
Płatności mobilneBLIK, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay

Usługi oferowane w ramach rachunku firmowego Nest Banku

Codzienne prowadzenie biznesu ułatwiają nie tylko niskie opłaty, ale także różnego rodzaju usługi powiązane z kontem. Pod tym względem Nest Bank oferuje:

 • Portal Obsługa faktur – czyli proste narzędzie do zarządzania fakturami (m.in. 0 zł za wystawianie faktur z własnym logo, bez limitu, 0 zł za przesyłanie faktur do księgowej do końca roku),
 • Terminal płatniczy – w ramach konta biznesowego możesz otrzymać terminal płatniczy za 0 zł (nawet z dodatkową premią pieniężną). Nic nie płacisz za jego dzierżawę przez 12 miesięcy. Również prowizje od transakcji kartą są darmowe,
 • Faktoria, czyli finansowanie faktur. To nic innego, jak faktoring online – bank płaci za wystawione faktury i przejmuje na siebie ryzyko otrzymania płatności,
 • BIZnest Konto Waluta – darmowe konto walutowe dla firm w 10 walutach, zawiera w tym bezpłatne przelewy europejskie SEPA zlecone przez internet,
 • Karta debetowa VISA do BIZnest Konta – oferuje, m.in. darmowe wpłaty/wypłaty gotówki w sieci wpłatomatów Euronet w Polsce czy też płatności zbliżeniowe smartfonem i zegarkiem,
 • BIZnest Kredyt w Ratach Przedsiębiorca – szybki kredyt dla firm, bez wizyty w banku (oprocentowanie od 0,61%, maksymalna kwota kredytu do 350 tys. zł, okres spłaty od 12 do 96 miesięcy),
 • BIZnest Limit w Koncie dla Przedsiębiorców – instytucja oferuje także dodatkowe pieniądze na koncie przedsiębiorcy, nawet do 350 tys. zł (nie pobiera dodatkowe prowizji za niewykorzystanie środków limitu),
 • Kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorcy (zabezpieczony gwarancją COSME) – finansowanie do 100% wartości inwestycji, bez wkładu własnego i zabezpieczenia majątkiem.

Obiektywnym okiem o BIZnest Koncie

Konto biznesowe proponowane przez Nest Bank mile nas zaskoczyło – przede wszystkim brakiem kosztów za podstawowe usługi. Jest to ewenement na rynku polskiej bankowości. Regularnie wprowadzane są również nowinki technologiczne, jak biometryczne logowanie oraz mobilne płatności zbliżeniowe.

Co prawda oferta dodatkowych produktów jest skromna, ale nie można jednoznacznie stwierdzić, że nie jest zachęcająca. Dlatego otwarcie tego rachunku rekomendujemy samozatrudnionym i mikrofirmom, ale i przedsiębiorstwom handlowo-usługowym. Z mieszanymi odczuciami odnosimy się do oferty dla kontrahentów zagranicznych. Choć Nest Bank zapewnia konto walutowe w 10 walutach, to nie posiada własnego kantoru walutowego i obsługi walutowej w oddziałach.

Zalety:

 • konto założysz na wiele sposobów, w tym w 100% online,
 • bezwarunkowo bezpłatny rachunek i karta płatnicza,
 • 0 zł za wszystkie przelewy krajowe, w tym do ZUS i US,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • płatności mobilne: BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay,
 • regularnie odnawiane premie pieniężne za otwarcie rachunku.

Wady:

 • brak kantoru walutowego i obsługi walutowej w oddziałach,
 • niewielka liczba oddziałów banku.

W przypadku kont dla przedsiębiorców – opłaty odgrywają kluczową rolę. Jednak równie ważne są wszelkie inne usługi dołączone do rachunku. Jeśli oferta Nest Banku nie przekonała Cię do końca, zajrzyj jeszcze na nasz ranking kont firmowych, w którym banki dość obficie nagradzają swoich przyszłych klientów.

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • R
  R
  Romuald
  19.04.2021, 13:18

  Bezpieczeństwo + Usługi + Obsługa = 0 zł
  Dokładnie tyle to jest warte. ZERO
  Całe szczęście chcą abyśmy płacili ZERO
  ale warto pamiętać że nerwy, poślizgi i niebezpieczeństwa
  nas – Klientów będą obciążały.
  Bo przecież NEST BANK wyraźnie pokazuje że nie bierze za to pieniędzy.
  Nie bierze też odpowiedzialności.

  W NEST warto mieć konto jeśli się nie będzie go używało.
  W końcu nic nie kosztuje. Nie zauważymy uchybień, wycieków, braku kompetencji w obsłudze.
  Tylko po co nam takie konto?

Podobne artykuły