Konto firmowe Pekao (Przekorzystne Biznes) – opłaty, warunki i opinie

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Treść promocji
200 zł na start za założenie konta firmowego zdalnie! Premia do 2000 zł i do 600 zł zwrotu za transakcje
Dla kogo
klient biznesowy
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? 0 zł z bankomatów Pekao, z pozostałych 2% min. 5 zł
Promocja
Tak
? do 2000 zł
Nagrody w promocji
do 2000 zł
? * 200 zł na start za założenie konta * 200 zł za Księgowość z Żubrem * * do 600 zł zwrotu 3% od kwoty transakcji kartą Mastercard lub przez PeoPay * do 500 zł za umowę o terminal POS * 500 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt, leasing lub faktoring
Forma prawna firmy
JDG
Bezpłatna karta
Tak
? 0 zł za obsługę karty przez 24 m-ce
Darmowe przelewy
Tak
? 0 zł za przelewy mobilne
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
? 2% min. 5 zł
W jakim czasie otrzymasz bonus
do 6m-cy od założenia konta
Czas Promocji
31.03.2024
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za prowadzenie konta na zawsze
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Regularnie organizowane promocje na założenie rachunku
Niskie opłaty lub ich brak po spełnieniu niewielkiej aktywności
Możliwość otwarcia konta w 100% zdalnie
Pakiet bezpłatnych przelewów do innych banków
Wady
Wysoka prowizja za polecenie przelewu w oddziale lub placówkach partnerskich
Wysoka prowizja za wpłaty/wypłaty gotówki w oddziale

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.8/5

Siedziba firmy

Bank Polska Kasa Opieki SA
ul. Żubra 1
01-066 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 262 470 034
KRS: 0000014843
NIP: 5260006841
REGON: 000010205

Konto Przekorzystne Biznes w Pekao S.A. to rozwiązanie dla przedsiębiorców o różnych profilach: od jednoosobowych działalności, po duże spółki i stowarzyszenia czy fundacje. Regularnie oferowane jest ono na promocyjnych warunkach z dodatkową premią pieniężną za otwarcie rachunku i spełnienie warunków aktywności. Przeczytaj moją dokładną analizę na temat konta.

konto firmowe pekao

Kluczowe informacje

 • Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao to ciekawa propozycja dla małych przedsiębiorstw, jednoosobowych działalności gospodarczych oraz wspólnot mieszkaniowych i fundacji;
 • W ramach promocji prowadzenie rachunku jest bezterminowo bezpłatne. Poza promocją opłaty unikniesz (12 zł/mies.), spełniając jeden z kilku prostych warunków;
 • Posiadacze konta w Pekao mogą skorzystać z wielu usług dodatkowych. Dostępna jest platforma księgowa, płatności mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay) oraz różne formy finansowania zewnętrznego​;
 • Rachunek polecamy pzedsiębiorcom szukającym niskich opłat i działającym na rynkach zagranicznych oraz osobom, prowadzącycm jednoosobową działalność gospodarczą. Sprawdzi się również wśród klientów, którzy posiadają już w Pekao konto osobiste i chcą otworzyć swoją firmę.

Pekao konto firmowe – nasza recenzja

W kategorii kont firmowych, Konto Przekorzystne Biznes na tle konkurentów wypada bardzo dobrze. Po pierwsze dlatego, że Pekao regularnie odnawia promocje na start za założenie rachunku. Oprócz premii pieniężnej możesz otrzymać bezterminowe i bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za ROR.

Po drugie, jeśli chodzi o pozostałe opłaty za kartę, przelewy, wypłaty gotówki z bankomatów to również są do ominięcia, pod warunkiem spełnienia warunku aktywności. Mimo wszystko rachunek firmowy w Pekao polecam głównie tym przedsiębiorcom, którzy posiadają wielu zagranicznych kontrahentów i realizują sporo transakcji walutowych. Tutaj karta wielowalutowa czy rachunki pomocnicze w 18 różnych walutach mogą spokojnie spełnić swoją rolę. I wreszcie prowadzenie konta w Pekao moim zdaniem sprawdzi się wśród młodych, niewielkich firm, które mogą liczyć na uprzywilejowane warunki (* ze względu na niewielką skalę działalności zmieszczą się w limitach bezpłatnych transakcji).

Bank Pekao to na pewno jeden z lepszych wyborów dla mikroprzedsiębiorców oraz osób, które chcą otworzyć swoją firmę i mają w tym banku konto osobiste. Z poziomu aplikacji PeoPay i serwisu Pekao24 otrzymują oni pełny obraz finansów osobistych i firmowych.

Jakie są Twoje wrażenia dotyczące rachunku firmowego w Pekao S.A.? Czy warto je zakładać dla jednoosobowej działalności lub dużej firmy? Podziel się z nami swoją opinią!

Co oferuje konto firmowe Pekao?

Prócz kosztów, pozostałe składniki oferty są równie ważne. Nie opiszę ich wszystkich, ale skupię się na tych najważniejszych.

Pekao24 dla firm i PekaoBiznes24

Czyli dwa systemy transakcyjne z poziomu, których możesz zarządzać firmą (* wybierasz jeden z nich, który bardziej pasuje do Twojego profilu). Pekao24 dla firm oferuje, m.in. zlecanie przelewów Express Elixir, dostęp do kantoru internetowego Pekao24 oraz usługi Qlips służącej do opłacania faktur i rachunków.

Z kolei PekaoBiznes24 posiada budowę modułową, tzn. że możesz dodawać do niego dodatkowe funkcjonalności w zależności od tego, kiedy będą Ci potrzebne, np. masowe zlecenia przelewów, moduł leasingowy czy Autowypłata. Masz również możliwość za pomocą usług sieciowych zintegrować serwis Pekao24 ze swoim systemem finansowo-księgowym.

Oferta kredytowa i leasingowa

Do dyspozycji masz szeroką gamę produktów kredytowych: pożyczki, kredyt w rachunku bieżącym, karty kredytowe, kredyt inwestycyjny, leasing, a nawet faktoring. Pekao udostępnia również konsolidację kredytów i pożyczek oraz gwarancję de minimis dla kredytów obrotowych i inwestycyjnych.

Jednym słowem: jest w czym wybierać, a same ich warunki mogą być naprawdę konkurencyjne. Wśród ofert często pojawiają się w promocji kredyty bez prowizji (* choć w ich przypadku zwróć szczególną uwagę na samo RRSO).

Karta debetowa wielowalutowa

Z kontem firmowym połączysz jedną z poniższych kart:

 • Kartę debetową Mastercard LUB
 • Kartę VISA Business.

Jedna, jak i druga debetówka daje dostęp do niskich kursów w przypadku, gdy realizujesz płatność z konta w PLN za granicą. Transakcja zostanie rozliczona po kursie Mastercard bez dodatkowych opłat i prowizji banku. Możesz też korzystać z cashbacka czy Galerii Rabatów. Równie dobrze miesięczna opłata za kartę Visa oraz Mastercard może wynieść 0 zł, o ile wykonasz transakcje bezgotówkowe na rachunku na min. 500 zł msc. W przeciwnym razie miesięczny koszt za kartę wyniesie 8 zł.

Płatności mobilne

Konto Przekorzystne Biznes spokojnie połączysz z Google Pay i Apple Pay. Oczywiście udostępnia też system BLIK.

Rachunki bieżące i pomocnicze w 18 walutach

Pekao przygotowało sporo udogodnień dla przedsiębiorców, realizujących wiele transakcji walutowych. Jeśli Twój biznes opiera się, np. na imporcie czy eksporcie, dostajesz dostęp do 18 walut z ich wymianą na preferencyjnych warunkach, brak opłat za przelewy walutowe przychodzące oraz pakiet 15 darmowych przelewów SEPA i poleceń przelewów zewnętrznych w miesiącu itp.

Księgowość z Żubrem

W praktyce chodzi o platformę księgową i bankowość internetową w jednym miejscu. To ciekawa opcja dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, bo dzięki tej usłudze otrzymasz pomoc profesjonalnej księgowej, będziesz mógł prognozować przychody swojej firmy i wystawiać faktury. Wszystko z poziomu jednej platformy.

Bank regularnie organizuje promocje za połączenie Pekao24 z Księgowością z Żubrem. Aktualne oferty odnajdziesz w zakładce Oferty i Wnioski —> Usługi.

W Pekao odnajdziesz dodatkowo oferty specjalne na terminal płatniczy z nowoczesną platformą informacyjną Akceptanta. Proponują one np. bezpłatną dzierżawę urządzenia przez 2 lata, jego instalację, szkolenie personelu czy serwisowanie.

Jak założyć konto firmowe w Banku Pekao?

 • Online: jeśli chcesz otworzyć lub prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to rachunek firmowy założysz bez wychodzenia z domu, wypełniając wniosek na stronie internetowej banku lub klikając w poniższy link:
Załóż Konto Przekorzystne Biznes w promocji
 • W oddziale banku: spółki, fundacje, wspólnoty mieszkaniowe mogą założyć konto firmowe jedynie po wizycie w placówce Pekao.

Bank Pekao umożliwia założenie konta klientom indywidualnym, którzy chcą otworzyć swoją firmę. Za pośrednictwem jednego wniosku, zarejestrujesz działalność gospodarczą w CEiDG, założysz NIP, REGON, zgłosisz firmę do ZUS, a także otworzysz firmowy rachunek wraz z kartą debetową. W tym przypadku konieczne będzie podanie kodów PKD oaz wskazanie formy prowadzenia działalności i rozliczania podatku.

Konto Przekorzystne Biznes – tabela opłat i prowizji

KosztyKonto Przekorzystne Biznes
Opłata za otwarcie konta0 zł
Przeznaczenie kontajednoosobowa działalność gospodarcza, spółka jawna, spółka cywilna, spółka partnerska, spółka komandytowa lub komandytowo-akcyjna, spółka akcyjna, spółka z o.o, organizacje non-profit
Miesięczny koszt prowadzenia rachunku 0 zł*/12 zł
0 zł:
bezterminowe prowadzenie konta dla osób, otwierających rachunek w promocji LUB
– po spełnieniu jednego z warunków aktywności:
* wpływ na rachunek w kwocie min. 2 tys. zł msc;
* min. 1 przelew do ZUS lub US (lub inny podatkowy);
* min. 1 transakcja z terminala wydanego przez bank;
* min. 1 transakcja wymiany walut w banku;
* min. 1 płatność na rzecz Pekao Leasing.

Dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą rachunek jest całkowicie darmowy przez 12 miesięcy!
Miesięczna opłata za kartę debetową0 zł*/8 zł
0 zł:
gdy zostaną zrealizowane transakcje bezgotówkowe kartą debetową na min. 500 zł msc.
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł: za bankomaty własne i za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z innych bankomatów w kraju;
2%, min. 5 zł: za pozostałe wypłaty z obcych bankomatów.
Wypłata gotówki z bankomatów
za granicą
0 zł: za 2 pierwsze wypłaty;
2%, min. 5 zł: za pozostałe wypłaty z pozostałych bankomatów zagranicznych.
Opłata za zwykły przelew krajowy0 zł: za przelewy wewnętrzne oraz pakiet 15 darmowych przelewów zewnętrznych w miesiącu;
1,50 zł: za przelewy poza pakietem,
0 zł: za przelewy w aplikacji PeoPay
Opłata za przelew do ZUS i US0 zł
Koszt przelewu natychmiastowego10 zł
Opłata za zlecenia stałe0 zł: pakiet 15 bezpłatnych przelewów/ zleceń stałych do innych banków w miesiącu,
1,50 zł: za każdy przelew poza pakietem
Płatności mobilneBLIK, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, HCE
Tabela z opłatami za Konto Przekorzystne Biznes w Pekao. Analiza własna.

W jakim banku najlepiej założyć konto firmowe?

Konto Przekorzystne Biznes w Pekao w mojej opinii to jedne z najlepszych rachunków biznesowych na rynku komercyjnym. Patrząc obiektywnie na podobnym poziomie jest konto firmowe w Nest Banku. Również otworzysz je na promocyjnych warunkach. I również możesz liczyć na bezwarunkowe prowadzenie pierwszego konta firmowego, w tym dodatkowo karty debetowej.

Oczywiście wiele też zależy od samej formy działalności, jaką prowadzisz i od usług, na których najbardziej Ci zależy. Bo równie atrakcyjne jest Konto Godne Polecenia w Santander Bank Polska, ale skorzystają z niego jedynie przedsiębiorcy na JDG (* dla spółek przygotowana jest oddzielna oferta). Ono także jest bezwarunkowo darmowe, gdy otworzysz je w promocji.

Polecam Ci zajrzeć do rankingu kont firmowych. Korzystając z przycisku Dodaj do porównania, możesz zestawić ze sobą interesujące Cię rachunki i porównać je pod względem opłat.

Darmowe konto
Tak
? bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat
Promocja
Tak
Nagrody w promocji
1500 zł

261 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za prowadzenie konta na zawsze
Promocja
Tak
? do 2000 zł
Nagrody w promocji
do 2000 zł
? * 200 zł na start za założenie konta * 200 zł za Księgowość z Żubrem * * do 600 zł zwrotu 3% od kwoty transakcji kartą Mastercard lub przez PeoPay * do 500 zł za umowę o terminal POS * 500 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt, leasing lub faktoring

265 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,1/5
Darmowe konto
Tak
? Prowadzenie pierwszego konta firmowego
Promocja
Tak
? Nawet 400zł premii za terminal płatniczy
Nagrody w promocji
do 4400 zł

217 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,0/5
Darmowe konto
Tak
Promocja
Tak
Nagrody w promocji
do 2850 zł
? - 350 zł na start - podczas zakładania konta użyj kodu PROMO350 - do 1000 zł zwrotu za paliwo z kartą z Plusem (do 200 zł/ mies.) - do 1500 zł premii - bankuj regularnie i zyskuj

122 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Konto Przekorzystne Biznes: zalety i wady

Zalety:

 • Regularne promocje na założenie konta (* w tym premie pieniężne, cashback, bezwarunkowe prowadzenie rachunku za darmo);
 • Możliwość otwarcia rachunku przez internet (* dla klientów JDG);
 • Niskie opłaty lub ich brak po spełnieniu prostych warunków aktywności;
 • Nowoczesna i intuicyjna aplikacja mobilna PeoPay;
 • Pakiet darmowych przelewów stałych, w tym zleceń zewnętrznych do innych banków;
 • Karta wielowalutowa i dostęp do 18 rachunków pomocniczych w walutach obcych;
 • Dostępne płatności zbliżeniowe i mobilne: BLIK, Google Pay, Apple Pay.

Wady:

 • Wysokie opłaty za polecenie przelewów w oddziałach banku i placówkach partnerskich (* 17 zł);
 • Wysoka prowizja za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale (* 0,4% min. 10 zł).

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy konto firmowe w Pekao jest darmowe?

Tak, konto firmowe Pekao może być kontem darmowym, o ile złożysz wniosek w ofercie promocyjnej. Otrzymasz w zamian bezwarunkowe prowadzenie rachunku za 0 zł, w tym karty płatniczej za 0 zł (* przy spełnieniu warunków aktywności).

Jak zmienić konto firmowe w banku?

Jeśli chcesz przenieść rachunek biznesowy do innego banku, musisz upoważnić nowy bank do reprezentowania Cię w kontakcie z obecnym. Wszystkie formalności, jak nadanie nowego numeru rachunku i powiadomienie o nim odpowiednie organy, jak ZUS i US również załatwi za Ciebie nowy bank.

Czy można mieć dwa konta w Pekao?

Jak najbardziej tak, Możesz w Pekao prowadzić kilka rachunków bankowych. Możesz mieć otwarte, np. konto osobiste dla siebie i pociechy oraz konto firmowe.

Ile kosztuje utrzymanie konta firmowego w Pekao?

To jedna z lepszych ofert na rynku. Większość usług, jak prowadzenie konta, użytkowanie debetówki, przelewy do ZUS i US oraz pakiet 15 przelewów krajowych w miesiącu masz za darmo. Za wypłaty gotówki z bankomatów obcych w kraju i za granicą poniesiesz z kolei opłatę w wysokości min. 5 zł (* 2 pierwsze wypłaty w miesiącu są darmowe).
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (11 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Anna

  04.05.2022, 20:56

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorszy rachunek firmowy jaki miałam. Brak kontaktu ze strony banku mimo wysłanej wiadomości w poczcie wew z prosba o pobranie srodkow z rachunku firmowego, niestety samemu nie mozna splacic raty. Bank nie pobiera raty z rachunku i nie informuje klienta o tym fakcie co skutkuje opoznieniami w BIK. Brak mozliwosci generowania wyciagu dla bylych klientow Idea Banku, brak mozliwosci wplaty stodkow na rachunek firmowy bo placowka nie obsluguje bylych klientow Idea Banku. Porazka. Wybor nalezy do Ciebie czy chcesz byc klientem tego banku.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Przekorzystne Biznes
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()