Konto firmowe Pekao S.A. – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Czas Promocji
do 30.06.2022 r.
Nagrody w promocji
do 2000 zł
Forma prawna firmy
JDG
Darmowe konto
Tak
? Konto Przekorzystne Biznes z GWARANCJĄ BRAKU OPŁAT przez 12 miesięcy
Bezpłatna karta
Tak
? Konto Przekorzystne Biznes z GWARANCJĄ BRAKU OPŁAT przez 12 mesięcy
Darmowe przelewy
Tak
? Konto Przekorzystne Biznes z GWARANCJĄ BRAKU OPŁAT przez 12 miesięcy
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
? 2% min. 5 zł
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? 0 zł z bankomatów Pekao, z pozostałych 2% min. 5 zł
Promocja
Tak
? Promocja „1 200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę – III edycja “ trwa od 1 października 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Bank Polska Kasa Opieki SA
ul. Grzybowska 53/57
00-950 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 262 470 034
KRS: 0000014843
NIP: 5260006841
REGON: 000010205

Konto Przekorzystne Biznes w Pekao S.A to rachunek, który może przypaść do gustu zarówno debiutującym firmom, jak i tym z długim stażem. Dodatkowo, nic nie płacisz za otwarcie konta – a przy niewielkiej aktywności jest ono całkowicie bezpłatne. Możesz też skorzystać z odnawialnych premii za otwarcie rachunku i darmowej karty wielowalutowej. Pora przedstawić najważniejsze szczegóły oferty i opinie klientów.

Konto Przekorzystne Biznes – oferta dla firm Pekao S.A.

Czynnikiem determinującym sukces firmowego przedsięwzięcia jest wybór odpowiedniego konta bankowego. Dlatego nie dziwi nas fakt, że lista aktualnych i opłacalnych rachunków dla biznesu regularnie wzbogacana jest o nowe oferty. Na szczycie tego zestawienia może pojawić się omawiane dziś konto firmowe – Konto Przekorzystne Biznes, znajdujące się w ofercie Banku Pekao S.A.

Rachunek przeznaczony jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw z pełną rachunkowością, i z obrotami do 5 mln zł. Aby zaspokoić “głód” wiedzy klientów, prezentujemy najważniejsze szczegóły oferty – w tym koszt prowadzenia rachunku, a także opłaty i prowizje.

Jakie są Twoje wrażenia dotyczące rachunku firmowego w Pekao S.A.? Czy warto je zakładać dla jednoosobowej działalności lub dużej firmy? Podziel się z nami swoją opinią!

Dla kogo jest Konto Przekorzystne Biznes?

Wiemy już, że oferowane przez Bank konto firmowe dedykowane jest przedsiębiorstwom, których roczne przychody ze sprzedaży nie przekraczają 5 mln zł. Jednak biorąc pod uwagę formę prawną, dostępne jest dla tak różnych podmiotów, że rachunek może spodobać się praktycznie każdemu klientowi biznesowemu. To rozwiązanie będzie przydatne dla takich przedsiębiorstw jak:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza,
 • Spółka jawna,
 • Spółka cywilna,
 • Spółka partnerska,
 • Spółka komandytowa lub komandytowo-akcyjna,
 • Spółka akcyjna,
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka z o.o).

Co ciekawe, Konto Przekorzystne Biznes może być również obsługiwane przez organizacje non-profit, dla których jest bezwarunkowo darmowe przez cały okres użytkowania ?

Konto Przekorzystne Biznes od lat plasuje się w czołówce rankingów najlepszych kont firmowych! Sam Bank Pekao S.A. w konkursie Gazety Bankowej został uznany za “Najlepszy bank” w kategorii dużych banków komercyjnych (czerwiec 2020).

Promocja 2 000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł

Nowa promocja Pekao S.A. trwa od 1 marca 2023 roku do 30 czerwca 2023 roku. Skorzystać z niej mogą jedynie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną czy osobową, które dodatkowo prowadzą księgowość uproszczoną.

Na czym polega promocja? Przedsiębiorca może uzyskać dodatkową premię w wysokości do 2000 zł pod warunkiem, że:

 • podpisze z Bankiem Pekao umowę o rachunek bieżący Konto Przekorzystne Biznes oraz o wydanie karty debetowej Mastercard,
 • wyrazi komplet zgód marketingowych,
 • wykona w każdym miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 270 zł,
 • wyrazi zgodę na przystąpienie do promocji i zaakceptuje regulamin,
 • nie posiadał w Banku Pekao S.A. lub w Idea Banku S.A. aktywnego rachunku rozliczeniowego w dowolnym czasie pomiędzy 1 grudnia 2020 r. a dniem przystąpienia do promocji.

Uczestnik Promocji po spełnieniu powyższych wymagań, otrzyma premię w wysokości:

 • do 600 zł jako 3% zwrotu (max. 100 zł miesięcznie) z transakcji bezgotówkowych na min. 500 zł miesięcznie wykonanych aplikacją PeoPay lub kartą debetową Mastercard,
 • do 600 zł (100 zł miesięcznie) za zawarcie w okresie trwania promocji umowy o terminal płatniczy Banku Pekao S.A. i przyjęcie płatności na sumę minimum 1 000 zł miesięcznie z terminala POS Banku Pekao S.A.
  • Uwaga! Premia za terminal płatniczy nie przysługuje podmiotom, które prowadzą działalność gospodarczą w następujących branżach: biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47. 78Z), produkcja broni i amunicji (PKD, 25.40.Z).
 • 800 zł jednorazowo za zawarcie w okresie trwania promocji pierwszej umowy o kredyt / pożyczkę Banku Pekao S.A. lub o leasing z Pekao Leasing lub faktoring z Pekao Faktoring i spełnienie dodatkowych, warunków zależnych od danego produktu.

Tabela opłat i prowizji dla Konta Przekorzystnego Biznes

Koszty działalności gospodarczej mogą być dużym obciążeniem dla firmowego budżetu – zwłaszcza dla startupów. Dlatego większość przedsiębiorców poszukuje taniego i wygodnego w obsłudze rachunku. Ile zapłacisz za Konto Przekorzystne Biznes? Oto tabela opłat i prowizji związanych z prowadzeniem rachunku.

Konto Przekorzystne Biznes
Opłata za otwarcie konta0 zł
Przeznaczenie kontajednoosobowa działalność gospodarcza, spółka jawna, spółka cywilna, spółka partnerska, spółka komandytowa lub komandytowo-akcyjna, spółka akcyjna, spółka z o.o, organizacje non-profit
Oprocentowanie konta0%
Miesięczny koszt prowadzenia rachunku9 zł lub 0 zł (przy wpływach na Koncie na min. 2 000 zł/lub wykonaniu przelewu do ZUS i US/lub wykonaniu min. 1 transakcji wymiany walut/lub rozliczenia min. 1 transakcji z terminala płatniczego wydanego przez Pekao/lub spłaty min. 1 raty leasingu w Pekao Leasing
Dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą, rachunek jest całkowicie darmowy przez 12 miesięcy!
Miesięczna opłata za kartę debetową7 zł lub 0 zł (przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł/miesięcznie)
Prowizja za wypłatę środków z bankomatów
w Polsce
0 zł za bankomaty własne i za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z innych bankomatów w kraju,
2%, min. 5 zł za pozostałe wypłaty z obcych bankomatów
Prowizja za wypłatę środków z bankomatów
za granicą
0 zł za 2 pierwsze wypłaty EUR w strefie EOG, każda kolejna 2%, min. 5 zł,
2%, min. 5 zł wypłaty z pozostałych bankomatów zagranicznych
Opłata za zwykły przelew krajowy0 zł za przelewy wewnętrzne oraz pakiet 15 darmowych przelewów w miesiącu,
1,50 zł za przelewy poza pakietem,
0 zł za przelewy w aplikacji PeoPay
Opłata za przelew do ZUS i US0 zł
Koszt przelewu natychmiastowego10 zł
Opłata za zlecenia stałepakiet 15 bezpłatnych przelewów/ zleceń stałych do innych banków w miesiącu,
1,50 zł za każdy przelew poza pakietem
Płatności mobilneBLIK, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, HCE

Dodatkowe usługi

Z kontem firmowym w Pekao S.A. – klienci biznesowi mają dostęp do rozbudowanego pakietu produktów i usług, których opłaty są naprawdę mocno konkurencyjne.

 • Karta wielowalutowa Mastercard Business (umożliwia swobodne płatności w 5 walutach: PLN, EUR, GBP, USD, CHF. Miesięczny koszt karty wynosi 0 zł, gdy rozliczysz nią płatności bezgotówkowe na min. 300 zł),
 • Karta kredytowa MOTO Biznes (z moneybackiem i darmowymi pakietami korzyści),
 • Nowoczesna bankowość mobilna PeoPay,
 • Karta kredytowa Visa Business (z wydłużonym terminem spłaty do 56 dni),
 • Korzystna oferta na terminal płatniczy (0 zł za dzierżawę przez 18 miesięcy, jeśli nie akceptowałeś jeszcze kart płatniczych),
 • Wymiana walut (z dedykowanym dealerem oraz wymianą walut przez telefon),
 • Lokaty terminowe (w PLN i 12 walutach obcych. Dostępna jest także, tzw. lokata negocjowana),
 • Pożyczki dla firm i kredyty (np. kredyt w rachunku bieżącym, kredyt inwestycyjny, kredyt technologiczny, Pożyczka Przekorzystna Biznes, kredyt z gwarancją de minimis itp.),
 • Finansowanie ze wsparciem UE (realizacja projektów współfinansowanych z funduszy UE),
 • Leasing (finansowanie i rozwój biznesu),
 • Dopłaty do oprocentowania BGK (z Funduszu Dopłat do oprocentowania),
 • Bezpłatne rachunki bieżące i pomocnicze (w PLN i 20 walutach obcych),
 • OK, GO Biznes! (dostęp do specjalistycznych kursów na preferencyjnych warunkach),
 • Program Galeria Rabatów dla firm (oferty rabatowe do Partnerów Banku),
 • Profesjonalna pomoc informatyczna.

Ostateczna ocena konta zawsze zależy od przedsiębiorcy, który z niego korzysta – a także od jego oczekiwań i potrzeb. Pomocny w tym przypadku będzie nasz ranking kont firmowych bazujący na najważniejszych założeniach, jak np. darmowy rachunek czy brak opłat za kartę debetową i przelewy.

Jak założyć Konto Przekorzystne Biznes?

Konto Przekorzystne Biznes otworzysz na kilka prostych sposobów:

 • za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay,
 • w serwisie bankowości elektronicznej Pekao24,
 • poprzez infolinię Banku.

Otwarcie rachunku online zajmie Ci kilkanaście minut i wymaga uzupełnienia kilku pól we wniosku rejestracyjnym. Pamiętaj tylko, by przed przystąpieniem do założenia konta dla firmy, przygotować potrzebne dokumenty – dowód osobisty oraz decyzję o nadaniu numeru REGON/NIP lub wpisie do KRS (w zależności od formy organizacyjnej). W momencie, gdy uda Ci się pozyskać dokumenty z bazy CEIDG, CI KRS, GUS to nie musisz przedstawiać ich zaświadczeń w formie papierowej!

Konto Przekorzystne Biznes – zalety i wady

Zalety:

 • Regularnie odnawiane wysokie premie za założenie konta firmowego,
 • Możliwość uniknięcia opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty przy zachowaniu niewielkiej aktywności,
 • Preferencyjne warunki prowadzenia konta dla startupów,
 • Kompleksowa oferta dla przedsiębiorców, realizujących transakcje zagraniczne,
 • Ciekawa oferta użytkowania terminali POS,
 • Nowoczesna aplikacja mobilna z płatnościami zbliżeniowymi: Google Pay, Apple Pay, BLIK,
 • Duży wybór produktów kredytowych i pożyczkowych (również z dofinansowaniem),
 • Karta wielowalutowa połączona z kilkoma rachunkami.

Wady:

 • Brak atrakcyjnej oferty oszczędnościowej,
 • Wysoka prowizja za wpłatę/wypłatę środków w oddziale Banku (0,3%, min. 5 zł),
 • Możliwość skorzystania z bezpłatnych wpłatomatów tylko przez 12 miesięcy.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (7 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Anna

  04.05.2022, 20:56

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorszy rachunek firmowy jaki miałam. Brak kontaktu ze strony banku mimo wysłanej wiadomości w poczcie wew z prosba o pobranie srodkow z rachunku firmowego, niestety samemu nie mozna splacic raty. Bank nie pobiera raty z rachunku i nie informuje klienta o tym fakcie co skutkuje opoznieniami w BIK. Brak mozliwosci generowania wyciagu dla bylych klientow Idea Banku, brak mozliwosci wplaty stodkow na rachunek firmowy bo placowka nie obsluguje bylych klientow Idea Banku. Porazka. Wybor nalezy do Ciebie czy chcesz byc klientem tego banku.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie