Konto firmowe Santander Bank Polska – opinie i recenzja

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? przy wyrażeniu i utrzymaniu zgody marketingowej
Darmowe konto
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? przy wyrażeniu i utrzymaniu zgody marketingowej
Bezpłatna karta
Tak
? przy wyrażeniu i utrzymaniu zgody marketingowej
Darmowe przelewy
Tak
Czas Promocji
30.09.2024
Treść promocji
Prowadź biznes po swojemu Bankuj bez opłat i zgarniaj premie do 2700 zł
Dla kogo
klient biznesowy
Nagrody w promocji
do 2700 zł
? - do 1200 zł zwrotu za transakcje kartą lub BLIKIEM - do 600 zł za wymianę walut w Kantorze Santander - 300 zł za podpisanie umowy o terminal POS - do 600 zł z Lokatą Biznes Impet
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 020 883 050
KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Witaj w kolejnym artykule na temat bankowości dla firm. Dziś skupię się na jednym z najpopularniejszych banków działających na terenie naszego kraju, czyli Santander Bank Polska. Często wybieranym przez przedsiębiorców produktem jest konto firmowe, które oferuje ten bank. Czy rzeczywiście jest ono godne polecenia dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce? Czy może jest to lepszy wybór dla większych korporacji? Zapraszamy do lektury. Przetestowałam ten rachunek na własnej skórze. 

Recenzja Konta firmowego Santander

Santander Bank Polska posiada w swojej ofercie bardzo interesujący produkt skierowany bezpośrednio do firm. Postanowiłam nie tylko go przetestować, ale też sprawdzić co na jego temat twierdzą inni użytkownicy. W recenzji znajdziesz wszystkie kluczowe aspekty, które pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze tego lub innego konta dla swojego przedsiębiorstwa. Sprawdziłam też, jak wygląda proces zakładania konta i ile wynoszą koszty prowadzenia rachunku.

Santander konto firmowe – opinia ekspertki

W 2020 roku podjęłam decyzję o otwarciu rachunku firmowego w Santander Bank Polska. Dlaczego właśnie tam? Wybór został podyktowany wcześniejszym doświadczeniem z tym bankiem na polu bankowości prywatnej. Z mojego osobistego konta korzystałam od dawna, bez żadnych przeszkód, co stanowiło solidną podstawę zaufania do tego banku jako potencjalnego partnera biznesowego. 

Jednym z kluczowych czynników wpływających na moją decyzję był również krótki czas realizacji przelewów. Możliwość skorzystania z transferów wewnętrznych umożliwił mi skuteczne i efektywne zarządzanie płynnością finansową mojej jednoosobowej działalności. Manewry z przelewami nie raz pozwoliły mi opłacić podatki czy składki zdrowotne na czas oraz wywiązać się z pozostałych należności. 

Po dłuższym okresie korzystania z rachunku firmowego Santander Bank Polska pojawił się dodatkowy atut oferty – integracja rachunku biznesowego z osobistym. Ta kwestia umożliwiła mi wygodne i sprawne zarządzanie moimi całościowymi finansami, niezależnie od tego czy przebywałam akurat w domu, czy w podróży. 

Santander „kupił” moją sympatię również programem WorkCafe Santander. Jako przedsiębiorczyni czasami potrzebowałam spotkać się z klientem lub popracować z dala od domowego zgiełku. W takiej sytuacji mogłam całkowicie za darmo skorzystać z sali konferencyjnej Santander. Przestrzeń do pracy znajduje się w kilku dużych miastach w Polsce, posiada Wi-Fi oraz dostęp do pysznej kawy :)

Zdjęcie pochodzi z prywatnego archiwum autorki. Sala Krasnal we Wrocławiu.

Konto firmowe Santander – szczegóły oferty

Santander Bank Polska oferuje konta firmowe o wysokim standardzie. Co to oznacza? Klienci instytucji mogą korzystać z różnych sposobów płatności zbliżeniowych (realizowanych telefonem lub zegarkiem) oraz wygodnej bankowości mobilnej, której funkcjonalność została doceniona przez użytkowników i uhonorowana wyróżnieniem w konkursie Mobile Trends Awards. Dodatkowo – przedsiębiorcy mają do dyspozycji sieć ponad 1700 bankomatów (z których mogą wyciągać środki bez żadnych dodatkowych opłat) oraz 800 wpłatomatów dostępnych w ramach sieci Santander. 

Konto Firmowe Godne Polecenia

Konto dla spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych. Można je otworzyć osobiście w wybranym oddziale banku. Czym wyróżnia się na tle konkurencji?

 • 0 zł za prowadzenie konta (wystarczy zrobić przelew do ZUS na kwotę min. 200 zł);
 • 0 zł za przelewy do ZUS i US w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0 zł za 10 przelewów internetowych w systemie ELIXIR w miesiącu; 
 • Darmowe korzystanie z kart Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit, jeśli zrobisz transakcje na min. 400 zł w miesiącu;
 • 0 zł za prowadzenie jednego dodatkowego konta walutowego w walucie w USD, EUR lub GBP.

Konto Firmowe Godne Polecenia Premium

Konto dla dużych firm o wysokich wymaganiach. Czym wyróżnia się na tle konkurencji? Bank pobiera opłatę w wysokości 70 zł za prowadzenie konta, a w zamian za to:

 • dostajesz darmowe przelewy do ZUS i US w bankowości internetowej i mobilnej,
 • masz darmowych 100 przelewów internetowych w systemie ELIXIR w miesiącu,
 • nie płacisz za kartę Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit, jeśli zrobisz transakcje na min. 400 zł w miesiącu,
 • nie płacisz za prowadzenie kont walutowych w walucie obcej w dowolnej liczbie.

Agrobiznes

Konto, które pozwoli rolnikom łatwo zarządzać finansami: 

 • 0 zł za prowadzenie konta, gdy saldo jest równe lub wyższe 5 000 zł,
 • 0 zł za kartę Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit, jeśli zrobisz transakcje bezgotówkowe na min. 400 zł w miesiącu,
 • 0 zł za wypłaty w bankomatach Santander Bank Polska. 

Jakie są podstawowe opłaty i prowizje za konto firmowe w Santander Bank?

Otwarcie podstawowego konta nie kosztuje nic. Jedyne opłaty jakie generowane są przez Konto Firmowe Godne Polecenia wynikają np. z niedopięcia warunków umowy bądź rozszerzenia do wariantu Premium. Korzystanie z bankomatów również nie generuje żadnych dodatkowych wydatków, pod warunkiem, że nie będziemy dokonywać wypłat poza siecią Santander lub za granicą. Wtedy możemy liczyć się z opłatą nawet w wysokości 10 zł. Z tym kontem opłaty za usługi internetowe również są jak najbardziej darmowe. 

Według dyrektora obszaru korporacyjnej bankowości transakcyjnej Łukasza Geldnera w Santander Bank Polska, dla klientów typowo biznesowych oraz korporacyjnych zawsze kluczową rolę odgrywało wsparcia ze strony doradcy. Jak wypowiedział się na łamach Rzeczpospolita.pl:

„(…) W relacji z bankiem bardzo ważna jest jakość współpracy oraz jak największy wachlarz opcji do personalizacji. Szerokie spektrum przedsiębiorców korzysta z kanałów zdalnych oraz możliwości, które pozwalają na tzw. self-service. Polega to na skorzystaniu oraz oparciu swojego profilu firmy na dostarczonych przez instytucję narzędziach umożliwiających samodzielne prowadzenie bankowości elektronicznej. Środki IT pozwalają na własnoręczną obsługę rachunku”. 1

Na szczególną uwagę zasługują więc dodatkowe udogodnienia, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. O czym mowa? 

 • Wybór produktów kredytowych (w tym leasing operacyjny i finansowy);
 • Kantor Santander/eFX dla firm;
 • Dostęp do platformy Santander Trade;
 • Możliwość skorzystania ze wsparcia w otwieraniu konta za granicą (International Desk);
 • Usługa „Pełna księgowość online” (bank współpracuje z firmą inFakt);
 • Usługa „eUmowy dla spółki z o.o.’;
 • Pakiety: „eWadia”, „eZdrowie”, eWindykacja”;
 • Możliwość bezpłatnego skorzystania z salek konferencyjnych i przestrzeni do pracy.

Jak założyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Bardzo prosto. Wystarczy złożyć wniosek online. Potwierdzenie danych następuje natomiast poprzez podpis umowy dostarczanej za pośrednictwem kuriera lub za pośrednictwem wideokonferencji z konsultantem z banku. Jeśli masz już rachunek osobisty w Santanderze, tak jak ja – to nie musisz w ogóle udawać się do placówki, ponieważ wszystko załatwisz z poziomu bankowości internetowej. 

konto firmowe santander - jak założyć?

Wszystkie operacje dostępne za pośrednictwem Santander Mobile

Klient może zarządzać dowolnie swoim kontem z każdego miejsca. Santander Bank oddaje swoim użytkownikom bardzo wygodne narzędzie do zarządzania rachunkami w postaci aplikacji Santander Mobile. Dzięki temu nie tylko założenia konta jest w pełni zdalne. Rozwiązanie pozwala także z własnego mieszkania dokonywać szeregu praktycznie dowolnych operacji oraz zmian w preferencjach użytkowych.

Zalety i wady konta firmowego w Santander Bank

ZaletyWady
– Duża ilość natychmiastowych przeleów w systemie ELIXIR w każdym z wariantów. – Darmowe wypłaty wyłącznie za pomocą bankomatów należących do grupy Santander.
– Przynajmniej jedno darmowe konto walutowe USD, EUR lub GBP bądź nielimitowana ilość w przypadku wariantów ponadpodstawowych.– Minimum 400 lub 500 zł na transakcjach w przypadku wariantów ponadpodstawowych konta.
– Niska kwota minimalna w przypadku warunków do spełnienia za Visa Business Electron i Mastercard Business Debit.
– Szybki proces wnioskowania.
– Możliwość skorzystania z szeregu dodatkowych ofert i narzędzi.

Czy warto założyć konto firmowe przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą? 

Rachunek firmowy oferowany przez Santander Bank Polska nie tylko umożliwia efektywne zarządzanie codziennymi operacjami finansowymi firmy, ale również oferuje dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych, które mogą przyczynić się do jej rozwoju. Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności mogą dodatkowo skorzystać z darmowych szkoleń czy programów rozwojowych, a także – zarezerwować salę do spotkań ze swoimi klientami w kilku dużych miastach: we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Lublinie czy Krakowie. Jest to szczególnie przydatne dla małych firm, których nie stać na wynajem biura oraz ponoszenie innych, dodatkowych kosztów. Sale zostały wyposażone w internet Wi-Fi, drukarkę i budki telefoniczne, więc można z nich normalnie pracować. 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że z tych dodatkowych usług można skorzystać przez internet, bez konieczności osobistego odwiedzenia oddziału banku. Dla przedsiębiorców, którzy myślą o ekspansji międzynarodowej zbawienna okaże się platforma SantanderTrade, która oferuje możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami na całym świecie.

Pomimo tego szerokiego zakresu usług, zaskakujące jest brak kredytu dla nowych przedsiębiorców. Może to zniechęcić szczególnie te osoby, które są w trakcie zakładania własnego biznesu i poszukują nie tylko odpowiedniego rachunku firmowego, ale również środków na rozwój firmy.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 Rzeczypospolita Polska

https://www.rp.pl/Banki/308269967-Bankowosc-dla-firm-zmienia-sie-wraz-z-nimi.html

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (52 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Adrian

  24.07.2023, 16:34

  Wyróżniający się komentarz

  Czy można otworzyć konto przez internet?

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   25.07.2023, 07:31

   Wyróżniający się komentarz

   Tak, zdalnie można założyć konto firmowe Godne Polecenia. Jeśli jest Pan już klientem banku, może Pan otworzyć rachunek za pomocą bankowości internetowej. Nowi klienci muszą wypełnić formularz online i wybrać metodę weryfikacji tożsamości – zdjęcie, rozmowa wideo z doradcą czy kurier.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Firmowe Santander Bank Polska
Sprawdź ofertę