Konto maklerskie mBank – opinie i szczegóły

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

4.3/5

Dostępne produkty

Siedziba firmy

mBank S.A.
ul. Prosta 18
00-850 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000025237
NIP: 5260215088
REGON: 001254524

Znany ze swoich innowacyjnych przedsięwzięć mBank w ramach usługi inwestycyjnej oferuje swoim klientom dwa rachunki, różniące się między sobą poszczególnymi parametrami. Jest nim eMakler powiązany z kontem osobistym w mBanku oraz konto maklerskie, do którego masz dostęp za pomocą platformy mInwestor. Bank udostępnia też maklerski rachunek studencki, kierowany do klientów od 18. do 26. roku życia.

Najlepsze konto maklerskie w mBanku?

Rachunek inwestycyjny, zwany potocznie kontem maklerskim to praktyczne narzędzie, które umożliwia samodzielne inwestowanie na rynkach kapitałowych. Za jego pomocą możesz kupować i sprzedawać, np. akcje, obligacje albo inwestować w bardziej skomplikowane instrumenty finansowe, jak np. certyfikaty inwestycyjne czy kontrakty terminowe.

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy odnajdą w ofercie mBanku spore spektrum narzędzi inwestycyjnych. Jednym z nich jest:

 • eMakler, czyli usługa maklerska powiązana z Twoim kontem osobistym (np. eKontem, mKontem) w mBanku. Pozwala inwestować na wielu giełdach w Polsce i za granicą w akcje, fundusze ETF oraz obligacje.

Wyodrębnioną organizacyjnie jednostką jest też Biuro Maklerskie mBank (które jeszcze do 2016 r. funkcjonowało jako Dom Maklerski). Działając na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), proponuje klientom „wejście” do światowego rynku inwestycji poprzez:

 • Rachunek inwestycyjny w Biurze Maklerskim, który jest niezależny od konta osobistego i możesz z niego skorzystać, nawet jeśli nie jesteś klientem mBanku. Zyskujesz do niego dostęp za pośrednictwem odrębnej platformy transakcyjnej – mInwestor. Z jej poziomu możesz inwestować w fundusze ETF, obligacje, kontrakty terminowe albo akcje.
 • studenckie konto maklerskie dedykowane początkującym inwestorom, w wieku od 18 do 26 lat, którzy chcą zdobyć doświadczenie na rynku kapitałowym. Oferuje, m.in. darmowe prowadzenie rachunku i przelewy internetowe na rachunki w ramach Grupy mBanku.
konto maklerskie mbank
mbank.pl

Początki Biura Maklerskiego mBank sięgają 1991 r. kiedy to powstała spółka BRE Brokers – następnie przekształcona w Dom Inwestycyjny BRE Banku SA. (w 1997 r.). Do kolejnej zmiany doszło w 2013 r., gdy został przekształcony w Dom Maklerski mBanku SA. Instytucja kierowała swoje usługi do klientów indywidualnych i instytucjonalnych – zarówno krajowych, jak i zagranicznych, świadcząc swoje usługi na rynku niepublicznym, wtórnym oraz pierwotnym. W 2019 r. podczas największego kongresu inwestycyjnego w Europie – Invest Cuffs, mBank zwyciężył w kategorii „Dom maklerski Roku”. Sprawdź nasz ranking kont maklerskich i porównaj ofertę mBanku z innymi traderami

Chcesz kupować i sprzedawać akcje bez prowizji? Pozwala na to polski dom maklerski XTB.

Oferta usługi eMakler – szczegóły

Przyjrzymy się teraz najważniejszym szczegółom rachunków maklerskich w mBanku, na początek – usługa eMakler. Co ją wyróżnia?

1. eMakler – bezpłatny rachunek, który powiązany jest z kontem osobistym w mBanku.

 • pozwala inwestować na giełdach w Warszawie, Nowy Jorku, Londynie czy Frankfurcie – także poprzez IKZE i IKE,
 • aktywacja i prowadzenie rachunku wynosi 0 zł (lub 50 zł, jeśli nie wyrazisz zgody na komunikację elektroniczną),
 • brak minimalnej kwoty, od której możesz zacząć inwestować (wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych i potrzeb),
 • płacisz tylko za prowizję od swoich transakcji 0,39% (min. 5 zł) w Polsce oraz 0,29% (min. 19 zł) za granicą,
 • możesz inwestować w spółki, jak Coca Cola, Apple, Adidas czy Facebook,
 • wszystkie instrumenty masz pod ręką, dzięki aplikacji mobilnej eMakler,
 • masz dostęp do analiz, komentarzy wideo i rekomendacji analityków mBanku bez dodatkowych opłat,
 • oferuje dodatkowe narzędzie: mStatica, czyli aplikację z notowaniami i wykresami przez 24 h.

Opłaty i prowizje

Za co zapłacisz?internetmLinia
za otwarcie rachunku0 zł0 zł
za prowadzenie rachunku
inwestycyjnego
0 zł albo 50 zł
(jeśli nie wyrazisz zgody
na komunikację
elektroniczną)
0 zł albo 50 zł
(jeśli nie wyrazisz zgody
na komunikację
elektroniczną)
jedna najlepsza oferta
(niezależnie od obrotów na rachunku)
0 zł0 zł
prowizja maklerska za akcje
(rynek polski)
0,39% wartości transakcji
(nie mniej niż 5 zł
od każdego zlecenia)
1% wartości transakcji
(nie mniej niż 5 zł
od każdego zlecenia)
prowizja maklerska za obligacje
(rynek polski)
0,19% wartości transakcji
(nie mniej niż 5 zł
od każdego zlecenia)
0,25% wartości transakcji
(nie mniej niż 5 zł
od każdego zlecenia)
prowizja maklerska za akcje
(rynek zagraniczny)
0,29% wartości transakcji
(nie mniej niż 19 zł
od każdego zlecenia)
1% wartości transakcji
(nie mniej niż 49 zł
od każdego zlecenia)
prowizja maklerska przy
obrocie ETF
(rynek zagraniczny)
0,29% wartości transakcji
(nie mniej niż 19 zł
od każdego zlecenia)
1% wartości transakcji
(nie mniej niż 49 zł
od każdego zlecenia)

Pamiętaj, że inwestowanie w instrumenty finansowe jest związane ze sporym ryzykiem. Dlatego mBank, zanim udostępni Ci możliwość obracania się na rynku kapitałowym – sprawdzi, czy taka usługa jest dla Ciebie. W tym celu, podczas aktywacji eMaklera będziesz musiał wypełnić ankietę MFID.

Jak otworzyć konto maklerskie eMakler w mBank?

Rachunek założysz w pełni online bez wychodzenia z domu. Jeśli posiadasz konto ROR w mBanku, kieruj się poniższymi krokami:

 1. Aktywuj usługę przez internet lub dzwoniąc na mLinię: 0 801 300 800.
 2. Twój eMakler powinien być widoczny w serwisie transakcyjnym, w zakładce Finanse —> Inwestycje —> Wszystkie —> Giełda.
 3. Zacznij korzystać z eMaklera. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie rozpocząć inwestowanie – skorzystaj z darmowych szkoleń online udostępnianych przez mBank.

Natomiast, gdy nie posiadasz jeszcze konta osobistego w mBanku – wypełnij wniosek o jego otwarcie przez internet, dzięki czemu zyskasz dostęp do giełdy.

Chcesz mieć błyskawiczny wgląd do najlepszych platform brokerskich? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, zwróć uwagę na aktualną czołówkę pozabankowych kont maklerskich!

Opinie:
4,4/5
Prowizja od obrotu akcjami
0%
? 0% prowizji do miesięcznego obrotu 100 000 EUR. Transakcje powyżej tego limitu zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,2% (min. 10EUR).
Prowadzenie konta
0€ lub 10€
? 0 zł przy otwarciu min.1 transakcji na 365 dni lub braku środków na koncie
Typy CFD
Waluty, akcje, surowce, indeksy, ETF, crypto
Pary walutowe
48
Platformy
MT4, xStation

1095 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,2/5
Prowizja od obrotu akcjami
GPW – brak w ofercie
Prowadzenie konta
0 zł
Typy CFD
Waluty, akcje, surowce, indeksy
Pary walutowe
56
Platformy
MT4, MT5

692 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Prowizja od obrotu akcjami
-
? Brak akcji w ofercie
Prowadzenie konta
0 zł
? darmowe w przypadku aktywnego korzystania z konta, w innym przypadku naliczane są opłaty
Typy CFD
Akcje, surowce, indeksy, ETF, crypto
Pary walutowe
55
Platformy
MetaTrader 4

31 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
-
Prowadzenie konta
1% + VAT (20%)
? Finax pobiera opłatę w wysokości 1% + VAT (20%) od wartości zarządzanego majątku (czyli łącznej wartości papierów wartościowych oraz gotówki) w skali roku. Opłata jest naliczana codziennie jako (kwota na koncie w aktualny dzień) * 0,012 / 365. W przypadku wpłat niższych niż 1000 euro (lub równowartości w PLN) naliczamy jeszcze opłatę manipulacyjną za zaksięgowanie wpłaty w wysokości 1% + VAT z wpłaty.
-
-
-

305 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Dodatkowe funkcjonalności eMakler

Korzystając z usług eMakler, otrzymujesz gotowe rozwiązania finansowe.

1. Instrumenty pochodne (kontrakty terminowe) – bezpłatna usługa, która pozwala grać na wzrost bądź spadek kursu. Inwestowanie w tego typu instrumenty wymaga uruchomienia rachunku transakcyjnego. Usługa umożliwia, m.in.:

 • dostęp do większego wyboru strategii, np. arbitraż, daytrading,
 • korzystanie z dźwigni finansowej,
 • zabezpieczenie się przed wzrostem lub spadkiem WIG20,
 • bezpłatne notowania online (jedna oferta).

2. mForex – platforma, która oferuje darmowe konto maklerskie demo. Pozwala na szybkie zawieranie transakcji na walutach, światowych indeksach giełdowych i towarach – zarówno na spadki, jak i wzrosty notowań.

 • udostępnia ponad 80 instrumentów inwestycyjnych do wyboru, w tym: CFD na pary walutowe, indeksy giełdowe na Wall Street, obligacje rządowe, indeks dolara i wiele innych,
 • posiada niezawodną platformę Meta Trader 4,
 • umożliwia dźwignię finansową o wartości przekraczającej wprowadzony kapitał,
 • zapewnia sprawne zarządzanie rachunkiem za pomocą platform mobilnych na telefony i tablety (Android i iOS).

3. IKE eMakler i IKZE eMakler – czyli bezpłatne rachunki do elastycznego oszczędzania środków na przyszłą emeryturę. Możesz inwestować w różne instrumenty – w zależności od własnych oczekiwań.

4. Fundusze inwestycyjne, np. promocyjna lokata z funduszem.

5. Dostęp do serwisu informacyjnego Domu Maklerskiego mBank. Odnajdziesz tam rekomendacje, notowania GPW, depesze PAP czy inne notowania giełdowe.

eMakler to ciekawa alternatywa dla klasycznego rachunku maklerskiego. Jest dobrym wyborem dla początkujących inwestorów, ale i osób, które sporadycznie inwestują w akcje, obligacje, kontakty terminowe, PDA czy certyfikaty. Pamiętaj tylko, że jest to oddzielna oferta mBanku, a nie Domu Maklerskiego mBank, którego możliwości inwestycyjne są zdecydowanie bardziej rozbudowane.

Rachunek w Biurze Maklerskim mBanku – oferta

Innym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą zakładać konta osobistego w mBanku jest Rachunek inwestycyjny w Biurze Maklerskim mBank. Jest on dobrą opcją także dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub nierezydentów. To konto, z którego zyskujesz dostęp do światowych giełd za pośrednictwem platformy transakcyjnej mInwestor. Możesz więc inwestować w fundusze ETF, kontrakty terminowe, obligacje albo akcje. Poza tym:

 • masz możliwość inwestować na rynku derywatów,
 • korzystasz z profesjonalnych narzędzi, jak Amibroker,
 • inwestujesz zarówno w PLN, jak i GBP, USD lub EUR,

Rachunek w Biurze Maklerskim mBank jest płatny – 25 zł za pół roku (50 zł rocznie).

Opłaty i prowizje

Za co zapłacisz?internet
za dostęp do notowań w
czasie rzeczywistym – dla osób fizycznych
(jedna oferta)
0 zł
za pakiet VIP obejmujący pięć ofert
notowań w czasie rzeczywistym
(dostępny na wniosek klienta)
0 zł
opłata miesięczna za Amibroker38 zł
przelew pieniężny w PLN na rachunek
w innym banku
5 zł
prowizja maklerska przy obrocie instrumentami
(w ramach ofert publicznych, z wyj. obligacji, opcji,
kontraktów terminowych)
0,39% wartości transakcji
(nie mniej niż 5 zł od każdego zlecenia)
prowizja maklerska przy obrocie kontraktami terminowymi9 zł
(za zawarcie każdego kontraktu terminowego)
prowizja maklerska przy obrocie opcjami2% wartości premii
(nie mniej niż 2 zł i nie więcej niż 9 zł)
dostęp do rynków zagranicznych USA, Wielka
Brytania i Niemcy;
NYSE, NASDAQ,
LSE i DB

Rachunek maklerski w BM mBanku to kompleksowy rachunek wzbogacony o rozbudowane serwisy analityczne, transakcyjne aplikacje mobilne i ofertę Prywatnego Maklera – dla średnio i zaawansowanych inwestorów. Oferuje też kredyt maklerski do 1 mln zł.

Jak otworzyć konto maklerskie mBank?

W tym celu wystarczy, że wypełnisz formularz elektroniczny na stronie: mbank.pl albo udasz się do najbliższej placówki Biura Maklerskiego mBank. Następnie zasil swój rachunek dowolną kwotą —> a otrzymasz od instytucji wiadomość o aktywacji konta.

Do otwarcia rachunku potrzebne Ci będą:

 • dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport, ew. karty pobytu lub polisa ubezpieczeniowa),
 • numer rachunku bankowego, na który będziesz realizował wypłaty z konta maklerskiego,
 • dane urzędu skarbowego właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania.

Jeśli chcesz założyć konto maklerskie na spółkę, skontaktuj się przed tym z mLinią dla BM: 22 697 49 49.

Studencki rachunek maklerski mBank

Jeśli jesteś początkującym inwestorem (w wieku 18-26 lat), możesz zdobyć dodatkowe doświadczenie na rynku kapitałowym, otwierając Rachunek studencki w mBanku. Oferuje on, m.in.:

 • darmowe prowadzenie rachunku,
 • darmowy dostęp do notowań w czasie rzeczywistym (1 oferta),
 • prowizja dla rynku od zleceń internetowych: 0,35% (nie mniej niż 5 zł),
 • prowizja za zawarcie kontraktu terminowego przez internet: na indeks – 8,50 zł, na akcje – 2,90 zł, waluty – 0,19 zł,
 • darmowe przelewy internetowe na rachunki w ramach Grupy mBanku.

Przy zakładaniu tego typu rachunku musisz okazać ważną legitymację studencką!

Konto maklerskie w mBanku – nasza opinia

Rachunki maklerskie oferowane przez mBank udostępniają szerokie spektrum instrumentów finansowych. Pierwszy z nich – eMakler skierowany jest do osób ceniących sobie prostotę i ergonomię. Z poziomu tej usługi działania inwestycyjne wykonujesz poprzez system transakcyjny mBanku. Możesz obracać się na rynkach zagranicznych – a przy tym nic nie płacić za prowadzenie konta.

-> Poznaj jak założyć konto maklerskie w każdym domu maklerskim.

Znacznie więcej możliwości przed inwestorami otwiera jednak Biuro Maklerskie mBank. Zakładając tam konto inwestycyjne, możesz aktywnie działać na światowych rynkach i korzystać z zaawansowanych narzędzi dla inwestorów. To rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, klientów firmowych, MSP, jak i korporacji. Obsługa rachunku wynosi 50 zł za rok.

Jakie masz doświadczenia z inwestowaniem w instrumenty finansowe za pomocą rachunku maklerskiego w mBanku? Podziel się z nami swoją opinią!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (8 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Mike

  18.02.2021, 18:14

  Wyróżniający się komentarz

  kontakt telefoniczny graniczy z cudem. W placówce trafiłem na osobę bardzo niekompetentną. Zlecenia specjalne wyzwalają się nie wiadomo wg jakich kryteriów, bo na pewno nie tych które się ustawiło i nie wg tych które są na filmie instruktażowym mbanku . Na wnioski o wyjaśnienie złożone przez serwis informacyjny nie odpowiadają. Porażka. Nie polecam

  • K
   K

   Konrad Kowalczyk

   19.02.2021, 14:49

   Wyróżniający się komentarz

   Niestety Dom maklerski mBank w ostatnim czasie zaliczył sporo wpadek. Prawdopodobnie ich systemy nie były przygotowane na tak duże zainteresowanie ze strony inwestorów. Jeśli szuka Pan lepszego konta maklerskiego, polecamy nasz ranking rachunków inwestycyjnych. Np. polski broker XTB od niedawna nie pobiera prowizji za obrót akcjami – a w ofertach bankowych domów maklerskich zwykle prowizja wynosi około 0,39%. Przy dużych transakcjach brak prowizji pozwala na spore oszczędności. Pozdrawiamy

  • M
   M

   Marek

   28.06.2021, 18:19

   Wyróżniający się komentarz

   Obsługa konta akcji fatalna na zmianę numeru konta bankowego czekam dwa tygodnie. Porażka przedłużaja by wejść w okres opłat za korzystanie z usług maklerskich. Odradzam nie polecam i wszystko na nie. Słyszę tłumaczenia że brak ludzi do obsługi. Fe. To moja opinia. Po dzisiejszej rozmowie telefonicznej

 • S
  S

  Stary klient

  12.02.2024, 11:16

  Wyróżniający się komentarz

  Dobrze to już było. Po ostatnich zmianach aplikacja roi się od błędów. Zrobili możliwość inwestowania w akcje niepolskie ale chyba nikt tego nie przetestował. Notowania i wykresy robili różni programiści i nie zintegrowali swoich działań jak należy.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()