Konto Maklerskie Santander Bank Polska – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Prowadzenie konta
0
? Po założeniu konta osobistego Santander Jakie Chcę rachunek Standard za 0zł
Prowizja od kontraktów na indeksy
9
Prowizja od obrotu akcjami
0,39%
? min. 5 zł
Prowizja od obrotu obligacjami
0,19%
? min. 5 zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 020 883 050
KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Każdy osoba, która chociaż trochę interesuje się rynkiem finansowym, wie, że przy niskich stopach procentowych otwieranie lokaty pozbawione jest większego sensu. Jaka jest więc alternatywa? Konto maklerskie, które pozwoli na aktywne ulokowanie swojego zaoszczędzonego kapitału. Sprawdźmy dzisiaj, czy warto otworzyć swój rachunek brokerski w Santander Bank Polska.

Jak wygląda polski rynek maklerski? Duże banki ze swoimi biurami brokerskimi walczą z nowoczesnymi platformami tradingowymi, takimi jak XTB czy eToro. Walka jest na tyle zaciekła, że regularnie obniżane są prowizje, a poszczególne podmioty walczą na skuteczność swoich prognoz i rekomendacji. Pojedynek wszedł już w taką fazę, że wspomniany polski broker XTB obniżył prowizję za obrót akcjami do 0%, zatrudniając do promocji słynnego piłkarskiego taktyka José Mourinho.

baner xtb

Omawiany dzisiaj dom maklerski Santander Bank Polska radzi sobie całkiem nieźle, posiadając 105 tysięcy klientów. Plasuje to tego brokera w piątce najpopularniejszych maklerskich ofert bankowych w kraju. Przez lata ta instytucja bankowa odrobinę odstraszała swoimi wiekowymi narzędziami inwestycyjnymi, pamiętającymi czasy Banku BZWBK. Na szczęście Santander Bank Polska powoli wdraża zmiany na poziomie designu i funkcjonalności.

konto maklerskie santander
santander.pl

Jak założyć konto maklerskie w Santander Bank Polska?

Istnieją trzy metody na założenie rachunku brokerskiego w Santander Bank Polska.

 • Poprzez platformę Santander Internet,
 • Poprzez platformę Inwestor online,
 • Poprzez wizytę w oddziale.

Pierwszy sposób przeznaczony jest dla klientów, którzy posiadają konto w Santander Bank Polska, tym samym mają dostęp do platformy Santander Internet. W takim przypadku należy postępować wg poniższych kroków:

 1. Zalogować się do Santander Internet, wybrać zakładkę „Oferta Banku”, a następnie „Rachunek Inwestycyjny.
 2. Wypełnić szybki wniosek.
 3. Potwierdzić dane (SMS lub poprzez aplikację mobilną).
 4. Zalogować się na stronę Inwestor online i zacząć inwestować!

Druga metoda – również skierowana jest tylko dla klientów Santander Bank Polska i konto otworzymy bezpośrednio przez stronę Inwestor online.

Jeśli nie posiadamy konta w tym banku, pozostaje nam trzeci sposób, czyli wizyta w oddziale. Metodę tę docenią osoby, które lubią załatwiać sprawy „twarzą w twarz”. Konsultant banku szybko przeprowadzi nas przez kolejne etapy założenia rachunku brokerskiego.

Interesują Cię darmowe prowizje za obrót akcjami? Sprawdź nasz ranking kont maklerskich.

Opinie:
4,4/5
Prowadzenie konta
0€ lub 10€
? 0 zł przy otwarciu min.1 transakcji na 365 dni lub braku środków na koncie

706 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,2/5
Prowadzenie konta
0 zł

367 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Na który typ konta maklerskiego się zdecydować?

Dom Maklerski Santander Bank Polska podobnie, jak konkurencja proponuje swoimi klientom kilka różnych rodzajów rachunków brokerskich. Dzięki takiej ofercie coś dla siebie znajdą gracze, którzy stawiają pierwsze kroki na giełdzie, jak i zaawansowani inwestorzy. Podstawowym kontem jest Rachunek Standard, z którego można korzystać za darmo. Dla bardziej doświadczonych klientów biuro maklerskie przygotowało następujące rozwiązania.

 • Rachunek Trader (minimalny obrót kwartalny 150 tysięcy złotych),
 • Rachunek TopTrader (minimalny obrót kwartalny 600 tysięcy złotych),
 • Rachunek VIP ( dla klientów posiadających konto Select albo Private Banking).

Powyższe rachunki pozwalają na dostęp do indywidualnej obsługi i doradztwa. Dają także możliwość negocjacji prowizji oraz korzystania z pełnego dostępu do narzędzi inwestycyjnych, rekomendacji i arkusza zleceń.

Rachunek brokerski w Santander Bank Polska – dostępne instrumenty finansowe

Gdy już zdecydujemy się na któryś rodzaj konta maklerskiego w instytucji, będziemy mogli przystąpić do inwestycji w różne instrumenty finansowe. Do podstawowych aktywów, takich jak akcje wystarczy nam standardowy rachunek brokerski. Gdy jednak zechcemy spróbować swoich sił na rynkach zagranicznych lub kontraktach terminowych, potrzebne będzie otworzenie subkont, które umożliwiają handel takimi opcjami. Dzięki Domu Maklerskiemu Santander możemy skorzystać z następujących instrumentów finansowych.

 • Akcje – wersja podstawowa konta oferuje zakup akcji spółek z GPW i NewConnect. Gdy przyjdzie nam ochota na bardziej światowy handel (Frankfurt, Londyn, Nowy Jork), potrzebny będzie rachunek dla giełd zagranicznych, który także możemy szybko otworzyć.
 • Obligacje – jesli nie akcje, to może bezpieczniejsze obligacje? To biuro maklerskie pozwala na zakup obligacji skarbowych i korporacyjnych.
 • Fundusze ETF – gdy trudno jest nam zdecydować się na akcje poszczególnych spółek, możemy wybrać któryś z ETFów. Czym są te fundusze? Ich zadaniem jest wierne oddanie wysokości kursów całych indeksów giełdowych. Na koncie maklerskim Santander Bank Polska kupimy ETF-y nie tylko na WIG20, ale także np. na niemiecki DAX.
 • Kontrakty terminowe – gdy pragniemy szybszego (ale też bardziej ryzykownego) zarobku warto spróbować swoich sił w przewidywaniu ruchów kursowych akcji czy indeksów. Na tym rachunku brokerskim zagramy na kontrakty nie tylko na akcje czy indeksy, ale także waluty.

Konto maklerskie Santander Bank Polska pozwala na otworzenie rachunku IKE. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wziąć kwestie emerytalne we własne ręce!

Konto maklerskie Santander Bank Polska – opłaty i prowizje

Założenie i prowadzenie konta w wersji Standard jest w pełni darmowe, jednak oczywiście Biuro Maklerskie Santander Bank Polska musi pobierać prowizję od handlu różnymi instrumentami finansowymi. Tabela opłat wygląda następująco.

Prowizja od obrotu

Akcje0,39%    
Obligacje0,19%   
Zagraniczne instrumenty0,49%    
Kontrakty na indeksy9 zł
Kontrakty na akcje3,00 zł
Kontrakty na waluty0,30 zł
Pozostałe kontrakty5,00 zł

Konto maklerskie w Santander Bank Polska udostępnia pomocne narzędzie inwestycyjne, takie jak: NOL3, Amibroker, Inwestor mobile 2.0.

Konto maklerskie w DM Santander Bank Polska – czy warto?

Biuro maklerskie prowadzone przez Santander Bank Polska należy do popularnych wyborów wśród polskich inwestorów. Powodem może być bardzo szeroka oferta poszczególnych rodzajów kont oraz instrumentów finansowych. Zaawansowani brokerzy mogą skorzystać z możliwości negocjacji wysokości prowizji czy eksperckich analiz i narzędzi. Początkujący – powinni zadowolić się darmowym kontem Standard. Oferta konta maklerskiego od Santander Bank Polska skusi także osoby, które chcą inwestować na swoim Indywidualnym Koncie Emerytalnym.

Minusem omawianego dzisiaj rachunku brokerskiego jest dość starodawna platforma inwestycyjna (aplikacja mobilna prezentuje się zdecydowanie lepiej) oraz to, że otworzymy go tylko w oddziale banku, gdy nie posiadamy konta osobistego. Mimo tych niedogodności zawsze warto sprawdzić ofertę Santander Bank Polska. W końcu jest to instytucja finansowa, która plasuje się w ścisłej czołówce polskiej bankowości.

Zalety:

 • różne rodzaje kont,
 • wielość instrumentów finansowych,
 • zagraniczne akcje w ofercie,
 • konto IKE,
 • sporo narzędzi inwestycyjnych i analiz.

Wady:

 • platforma online wymaga odświeżenia,
 • jeśli nie masz konta osobistego w Santander Bank Polska, rachunek brokerski otworzysz tylko w oddziale banku.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (20 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Kamil

  12.01.2023, 09:21

  Wyróżniający się komentarz

  drogo drogo

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()