Konto osobiste ING – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.7/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kiedy poszukujesz taniego i niezawodnego rachunku osobistego, rozglądasz się za aktualnymi propozycjami. Dla klientów detalicznych ING Bank Śląski przygotował aż cztery konta osobiste do wyboru. Każde z nich niesie ze sobą specjalne funkcjonalności oraz daje dostęp do atrakcyjnych usług dodatkowych. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółom ofert.

Aż cztery propozycje dla klientów indywidualnych

ING Bank Śląski to jeden z największych banków w naszym kraju – zajmuje on 4. miejsce pod względem wartości aktywów. Jego pozycja jest niezachwiana także w przypadku bogatej oferty kont osobistych, które od lat znajdują się w czołówkach rankingów, dostarczając rozwiązań zorientowanych na klienta.

W ofercie ING mamy do wyboru aż cztery popularne rodzaje rachunków osobistych:

 • Konto osobiste Direct, czyli „dorosła” wersja Konta z Lwem, które oferuje m.in. darmowe prowadzenie rachunku, krajowe przelewy internetowe za 0 zł oraz bezpłatną obsługę karty zbliżeniowej VISA (jeśli zrobisz nią transakcje na min. 300 zł). Takie udogodnienia, jak karta wielowalutowa czy wymiana walut po konkurencyjnych kursach – również dostępne są w ofercie. Jednym słowem jest to funkcjonalne konto dostosowane do potrzeb współczesnego klienta.
 • Konto dla młodych Mobi (18-26 lat), czyli wersja studencka rachunku Direct, w której większość usług jest bezpłatnych – w tym obsługa karty debetowej. Na uwagę zasługuje dołączony do niego darmowy rachunek Smart Saver czy Otwarte Konto Oszczędnościowe. Warto też wspomnieć, chociażby o różnych formach płatności mobilnych: BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy HCE.
 • Konto Mobi dla młodych (13-17 lat) to nic innego, jak „młodzieżowa” odsłona rachunku dla nastolatka. W tej ofercie jest bezwarunkowo darmowe konto bankowe z wypłatami BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce za 0 zł. Nowością jest tutaj możliwość „podglądania” przez rodzica konta dziecka w Moim ING.
 • Konto Komfort, te z kolei polecane jest do prowadzenia jako wspólne konto bankowe. Decydując się na taką propozycję, masz możliwość skorzystać z wielu produktów, m.in. skarbonki Smart Saver, lokat czy z programu zniżek Moje Rabaty. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce również są darmowe podobnie, jak przelewy krajowe w PLN. Nie ominie Cię za to opłata miesięczna za rachunek, która wynosi 15 zł.
rodzaje kont osobistych w ING
ing.pl

W każdym z powyżej opisanych rachunków osobistych – za wyjątkiem konta dla nastolatków, możesz sięgnąć po dodatkową premię 160 zł. Kluczowym warunkiem jest zawnioskowanie o konto wraz z kartą płatniczą i Otwartym Kontem Oszczędnościowym.

Konto osobiste ING bez karty debetowej

Dużym ukłonem dla osób, którym zależy na ponoszeniu jak najmniejszych opłat związanych z rachunkiem, jest brak konieczności posiadania do niego karty płatniczej. ING Bank Śląski w tej w kwestii daje wybór nowym klientom – są bowiem dostępne karty do konta w formie wirtualnej – VISA albo Mastercard.

Pamiętaj tylko o tym, że jeśli chcesz otworzyć konto w promocji, musisz zawnioskować wraz z „plastikową” kartą debetową oraz OKO. To jeden z kluczowych warunków!

Wielofunkcyjne Konto z Lwem w ING Banku Śląskim – koszty

Konto osobiste w ING występuje w 4 różnych odsłonach – jednak zarówno w wersji „dorosłej”, jak i młodzieżowej czy studenckiej charakteryzuje się brakiem kosztów za większość podstawowych usług bankowych.

Porównajmy opłaty i prowizje dla trzech najlepszych propozycji dostępnych w ofercie instytucji. Poniżej przedstawiamy tabelę opłat i prowizji (aktualna od 29.03.2021 r.).

Konto
Direct
Konto Mobi
dla młodych
18-26
Konto
Komfort
Otwarcie rachunku płatniczego0 zł0 zł0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku0 zł0 zł15 zł
Wydanie karty płatniczej0 zł0 zł0 zł
Miesięczna opłata za kartę7 zł
LUB
0 zł
(pod warunkiem transakcji na min. 300 zł msc.)
0 zł7 zł
LUB
0 zł
(pod warunkiem transakcji na min. 300 zł msc.)
Wypłaty gotówki z bankomatów w kraju0 zł – w bankomatach ING i sieci Planet Cash + pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów,
5 zł – pozostałe wypłaty gotówki w kraju
0 zł – w bankomatach ING i sieci Planet Cash + pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów,
2,50 zł – pozostałe wypłaty gotówki w kraju
0 zł
Wypłata z bankomatów za granicą3% kwoty transakcji
WSKAZÓWKA –> Możesz wykupić pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą za 15 zł na 30 dni
3% kwoty transakcji
WSKAZÓWKA –> Możesz wykupić pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą za 15 zł na 30 dni
0 zł – za wypłaty gotówki w EUR w krajach SEPA,
3% kwoty transakcji – pozostałe wypłaty gotówki za granicą
Zwykły przelew internetowy0 zł0 zł 0 zł
Przelew natychmiastowy5 zł5 zł5 zł
Polecenie zapłaty0 zł0 zł0 zł
Płatności mobilneBLIK Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin PayBLIK Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin PayBLIK Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin Pay

Jak założyć konto osobiste w ING Banku Śląskim?

Jeśli jesteś nowym klientem, to Konto z Lwem otworzysz na jeden z kilku dostępnych sposobów:

 • metodą „na selfie” w aplikacji Moje ING (apkę pobierzesz w zależności od systemu z Google Play albo App Store),
 • internetowo poprzez wniosek online na stronie banku. Umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera bądź wykonując szybki przelew weryfikacyjny z Twojego rachunku w innym banku,
 • osobiście, odwiedzając jedną z placówek ING.

Natomiast pozostali klienci, np. posiadający już konto firmowe w ING Banku Śląskim mogą założyć konto z poziomu bankowości internetowej.

Masz już konto w ING Banku Śląskim? Podziel się w komentarzu swoją opinią i szczegółami, które będą przydatne dla reszty czytelników.

Kluczowe wymagania do otwarcia konta

Obecnie ING umożliwia założenie konta osobistego wyłącznie pełnoletnim obywatelom Polski. Najważniejsze warunki to:

 • polski dowód osobisty (nie paszport),
 • adres zamieszkania i korespondencji na terenie Polski,
 • numer telefonu komórkowego u polskiego operatora.

Dlatego, gdy jesteś cudzoziemcem albo z jakichś innych powodów nie spełniasz powyższych podpunktów, warto bezpośrednio udać się do oddziału banku albo skorzystać z dostępnego na stronie czat-bota.

Jakie usługi i produkty zyskujesz z kontem osobistym w ING?

Bank przygotował kilka interesujących rozwiązań dla swoich użytkowników. Przedstawmy najważniejsze z nich:

 • Aplikacja mobilna Moje ING Mobile – to bezpieczna aplikacja, która zdobyła już wiele nagród, m.in. tytuł Najlepszej Aplikacji Mobilnej. Z poziomu apki możesz kontrolować swoje finanse – w tym zyskujesz podgląd do stanu Twoich kont z innych banków. Udostępnia także szybkie płatności zbliżeniowe BLIK, Google Pay i Apple Pay.
 • Atrakcyjny wybór kart płatniczych – jednym z popularnych rozwiązań jest karta VISA zbliżeniowa z funkcją wielowalutową. Natomiast, jeśli nie rozstajesz się z telefonem, możesz zdecydować się na wirtualną kartę Mastercard w telefonie bądź na wirtualną kartę przedpłaconą VISA, którą zapłacisz za zakupy przez internet na całym świecie.
 • Produkty oszczędnościowe – w ramach pomnażania swoich oszczędności masz do dyspozycji konta oszczędnościowe, lokaty, fundusze inwestycyjne czy konto funduszowe i konta maklerskie, dzięki którym zaczniesz oszczędzać krótko- lub długofalowo.
 • Kredyty i pożyczki – ING udostępnia bogatą ofertę różnych produktów kredytowych, które dostosujesz do swoich możliwości finansowych. Możesz ubiegać się, np. o kredyty hipoteczne, pożyczkę hipoteczną lub gotówkową, limit zadłużenia w koncie, a nawet o jednorazowy debet na nieoczekiwane wydatki.
 • Konto walutowe – rachunek poprowadzisz w jednej z trzech dostępnych walut: EUR, GBP lub USD. ING nie pobiera opłat za prowadzenie takiego rachunku oraz za przelewy wewnętrzne i przelewy europejskie (za wyjątkiem TARGET).
 • Smart Saver – czyli usługa polegająca na automatycznym zaokrąglaniu kwot transakcji (przy każdym przelewie i płatności kartą), których nadwyżki gromadzone są na przeznaczonym ku temu rachunku oszczędnościowym. Aktualnie oprocentowanie wynosi 1,6% do kwoty 5 tys. zł.
 • Moje Rabaty – to program partnerski banku, dzięki któremu zaoszczędzisz na zakupach w wielu znanych i lubianych markach, widocznych na stronie banku.
 • VISA Oferty – czyli program partnerski dla klientów z podpiętą kartą VISA, który oferuje rabaty i zniżki, a także zwrot części pieniędzy za zrealizowane transakcje.
 • Doładowania gier i multimediów – z poziomu aplikacji Moje ING doładujesz swoje ulubione platformy. Płacisz tylko za kody do gier, muzyki, filmów i programów.

Zalety i wady Konta z Lwem w ING

Zalety:

 • kompleksowa oferta rachunków osobistych skierowanych do różnych grup klientów: dorosłych, studentów, młodzieży,
 • innowacyjna bankowość elektroniczna,
 • bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie konta (za wyj. Konta Komfort),
 • częste promocje dla nowych klientów za otwarcie konta,
 • atrakcyjna oferta dla podróżnika, m.in. karta wielowalutowa, konkurencyjne przeliczniki,
 • konto założysz szybkim przelewem weryfikacyjnym lub metodą „na selfie”,
 • łatwa do uniknięcia opłata za kartę płatniczą.

Wady:

 • bezpłatne są tylko bankomaty ING oraz Planet Cash,
 • dość wysoka prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą.

Jeśli cenisz sobie nowoczesne rozwiązania oraz przystępne opłaty, warto rozważyć założenie rachunku w ING. Z kolei, gdy nadal nie jesteś do niego do końca przekonany, wejdź na nasz ranking kont osobistych i sprawdź, które oferty są aktualnie na topie.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (7 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie