ING konto osobiste – opłaty, warunki i opinie

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Dla kogo
klient indywidualny
Bankomaty
0/10 zł
? - 0 zł - bankomaty własne i Planet Cash
- 10 zł - pozostałe bankomaty
Płatności mobilne
BLIK/ Apple Pay/ Google Pay/ HCE/ Visa Mobile/ Garmin Pay
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? PlanetCash i ING
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? PlanetCash i ING
Promocja
Tak
? 500 zł za spełnienie warunków
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Tak
? przy min. 300 zł transakcji bezgotówkowych w mięsiącu
Treść promocji
500 zł premii za spełnienie warunków
Darmowe przelewy
Tak
? za dowolną liczbę przelewów pomiędzy kontami - osobistym i oszczędnościowym
Karta
0/10 zł
? - 0 zł - jeśli wykonasz transakcje kartą/ Google Pay / Apple Pay na łączną kwotę min. 300 zł (200 zł dla osób między 18 a 26 r.ż)
- 10 zł - w przypadku niespełnienia powyższych warunków
Konto
0 zł
Przelew online
0 zł
Oprocentowanie
5,50 %
? Oprocentowanie zmienne, obliczane w skali roku. Dotyczy Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN, zakładanego na warunkach określonych w regulaminach ofert specjalnych „Bonus na start” w ING Banku Śląskim. Obowiązuje dla kwot poniżej 200 tys zł., przez 3 miesiące od założenia konta. Po upływie tego okresu dla powyższego konta obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe. Zapoznaj się z ww. regulaminem oferty.
Czas Promocji
15.10.2024
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Kompleksowa oferta rachunków osobistych skierowanych do różnych grup klientów
Innowacyjna bankowość elektroniczna; - Brak opłat za prowadzenie konta;
Częste promocje dla nowych klientów
Możliwość założenia konta przez internet, bez wychodzenia z domu
Łatwa do uniknięcia opłata za kartę płatniczą
Wady
Bezpłatne są tylko bankomaty sieci ING oraz Planet Cash
Płatne transakcje zlecane w punkcie obsługi kasowej

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

4.0/5

Siedziba firmy

ING Bank Śląski S.A.
ul. Sokolska 34
40-086 Katowice

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 130 100 000
KRS: 0000005459
NIP: 634-013-54-75
REGON: 271514909

Konto osobiste umożliwia gromadzenie środków, odbiór przelewów czy wykonanie płatności za rachunki. W wielu przypadkach ułatwia też otrzymanie finansowania, a przynajmniej skraca proces kredytowy i liczbę formalności. Decydując się na założenie konta bankowego, warto porównać wiele ofert, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Dziś wzięłam na tapet ING konto osobiste. Sprawdziłam, ile kosztuje prowadzenie konta i w jaki sposób bank przekonuje swoich przyszłych klientów do skorzystania z jego propozycji.

Kluczowe informacje

 • Konto osobiste Direct w ING wyróżnia się brakiem opłat za prowadzenie rachunku oraz za korzystanie z karty płatniczej. Aby cieszyć się w pełni darmowym kontem należy wykonać transakcje na kwotę min. 300 zł miesięcznie.
 • ING oferuje intuicyjny i łatwy w obsłudze system bankowości internetowej i mobilnej, umożliwiający dodanie kont z innych banków do aplikacji. Co więcej, otwierając konto, klient otrzymuje dostęp do konta oszczędnościowego.
 • Bank oferuje szeroki zakres produktów dodatkowych dla posiadaczy konta osobistego, w tym różnorodne opcje kart płatniczych, produkty oszczędnościowe, kredyty, pożyczki, oraz programy lojalnościowe.

Konto osobiste w ING Bank – nasza opinia

Jedną z kluczowych zalet konta Direct jest brak opłat za prowadzenie rachunku. Nie zapłacisz też za korzystanie z karty, pod warunkiem że co miesiąc wykonasz transakcje na kwotę 300 zł. Nie jest to jednak wymóg nie do spełnienia, tym bardziej że inne banki często stawiają swoim klientom większe obostrzenia.

Atrakcyjność oferty dodatkowo podnosi intuicyjny i łatwy w obsłudze system bankowości internetowej i mobilnej ING. Co ciekawe, istnieje możliwość dodania do aplikacji konta z innego banku, dzięki czemu możesz z łatwością porównywać salda na kilku rachunkach. Ciekawy jest również fakt, że wnioskując o otwarcie konta, dostajesz od razu konto oszczędnościowe, na którym m.in. odkładają się środki z usługi Smart Saver.

Czy to jednak wystarczy, aby skorzystać z propozycji ING? Decydując się na otwarcie rachunku, warto sprawdzić atrakcyjność też innych produktów danego banku, zwłaszcza jeśli w niedalekiej przyszłości zamierzasz wziąć kredyt. ING Bank Śląski znany jest np. z dość surowej polityki kredytowej. Zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty hipoteczne – stawia dość duże obostrzenia dla osób, które np. prowadzą własną działalność gospodarczą. Bank nie dołączył również do programu Bezpieczny Kredyt 2%.

Konto Osobiste Direct w ING to dobry wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i prostotę obsługi konta bankowego online. Instytucja oferują konkurencyjne warunki i szeroki zakres dodatkowych produktów, z których mogą korzystać klienci.

Produkty i usługi dołączone do konta osobistego ING

Bank przygotował kilka interesujących rozwiązań, z których może korzystać każdy, kto posiada konto w ING. Co to takiego?

 • Aplikacja mobilna Moje ING Mobile – to bezpieczna aplikacja, dzięki której możesz łatwo kontrolować swoje finanse, czy też wnioskować o kredyt lub inny produkt finansowy. Moje ING umożliwia też przechowywanie paragonów czy podgląd historii z innych kont bankowych.
 • Atrakcyjny wybór kart płatniczych – najpopularniejszym rozwiązaniem jest zbliżeniowa karta VISA (standardowa lub ze spersonalizowanym wizerunkiem). Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał również karty wirtualnej w telefonie czy korzystał z Apple Pay lub Google Pay.
 • Produkty oszczędnościowe – w ramach pomnażania swoich oszczędności masz do dyspozycji konta oszczędnościowe, lokaty czy fundusze inwestycyjne. Co ciekawe konto oszczędnościowe otrzymasz w pakiecie z kontem osobistym.
 • Kredyty i pożyczki – ING udostępnia bogatą ofertę różnych produktów kredytowych, które dostosujesz do swoich możliwości finansowych. Możesz ubiegać się, np. o kredyty hipoteczne, pożyczkę hipoteczną lub gotówkową czy limit zadłużenia w koncie.
 • Smart Saver – to usługa polegająca na automatycznym zaokrąglaniu kwot transakcji (przy każdym przelewie i płatności kartą), których nadwyżki gromadzone są na przeznaczonym ku temu rachunku oszczędnościowym.
 • Moje Rabaty – to program partnerski banku, dzięki któremu zaoszczędzisz na zakupach w wielu znanych i lubianych markach, widocznych na stronie banku.

Ile kosztuje konto w ING Banku Śląskim?

Prowadzenie konta w ING jest darmowe. Nie zapłacisz też nic za kartę Visa zbliżeniową oraz wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego czy sieci Cash Planet. Aby jednak móc cieszyć się w pełni z bezkosztowego rachunku, musisz spełnić jedno, podstawowe wymaganie, czyli wykonać transakcje kartą na kwotę minimum 300 zł.

Oto jak wygląda tabela opłat i prowizji

 • Otwarcie konta – 0 zł
 • Prowadzenie konta (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej) – 0 zł
 • Wydanie karty Visa zbliżeniowej ze standardowym wizerunkiem – 0 zł
  • Wydanie karty debetowej z własnym wizerunkiem – 15 zł
 • Miesięczna opłata za kartę Visa zbliżeniową
  • jeśli kartami wydanymi do konta zapłacisz łącznie co najmniej 300 zł (200 zł – jeśli masz 18-26 lat). Sumujemy transakcje kartami: Visa zbliżeniową, Zbliżak Visa i Mastercard w telefonie w danym okresie rozliczeniowym. Okres rozliczeniowy trwa od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca – 0 zł
  • w przypadku posiadaczy kont Direct w wieku 13-18 lat – 0 zł
  • w pozostałych przypadkach – 10 zł
 • Wypłata gotówki Kartą Visa zbliżeniową
  • w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash (tradycyjnie i BLIKiem) – 0 zł
  • w punktach oznaczonych logo Cashback przy okazji zakupów – 0 zł
  • pozostałe wypłaty gotówki w kraju / pozostałe wypłaty gotówki w EUR w krajach SEPA – 10 zł
  • pozostałe wypłaty gotówki za granicą 5% z pakietem wypłat gotówki – 0 zł
  • wypłata BLIKiem w pozostałych bankomatach w kraju – 5 zł
  • wypłata gotówki w punkcie obsługi kasowej – 10 zł

Jak założyć konto bankowe w ING Banku Śląskim?

Konto w ING możesz założyć osobiście w wybranej placówce. Nieco łatwiejszym sposobem jest jednak skorzystanie z opcji zdalnej. Aby to zrobić, musisz mieć dostęp do internetu, komputera, smartfona lub innego urządzenia mobilnego i spełniać poniższe wymagania:

 • jesteś pełnoletnim obywatelem Polski
 • mieszkasz na terenie naszego kraju,
 • masz polski dowód osobisty,
 • masz numer telefonu komórkowego wydanego przez polskiego operatora.

Jeśli na wszystkie powyższe kwestie odpowiedziałeś twierdząco, możesz przystąpić do zakładania konta.

 1. Wejdź na stronę internetową banku i kliknij przycisk Otwórz konto.
 2. Wypełnij formularz. Zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych, numeru telefonu oraz adresu e-mail.
 3. Otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w kolejnym etapie. Dzięki temu bank potwierdzi, że nie podałeś fałszywego numeru.
 4. Określ, czy chcesz używać karty debetowej do konta (możesz wybrać jedynie płatności telefonem).
 5. Wybierz sposób, w jaki potwierdzisz swoją tożsamość. Możesz to zrobić podczas wizyty kuriera (najbardziej czasochłonna opcja), wykonując przelew z konta w innym banku lub w czasie wideokonferencji (tzw. metoda na selfie).
 6. Wypełnij wszystkie wymagane zgody i oświadczenia i gotowe.

Jeśli korzystasz już z jakiegokolwiek produktu ING, możesz założyć konto w bankowości internetowej Moje ING.

Jakie konta osobiste ma w ofercie ING?

W ofercie banku ING można znaleźć kilka kont osobistych. Podstawowym i najczęściej wybieranym rachunkiem jest Konto Direct. Przyszli oraz nowi klienci, mogą jednak zawnioskować o inne produkty, nieco bardziej dopasowane do ich aktualnych potrzeb.

 • Konto Mobi dla młodych 18-26 lat;
 • Konto Mobi dla młodych 13-15 lat;
 • Konto Future – umożliwia realizowanie projektów, które wspierają zrównoważony rozwój;
 • Konto Komfort – polecane jako konto wspólne;
 • Konto Active dla aktywnych klientów;
 • Konto walutowe w trzech walutach: EUR, USD i GBP;
 • PRP – podstawowy rachunek płatniczy zgodny z ustawą o rachunkach płatniczych;
 • Konto dla obywateli Ukrainy.
oferta banku ing - konta osobiste

ING konto osobiste – zalety i wady

ZaletyWady
– Kompleksowa oferta rachunków osobistych skierowanych do różnych grup klientów: dorosłych, studentów, młodzieży;
– Innowacyjna bankowość elektroniczna;
– Brak opłat za prowadzenie konta;
– Częste promocje dla nowych klientów;
– Możliwość założenia konta przez internet, bez wychodzenia z domu;
– Łatwa do uniknięcia opłata za kartę płatniczą.
– Bezpłatne są tylko bankomaty sieci ING oraz Planet Cash;
– Płatne transakcje zlecane w punkcie obsługi kasowej.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy konto w ING jest darmowe?

Tak, założenie i prowadzenie konta Direct w ING jest darmowe. Inne rachunki mogą wymagać dodatkowych opłat.

Jak zalogować się na rachunek do ING Banku Śląskiego?

Można to zrobić z poziomu strony internetowej lub aplikacji mobilnej Moje ING.

Ile kosztuje przelew z ING Banku Śląskiego?

Przelew jest darmowy. Użytkownicy zapłacą jednak 9 zł za transfer środków w przypadku, gdy zdecydują się złożyć dyspozycję w placówce stacjonarnej.

Jak zamknąć konto w ING?

Konto osobiste możesz zamknąć w dowolnej placówce banku, ale również drogą korespondencyjną czy za pomocą aplikacji Moje ING.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (9 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie