Konto osobiste mBank – opinie

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.1/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Konto osobiste w mBanku to tak naprawdę nie jeden produkt, ale cała plejada ofert. Coś dla siebie znajdą młodzi, podróżnicy, inwestorzy, ale także klienci, którzy poszukują prostoty i wygody w kwestiach bankowości. Sprawdźmy, czy warto zdecydować się na rachunek osobisty w mBanku, znanego z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i porządnej obsługi klienta.

Niektóre banki proponują tylko jeden typ konta osobistego. mBank mówi „nie” takiej praktyce, udostępniając zdecydowanie więcej opcji. Z jakich rachunków możemy skorzytać?

 • eKonto Junior – przeznaczone dla dzieci do 13. roku życia. Na ten rachunek możemy przelewać kieszonkowe dla swoich pociech. Jest to świetny wstęp do nauczenia dziecka, jak dysponować swoimi pieniędzmi.
 • eKonto dla młodych – jest to darmowy rachunek młodzieżowy dla osób w wieku od 13 do 17 lat. W ofercie interesujące narzędzia do oszczędzania oraz opcja dowolnej personalizacji karty płatniczej.
 • eKonto możliwości – rachunek przeznaczony dla osób od 18 do 24 roku życia. Możesz z nim zyskać 140 złotych w promocji i dowolnie personalizować swoją kartę.
 • eKonto osobiste – najbardziej klasyczny rachunek osobisty od mBanku. Jest darmowy, gdy wykonamy w danym miesiącu transakcje kartą na przynajmniej 350 zł (jeśli nie – opłata za kartę wyniesie 7 zł). Do założenia tego rachunku mogą przekonać regularne promocje (aż 150 złotych do zgarnięcia) i system poleceń.
 • mKonto intensive – rachunek o bardziej luksusowym charakterze, który pozwala na wyższy zysk z dodatkowej lokaty, opcje inwestycyjne czy priorytetową obsługę na infolinii. Aby rachunek był bezpłatny, potrzebne są miesięczne wpływy powyżej 7000 złotych lub łączna kwota na kontach inwestycyjnych i depozytach wyższa niż 100 000 zł. W innym wypadku konto kosztuje 49,50 złotych/mies.

Co łączy większość wymienionych powyżej rachunków? mBank pozwala na darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą oraz udostępnia jedną z najlepszych aplikacji w branży. Choć oczywiście oferta tego banku polecana jest każdemu klientowi, docenią ją przede wszystkim miłośnicy nowinek technologicznych i nowoczesnego bankowania. Przyjrzyjmy się teraz bliżej trzem najpopularniejszym typom kont osobistych w mBanku – eKontu możliwości, eKontu osobistemu i mKonto intensive.


Warto wiedzieć. W banku jest też oferta dla graczy – sprawdź opinie o koncie dla graczy w mBanku!


konta osobiste mbank
mbank.pl

eKonto możliwości – rozwiązanie dla dynamicznych

eKonto możliwości, jak już wspominaliśmy, przeznaczone jest dla osób pełnoletnich do 24 roku życia. Gdy jest się starszym, należy już skorzystać ze zwykłego eKonta. Czym cechuje się eKonto możliwości?

 • darmowe prowadzenie rachunku i karta do konta,
 • darmowe przelewy internetowe,
 • darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą.
 • opcja personalizacji swojej karty do konta,
 • wygodna aplikacja mobilna, dzięki której można płacić BLIKiem, telefonem, a nawet zegarkiem. Logowanie do aplikacji przy pomocy odcisku palca.

eKonto możliwości można otworzyć aż na cztery różne sposoby.

 • poprzez aplikację mobilną, na tzw. selfie,
 • online – podpis umowy przez kuriera,
 • online – podpis umowy w oddziale banku,
 • w całości w placówce mBanku z pomocą konsultanta.

Zdecydowanie najwygodniejsze jest pierwsze rozwiązanie. Wystarczy pobrać aplikację, wypełnić wniosek i zaakceptować umowę kodem SMS. Konto będzie najpóźniej otwarte w następnym dniu roboczym. Karta przyjdzie do nas pocztą.

eKonto możliwości kusi także opcją automatycznego oszczędzania, systemem poleceń i promocjami, dzięki którym można wzbogacić się o kilkaset złotych!

Załóż eKonto możliwości dla młodych i zgarnij nawet 140 złotych w promocji

eKonto osobiste – opłaty i wymagania

To konto to typowa bankowa klasyka, jednak gdy porównamy ten rachunek do propozycji konkurencji, szybko okaże się, że zdecydowanie się wyróżnia. Na szczególną pochwałę zasługują darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce (powyżej 100 złotych) i za granicą. Klienci wielu banków mogą tylko pomarzyć o takim rozwiązaniu, często szukając na mieście darmowego bankomatu…

Cieszą także niewielkie wymagania transakcyjne do spełnienia, aby użytkowanie karty było bezpłatne oraz klarowne zasady promocji. Przyjrzymy się teraz dokładniej poszczególnym opłatom i prowizjom na eKoncie.

eKonto w mBanku
Opłata za otwarcie konta osobistego0 zł
Miesięczna opłata za rachunek0 zł
Opłata za wydanie karty debetowej0 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł
(pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na przynajmniej 350 złotych miesięcznie),
LUB
7 zł
Płatność kartą za garnicą0 zł + przewalutowanie (od 3%, z kartą wielowalutową od 0,5%)
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł (powyżej 100 złotych wypłaty, niższe wypłaty kosztują 2,50 zł)
Wypłata z bankomatów za granicą0 zł + przewalutowanie (od 3%)
Wpłaty gotówki we wpłatomatach 0 zł
LUB
0,5%, min. 5 zł – we wpłatomatach sieci Euronet
Zlecenia stałe0 zł
Polecenia zapłaty2 zł
Przelew natychmiastowy 5 zł
Płatności mobilneBlik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay

eKonto w mBanku można otworzyć na kilka sposób. Najskuteczniejszą metodą jest jednak założenie konta przez aplikację mobilną. Nie ma w takim wypadku potrzeby podpisu umowy poprzez kuriera czy w placówce banku. Przed otworzeniem rachunku warto sprawdzić aktualne promocje i systemy poleceń.

mKonto intensive – powiew luksusu

mBank rozszerzył swoją ofertę kont osobistych również o rozwiązanie dla osób, które chcą czegoś więcej niż zwykłej bankowości. Jakie ekstra opcje czekają na posiadaczy mKonta intensive?

 • bezpłatne bankomaty na całym świecie,
 • 3 darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu i nieograniczona liczba zwykłych przelewów krajowych,
 • 1,9% na lokacie z funduszem,
 • kredyt hipoteczny o niskiej marży,
 • kredyt gotówkowy o niższej prowizji,
 • karta kredytowa bez prowizji za przewalutowanie,
 • priotytetowe połączenie na infolinii,
 • osobisty ekspert w placówce,
 • łatwy dostęp do opcji maklerskich.

Jak widać, mKonto intensive pozwala nam poczuć się naprawdę luksusowo. Ile kosztuje taka przyjemność? Jeśli nie spełnimy odpowiednich warunków, zapłacimy za nie 49,50 zł miesięcznie. Istnieje jednak możliwość ominięcia opłaty. Możemy to zrobić poprzez:

 • zapewnienie wpływów miesięcznych powyżej 7000 złotych lub
 • posiadanie na kontach inwestycyjnych i depozytach przynajmniej 100 000 złotych.

mKonto Intensive najlepiej założyć na selfie przy pomocy aplikacji mobilnej. Warto zwrócić uwagę na promocję przygotowaną wraz z Allegro. Można zdobyć usługę Allegro Smart na rok oraz bon w wysokości 100 złotych.

Interesuje Cię inny rachunek bankowy? Sprawdź nasz ranking kont osobistych.

Zalety i wady

Zalety:

 • szeroka oferta kont osobistych,
 • darmowe konta dla młodych,
 • łatwe do spełnienia warunki, aby eKonto dla starszych klientów było darmowe,
 • jedna z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku,
 • darmowe wypłaty z większości bankomatów,
 • interesujące promocje i system poleceń.

Wady:

 • darmowe bankomaty przy wypłacie powyżej 100 złotych,
 • nie do końca atrakcyjne opłaty za przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych i wypłacie z bankomatów – aby zmniejszyć koszty, warto dodać do konta kartę wielowalutową.

Korzystasz z konta osobistego w mBanku? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!


Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.1/5 - (15 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • E
  E

  Ela

  27.01.2022, 22:45

  Wyróżniający się komentarz

  Bzdura że karta jest za darmo. Trzeba miesięcznie zapłacić nią min. 350 zł. To albo za darmo albo nie.

 • P
  P

  Pani Jola

  30.05.2022, 19:42

  Wyróżniający się komentarz

  Pp blisko 15 latach posiadania ekonta w mBanku czas się pożegnać. Zorientowałam się, że mam jakiś niedopłaty przy przelewach poza mBankiem. Okazało się, że od 2 lat ktoś w mBanku majstruje mi przy koncie… Przelew, który niby miał wyjść np. 2 kwietnia (nie ma po nim śladu w historii ani w wykazie sms zatwierdzających każdorazowo operację) – nagle wyskakuje 27 kwietnia. Na 5 reklamacji odpisują mi jakieś Ole czy Jole i z uporem twierdzą, że robiłam cos na koncie 2 kwietnia. Inne Jole kłamią podczas rozmowy na mlinii, że widzą zdalnie mojego asystenta płatności. na moje oko – ktoś przez ten miesiąc tam w mBanku obraca moimi pieniędzmi. A to JA płacę odsetki za niezapłacone rachunki…

 • L
  L

  Lucas

  26.07.2022, 14:18

  Wyróżniający się komentarz

  Tam nie ma nic za darmo, mnie oszukali na 600 zł. Przy podpisywaniu umowy zapewniano mnie, że będę zwolniony z opłat jeśli zrobię wskazany obrót na karcie. Tymczasem zmienili sobie regulamin, wykreślając tę możliwość dla mojej karty i teraz wspomniane Jole i Ole piszą mi, że się na to zgodziłem. Niby masz opiekuna, ale dba on tylko o siebie, klient mu tylko potrzebny do ściągnięcia kasy. Reasumując, prawie po 20 latach się rozstajemy, dobrze zaczęli kończą naznaczeni.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie