Konto osobiste PKO BP – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Promocja
Tak
? dodatkowe oprocentowanie 5,5% w skali roku przez 57 dni od daty pierwszej wpłaty. na Koncie Oszczędnościowym Plus obowiązuje dla wszystkich klientów oprocentowanie promocyjne w wysokości 2% w skali roku.
Nagrody w promocji
Do 3.01.2023 r. na Koncie Oszczędnościowym Plus obowiązuje dla wszystkich klientów oprocentowanie promocyjne w wysokości 2% w skali roku. Promocja dla nowych środków Przez 57 dni (od daty pierwszej wpłaty nowych środków) masz niezmienne, dodatkowe oprocentowanie 5,5% w skali roku.
Treść promocji
Otwórz PKO Konto za Zero i Konto Oszczędnościowe Plus – zyskaj 7,5% w skali roku dla nowych środków (do 3.01.2023 r.). Promocja na Koncie Oszczędnościowym Plus trwa do 3 stycznia 2023 r.
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? wypłaty w PLN BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce
Bezpłatna karta
Tak
? gdy zostanie dokonanych 5 transakcji bezgotówkowych (z wyjątkiem przelewów) kartą lub BLIK-iem w okresie rozliczeniowym karty - W przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł miesięcznie.
Darmowe konto
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Za wypłaty gotówki w walutach obcych z bankomatów ich operatorzy mogą pobierać opłaty
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 250 000 000
KRS: 0000026438
NIP: 5250007738
REGON: 016298263

Jeden z najstarszych i największych polskich banków – PKO BP posiada w swojej ofercie szereg rachunków osobistych dedykowanych klientom o różnych potrzebach. Spójrzmy, na jakie rachunki z górnej półki polskiej bankowości możesz się zdecydować. Oto szczegóły ofert kont osobistych PKO Banku Polskiego.

Poznaj konta osobiste PKO Banku Polskiego

Jednym z najważniejszych segmentów działalności PKO BP jest bankowość detaliczna, w której bank sprytnie łączy tradycję z nowoczesnością. Wartości, które jeszcze przemawiają za tą marką to wiarygodność, satysfakcja klienta, a także ciągłe udoskonalanie oferowanych rozwiązań i przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów indywidualnych odnajdziemy różne rodzaje kont osobistych.

Dla klientów pełnoletnich:

 • PKO Konto za Zero – czyli praktycznie darmowy rachunek (przy aktywnym korzystaniu z niego). Może być również prowadzone jako tzw. wspólne konto bankowe.
 • PKO Konto bez Granic – to idealne rozwiązanie dla podróżników, proponuje bowiem bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą.
 • PKO Konto dla Młodych (od 18 do 26 lat) – młodzieżowy rachunek – również dla studentów. W ofercie m.in. bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku oraz darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie – kartą/BLIK-iem.
 • PKO Konto za Zero Rodzina 500+ – to darmowe konto dla jednej lub dwóch osób, np. rodziców, na które będzie przelewane świadczenie Rodzina 500+.

Dostępne są również prestiżowe konta z indywidualnie ustalanymi warunkami:

 • Konto Aurum – to klasyczne konto bankowe premium prowadzone w ramach bankowości osobistej. Oferuje, m.in. priorytetową obsługę, osobistego doradcę czy dedykowaną infolinię. Prowadzenie rachunku wynosi 40 zł miesięcznie lub 0 zł (przy wpływach na min. 9 tys. zł albo średnim miesięcznym saldzie depozytów 150 tys. zł).
 • Konto Platinum II – rachunek z segmentu bankowości osobistej premium, który daje dostęp do szerokiej gamy przywilejów i usług dodatkowych, np. kredytów, pożyczek, lokat czy prestiżowych kart kredytowych. Miesięczna opłata za konto wynosi 80 zł lub 0 zł (przy wpływach na min. 20 tys. zł bądź średnim saldzie depozytów 250 tys. zł).

Dla dzieci:

 • PKO Konto Dziecka (0-13 lat) – darmowy rachunek z nauką oszczędzania na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym (dodatkowe oprocentowanie za systematyczne wpływy).
 • PKO Konto Pierwsze (13-18 lat) – bezwarunkowo darmowe konto z kartą wielowalutową i bez naliczania prowizji za przewalutowania.
PKO konto za zero
pkobp.pl

Koszt prowadzenia konta osobistego w PKO BP

Sztandarowym rachunkiem PKO BP jest Konto za Zero – i to na nim dziś głównie skupimy swoją uwagę. Jeśli więc poszukujesz darmowego rachunku, za którego prowadzenie bank nie pobierze żadnych opłat, to spełnia ono ten warunek. Niestety nowoczesna bankowość to także płatności bezgotówkowe, dlatego, aby nie ponosić prowizji za kartę debetową, musisz zrobić „plastikiem” min. 5 transakcji kartą bądź BLIK-iem.

Oto tabela opłat, która prezentuje najważniejsze koszty Konta za Zero oraz Konta bez Granic.

Konto za ZeroKonto bez granic
Opłata za prowadzenie rachunku0 zł17,90 zł
Miesięczna opłata za kartę 10 zł
LUB
0 zł
(pod warunkiem
wykonania
min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą/BLIK-iem
0 zł
Płatność kartą za granicą3,5% za przewalutowanie transakcji0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł – w bankomatach PKO BP,
10 zł – w pozostałych bankomatach
0 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce BLIK-iem0 zł0 zł
Wypłaty za granicą3,5% min. 10 zł za przewalutowanie
transakcji
0 zł
Koszt przelewów
standardowych
0 zł0 zł
Zlecenia stałe0 zł
(za pośrednictwem usługi elektronicznej)
0 zł
(za pośrednictwem usługi elektronicznej)
Przelewy natychmiastowe4,99 zł4,99 zł
Kody SMS
(autoryzacja transakcji)
0,50 zł
(opłaty unikniesz, gdy skorzystasz z mobilnej aplikacji IKO)
0,50 zł
(opłaty unikniesz, gdy skorzystasz z mobilnej aplikacji IKO
Płatności mobilneBLIK, Apple Pay, HCE, Garmin PayBLIK, Apple Pay, HCE, Garmin Pay

Chcesz podzielić się swoimi wrażeniami z korzystania z oferty PKO BP? Czekamy na Twoją opinię w sekcji komentarzy!

Wiele korzyści dla miłośników nowoczesnej bankowości

Przez długie lata PKO BP uznawany był za instytucję nienadążającą za zmianami w bankowości. Jakiś czas temu zaczęło się to zmieniać, bo i bank coraz częściej zaprasza klientów do akcji specjalnych, jak i udostępnia wiele nowinek technologicznych. Wszystko więc idzie ku lepszemu…

 • Płatności mobilne. W PKO BP dostępne są nowoczesne płatności: BLIK, Apple Pay, HCE oraz Garmin Pay. Można zatem powiedzieć, że bank znajduje się w czołówce instytucji wdrażających nowoczesne płatności. Brakuje w nim tylko Google Pay, co jak na razie uznajemy za istotną wadę.
 • iPKO. Przejrzysty i funkcjonalny system, za pomocą którego zrealizujesz podstawowe operacje finansowe, ale również załatwisz sprawy urzędowe za pośrednictwem Profilu Zaufanego.
 • IKO, czyli aplikacja mobilna. W rankingu brytyjskiego magazynu Retail Banker International – IKO zostało zwycięzcą wśród 100 aplikacji mobilnych banków z całego świata. Otrzymała ona aż 4,8 pkt na 5 możliwych. Przy pomocy apki, np. wypłacisz gotówkę z bankomatów PKO, przelejesz środki na telefon odbiorcy, a także zapłacisz za bilety komunikacji miejskiej czy za parking.
 • Autooszczędzanie. Bezpłatna usługa, dzięki której możesz automatycznie odkładać pieniądze. Do wyboru masz: zaokrąglanie płatności do pełnych złotych, odkładanie stałej kwoty od każdej transakcji, np. 5 zł albo procentowo od kwoty.
 • Debet na koncie. Do 1 tys. zł bez odsetek do 30 dni. Bank dolicza 5 zł opłaty tylko w miesiącu, w którym skorzystasz z limitu.
 • Bogata oferta ubezpieczeń. Posiadacze kont osobistych w PKO Banku Polskim mogą skorzystać z 1 z 3 wariantów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i śmierci. Produkt gwarantuje również ochronę w przypadku zdarzeń losowych: choroby Alzheimera, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy będącej wynikiem nieszczęśliwego wypadku lub inwalidztwa.
 • Darmowe konto walutowe (pod warunkiem, że jest podpięte do karty z funkcją wielowalutową. W przeciwnym razie opłata 6,90 zł miesięcznie). W ofercie dostęp do 10 walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK oraz HUF. Na dodatek bank udostępnia kantor internetowy, dzięki któremu zakupisz potrzebną walutę poprzez iPKO lub IKO. Do 30.11.2021 r. oferuje też bezpłatne przelewy zagraniczne/walutowe.
 • Konto Oszczędnościowe Plus. Możesz na nie wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie, bez utraty odsetek. Pierwszy w miesiącu przelew z rachunku jest darmowy, a za każdy kolejny PKO BP pobiera prowizję.
 • PKO Inwestomat. Usługa, która zarekomenduje odpowiednie dla Ciebie fundusze inwestycyjne.

Jak założyć konto osobiste w PKO BP?

Jak zapewne podejrzewasz, sposobów na założenie rachunku jest kilka:

 • otwórz konto, wypełniając wniosek online, po czym poczekaj na wizytę kuriera, który dostarczy Ci umowę do podpisu.
Otwórz Konto za Zero w PKO BP
 • otwórz konto na selfie. W tym celu musisz pobrać i uruchomić aplikację mobilną IKO i następnie wybrać opcję —> „Zostań klientem – otwórz konto” oraz —> „Otwarcie konta online”. Przy wyborze tej metody musisz spełnić określone wymagania, czyli: wykonać zdjęcie swojego dowodu osobistego oraz twarzy. Umowę do podpisu dostarczy Ci kurier.
 • ewentualnie możesz udać się do najbliższego oddziału PKO BP i tam dopełnić wszelkich formalności.

Zastanawiasz się nad otwarciem rachunku? Spójrz na najnowsze promocje bankowe i zdobywaj wartościowe bonusy za zakładanie kont i kart kredytowych!

Komu jeszcze polecamy konto osobiste w PKO BP?

Konta osobiste oferowane przez bank polecamy osobom aktywnym i chętnie sięgającym po nowoczesne rozwiązania. Użytkownicy Konta za Zero zyskają nieograniczony dostęp do swojej bankowości nie tylko przez internet, ale również poprzez aplikację mobilną.

Oferta PKO BP to również doskonała gratka dla miłośników podróży oraz osób chętnie dokonujących zakupów za granicą. Przykładowo, PKO Konto bez Granic pozwala uniknąć kosztów przewalutowania, a na dodatek wszystkie wypłaty gotówki kartą w Polsce i za granicą są darmowe – podobnie zresztą, jak płatności „plastikiem” (w tym w internecie).

W 2021 roku bank PKO BP przygotował interesującą promocję. Jest nią możliwość otrzymania kodu, który uprawnia do 6-miesięcznego korzystania z darmowych usług telemedycznych. Promocją objęci są Klienci, zakładający Konto za Zero, Konto bez Granic lub Konto dla Młodych.

Nasza opinia o rachunku w PKO BP

Jeszcze do niedawna PKO dość sceptycznie podchodził do oferowania swoich rachunków w promocji. Zauważamy jednak istotną zmianę w nastawieniu tej instytucji, która coraz aktywniej stara się pozyskać nowych klientów na różne sposoby. Do głównych zalet konta osobistego w PKO BP należą:

 • bezwarunkowo bezpłatne podstawowe usługi konta (np. jego prowadzenie, zwykłe przelewy internetowe, płatności BLIK-iem),
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • kantor walutowy dostępny z poziomu aplikacji iPKO,
 • możliwość załatwienia spraw urzędowych, dzięki e-Tożsamości,
 • rachunek polecany na zagraniczne wyjazdy,
 • darmowa karta wielowalutowa podpięta pod rachunek,
 • dostępny debet na koncie do 1 tys. zł bez odsetek (do 500 zł w PKO Koncie dla Młodych),
 • dobre rozwiązanie dla beneficjentów programu 500+ (rachunek prowadzony jest na jeszcze korzystniejszych warunkach).

Warte uwagi są równieżwady, których w przypadku rachunku w PKO BP niestety nie brakuje:

 • korzystanie z karty jest darmowe tylko w przypadku spełnienia warunku transakcji bezgotówkowych (za wyjątkiem Konta bez Granic),
 • brak Google Pay,
 • uboga oferta oszczędnościowa,
 • dodatkowa opłata za kody autoryzacyjne SMS (możliwe do uniknięcia),
 • płatne wypłaty gotówki z bankomatów innych niż PKO BP (w przypadku Konta za Zero).
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (23 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  Janusz

  10.09.2022, 17:14

  Wyróżniający się komentarz

  Nie spodziewałem się że bank potrafi zapłaconych 500 zł na fundusz emerytalny wypłacić mi necale 420 przecież to kradzież!!!!!

 • S
  S

  Seba

  22.10.2022, 20:04

  Wyróżniający się komentarz

  Witam.
  Akurat szukam banku ,który ma w aplikacji płatność telefonem. Od pół roku Google Pay przy płatnościach_średnio co drugą,trzecią,a zwłaszcza powyżej 100 zł,pokazuje błąd płatności. Od razu kontaktowałem się z technikami od tej aplikacji i nadal pracują na problemem. To zaczyna robić się denerwujące przy zakupach,gdy i tak trzeba mieć blisko siebie zwykłą kartę. Iko umożliwią takie same płacenie jak Google Pay. Dlatego mają to w aplikacji zamiast płacić za udostępnienie tej możliwości innej firmie.

 • T
  T

  T

  06.12.2022, 05:42

  Wyróżniający się komentarz

  Jak dla mnie złodziejstwo.
  Mówią że nie pobierają oplat za granicą przy pobieraniu gotówki ale okradają Cię w inny sposób.
  Wyciągam gotówkę w jednym z krajów w Azji i dlatego że mam kartę MasterCard to oni przerzucają walutę dwa razy, najpierw na euro potem na złotówki. Oczywiście przy okazji doliczają swoje.
  Efekt?
  Do średniego kursu z tego dnia mam doliczone 250zl za każdy pobór z bankomatu( kwota pobrania około 3800zl).
  Po złożeniu reklamacji oczywiście mają Cię gdzieś.
  Zamykam u nich konto

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Osobiste i Konto Oszczędnościowe PKO BP
Sprawdź ofertę