Konto osobiste PKO BP – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Wymagane konto bankowe
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? wypłaty w PLN BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce
Bezpłatna karta
Tak
? gdy zostanie dokonanych 5 transakcji bezgotówkowych (z wyjątkiem przelewów) kartą lub BLIK-iem w okresie rozliczeniowym karty - W przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł miesięcznie.
Darmowe konto
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Za wypłaty gotówki w walutach obcych z bankomatów ich operatorzy mogą pobierać opłaty
Promocja
Nie
Oprocentowanie
5 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Duży wybór różnych rodzajów rachunków osobistych
Łatwe do ominięcia opłaty za kartę płatniczą
Darmowe wypłaty BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
Dodatkowa usługa PKO Płacę Później
Wady
Sporadycznie organizowane promocje na założenie rachunku
Prowizja za wypłaty gotówki kartą z bankomatów obcych

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.2/5

Siedziba firmy

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 250 000 000
KRS: 0000026438
NIP: 5250007738
REGON: 016298263

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych odnajdziesz kilka rodzajów kont osobistych, które skierowane są do różnych profilów użytkowników. Jeśli chcesz się bliżej zapoznać z ich opłatami, warunkami i ofertą, to zapraszam Cię do mojej szczegółowej recenzji.

PKO konto osobiste - recenzja, opinie, warunki

Kluczowe informacje

 • PKO Bank Polski ma w swojej ofercie kilka różnych rachunków osobistych: Konto za Zero, Konto bez Granic, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto dla dziecka oraz konta: Aurum oraz Platinum II;
 • Każdy z rachunków oferuje dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych, takich jak bankowość internetowa i mobilna, płatności zbliżeniowe czy oferta oszczędnościowa i inwestycyjna;
 • Bank oferuje bezwarunkowo darmowe prowadzenie kont i wypłaty BLIK-iem z bankomatów w kraju i za granicą. W przypadku obsługi karty i wypłat kartą z bankomatów obcych, może pobierać dodatkową prowizję;
 • Oferta PKO BP dopasowana jest do różnych potrzeb klientów. Może spodobać się użytkownikom do 26. roku życia, bo otrzymują oni większość usług za darmo, jak i klientom, poszukującym ekskluzywnych rachunków premium. Więcej informacji odnajdziesz w naszej recenzji.

PKO BP konto osobiste – nasza recenzja

Na pewno PKO BP to solidny bank, który umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością. Oferuje naprawdę niezłe warunki, ale głównie dla osób aktywnie korzystających z karty. Choć, użytkując konto raz w czas, nadal jesteśmy w stanie spełnić wymóg darmowości karty. Odnajdziesz tutaj dopracowaną aplikację mobilną. Dużym atutem jest mocno rozbudowana sieć bankomatów i oddziałów banku w każdym mniejszym i większym mieście.

Choć nie ukrywam, że w PKO kuleje oferta oszczędnościowa. Jak już załapiesz się na dobre warunki, to zazwyczaj są to chwilowe oferty specjalne. Mocno kłuje w oczy brak regularności w organizowaniu promocji dla nowych klientów. Prowadzone są one sporadycznie, przez co atrakcyjna premia może łatwo uciec nam sprzed nosa.

Słowem końca jeszcze dodam coś z plusów. Mianowicie, tabela opłat i prowizji za rachunki osobiste zmienia się w banku relatywnie rzadko. Same koszty mogę uznać za całkiem przyzwoite. Większość usług jest tutaj darmowa lub obarczona niewielkimi opłatami, co na tle konkurentów daje PKO sporą przewagę.

Jakie są konta w PKO BP?

Do dyspozycji masz kilka rodzajów kont, które bank dopasował do określonej grupy docelowej.

 • PKO Konto za Zero: dla osób od 18. roku życia;
 • Konto bez Granic: dla osób od 18. roku życia;
 • Konto dla młodych: dla dzieci i młodzieży od 13 do 18. roku życia;
 • Podstawowy Rachunek Płatniczy (PRP): od 13. roku życia, dla wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie mieli konta osobistego.

Oprócz powyższych rachunków, których prowadzenie jest bezpłatne albo może takie być, PKO BP oferuje jeszcze dwa konta z półki premium. To produkty dla klientów nieco bardziej wymagających:

 • Konto Aurum: z priorytetową obsługą osobistego doradcy i specjalną infolinią;
 • Konto Platinum II: z bezpłatnym ubezpieczeniem NNW w wysokości 5 tys. zł oraz pakietem Concierge.

PKO Konto za Zero

To sztandarowy rachunek płatniczy PKO Banku Polskiego, który dedykowany jest klientom od 18. roku życia. Za prowadzenie konta nic nie płacisz, za obsługę karty również (* pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem). W przeciwnym razie poniesiesz koszt w wysokości 10 zł msc.

Poza tym masz za darmo przelewy krajowe, wypłaty BLIK-iem ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wypłaty kartą z bankomatów za granicą. Jeszcze więcej o PKO Koncie za Zero przeczytasz w naszej osobnej recenzji.

Otwórz Konto za Zero w PKO BP

PKO BP regularnie oferuje promocje na otwarcie Konta za Zero oraz wszystkich powyższych rachunków, o których wspomniałam w powyższym akapicie. Śledź na bieżąco stronę internetową banku i zaglądaj przy okazji na nasz ranking najlepszych promocji bankowych.

Konto bez Granic

To konto podobnie, jak Konto za Zero przeznaczone jest dla klientów od 18. roku życia. Ale niestety nie jest już darmowe. Choć poniekąd jest to dobra i zła wiadomość. Bo miesięcznie za prowadzenie tego rachunku płatniczego zapłacisz 17,90 zł, ale za to zyskujesz większość usług za darmo. Bezwarunkowo za 0 zł masz obsługę karty, wszystkie przelewy krajowe (* także te zlecone w oddziale lub przez infolinię, za co banki pobierają opłaty) oraz wypłaty gotówki kartą z bankomatów w kraju i za granicą.

Tutaj dodam małą dygresję, bo w przypadku Konta za Zero darmowe są wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego (* za wypłaty z obcych bankomatów zapłacisz 10 zł) oraz wypłaty BLIK-iem ze wszystkich bankomatów. Więc różnica jest spora. Co więcej, to pewnego rodzaju konto wspólne, pod które możesz podpiąć drugą osobę. Otrzyma ona drugą kartę płatniczą i pełny dostęp do rachunku.

Do Konta bez Granic dostajesz kartę debetową wielowalutową, którą możesz płacić za granicą bez przewalutowania i bez opłaty za ich obsługę.

Konto dla młodych

Konta dla młodych są bezwarunkowo darmowe do 26. roku życia. I w Banku PKO jest podobnie. Unikalna oferta dla młodych (od 13 do 26. roku życia) zakłada darmowe prowadzenie rachunku. W tym karty płatniczej, ale przy zrealizowaniu min. 2 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem (*inaczej 5 zł msc.). Bezwarunkowo darmowe są za to wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą (* zarówno kartą, jak i BLIK-iem).

Dodatkowo młodzi dostają dostęp do intuicyjnego serwisu iPKO, z którego poziomu mogą otworzyć konto oszczędnościowe lub wnioskować o debet w koncie, ale na maksymalną kwotę 500 zł.

PKO Junior

Czyli rachunek dedykowany najmłodszym użytkownikom od 0 do lat 13. W mocno ograniczonej wersji najmłodsi mogą korzystać ze specjalnego serwisu i aplikacji PKO Junior, którą dopasowują do własnych potrzeb. Mogą również zakładać wirtualne skarbonki, zaglądać do materiałów edukacyjnych, ale i inicjować przelewy, które ostatecznie zatwierdza rodzic.

Podstawowy rachunek płatniczy

W ofercie PKO odnajdziesz też PRP. Taki podstawowy rachunek płatniczy, otworzy każda osoba, która nie posiada konta w żadnym polskim banku i SKOK-u. Jest ono bezwarunkowo darmowe, choć nie pozwala na wiele dodatkowych aktywności, np. na zaciągnięcie debetu czy kredytu gotówkowego.

Konto Aurum i Konto Platinum II

To dwa prestiżowe rachunki z segmentu bankowości osobistej. Oba dają dostęp do priorytetowej obsługi doradcy i specjalnej infolinii. Z tym że za Konto Aurum zapłacisz 0 zł lub 40 zł msc. (* 0 zł pod warunkiem wpływów na min. 9 tys. zł msc. lub gdy średnie miesięczne saldo aktywów na produktach wyniesie min. 150 tys. zł). Konto Platinum II jest jeszcze droższe, bo może wynieść nawet 80 zł msc. (* 0 zł pod warunkiem wpływów na min. 20 tys. zł msc. lub gdy średnie miesięczne saldo aktywów na produktach wyniesie min. 250 tys. zł).

Jest to więc zdecydowanie wyższa półka rachunków, która wiąże się też z pewnymi przywilejami. Np. Platinum II dołącza bezpłatne ubezpieczenie NNW, w tym pakiet concierge. Zyskujesz darmowe prowadzenie konta maklerskiego i ofertę przystępnych produktów kredytowych (* pożyczek, kredytów czy prestiżowych kart kredytowych).

Zarówno Konto Aurum, jak i Platinum II możesz otworzyć w promocji. Polecam Ci w tym celu na bieżąco śledzić promocje banku na ich stronie internetowej.

Jak założyć konto osobiste w PKO Bank Polski?

Za wyjątkiem podstawowego rachunku płatniczego, wszystkie pozostałe konta możesz otworzyć online, składając wniosek na stronie banku. Dodatkowo w przypadku Konta za Zero i Konta bez Granic do wyboru masz 3 metody:

 • na selfie: czyli w trakcie weryfikacji tożsamości w aplikacji IKO, robisz zdjęcie swojej twarzy i dowodu osobistego (* pamiętając o odpowiednim oświetleniu). Dane do logowania otrzymasz na swojego e-maila;
 • kuriera: wypełniasz wniosek online, po czym kurier na podany adres dostarcza Ci kartę debetową wraz z dokumentami do podpisu;
 • oddział banku: a więc wszystkie formalności załatwiasz w najbliższej placówce PKO BP.

W przypadku konta dla młodych i PKO Junior wniosek złożysz także za pośrednictwem serwisu iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Znajdź zakładkę Oferta –> Konta i wyszukaj docelowego rachunku, czyli PKO Konto dla młodych lub PKO Dziecka.

Co oferuje konto osobiste PKO BP?

Generalnie dostępność usług i funkcjonalności zależeć będzie od tego, na jaki rachunek się zdecydujesz. Patrząc jednak na podstawową ofertę PKO, to w zanadrzu posiada naprawdę ciekawe funkcjonalności, choć nie odbiegające poziomem od reszty banków.

Mamy do dyspozycji intuicyjną aplikację IKO, z której możesz wnioskować o nowe produkty, realizować przelewy, czasowo zablokować kartę płatniczą, doładowywać telefon czy nawet znaleźć najbliższy oddział i bankomaty PKO Banku Polskiego.

Wspomnę jeszcze o pakiecie walutowym, który oferuje 3w1: kantor walutowy, kartę wielowalutową i konto walutowe. Udostępnia on atrakcyjne kursy wymiany walut, rachunki w 9 walutach obcych i przede wszystkim płatności bez przewalutowania za granicą i w internecie.

Możesz dodatkowo liczyć na takie udogodnienia, jak e-Urząd, który jest katalogiem usług dostępnych w serwisie iPKO (* po wcześniejszym utworzeniu Profilu Zaufanego). Tutaj mała ciekawostka: PKO BP było pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnił tę funkcjonalność u siebie.

W katalogu usług PKO BP znajdziesz kredyty hipoteczne, gotówkowe, limity w koncie, karty kredytowe, lokaty, konta oszczędnościowe czy rachunki inwestycyjne. Na uwagę zasługuje PKO Płacę Później, czyli płatności odroczone. W czasie zakupów wybierasz BLIK lub Płacę z iPKO, a następnie PKO Płacę później, po czym spłacasz transakcję w ciągu kolejnych 30 dni.

Ile kosztuje konto osobiste w PKO BP?

Na tapet wezmę 3 podstawowe konta z oferty PKO: Konto za Zero, bez Granic oraz dla młodych.

Konto za ZeroKonto bez GranicKonto dla młodych
Prowadzenie rachunku0 zł17,90 zł0 zł
Miesięczna opłata za kartę
10 zł/*0 zł
* 0 zł:
pod warunkiem
wykonania
min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem
0 zł5 zł/*0 zł
*0 zł:
pod warunkem zrealizowania min. 2 transakcji kartą lub BLIK-iem w miesiącu
Wypłata gotówki kartą z bankomatów w Polsce0 zł: w bankomatach PKO BP,
10 zł: w pozostałych bankomatach
0 zł0 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce BLIK-iem0 zł0 zł0 zł
Wypłata kartą lub BLIK-iem z bankomatów za granicą0 zł0 zł0 zł
Przelewy krajowe0 zł0 zł0 zł
Zlecenia stałe
0 zł
0 zł0 zł
Przelewy natychmiastowe4,99 zł4,99 zł4,99 zł
Płatności mobilneBLIK, Apple Pay, HCE, Garmin PayBLIK, Apple Pay, HCE, Garmin PayBLIK, Apple Pay, HCE, Garmin Pay
Tabela z kosztami za konta osobiste w PKO BP. Analiza własna

Chcesz podzielić się swoją opinią o rachunku z oferty PKO BP? Napisz do nas w sekcji komentarzy!

W którym banku najlepiej założyć konto osobiste?

Ideałów wśród kont osobistych nie ma. Każde z nich ma swoje plusy i minusy. Na początek polecam Ci porównać między sobą różne oferty, np. wśród darmowych rachunków bankowych na rynku. Po pierwsze dlatego, że często podpięte są pod specjalne promocje i za założenie konta możesz zyskać dodatkowo premie. I po drugie, będziesz miał na tacy najważniejsze opłaty za prowadzenie ROR-a.

Kolejną kwestią jest zakres usług i funkcjonalności, na jakich Ci najbardziej zależy. Przykładowo, jeśli lubisz podróżować, praktycznie zawsze płacisz bezgotówkowo i regularnie korzystasz z BLIK-a, to zaciekawi Cię oferta Konta Przekorzystnego w Pekao, mBanku czy właśnie PKO BP. Natomiast, jeśli zamierzasz sporadycznie korzystać z rachunku i co za tym idzie, nie chcesz za nie płacić kokosów, to skieruj uwagę na bezwarunkowo darmowe konto w Citi Handlowy.

Dla przykładu, spójrz jak wyglądają opłaty za darmowe konto bankowe w naszej porównywarce. Klikając w przycisk Dodaj do porównania, możesz je zestawić ze sobą i sprawdzić, które z nich wygeneruje wyższe opłaty.
Promocja
Tak
Bankomaty
0 zł
? 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKIEM 0 zł za wypłaty i wpłaty z bankomatów Santander Bank Polska
Konto
0/6 zł
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta (jeśli co miesiąc zapłacisz łącznie min. 300 zł kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym wypadku 6 zł za konto i 9 zł za kartę)
Karta
0/9 zł
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta (jeśli co miesiąc zapłacisz łącznie min. 300 zł kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym wypadku 6 zł za konto i 9 zł za kartę)

177 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Promocja
Tak
? 320zł w cashbacku + 7,1% na koncie oszczędnościowym
Bankomaty
0 zł
? za wypłaty z bankomatów Citi i 4 wypłaty z innych bankomatów
Konto
0 zł
? za prowadzenie konta i karty z usługą wielowalutową
Karta
0 zł
? za prowadzenie konta i karty z usługą wielowalutową

665 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
5,0/5
Promocja
Tak
Bankomaty
0/5 zł
? 0 zł - bankomaty sieci Planet Cash oraz pozostałe bankomaty (jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą/ BLIK-iem)
5 zł - pozostałe bankomaty bez spełnienia warunku aktywności
Konto
0 zł
Karta
0/7 zł
? Karta będzie darmowa, jeśli wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem miesięcznie lub masz mniej niż 26 lat. W przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł.

578 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Promocja
Tak
? bon 50 zł na zakupy w Żabce do 200 zł za spełnienie warunków 8% na Koncie Oszczędnościowym
Bankomaty
0/ 2,3% min. 5 zł
? - 0 zł - bankomaty własne banku,
- 0 zł - 2 pierwsze wypłaty w mies. z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności)
- 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.
Konto
0 zł
Karta
0/4 zł
? - 0 zł - jeśli zapewnisz jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł/ mies. oraz wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą/ Google Pay/ Apple Pay/ PeoPay
- 4 zł - w przypadku niespełnienia powyższych warunków.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.

604 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Zalety i wady konta osobistego w PKO BP?

Zalety:

 • Bogata oferta kont bankowych dla klientów detalicznych;
 • Proste do ominięcia opłaty za kartę (min. 2 transakcje bezgotówkowe w miesiącu LUB min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu);
 • Nowoczesny i intuicyjny serwis internetowy iPKO i aplikacja IKO;
 • Darmowy debet na koncie do 1 tys. zł bez odsetek przez 30 dni (* w przypadku Konta za Zero);
 • Karta wielowalutowa dołączona do rachunku;
 • Darmowe wypłaty BLIK-iem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą;
 • Płatności mobilne i zbliżeniowe: BLIK, Google Pay/Apple Pay, Garmin Pay czy Xiaomi Pay;
 • Dostępna usługa płatności odroczonych PKO Płacę Później;
 • Podstawowe konto bankowe w ofercie może służyć jako konto wspólne;
 • Rozbudowana sieć placówek, oddziałów i bankomatów w całej kraju.

Wady:

 • Słaba oferta oszczędnościowa;
 • Płatne wypłaty kartą z obcych bankomatów (* 10 zł w podstawowej taryfie, w przypadku Konta bez Granic czy rachunków dla młodych za 0 zł);
 • Sporadycznie organizowane oferty promocyjne na otwarcie konta.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy konto osobiste w PKO BP jest darmowe?

Po części tak. Prowadzenie konta masz za 0 zł, jednak możesz zapłacić za obsługę karty. Chyba, że spełnisz w miesiącu warunki aktywności, to wówczas użytkowanie debetówki wyniesie Cię równe 0 zł.

Co jest potrzebne do założenia konta osobistego w PKO BP?

Wystarczy ważny dowód osobisty i dostęp do internetu.

Jak nie płacić za konto osobiste w PKO BP?

Aby nie zapłacić za konto osobiste w PKO Banku Polskim, musisz spełnić warunek aktywności. Jest nim wykonanie kilku transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem na dowolną kwotę.

Czy PKO BP pobiera opłaty za wypłatę z bankomatu?

Tak, może pobrać prowizję za wypłatę gotówki z bankomatu. Jaka to będzie kwota, to już zależy od rodzaju konta osobistego, na jakie się zdecydujesz. Przykładowo, wybierając Konto bez Granic, nic nie zapłacisz za wypłatę z bankomatu, ale za to kosztuje ono 17,90 zł msc. Z kolei, wybierając BLIK-iem, PKO nie naliczy sobie żadnej prowizji. Dotyczy to wszystkich bankomatów w Polsce, jak i za granicą.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (28 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  Janusz

  10.09.2022, 17:14

  Wyróżniający się komentarz

  Nie spodziewałem się że bank potrafi zapłaconych 500 zł na fundusz emerytalny wypłacić mi necale 420 przecież to kradzież!!!!!

 • S
  S

  Seba

  22.10.2022, 20:04

  Wyróżniający się komentarz

  Witam.
  Akurat szukam banku ,który ma w aplikacji płatność telefonem. Od pół roku Google Pay przy płatnościach_średnio co drugą,trzecią,a zwłaszcza powyżej 100 zł,pokazuje błąd płatności. Od razu kontaktowałem się z technikami od tej aplikacji i nadal pracują na problemem. To zaczyna robić się denerwujące przy zakupach,gdy i tak trzeba mieć blisko siebie zwykłą kartę. Iko umożliwią takie same płacenie jak Google Pay. Dlatego mają to w aplikacji zamiast płacić za udostępnienie tej możliwości innej firmie.

 • L
  L

  LIK

  12.01.2024, 20:38

  Wyróżniający się komentarz

  Brak wystarczających zabezpieczeń w PKO BP oszuści mogą się czuć swobodnie wystarczy ,że oszuści zrobią zdjęcie karty płatniczej i to wystarczy ,żeby wyczyścić konto klienta tego banku , bez znajomości PIN , hasła , numeru klienta , bez dostępu do klienta telefonu , laptopa, aplikacji , strony bankowej . obsługa klienta miła ,ale mało pomocna nic nie mogą zrobić jak do tego dojść , tylko wszystko potrafią poblokować i na tym koniec

 • T
  T

  T

  06.12.2022, 05:42

  Wyróżniający się komentarz

  Jak dla mnie złodziejstwo.
  Mówią że nie pobierają oplat za granicą przy pobieraniu gotówki ale okradają Cię w inny sposób.
  Wyciągam gotówkę w jednym z krajów w Azji i dlatego że mam kartę MasterCard to oni przerzucają walutę dwa razy, najpierw na euro potem na złotówki. Oczywiście przy okazji doliczają swoje.
  Efekt?
  Do średniego kursu z tego dnia mam doliczone 250zl za każdy pobór z bankomatu( kwota pobrania około 3800zl).
  Po złożeniu reklamacji oczywiście mają Cię gdzieś.
  Zamykam u nich konto

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Osobiste i Konto Oszczędnościowe PKO BP
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()