Konto oszczędnościowe mBank – opinie i recenzja

Szczegóły kredytu

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Wymagane konto bankowe
Tak
Okres obowiązywania
1 - 60 miesięcy
Oprocentowanie
0,75 %
? od 0,75% do 1%
Darmowe konto
Tak
? Dodatkowo 1 bezpłatny przelew internetowy w miesiącu
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

mBank S.A.
ul. Prosta 18
00-850 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 169 401 468
KRS: 0000025237
NIP: 5260215088
REGON: 001254524

Oszczędzanie, choć nie przychodzi wcale łatwo, niesie za sobą wiele korzyści. Regularne odkładanie pieniędzy pozwala zrealizować wiele planów i marzeń – aby było to nieco łatwiejsze, zostały stworzone rachunki oszczędnościowe, które obecnie w swojej ofercie posiada niemalże każda instytucja bankowa.

Rachunek oszczędnościowy to atrakcyjny produkt, który łączy w sobie zalety konta osobistego oraz lokaty. Jednym z banków, który oferuje swoim klientom taki rachunek, jest mBank. Warunki, jakie oferuje ta instytucja, wydają się być na pierwszy rzut oka korzystne – czy tak jest w rzeczywistości? Jakie oprocentowanie gwarantuje rachunek oszczędnościowy w mBanku oraz czy warto go założyć?

Informacje o mBank

MBank jest instytucją, działającą na rynku od 1986 roku. Niegdyś była największym bankiem wirtualnym, stanowi więc symbol innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Kieruje swoją ofertę zarówno do osób fizycznych, jak i mniejszych i większych firm. Oferta tej instytucji jest interesująca, a co najważniejsze — również korzystna.

Oszczędzanie z mBankiem – oferta 

W ofercie mBanku znajdziemy m.in. rachunek oszczędnościowy eKonto. To propozycja dla osób, które posiadają konto osobiste – nowi klienci muszą więc je założyć. Warunki rachunku oszczędnościowego eKonto:

 • 0 złotych za założenie i prowadzenie konta, 
 • 0 złotych za pierwszy przelew w miesiącu, 
 • 2 złote za drugi i każdy kolejny przelew w miesiącu — obowiązuję do 28.02.2021 r., od 01.03.2021 r. 9 zł za drugi i każdy kolejny przelew,
 • oprocentowanie wynosi 0,01%, 
 • możliwość wypłacenia pieniędzy w dowolnym momencie, bez utraty odsetek, 
 • wygodny dostęp do środków.

Dodatkowo mBank przygotował ciekawą promocję dla swoich klientów, którzy posiadają konto Moje Cele. Nie jest to normalne eKonto oszczędnościowe, tylko rachunek przeznaczony do regularnego odkładania drobnych kwot. Promocja obejmuje kwoty do 20 tys. zł i jest naliczana przez cztery miesiące od ustawienia celu, na który chce się oszczędzać. Oprocentowanie wynosi wówczas 2%, jednak odsetki naliczane są wyłącznie w przypadku comiesięcznego przyrostu salda o min. 100 złotych. 

Ciekawym rozwiązaniem jest również konto lokacyjne eMax plus. W tym przypadku jego założenie również jest darmowe, z kolei oprocentowanie wynosi:

 • 0,50% w przypadku kwoty do 49 999,99 zł,
 • 0,65% w przypadku kwoty od 50 000,00 zł do 99 999,99 zł, 
 • 0,80% w przypadku kwoty od 100 000,00 zł do 199 999,99 zł, 
 • 1% w przypadku kwoty od 200 000,00 zł. 

Kolejnym produktem finansowym jest konto oszczędnościowe dla dziecka, tzw. eKonto Junior. Rachunek ten przeznaczony jest dla najmłodszych poniżej 13 lat. Otwarcie i prowadzenie konta jest w pełni darmowe, dodatkowo możliwe jest zamówienie karty z ciekawą grafiką. Konto Junior jest przypisane do rachunku rodzica — widzi on historię transakcji i otrzymuje powiadomienie, kiedy dziecko skorzysta z karty. 

Zakładanie i zamykanie kont oszczędnościowych 

Klienci mBanku, którzy chcą założyć rachunek oszczędnościowy eKonto, mogą tego dokonać za pośrednictwem bankowości internetowej. Wystarczy wejść w zakładkę Finanse -> Rachunki -> Nowy rachunek oszczędnościowy. Proces ten zajmuje dosłownie chwilę, a po jego dokonaniu wystarczy poczekać na odpowiedź ze strony mBanku. Zazwyczaj jest wysyłana automatycznie i już po kilku minutach możliwe jest korzystanie z rachunku oszczędnościowego. 

Osoby, które nie posiadają konta osobistego w mBanku, mogą je założyć, wchodząc na stronę internetową instytucji bądź wybierając się do jednej z placówek. Również klienci mBanku mogą otworzyć rachunek oszczędnościowy w placówce — to szybki i niewymagający proces. Sprawa wygląda tak samo w przypadku eKonta Junior. Otwarcie konta możliwe jest zarówno poprzez bankowość internetową, jak i na miejscu, w placówce.

Zamknięcie konta oszczędnościowego w mBanku jest równie proste, co jego otwarcie. Można tego dokonać na cztery różne sposoby —

 • korespondencyjnie poprzez wysłanie listu poleconego,
 • osobiście wybierając się do placówki banku,
 • telefonicznie za pośrednictwem infolinii oraz poprzez system transakcyjny, wysyłając wiadomość.

Możliwe jest usunięcie jednocześnie rachunku osobistego i oszczędnościowego, jak i tylko oszczędnościowego. W przypadku zamykania obu kont należy pamiętać, aby nie zostawiać ujemnego salda, czyli debetu. Żaden bank nie zamknie zadłużonego rachunku. Z kolei jeśli na koncie pozostaną jakiekolwiek środki — mBank przeleje nadwyżkę środków na podany w wypowiedzeniu drugi numer rachunku. 

Odwiedź nasz ranking kont oszczędnościowych, aby porównać dostępne oferty banków

Konto oszczędnościowe mBank – czy warto?

Bez wątpienia mBank posiada ciekawą i szeroką ofertę. Co jakiś czas pojawiają się coraz to nowsze i atrakcyjniejsze promocje, dlatego też warto je śledzić. Mocną stroną eKonta oszczędnościowego jest przede wszystkim prostota – założenie konta nie zajmuje nawet kilku minut, a dostęp do środków jest bardzo łatwy i wygodny. Dodatkową zaletą jest również brak kosztów związanych z prowadzeniem czy otwarciem konta oszczędnościowego – dotyczy to zarówno eKonta, eKonta Junior, jak i konta eMax plus.

Możliwość wypłacania pieniędzy w dowolnym momencie bez utraty odsetek również jest dużym plusem, będzie miało szczególne znaczenie w nagłych sytuacjach. Konto przeznaczone dla dzieci to dobra propozycja ze strony banku, zwłaszcza że rodzic może kontrolować wydatki, przelewać konkretne kwoty i tym samym uczyć dziecka oszczędzania.

Oprocentowanie wynoszące 0,01% nie jest specjalnie wysokie, jednak zwracając uwagę na pojawiające się promocje, możemy załapać się na znacznie wyższe. Oferowane przez mBank warunki są interesujące i nie ma nic dziwnego w tym, że instytucja ta zdobyła zaufanie tak wielu osób – mBank obecnie cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród osób młodych.

Co możesz zrobić w czasach niskiego oprocentowania kont oszczędnościowych? Poszukaj alternatywnych opcji do pomnażania swoich środków. Jednym z rozwiązań jest zakup akcji – w tym celu sprawdź nasz ranking kont maklerskich.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (22 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • a
  a

  accc

  30.12.2022, 01:52

  Wyróżniający się komentarz

  Dobry bank

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Oszczędnościowe mBank
Sprawdź ofertę