Konto oszczędnościowe Pekao S.A. – opinie i recenzja

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

4.1/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Konta oszczędnościowe z założenia są oprocentowane – i tym właśnie różnią się od standardowych ROR-ów. Taki rachunek ma przynosić zysk i chronić nasze środki przed inflacją. Konto oszczędnościowe w Pekao S.A. oferuje oprocentowanie na poziomie 0,05% w skali roku, które naliczane jest już od pierwszej złotówki na koncie.

Konto oszczędnościowe w Pekao – opinie

Rachunek przeznaczony do oszczędzania to alternatywa dla lokat bankowych. Ułatwia pomnażanie gromadzonego kapitału, a przy tym zapewnia pełną swobodę w zarządzaniu oszczędnościami. Dlatego, jeśli bliżej się przyjrzymy ofertą różnych banków to zauważymy, że mamy spory wybór w tym temacie.

Jedną z ciekawszych propozycji jest Konto oszczędnościowe w Banku Pekao. Jest ono świetną okazją dla tych osób, które nie chcą zamartwiać się koniecznością zrealizowania skomplikowanych warunków aktywności. Rachunek proponuje oprocentowanie 0,05% w skali roku, już od pierwszej złotówki – a same odsetki naliczane są na koniec każdego miesiąca. Oto szczegółowa recenzja konta do oszczędzania Pekao S.A.

Konto oszczędnościowe w Pekao SA
pekao.com.pl

Konto oszczędnościowe Pekao to jedna z najpopularniejszych ofert na rynku. A Ty gromadzisz tutaj swoje oszczędności? Jeśli tak, to podziel się z nami swoją opinią!

Pełna analiza Konta oszczędnościowego Pekao – opłaty i prowizje

Pytanie: czy warto otworzyć rachunek oszczędnościowy w Banku Pekao? Najlepszą odpowiedzią niech będzie przedstawienie podstawowych opłat. Oto taryfa prowizji i opłat bankowych w tej instytucji.

Konto oszczędnościowe w Pekao S.A.
Oprocentowanie0,05%
Zakres kwotbez limitu
Kapitalizacja odsetekmiesięczna
Opłata za otwarcie konta0 zł
Opłata za prowadzenie i zamknięcie konta0 zł
Prowizja za przelewy internetowe0 zł – za przelewy dokonane za pośrednictwem bankowości mobilnej na rachunek własny w Pekao,
7 zł – za pozostałe przelewy
Opłata za kody SMS
(autoryzacja zleceń w Pekao24)
0,20 zł
Opłata za zlecenia stałeniedostępne
Czy konto osobiste jest wymagane?TAK
np. Konto Przekorzystne

W przypadku opłat, mamy tutaj do czynienia ze standardowymi stawkami – poza jednym wyjątkiem. Bank Pekao S.A. nie oferuje darmowych przelewów wewnętrznych zlecanych w bankowości internetowej. Jedyną dostępną (darmową) opcją są transfery zlecane w bankowości mobilnej PeoPay na inny rachunek płatniczy w Pekao.

Ile zyskasz na Koncie oszczędnościowym Pekao?

Nic tak nie przemawia do naszej wyobraźni, jak „czysty zysk” wyrażony w liczbach. Jaki czas temu, w ofercie dostępne było konto oszczędnościowe Pekao z oprocentowaniem na poziomie 2,7%. Jednak po decyzjach Rady Polityki Pieniężnej, banki znacznie obniżyły oprocentowanie depozytów.

Obecnie, możesz liczyć na oprocentowanie 0,05% w skali roku. Zarabiasz już od pierwszej złotówki wpłaconej na rachunek, a same odsetki naliczane są co miesiąc (już po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych) i są dopisywane do salda oszczędnościowego.

Standardowe oprocentowanie rachunków do oszczędzania kształtuje się na dość niskim poziomie – co nie jest zbyt atrakcyjne dla osób, które chcą wygenerować konkretny zysk. Dlatego wiele banków proponuje promocyjne oprocentowaniedla nowych klientów” lub „nowych środków”. W tym celu warto śledzić nasz ranking kont oszczędnościowych, który zestawia ze sobą najnowsze i najlepsze oferty na rynku.

Jak założyć rachunek oszczędnościowy w Pekao S.A.?

Otwarcie konta oszczędnościowego uzależnione jest od posiadania rachunku płatniczego w instytucji. Standardowym rachunkiem osobistym w Pekao jest Konto Przekorzystne – uniwersalne i jednocześnie tanie w prowadzeniu. Wówczas konto do oszczędzania aktywujesz wraz z kontem bankowym.

W sytuacji, gdy dotąd nie miałeś okazji współpracować z instytucją, rachunek do oszczędzania założysz, wypełniając prosty formularz kontaktowy dostępny na stronie: pekao.com.pl, w zakładce „Oszczędzam i inwestuję” -> „Konto oszczędnościowe”. Podaj w nim swoje imię i nazwisko, numer telefonu, a także dowolną porę, w której może się skontaktować z Tobą doradca Banku.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe w Pekao? Możesz tego dokonać w dowolnym momencie, przelewając uzbieraną kwotę (bez utraty „wypracowanych” odsetek) na wybrany rachunek płatniczy. Całość procesu wykonasz szybko za pomocą bankowości internetowej.

Zalety i wady

Zalety:

 • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie,
 • odsetki naliczane już od pierwszej złotówki,
 • możliwość zyskania dodatkowej premii pieniężnej przy otwarciu rachunku osobistego,
 • swoba wpłat i wypłat w dowolnych kwotach i terminach.

Wady:

 • darmowe polecenia przelewu tylko poprzez aplikację mobilną,
 • konto dostępne tylko z ROR-em.

Co zrobić w czasach niskiego oprocentowania kont oszczędnościowych? Warto poszukać alternatywnych opcji do pomnażania swoich środków. Jednym z rozwiązań jest zakup akcji – w tym celu sprawdź nasz ranking kont maklerskich.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (14 votes)
Komentarze (8)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • p
  p

  puder

  20.01.2021, 12:12

  Wyróżniający się komentarz

  Darmowe bankomaty ?? hehe, tylko własne, za inne buli się jak zboże. Dziadostwo

  • z
   z

   ziomek

   25.05.2021, 20:43

   Wyróżniający się komentarz

   Po co komu darmowe wypłaty blikiem z obcych bankomatów tu trzeba poszukać oszczędności lepiej niech prezes da, ma pensje w milionach .

 • P
  P

  Paweł

  17.02.2021, 08:47

  Wyróżniający się komentarz

  We wrześniu bank zablokował mi 3500 zł przez to, że źle księgował przelewy własne(one nie wilczają się do limitu zwykłego zarządu). bank w ogóle nie chciał mi pomóc w końcu przyjął reklamacje i ją rozpatrzył pozytywnie. Dzisiaj w lutym mam ten sam problem bank znowu blokuje mi 2000 zł przez to, że nie naprawił błędu. Bank Peako blokuje pięniądze BEZPRAWNIE ORAZ ROZKŁADA RĘCE. Jest bardzo nieprofesjonalny oraz ZDECYDOWANIE GO NIE POLECAM. Jest dużo lepszych banków np. ING.

  • K
   K

   Konrad Kowalczyk

   19.02.2021, 15:59

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Pawle, ma Pan rację, przychodzi czasem moment, kiedy trzeba powiedzieć stop i poszukać banku, w którym poczujemy się lepiej traktowani. Najlepsze oferty bankowe gromadzimy w naszych zestawieniach, warto rzucić na nie okiem przed podjęciem decyzji o nowym koncie. Pozdrawiamy.

 • 2
  2

  26

  18.02.2021, 11:34

  Wyróżniający się komentarz

  Obsługa klienta jest tragiczna. Za każdym razem jak odwiedzam placówkę to mam poczucie cofnięcia się w czasie o 30 lat. Czeka się piekielnie długo. Ten bank raz zatrzymał mi 1,5 tys na 2 tygodnie bo miał awarię. Raz w trakcie sprawy spadkowej kosztował mnie niepotrzebny akt notarialny, niepotrzebne wizyty w banku bo pracownicy nie znają procedur i nie potrafią przeczytać kto jest upoważniony do konta. DRAMAT.

 • J
  J

  JJ

  25.05.2022, 19:42

  Wyróżniający się komentarz

  Spróbuj założyć reklamowaną przez pko sa w peo pay lokatę , spróbuj porozumieć się w sprawie niedziałających aplikacji , spróbuj odnowić po roku profil zaufany w tym banku więcej możesz nie próbować tyko przenieść się do innego banku . Moja przygoda z tym bankiem dobiega końca są w nim pracownicy niekompetentni, w peo pay leniwi i działają ze szkodą dla klienta i banku w którym są zatrudnieni

 • T
  T

  Tete

  04.02.2021, 11:43

  Wyróżniający się komentarz

  Bank moze i spoko ale problemy jakie robia z kazdym dokumentem to jest żenada

  • A
   A

   Arkadiusz Molenda ( Redaktor )

   11.02.2021, 11:12

   Wyróżniający się komentarz

   Jakich konkretnie dokumentów wymagało Pekao? Proces pozyskiwania kredytu (czy to gotówkowego, czy hipotecznego) często wiążę się dostarczaniem dokumentów, np. z Urzędu Skarbowego, od pracodawcy i innych zaświadczeń, jakich może potrzebować bank do określenia, czy przyzna kredyt, czy też nie.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie