Konto oszczędnościowe Pekao S.A. – opinie i recenzja

Nasza ocena
4.0
Złóż wniosek
Nagrody w promocji1850 zł
Czas Promocji31.03.2021 r.
W jakim czasie otrzymasz bonusdo 31.05.2021 r.
PromocjaTak
Bezpłatna kartaTak
Darmowe bankomaty - PolskaTak
Darmowe kontoTak
Darmowe bankomaty - za granicąTak

Konta oszczędnościowe z założenia są oprocentowane – i tym właśnie różnią się od standardowych ROR-ów. Taki rachunek ma przynosić zysk i chronić nasze środki przed inflacją. Konto oszczędnościowe w Pekao S.A. oferuje oprocentowanie na poziomie 0,05% w skali roku, które naliczane jest już od pierwszej złotówki na koncie.

Konto oszczędnościowe w Pekao – opinie

Rachunek przeznaczony do oszczędzania to alternatywa dla lokat bankowych. Ułatwia pomnażanie gromadzonego kapitału, a przy tym zapewnia pełną swobodę w zarządzaniu oszczędnościami. Dlatego, jeśli bliżej się przyjrzymy ofertą różnych banków to zauważymy, że mamy spory wybór w tym temacie.

Jedną z ciekawszych propozycji jest Konto oszczędnościowe w Banku Pekao. Jest ono świetną okazją dla tych osób, które nie chcą zamartwiać się koniecznością zrealizowania skomplikowanych warunków aktywności. Rachunek proponuje oprocentowanie 0,05% w skali roku, już od pierwszej złotówki – a same odsetki naliczane są na koniec każdego miesiąca. Oto szczegółowa recenzja konta do oszczędzania Pekao S.A.

pekao.com.pl

Konto oszczędnościowe Pekao to jedna z najpopularniejszych ofert na rynku. A Ty gromadzisz tutaj swoje oszczędności? Jeśli tak, to podziel się z nami swoją opinią!

Pełna analiza Konta oszczędnościowego Pekao – opłaty i prowizje

Pytanie: czy warto otworzyć rachunek oszczędnościowy w Banku Pekao? Najlepszą odpowiedzią niech będzie przedstawienie podstawowych opłat. Oto taryfa prowizji i opłat bankowych w tej instytucji.

Konto oszczędnościowe w Pekao S.A.
Oprocentowanie0,05%
Zakres kwotbez limitu
Kapitalizacja odsetekmiesięczna
Opłata za otwarcie konta0 zł
Opłata za prowadzenie i zamknięcie konta0 zł
Prowizja za przelewy internetowe0 zł – za przelewy dokonane za pośrednictwem bankowości mobilnej na rachunek własny w Pekao,
7 zł – za pozostałe przelewy
Opłata za kody SMS
(autoryzacja zleceń w Pekao24)
0,20 zł
Opłata za zlecenia stałeniedostępne
Czy konto osobiste jest wymagane?TAK
np. Konto Przekorzystne

W przypadku opłat, mamy tutaj do czynienia ze standarowymi stawkami – poza jednym wyjątkiem. Bank Pekao S.A. nie oferuje darmowych przelewów wewnętrznych zlecanych w bankowości internetowej. Jedyną dostępną (darmową) opcją są transfery zlecane w bankowości mobilnej PeoPay na inny rachunek płatniczy w Pekao.

Ile zyskasz na Koncie oszczędnościowym Pekao?

Nic tak nie przemawia do naszej wyobraźni, jak „czysty zysk” wyrażony w liczbach. Jaki czas temu, w ofercie dostępne było konto oszczędnościowe Pekao z oprocentowaniem na poziomie 2,7%. Jednak po decyzjach Rady Polityki Pieniężnej, banki znacznie obniżyły oprocentowanie depozytów.

Obecnie, możesz liczyć na oprocentowanie 0,05% w skali roku. Zarabiasz już od pierwszej złotówki wpłaconej na rachunek, a same odsetki naliczane są co miesiąc (już po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych) i są dopisywane do salda oszczędnościowego.

Standardowe oprocentowanie rachunków do oszczędzania kształtuje się na dość niskim poziomie – co nie jest zbyt atrakcyjne dla osób, które chcą wygenerować konkretny zysk. Dlatego wiele banków proponuje promocyjne oprocentowaniedla nowych klientów” lub „nowych środków”. W tym celu warto śledzić nasz ranking kont oszczędnościowych, który zestawia ze sobą najnowsze i najlepsze oferty na rynku.

Jak założyć rachunek oszczędnościowy w Pekao S.A.?

Otwarcie konta oszczędnościowego uzależnione jest od posiadania rachunku płatniczego w instytucji. Standardowym rachunkiem osobistym w Pekao jest Konto Przekorzystne – uniwersalne i jednocześnie tanie w prowadzeniu. Wówczas konto do oszczędzania aktywujesz wraz z kontem bankowym.

Otwórz Konto Przekorzystne w Pekao i odbierz 450 zł premii

W sytuacji, gdy dotąd nie miałeś okazji współpracować z instytucją, rachunek do oszczędzania założysz, wypełniając prosty formularz kontaktowy dostępny na stronie: pekao.com.pl, w zakładce „Oszczędzam i inwestuję” -> „Konto oszczędnościowe”. Podaj w nim swoje imię i nazwisko, numer telefonu, a także dowolną porę, w której może się skontaktować z Tobą doradca Banku.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe w Pekao? Możesz tego dokonać w dowolnym momencie, przelewając uzbieraną kwotę (bez utraty „wypracowanych” odsetek) na wybrany rachunek płatniczy. Całość procesu wykonasz szybko za pomocą bankowości internetowej.

Zalety i wady

Zalety:

  • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie,
  • odsetki naliczane już od pierwszej złotówki,
  • możliwość zyskania dodatkowej premii pieniężnej przy otwarciu rachunku osobistego,
  • swoba wpłat i wypłat w dowolnych kwotach i terminach.

Wady:

  • darmowe polecenia przelewu tylko poprzez aplikację mobilną,
  • konto dostępne tylko z ROR-em.

Co zrobić w czasach niskiego oprocentowania kont oszczędnościowych? Warto poszukać alternatywnych opcji do pomnażania swoich środków. Jednym z rozwiązań jest zakup akcji – w tym celu sprawdź nasz ranking kont maklerskich.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz