Konto oszczędnościowe PKO BP — opinie i recenzja

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.1/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Rachunek oszczędnościowy stanowi połączenie lokaty i konta osobistego — pozwala zarabiać tak, jak na lokacie i jednocześnie dysponować pieniędzmi jak ma to miejsce w przypadku konta osobistego. Niemalże każdy bank oferuje obecnie swoim klientom rachunek oszczędnościowy, jednak na różnych warunkach.

PKO Bank Polski to jedna z instytucji, która posiada w swojej ofercie rachunek oszczędnościowy. Działa na rynku od wielu już lat oraz obsługuje zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Bank ten zdobył zaufanie wielu Polaków — niejedna osoba posiada w nim zarówno konto osobiste, jak i rachunek oszczędnościowy. Czy warto oszczędzać w PKO? Jakie warunki oferuje ten bank, jak otworzyć oraz jak zamknąć w nim konto oszczędnościowe?

konto oszczędnościowe PKO plus

PKO Bank Polski – podstawowe informacje

PKO Bank Polski to największy bank uniwersalny w Polsce, który został założony w 1948 roku. W 2018 r. zajął on 845. pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie Global 2000 magazynu „Forbes”. Jest to instytucja z wieloletnią historią, ciesząca się bardzo dobrą opinią. Jej oferta jest szeroka i zróżnicowana — rozpoczyna się od rachunków osobistych, oszczędnościowych czy walutowych, a kończy nawet na ubezpieczeniach OC czy AC.

Rachunek Oszczędnościowy Plus

Bank PKO w swojej ofercie posiada dwa rodzaje kont oszczędnościowych — jednym z nich jest Pierwsze Konto Oszczędnościowe, przeznaczone dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Gdy dziecko ukończy 13 lat, za zgodą rodzica może samodzielnie zarządzać oszczędnościami i kontem.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe gwarantuje oprocentowanie w wysokości 8% w skali roku. Ma ono zastosowanie dla sumy środków na koncie do 10 tys. zł (promocja trwa do końca lutego 2023 r.). Z dniem ukończenia przez klienta 18 roku życia, rachunek automatycznie zmienia się w Konto Oszczędnościowe Plus, które jak się okazuje — również jest ciekawym rozwiązaniem. Wysokość oprocentowania konta wynosi obecnie 2% w skali roku.

Od 14 października br. do 15 listopada br. PKO BP wprowadziło promocyjne oprocentowanie na „nowe środki” na rachunku oszczędnościowym Plus. Będzie ono obowiązywało do 3 styczna 2023 r. Po tym okresie powróci ono do standardowej stawki dostępne w tabeli opłat i prowizji banku.

W sytuacji, w której kwota zgromadzonych środków na koncie wynosi przykładowo 20 tys. zł, oprocentowanie naliczane jest według powyższego schematu — 0,2% dla kwoty poniżej 10 tys. zł oraz 0,1% dla pozostałych 10 tys. zł.

Konto oszczędnościowe Plus jest ofertą dla osób, które posiadają konto osobiste w PKO Banku Polskim. Nowi klienci muszą więc w pierwszej kolejności założyć rachunek osobisty. Prowadzenie konta osobistego jest w pełni darmowe, z kolei prowadzenie konta oszczędnościowego wiąże się z niewielką, miesięczną opłatą, która wynosi 1 zł miesięcznie. Pierwszy przelew w przypadku rachunku oszczędnościowego jest bezpłatny, jednak każdy kolejny kosztuje 9,99 zł.

Załóż konto osobiste w PKO

Rachunek Oszczędnościowy w PKO BP — jak założyć?

Jak otworzyć konto oszczędnościowe Plus? Można tego dokonać na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z bankowości internetowej. Wystarczy się zalogować, a następnie przejść do: Moje produkty -> Konta -> Ikonka + -> Otwórz konto oszczędnościowe. Wówczas konieczne będzie uzupełnienie wszelkich danych, a także wskazania rachunku bankowego, z którego będą przelewane pieniądze na konto oszczędnościowe. Konto oszczędnościowe Plus można również założyć w placówce banku, 

Osoby, które nie posiadają konta osobistego w banku PKO, w pierwszej kolejności muszą je założyć. Można tego dokonać poprzez stronę internetową banku, potwierdzając tożsamość online na selfie bądź odbierając przesyłkę kurierską z umową. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tego dokonać również w placówce banku.

Jak usunąć konto oszczędnościowe PKO? Bank ten oferuje dwie możliwości — poprzez wizytę w placówce oraz listownie. Pierwsze rozwiązanie trwa zdecydowanie krócej. Wystarczy wybrać się do najbliższego oddziału, zgłosić chęć zamknięcia konta oraz podpisać odpowiednie dokumenty.

Klient banku PKO może zamknąć zarówno konto oszczędnościowe i osobiste za jednym razem, jak i tylko oszczędnościowe. Chcąc zamknąć konto za pośrednictwem poczty, w pierwszej kolejności należy złożyć wypowiedzenie. Powinno ono zawierać m.in. dane osobowe klienta banku. Taki dokument można sporządzić samodzielnie, jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednego z gotowych wzorów, które możemy znaleźć w internecie, w tym m.in. na stronie internetowej banku PKO. 

Konto oszczędnościowe PKO BP — zalety i wady

Konto Oszczędnościowe Plus ma swoje mocne strony, do których możemy zaliczyć przede wszystkim brak utraty odsetek przy wpłacie i wypłacie gotówki. Transakcji można dokonywać w dowolnych momentach. Dużą zaletą jest również oferta skierowana do dzieci i młodzieży, mogą więc oni od najmłodszych lat uczyć oszczędzania pieniędzy. Kapitalizacja odsetek odbywa się co miesiąc, co również możemy zaliczyć do zalet Konta Oszczędnościowego Plus — możemy na bieżąco kontrolować sytuację oraz sprawdzać kwotę.

Wadą rachunku oszczędnościowego w PKO jest bez wątpienia brak możliwości zamknięcia konta poprzez bankowość internetową czy chociażby infolinię. Niektórzy narzekają również na koszty, z jakimi wiąże się prowadzenie rachunku oszczędnościowego. Choć opłaty te nie są aż tak wysokie (1 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku oraz 9,99 zł za drugą i każdą kolejną transakcję), możemy znaleźć i takie oferty, które wiążą się z niższymi kosztami, bądź ich brakiem. Oprocentowanie, jakie gwarantuje bank PKO, jest jednak atrakcyjne i pozwala zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy.

Rachunek Oszczędnościowy Plus oferuje ciekawe warunki, szczególnie w zakresie oprocentowania. Należy jednak liczyć się z pewnymi kosztami oraz utrudnieniami, tj. brak możliwości zamknięcia konta przez internet/infolinię. Nie każdemu to jednak przeszkadza.

Jak oferta PKO wypada w porównaniu z innymi rachunkami oszczędnościowymi? Wejdź na nasz ranking kont oszczędnościowych aby znaleźć najlepiej oprocentowane konta!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.1/5 - (67 votes)
Komentarze (14)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • Q
  Q

  QQRA

  29.11.2021, 19:49

  Wyróżniający się komentarz

  Opłata za kolejny przelew z rachunku 9,99zł to straszne zdzierstwo. Nie wiedziałem , zrobiłem 4 razy i opłaty 3x 9.99zł za coś co zrobiłem sam . PORAŻKA I ZDZIERSTWO.

  • A
   A

   Anna

   25.02.2022, 12:30

   Wyróżniający się komentarz

   Właśnie dlatego idę zlikwidować konto oszczęsnościowe

  • M
   M

   Maria

   03.07.2022, 16:44

   Wyróżniający się komentarz

   A ja zrobiłam 7 przelewów w ciągu 4 dni, będąc pewna, że własne przelewy są bezpłatne. Też zamykam, 9.99 za wlasny przelew to zdzierstwo!

  • W
   W

   Wiktor Wiszniewski

   27.07.2022, 22:56

   Wyróżniający się komentarz

   Nie wiem dla czego wy płaczecie jeśli chcecie konto takie by wpłacać i wypłacać to takie zalozcie i przelewy będą darmowe. Jeśli chcecie oszczędzać to po co wybierać samo za siebie mówi oszczędnościowe i popieram bank za to bo to w jakimś stopniu ogranicza marnowaniu ciężko zarobionych pieniędzy. Wszystko tu jest jasne i klarowne i nawet się pod tym podpisze.

 • M
  M

  Marcin

  06.01.2022, 14:08

  Wyróżniający się komentarz

  Bank PKO BP pomimo wzrostu stóp procentowych ma zerowe oprocentowanie konta oszczędnościowego. Po prostu mają klientów gdzieś i na pewno ich stracą – właśnie szukam alternatywy.

 • g
  g

  gosia

  13.04.2022, 11:41

  Wyróżniający się komentarz

  Opłata za przelew z konta oszczędnościowego na zwykłe konto w tym samym banki 9.99. Moje dziecko straciło w ten sposób 500 zł. Czyste zdzierstwo. Rozumiem przelew do innego banku.

  • P
   P

   Paulina Krupa

   13.04.2022, 12:09

   Wyróżniający się komentarz

   Pani Małgorzato, 1 przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego na rachunek jest darmowy, za kolejne są pobierane dodatkowe opłaty.

  • I
   I

   Iza

   06.05.2022, 13:09

   Wyróżniający się komentarz

   Może trzeba było je nauczyć do czego służy konto OSZCZĘDNOŚCIOWE xD

 • l
  l

  lucja

  17.08.2023, 12:23

  Wyróżniający się komentarz

  Pierwszy przelew darmowy , a kolejne płatne _ ale w skali jakiego czasu ?
  W skali miesiąca, kwartału czy roku ?

 • S
  S

  Sobek

  26.11.2022, 15:22

  Wyróżniający się komentarz

  9,99 zł za kolejny przelew z konta oszczędnościowego – to jawne złodziejstwo.

 • E
  E

  Evi

  02.10.2022, 17:24

  Wyróżniający się komentarz

  W którym miejscu tak symboliczne oprcentowanie jest atrakcyjne? Toż to jakiś chory żart

 • S
  S

  Slimi

  12.09.2022, 22:32

  Wyróżniający się komentarz

  Nie wpłacał bym tam pieniędzy, najgorszy bank jaki istnieje… niby 5,5 % ale obliczają 0,5 %

 • D
  D

  Diana

  16.08.2022, 21:24

  Wyróżniający się komentarz

  Jaka jest teraz maksymalna jednorazowa kwota wpływu na to konto ?

 • M
  M

  Magda

  29.06.2022, 10:34

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo mądrze nie doczytałam, że każdy przelew z tego konta to koszt aż 10 zł.. dopiero po roku od otwarcia tego konta się zorientowałam, że coś jest nie tak. Troche moja wina, ale żeby aż 10 zł.. no i mogli by to wyraźniej sygnalizować przy zakładaniu takiego konta.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie