Konto oszczędnościowe PKO BP — opinie i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.9
Zobacz opinie użytkowników
Inne produkty PKO BP S.A.

Rachunek oszczędnościowy stanowi połączenie lokaty i konta osobistego — pozwala zarabiać tak, jak na lokacie i jednocześnie dysponować pieniędzmi jak ma to miejsce w przypadku konta osobistego. Niemalże każdy bank oferuje obecnie swoim klientom rachunek oszczędnościowy, jednak na różnych warunkach.

PKO Bank Polski to jedna z instytucji, która posiada w swojej ofercie rachunek oszczędnościowy. Działa na rynku od wielu już lat oraz obsługuje zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Bank ten zdobył zaufanie wielu Polaków — niejedna osoba posiada w nim zarówno konto osobiste, jak i rachunek oszczędnościowy. Czy warto oszczędzać w PKO? Jakie warunki oferuje ten bank, jak otworzyć oraz jak zamknąć w nim konto oszczędnościowe?

konto oszczędnościowe PKO plus

PKO Bank Polski – podstawowe informacje

PKO Bank Polski to największy bank uniwersalny w Polsce, który został założony w 1948 roku. W 2018 r. zajął on 845. pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie Global 2000 magazynu „Forbes”. Jest to instytucja z wieloletnią historią, ciesząca się bardzo dobrą opinią. Jej oferta jest szeroka i zróżnicowana — rozpoczyna się od rachunków osobistych, oszczędnościowych czy walutowych, a kończy nawet na ubezpieczeniach OC czy AC.

Rachunek Oszczędnościowy Plus

Bank PKO w swojej ofercie posiada dwa rodzaje kont oszczędnościowych — jednym z nich jest Pierwsze Konto Oszczędnościowe, przeznaczone dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Gdy dziecko ukończy 13 lat, za zgodą rodzica może samodzielnie zarządzać oszczędnościami i kontem.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe gwarantuje oprocentowanie w wysokości 0,1%. Ma ono zastosowanie niezależnie od kwoty. Z dniem ukończenia przez nie 18 roku życia, rachunek automatycznie zmienia się w Konto Oszczędnościowe Plus, które jak się okazuje — jest ciekawym rozwiązaniem. Wysokość oprocentowania konta wynosi:

  • 0,2% — dla kwoty poniżej 10 tys. zł,
  • 0,1% — dla kwoty od 10 tys. zł do 50 tys. zł, 
  • 0,05% — dla kwoty od 50 tys. zł do 200 tys. zł, 
  • 0,01% — dla kwoty od 200 tys. zł. 

W sytuacji, w której kwota zgromadzonych środków na koncie wynosi przykładowo 20 tys. zł, oprocentowanie naliczane jest według powyższego schematu — 0,2% dla kwoty poniżej 10 tys. zł oraz 0,1% dla pozostałych 10 tys. zł.

Konto oszczędnościowe Plus jest ofertą dla osób, które posiadają konto osobiste w PKO Banku Polskim. Nowi klienci muszą więc w pierwszej kolejności założyć rachunek osobisty. Prowadzenie konta osobistego jest w pełni darmowe, z kolei prowadzenie konta oszczędnościowego wiąże się z niewielką, miesięczną opłatą, która wynosi 1 zł miesięcznie. Pierwszy przelew w przypadku rachunku oszczędnościowego jest bezpłatny, jednak każdy kolejny kosztuje 9,99 zł.

Załóż konto osobiste w PKO

Rachunek Oszczędnościowy w PKO BP — jak założyć?

Jak otworzyć konto oszczędnościowe Plus? Można tego dokonać na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z bankowości internetowej. Wystarczy się zalogować, a następnie przejść do: Moje produkty -> Konta -> Ikonka + -> Otwórz konto oszczędnościowe. Wówczas konieczne będzie uzupełnienie wszelkich danych, a także wskazania rachunku bankowego, z którego będą przelewane pieniądze na konto oszczędnościowe. Konto oszczędnościowe Plus można również założyć w placówce banku, 

Osoby, które nie posiadają konta osobistego w banku PKO, w pierwszej kolejności muszą je założyć. Można tego dokonać poprzez stronę internetową banku, potwierdzając tożsamość online na selfie bądź odbierając przesyłkę kurierską z umową. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tego dokonać również w placówce banku.

Jak usunąć konto oszczędnościowe PKO? Bank ten oferuje dwie możliwości — poprzez wizytę w placówce oraz listownie. Pierwsze rozwiązanie trwa zdecydowanie krócej. Wystarczy wybrać się do najbliższego oddziału, zgłosić chęć zamknięcia konta oraz podpisać odpowiednie dokumenty.

Klient banku PKO może zamknąć zarówno konto oszczędnościowe i osobiste za jednym razem, jak i tylko oszczędnościowe. Chcąc zamknąć konto za pośrednictwem poczty, w pierwszej kolejności należy złożyć wypowiedzenie. Powinno ono zawierać m.in. dane osobowe klienta banku. Taki dokument można sporządzić samodzielnie, jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednego z gotowych wzorów, które możemy znaleźć w internecie, w tym m.in. na stronie internetowej banku PKO. 

Konto oszczędnościowe PKO BP — zalety i wady

Konto Oszczędnościowe Plus ma swoje mocne strony, do których możemy zaliczyć przede wszystkim brak utraty odsetek przy wpłacie i wypłacie gotówki. Transakcji można dokonywać w dowolnych momentach. Dużą zaletą jest również oferta skierowana do dzieci i młodzieży, mogą więc oni od najmłodszych lat uczyć oszczędzania pieniędzy. Kapitalizacja odsetek odbywa się co miesiąc, co również możemy zaliczyć do zalet Konta Oszczędnościowego Plus — możemy na bieżąco kontrolować sytuację oraz sprawdzać kwotę.

Wadą rachunku oszczędnościowego w PKO jest bez wątpienia brak możliwości zamknięcia konta poprzez bankowość internetową czy chociażby infolinię. Niektórzy narzekają również na koszty, z jakimi wiąże się prowadzenie rachunku oszczędnościowego. Choć opłaty te nie są aż tak wysokie (1 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku oraz 9,99 zł za drugą i każdą kolejną transakcję), możemy znaleźć i takie oferty, które wiążą się z niższymi kosztami, bądź ich brakiem. Oprocentowanie, jakie gwarantuje bank PKO, jest jednak atrakcyjne i pozwala zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy.

Rachunek Oszczędnościowy Plus oferuje ciekawe warunki, szczególnie w zakresie oprocentowania. Należy jednak liczyć się z pewnymi kosztami oraz utrudnieniami, tj. brak możliwości zamknięcia konta przez internet/infolinię. Nie każdemu to jednak przeszkadza.

Jak oferta PKO wypada w porównaniu z innymi rachunkami oszczędnościowymi? Wejdź na nasz ranking kont oszczędnościowych aby znaleźć najlepiej oprocentowane konta!

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x