Konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank – opinie i recenzja

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

4.5/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Santander Consumer Bank – bank od kredytów, znany ze swojej bogatej oferty kredytowej – proponuje klientom Rachunek oszczędnościowy bez konieczności założenia ROR-u w tej instytucji. Dodatkowo możesz liczyć na darmowe prowadzenie rachunku, wpłaty i wypłaty pieniędzy w dowolnym momencie bez utraty odsetek, a także promocyjne oprocentowanie dla „nowych środków” na poziomie 0,7% w skali roku.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank – nasza opinia

Rachunek oszczędnościowy bez ROR, z nielimitowaną ilością przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat to na rynku „biały kruk”. W sytuacji, gdy wiele banków postanowiło obniżyć oprocentowanie depozytów, Santander Consumer Bank poszerzył zakres oferowanych produktów – o darmowe konto oszczędnościowe.

W wariancie promocyjnym jest ono oprocentowane na poziomie 0,7% do kwoty 200 tys. zł dla tzw. „nowych środków”. Natomiast oprocentowanie promocyjne dla wszystkich środków wynosi do 0,5% dla kwot powyżej 200 tys. zł. Rachunek oszczędnościowy założysz wyłącznie przez internet, wypełniając szybki wniosek online.

konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank
santanderconsumer.pl

Do tej pory, Santander Consumer Bank znany był głównie z bogatej oferty kredytów gotówkowych, ratalnych czy samochodowych – choć specjalizuje się również w kartach kredytowych, lokatach oraz ubezpieczeniach. Od niedawna oferuje również darmowy Rachunek oszczędnościowy.

Jakie korzyści oferuje Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank?

Spójrzmy teraz na najważniejsze cechy konta, które wyróżniają go na tle konkurencji:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • brak minimalnej wpłaty,
 • nielimitowana ilość przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat,
 • wpłaty i wypłaty środków w dowolnej chwili bez utraty odsetek,
 • dostęp do oszczędności 24/7 online,
 • szybki i prosty wniosek online.

Dodatkowo Bank oferuje konto oszczędnościowe dla „nowych środków” w wysokości 0,7% do kwoty 200 tys. zł. Nadwyżka nad wspomnianą kwotę oraz środki, które nie spełniają kryterium „nowych” są objęte standardowym oprocentowaniem, którego wysokość zależy od sumy znajdującej na rachunku:

Saldo na rachunkuOprocentowanie promocyjne dla wszystkich środkówOprocentowanie dla nowych środkówOprocentowanie standardowe
do 50 tys. zł0,20%0,70%0,01%
od 50 tys. zł do 200 tys. zł0,30%0,70%0,05%
powyżej 200 tys. zł0,50%0,50%0,10%

Oprocentowanie standardowe środków jest zmienne, a same odsetki naliczane są w okresach miesięcznych.

Czym są „nowe środki”?

„Nowe środki” to nowe środki pieniężne wpłacone do banku, które gromadzone są na Rachunku oszczędnościowym. Innymi słowy, jest to nadwyżka nad saldo wszystkich Twoich produktów depozytowych (czyli środków trzymanych, m.in. na koncie oszczędnościowym i lokatach terminowych).

Jak wyliczane są „nowe środki”?

Aby obliczyć łączną sumę „nowych środków”, w pierwszym kroku Bank oblicza łączne saldo Twoich środków na koncie oszczędnościowym oraz lokatach (których jesteś właścicielem/współwłaścicielem), przed rozpoczęciem promocji. Następnie każdego kolejnego dnia instytucja będzie porównywać Twoje bieżące saldo środków na Rachunku oszczędnościowym i lokatach, z saldem sprzed rozpoczęcia promocji. Jeśli środki na Rachunku oszczędnościowym w danym dniu wzrosną w stosunku do łącznego salda Twoich środków (na Rachunku oszczędnościowym i lokatach) sprzed rozpoczęcia promocji, zostaną uznane za „nowe” i będą promocyjnie oprocentowane.

Santander Consumer Bank oblicza saldo nowych środków pod koniec każdego dnia. Dlatego ich wartość podawana jest zawsze za dzień poprzedni.

Podstawowe opłaty

Jak już wspominaliśmy, prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak dowolna liczba miesięcznych przelewów, które możesz realizować na tzw. rachunek powiązany (prowadzony w innym banku). Gwarantuje to oszczędzającemu pełną swobodę zarządzania zgromadzonymi oszczędnościami.

Rachunek oszczędnościowy
Oprocentowanie0,7% – dla „nowych środków do 200 tys. zł,
0,5% – oprocentowanie dla wszystkich środków
pow. 200 tys. zł
Kapitalizacja odsetekmiesięczna
Opłata za otwarcie rachunku0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku0 zł
Prowizja za przelewy zewnętrzne0 zł
(nielimitowane)
Czy konto osobiste jest wymagane?NIE
(choć konieczny jest rachunek powiązany w innym banku)

Obsługa Rachunku oszczędnościowego odbywa się wyłącznie poprzez system bankowości internetowej (czyli wpłaty i wypłaty możliwe są tylko w formie bezgotówkowej). Co oznacza, że nie możesz zlecić tych operacji, np. w placówkach Santander Consumer Banku.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank?

Oferowany rachunek możesz otworzyć na tylko jeden sposób – przez internet z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego (w wysokości 1 zł) z rachunku w innym banku. Jak tego dokonać?

1. Wejdź na stronę: santanderconsumer.pl i uzupełnij swoje podstawowe dane kontaktowe.

2. W następnym kroku instytucja zweryfikuje Twój numer telefonu, by upewnić się, że jest on poprawny.

3. Podaj dane osobowe, w tym informacje o rezydencji podatkowej.

4. Wyraź wymagane zgody, m.in. na przetwarzanie danych marketingowych (UWAGA: zgoda ta nie jest obowiązkowa! Pamiętaj tylko, że warto ją zaznaczyć – dzięki temu będziesz mieć dostęp do specjalnych ofert).

5. Potwierdź uzupełnione dane. W tym celu musisz wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł z konta prowadzonego w innym banku (nie może być to rachunek, który otworzyłeś w 100% online!).

Santander Consumer Bank zastrzega sobie, że w niektórych przypadkach może dodatkowo poprosić o skan dowodu osobistego. Podobnie zresztą, jak przy zakładaniu lokaty online.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe Santander CB? W tym przypadku wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, pt. „Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Rachunku oszczędnościowego” i wysłać je na adres Banku. Wzór wniosku dostępny jest na stronie instytucji, w zakładce „Rachunek oszczędnościowy” na dole strony.

Wypłaty z konta oszczędnościowego tylko na rachunek powiązany!

Rachunek do pomnażania oszczędności w Santander Consumer Bank jest dość specyficzny. Przede wszystkim dlatego, że wpłaty i wypłaty środków mogą być realizowane na konto w innym banku, którego jesteś właścicielem. Chodzi tutaj o ROR, z którego wysłałeś przelew weryfikacyjny podczas składania wniosku online.

Wpłaty na Rachunek oszczędnościowy możesz dokonywać tylko z konta w innym banku, którego jesteś właścicielem!

Dodajmy do tego fakt, że oszczędności zgromadzone w instytucji chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 tys. euro.

Zalety i wady

Zalety:

 • regularnie odnawiane promocyjne oferty oprocentowania dla „nowych środków”,
 • dowolna ilość wpłat i wypłat w miesiącu bez utraty odsetek,
 • darmowe prowadzenie rachunku,
 • brak minimalnej wpłaty,
 • nieograniczona ilość darmowych przelewów w miesiącu.

Wady:

 • możliwość założenia rachunku tylko przez internet,
 • konieczność posiadania rachunku powiązanego, który nie mógł zostać założony w 100% online.

W wolnej chwili zerknij na nasz ranking kont oszczędnościowych, który zestawia ze sobą najlepsze rachunki oszczędnościowe na polskim rynku. W ich przypadku możesz liczyć na możliwie najlepszy zwrot z ulokowanych pieniędzy.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie