Konto premium — w jakim banku jest najlepsze?

Bankomaty
0/ 2,3% min. 5 zł
? - 0 zł - bankomaty własne banku,
- 0 zł - 2 pierwsze wypłaty w mies. z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności)
- 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.
Konto
0 zł
Karta
0/4 zł
? - 0 zł - jeśli zapewnisz jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł/ mies. oraz wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą/ Google Pay/ Apple Pay/ PeoPay
- 4 zł - w przypadku niespełnienia powyższych warunków.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.

605 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
2,9/5
Bankomaty
0/2,50 zł
? z bankomatów w Polsce (od 3.04.2024 r. za wypłaty poniżej 300 zł prowizja będzie wynosiła 2,50 zł)
Konto
0 zł
Karta
0 zł
? karta Visa Świat Intensive za 0 zł przez rok, wystarczy że zawnioskujesz o nią razem z mKontem Intensive na jednym wniosku

21 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Bankomaty
0/8 zł
? 0 PLN pierwsze 4 w miesiącu wypłaty gotówki; 8 PLN każda kolejna wypłata gotówki
Konto
0 zł
? (nie dotyczy Klientów posiadających Konto Osobiste) Konto SuperOszczędnościowe 0 PLN, gdy w danym miesiącu wpływy z tytułu wynagrodzenia na Konto Osobiste min. 2 000 PLN; 15 PLN, w pozostałych przypadkach (opłata nie dotyczy Klientów z Kontem Osobistym Citigold Private Client)
Karta
0 zł

2 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Czym jest konto osobiste premium? Kto może założyć rachunek bankowy VIP? Jaki bank oferuje najlepsze konto premium? Odpowiedzi znajdziesz w tym poradniku wraz z przydatnym rankingiem.

Kluczowe informacje

 • Klienci kont premium mają do dyspozycji serwis concierge, w tym dedykowanego doradcę finansowego oraz specjalną linię telefoniczną. Mogą również korzystać z preferencyjnych warunków przy zaciąganiu kredytów lub otwieraniu produktów inwestycyjnych;
 • Prowadzenie kont premium to koszt rzędu 100-200 zł miesięcznie. Chociaż można załapać się na darmowe użytkowanie rachunku pod warunkiem wpływów, sięgających 20 tys. zł w miesiącu lub zgromadzeniu aktywów na min. 1 mln zł;
 • Konta VIP polecamy osobom o wysokich dochodach lub mającym duże oszczędności i poszukująm dedykowanych produktów i funkcji, które niedostępne są dla każdego klienta, np. tani kredyt online, dostęp do saloników VIP na lotniskach czy doradztwo inwestycyjne;
 • Więcej informacji o opłatach, warunkach i ofercie rachunków VIP odnajdziesz w naszym rankingu.

Co to jest konto premium?

Konto bankowe premium, zwane czasami kontem VIP jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z którego korzystasz tak samo, jak ze zwykłego konta osobistego. Czyli robisz przelewy, wpłacasz i wypłacasz gotówkę, masz do niego kartę płatniczą.

Zasadnicza różnica jest w dwóch rzeczach.

Po pierwsze, konto premium daje dodatkowe korzyści dla posiadacza. Na przykład ubezpieczenia, serwis concierge, atrakcyjniejsze warunki oprocentowania dla oszczędności, dedykowane produkty niedostępne dla pozostałych klientów.

Po drugie, taki rachunek bankowy kosztuje z reguły znacznie więcej, niż zwykły. Także warunki do uzyskania zwolnienia z opłaty miesięcznej są zdecydowanie trudniejsze. Dlatego też konta premium są dla zamożniejszych klientów.

Jest jeszcze jedna rzecz, bardziej ulotna: prestiż. Najzamożniejsi klienci mogą liczyć na niemal królewskie traktowanie, a bank jest w stanie zrobić dla nich bardzo dużo.

Kto może otworzyć konto premium?

W różnych bankach są różne podejścia do tego, kto może otworzyć konto bankowe premium.

W niektórych może zrobić to tak naprawdę każdy, niezależnie od tego, ile pieniędzy ma na koncie. Taka osoba co najwyżej zapłaci (co prawda dość sporo) za obsługę rachunku.

W innych, aby założyć rachunek VIP, trzeba wykazać się odpowiednio wysokimi zarobkami lub wystarczającą kwotą oszczędności.

Na co można liczyć z kontem premium?

 1. Wsparcie dedykowanego doradcy.

Chodzi tu przede wszystkim o doradztwo inwestycyjne, czyli jak najskuteczniej pomnażać zgromadzony już majątek. I nie mówimy tu o zwykłych kontach oszczędnościowych czy lokatach, ale głównie o produktach stricte inwestycyjnych, czyli funduszach i akcjach. Do rachunku premium bardzo często oferowane jest konto maklerskie, które umożliwia ich zakup. A ponieważ nie każdy musi znać się na rynkach finansowych, doskonale wyszkolony doradca jest na wagę złota.

Poruszę także aspekt mniej namacalny, ale także ważny: jest to dostępność tegoż doradcy. Klient segmentu premium nie idzie do oddziału i nie czeka w kolejce. Jest umawiany na konkretną godzinę i przyjmowany nie w ogólnej sali, gdzie każdy może usłyszeć rozmowę, ale w osobnym, komfortowym pokoju spotkań. To nie wszystko. VIP może poprosić o spotkanie ze swoim opiekunem w innym miejscu, np. w swoim domu czy siedzibie firmy, a ten do niego przyjedzie. Ponadto pracownik banku jest dostępny telefonicznie dla swojego klienta może nie przez całą dobę, ale przez większość dnia.

 1. Dostęp do specjalnych produktów.

Są to na przykład lokaty z wyższym oprocentowaniem, często indywidualnie negocjowanym, fundusze inwestycyjne i akcje, platynowe karty kredytowe, ale także kredyty z niższym oprocentowaniem czy finansowanie specjalne, np. kredyt maklerski na zakup papierów wartościowych.

 1. Usługi dodatkowe do konta premium.

Chociażby usługa concierge, która polega no pomocy w organizacji spraw życia codziennego. Mogą to być rezerwacje w restauracjach, zakup biletów lotniczych czy biletów na koncerty i wydarzenia, ale także pomoc w razie niespodziewanego zdarzenia typu awaria domowa czy auta.

 1. Ubezpieczenia.

Dość często karty debetowe do kont premium mają wbudowane różnego rodzaju ubezpieczenia, m.in. zakupów przez internet. Ale mogą to być dodatkowo inne polisy, np. podróżne czy na życie.

 1. Korzystne przewalutowania.

Osoby z segmentu VIP bardzo często podróżują, czy to służbowo, czy też prywatnie. Dlatego tak ważne są dla nich korzystne przewalutowania.

 1. Codzienne bankowanie.

Co mam na myśli? Usługi dostępne przy każdym rachunku, ale przy tych zwykłych przeważnie dodatkowo płatne. Są to, m.in. wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie bez prowizji czy bezpłatne przelewy natychmiastowe. To także obsługa w placówkach bez dodatkowych kosztów — chociażby wpłaty i wypłaty dokonywane w okienku czy zlecanie przelewów pracownikom banku.

co oferują konta premium

Najlepsze konto osobiste premium: oferty

Większość banków w Polsce ma w swojej ofercie dwa rachunki premium. Jedno z nich jest przeznaczone dla osób najbardziej zamożnych, którzy będą obsługiwani w segmencie Private Banking. Drugie jest dla klientów, którzy mają nieco niższe dochody lub oszczędności i kwalifikują się do obsługi przez bankowość osobistą.

mBank konto osobiste premium

mKonto Intesive

Rachunek mKonto Intesive jest dostępny w zasadzie dla każdego. Z tym że warunki utrzymania bezpłatnego konta premium wiążą się albo z zapewnieniem wpływów min. 10 tys. zł, albo z posiadaniem depozytów i inwestycji na łączną kwotę min. 100 tys. zł. Inaczej za konto przyjdzie zapłacić prawie 50 złotych miesięcznie.

Karta debetowa Visa Świat Intensive oferuje za to przewalutowania po dobrych kursach bez prowizji oraz wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Rachunek Private Banking

Najbardziej prestiżowym kontem oferowanym przez mBank jest Rachunek Private Banking. Jest bezpłatny dla osób, które mają zgromadzone aktywa na kwotę co najmniej 1 mln zł. Inaczej miesięczna opłata wyniesie 150 zł.

Otrzymujesz dedykowanego doradcę, obsługę w oddziałach Private Banking lub dowolnym, wybranym przez Ciebie miejscu, dostęp do dedykowanych produktów, kartę wielowalutową, usługę concierge.

Konto bankowe premium w PKO BP

Konto Aurum

Rachunek bankowości osobistej jest darmowy dla osób, które zapewniają wpływy na rachunek min. 9 tys. zł co miesiąc lub posiadają aktywa w łącznej kwocie co najmniej 150 tys. zł. W przypadku niespełnienia warunku opłata za prowadzenie rachunku to 40 złotych miesięcznie.

Zyskujesz osobistego doradcę, kartę debetową, którą płacisz bez kosztów przewalutowania w 9 walutach oraz darmowe bankomaty na całym świecie. Dodatkowo bez opłat korzystasz z wpłat i wypłat gotówki w oddziałach banku.

Konto Platiunium II

Jest to drugi rachunek bankowości osobistej PKO BP. Zyskujesz dedykowanego doradcę, który pomoże Ci w placówce banku lub w wygodnej dla Ciebie lokalizacji, dedykowaną infolinię tylko dla klientów bankowości osobistej, darmowy rachunek maklerski, dostęp do specjalnych produktów (np. kredytu gotówkowego Platinium), darmowe ubezpieczenie NNW i pakiet concierge.

Konto premium jest darmowe pod warunkiem, że zapewnisz na nie wpływy min. 20 tys. zł miesięcznie lub średnie saldo aktywów wyniesie 250 tys. zł. Inaczej bank pobierze opłatę 80 zł.

Konto VIP Santander Bank Polska

Konto Select

Ten rachunek bankowości osobistej jest dedykowany klientom, którzy zapewniają wpływy w wysokości min. 10 tys. zł miesięcznie. Jest to jednocześnie jeden z warunków, który zwalnia z opłaty miesięcznej za konto Select, która wynosi 45 zł. Drugi warunek to średnie saldo aktywów wynoszące co najmniej 150 tys. zł.

Klienci premium otrzymują dostęp do dedykowanych produktów, a także wsparcie telefoniczne doradcy bankowego. Osoby, które zgromadziły co najmniej 200 tys. zł oszczędności otrzymają także wsparcie osobistego doradcy Select.

Rachunek premium w Santander Bank Polska zapewnia dostęp do dedykowanych produktów (np. karta kredytowa Visa Platinium), kartę Priority Pass (zapewnia dostęp do prestiżowych saloników na lotniskach) czy usługi concierge.

Konto Private Banking

Konto to kosztuje 150 złotych miesięcznie. Oferta jest skierowana do osób, które zgromadziły w Santanderze aktywa o wartości co najmniej 1 mln zł.

Co oferuje Konto Private Banking? Naprawdę sporo. Oprócz standardu, jakim jest dedykowany doradca, zyskasz dostęp np. do lokat walutowych, wielowalutowej karty debetowej, członkostwo w programie LoungeKey i dostęp do saloników VIP na lotniskach na całym świecie oraz program benefitów Visa LuxuryHotelsCollections.

Tanie konta premium: gdzie szukać?

Tanie konta premium moim osobistym zdaniem nie spełniają swojej podstawowej funkcji. Są to rachunki lepsze od zwykłych, masowych ROR-ów, ale ciągle nie takie, które pozwalają poczuć prawdziwy prestiż i cieszyć się wszystkimi zaletami płynącymi z jego posiadania.

Niemniej jednak tanie konta premium są dostępne w niemal w każdym z banków. Instytucje te doskonale zdają sobie sprawę, że nie każdy od razu jest milionerem, ale posiadając większe już środki lub mając wysokie zarobki, może stać się nim w niedługim czasie. Dlatego też w ich ofertach znajdziesz rachunki VIP ze średniej półki.

Aby szybko znaleźć taki rachunek, warto sprawdzić ranking kont premium. Często podczepione są one pod promocje bankowe. W zamian za założenie konta możesz otrzymać dodatkową premię pieniężną. Wyłapuj okazję i bądź z nami na bieżąco!

Koszty związane z kontem premium

1. Opłata za prowadzenie konta premium.

Wynosi z reguły od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Zazwyczaj da się jej uniknąć pod warunkiem, że miesięczne saldo aktywów będzie na określonym poziomie (np. 200 tys.-1 mln zł) lub też zapewnisz regularne wpływy (np. 10-20 tys. złotych miesięcznie).

2. Opłata za kartę płatniczą konta VIP.

Do konta wydawana jest karta debetowa. W zależności od banku może być ona darmowa bez żadnych warunków lub też zyskasz zwolnienie z opłaty po wykonaniu określonej liczby transakcji na ustaloną kwotę. Z reguły będą to płatności nie na 200-300 zł jak w zwykłych kontach osobistych, ale na znacznie wyższe sumy. Chociaż większość banków nie pobiera opłaty za obsługę karty debetowej do konta premium.

3. Prowizja za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie.

Przy rachunku premium bank zazwyczaj nie pobiera już żadnych prowizji od wypłacania gotówki, czy to w Polsce, czy za granicą. Dodam, że bardzo często nie ma też kosztów przewalutowania (dość wysokich w zwykłych ROR-ach), a wymiana waluty odbywa się po dużo korzystniejszych kursach. Jednak każdorazowo warto to sprawdzić, gdyż każdy bank ma inną ofertę i niektóre z nich mogą naliczać opłaty.

Dlaczego warto skorzystać z rankingu kont premium?

Odpowiedź jest bardzo prosta: aby ułatwić sobie życie. Jeśli rozglądasz się za VIP-owskim kontem, to najlepiej byłoby dokładnie sprawdzić oferty wszystkich banków w tym zakresie. Z góry uprzedzę, jako osoba z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie: jest to bardzo czasochłonne.

Moim zdaniem przeglądanie tylko stron z opisami to jedynie połowa sukcesu. Aby był on pełny, należałoby sprawdzić każdą tabelę opłat i prowizji. A potem je porównać i dopiero na koniec wybrać najlepszą ofertę.

Aby uniknąć wielogodzinnego (tak, tyle to zajmuje) ślęczenia nad bankowymi dokumentami, polecam skorzystać z gotowego rankingu kont premium. W jednym miejscu znajdziesz oferty różnych banków, z wyróżnionymi najważniejszymi elementami, takimi jak opłaty za prowadzenie i warunki zwolnienia z opłaty.

Czy warto założyć konto VIP?

Jeśli jesteś osobą, która sporo zarabia lub ma duże oszczędności, to jak najbardziej warto skorzystać z oferty dla klientów premium. Mając odpowiednie wpływy lub aktywa, i tak nie zapłacisz za prowadzenie rachunku.

W zamian zyskasz wiele udogodnień, niedostępnych przy zwykłych ROR-ach oraz dedykowanego doradcę w banku (zaznaczę, że taki opiekun często może dla ulubionego klienta sporo zrobić, np. wynegocjować wyższe oprocentowanie na lokacie lub niższe na kredycie).

Jeśli natomiast nie masz wystarczających wpływów czy też oszczędności, by zyskać zwolnienie z opłaty za konto osobiste premium, warto przemyśleć, czego tak naprawdę brakuje Ci w zwykłym rachunku i czy warto będzie za to zapłacić kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Przypuśćmy, że zależy Ci na braku prowizji za przewalutowania i wypłaty gotówki za granicą. Bez większego problemu znajdziesz inny bank ze zwykłym kontem, które oferuje te usługi.

Ale może być też tak, że dużo podróżujesz i dostęp do saloników VIP na lotniskach byłby idealną opcją. W takim przypadku żaden standardowy rachunek Ci tego nie zapewni, pozostaje jedynie oferta premium.

Zalety i wady kont premium

Zalety konta premium:

 • Dedykowany doradca klienta.
 • Priorytetowa obsługa w wyznaczonych placówkach i komfortowych pokojach spotkań lub w wybranym przez klienta miejscu, np. w siedzibie jego firmy.
 • Możliwość załatwiania wielu spraw (np. zawierania umów) na telefon podczas rozmowy z osobistym doradcą.
 • Dostęp do dedykowanych produktów, niedostępnych dla zwykłych klientów indywidualnych, np. wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, tańsze kredyty, rachunek maklerski.
 • Pakiet usług concierge.
 • Niektóre banki oferują do konta private banking kartę Priority Pass czy udział w programie LoungeKey, które umożliwiają dostęp do saloników VIP na lotniskach na całym świecie.
 • Karty debetowe, którymi płacisz bez kosztów przewalutowania oraz wypłacasz gotówkę na całym świecie bez prowizji.
 • Dostęp do dodatkowych funkcji konta premium, np. przelew natychmiastowy Express Elixir bez limitów i bez opłat.
 • Obsługa w oddziale (wpłaty i wypłaty gotówki, zlecanie przelewów) zazwyczaj jest bezpłatna.

Konto osobiste premium — wady

 • Prowadzenie konta premium kosztuje więcej, niż zwykłego ROR-u dla klientów indywidualnych, zazwyczaj są to kwoty rzędu 100-200 zł.
 • Prowadzenie rachunku może być darmowe po spełnieniu dość wygórowanych warunków, np. wpływy 20 tys. zł czy aktywa na minimum 1 mln zł.
 • Nie są dostępne dla wszystkich, w niektórych bankach nie założysz tego rachunku, jeśli nie masz wystarczająco dużych oszczędności.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest bankowość prywatna?

Bankowość prywatna, inaczej private banking, są to usługi świadczone dla najbardziej zamożnych klientów banku. Dzięki temu zyskują oni dostęp do innych produktów, obsługę poza kolejnością oraz dedykowanego opiekuna klienta.

Czy każdy może założyć konto premium?

W niektórych bankach każda osoba może założyć konto premium. Jeśli nie spełnia wymagań dotyczących wpływów lub salda aktywów, bank po prostu pobierze od niej opłatę za prowadzenie rachunku. Natomiast inne instytucje do segmentu private banking przyjmą tylko osoby, które te warunki spełniają.

Czy konto premium jest darmowe?

Konto osobiste premium może być darmowe pod warunkiem spełnienia określonych wymagań. Najczęściej jest to konieczność zapewnienia comiesięcznych wpływów w kwocie 10-20 tys. zł lub posiadania aktywów o określonej wartości, zazwyczaj co najmniej kilkuset tysięcy złotych.

Czym jest konto oszczędnościowe premium?

Jest to rachunek oszczędnościowy, który mogą założyć tylko posiadacze konta osobistego premium. Z reguły charakteryzuje się wyższym oprocentowaniem lub wyższą maksymalną kwotą, jaką można na nim ulokować.

Gdzie najlepszy private banking?

Pomiędzy kontami premium w różnych bankach są dość spore różnice. Dlatego, aby wybrać najlepszy rachunek, należy najpierw określić, z jakich usług będziesz korzystać. Jeśli zależy Ci np. na dostępie do saloników VIP na lotniskach, wybierz rachunek private banking w banku, który go oferuje.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
4.5/5 - (2 votes)
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (2 votes)
Porównywarka ofert
Porównaj ()