Konto walutowe Pekao – opinie i szczegóły

Otrzymujesz wynagrodzenie w obcej walucie? Spłacasz kredyt w euro lub frankach? A może często podróżujesz? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że potrzebujesz konta walutowego. Gdzie najlepiej założyć taki rachunek? Dziś na tapet wzięliśmy ofertę Pekao S.A. Sprawdziliśmy jak założyć konto walutowe w tym banku i z jakimi opłatami przyjdzie Ci się zmierzyć.

Bank Pekao S.A. z charakterystycznym, czerwonym żubrem w logo jest mocno rozpoznawalny w naszym kraju. Ze względu na długi czas funkcjonowania na rodzimym rynku finansowym, cieszy się dużą sympatią i zaufaniem. Nic w tym dziwnego. Bank Pekao jako pierwszy uruchomił w Polsce bankomat, wydał kartę kredytową czy też uruchomił biuro maklerskie. Aktualnie w jego ofercie znajdują się zarówno: kredyty czy pożyczki, jak i produkty inwestycyjne oraz konta osobiste i walutowe.

Pekao konto walutowe – oferta

Konto walutowe Pekao umożliwia łatwe wykonywanie transakcji płatniczych w podstawowych walutach obcych takich jak: euro, funty, dolary czy franki szwajcarskie. Do konta wydawana jest karta wielowalutowa, która umożliwia wygodne korzystanie z rachunku zarówno w kraju, jak i za granicą. Klient może dodatkowo skorzystać z tzw. Galerii Rabatów, czyli zniżek sięgających nawet do 30 proc. u danego partnera programu. Wystarczy zrealizować płatność kartą Banku Pekao, aplikacją PeoPay lub przelewem z bankowości internetowej Pekao24.

Kto może skorzystać z konta walutowego Pekao?

Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Wystarczy, że otrzymujesz wynagrodzenie w obcej walucie lub często podróżujesz poza granice naszego kraju, aby móc skorzystać z oferty konta walutowego. Klienci biznesowi, którzy zakładają Konto Przekorzystne Biznes, mogą prowadzić je nawet w 20 walutach obcych. Przedsiębiorcy otrzymują debetową kartę wielowalutową, która po wykonaniu transakcji, samodzielnie obciąża konkretny rachunek w wybranej walucie.

Jak założyć konto walutowe w Pekao?

Konto walutowe Pekao założysz przez internet. Wystarczy, że wypełnisz formularz online dostępny na stronie banku i zamówisz kontakt z doradcą. Jeśli jesteś klientem banku, możesz złożyć dyspozycję otwarcia nowego rachunku płatniczego poprzez bankowość internetową czy mobilną. Klienci, którzy wolą załatwiać sprawy bankowe osobiście, mogą udać się do wybranej placówki i tam założyć rachunek walutowy.

Konto walutowe w Banku Pekao – opłaty i prowizje

Prowadzenie konta walutowego najczęściej wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat. Jak to wygląda w Pekao S.A.? Na stronie internetowej banku możemy przeczytać, że instytucja nie pobiera opłat za prowadzenie konta walutowego oraz za wypłatę gotówki z bankomatów własnych. Czy aby na pewno?

Darmowe prowadzenie rachunku walutowego dotyczy użytkowników Konta Przekorzystnego. Opłata za prowadzenie danego konta walutowego nie będzie również pobierana, jeżeli w poprzednim miesiącu:

 • klient wykonał z tego rachunku min. 1 polecenie przelewu wewnętrznego na dowolny rachunek w banku prowadzonym w innej walucie, lub
 • na konto walutowe wpłynęło min. 1 polecenie przelewu wewnętrznego z dowolnego innego rachunku w banku prowadzonej w obcej walucie.

Bank nie pobiera również opłat za wydanie karty czy wypłatę gotówki za granicą, pod warunkiem że skorzystasz z tzw. bankomatów własnych. W przeciwnym razie zostanie doliczona prowizja w wysokości 2,3 proc.

Niestety możesz też zapłacić za przelew zagraniczny, jeśli złożysz zlecenie w oddziale banku, w placówce partnerskiej lub za pośrednictwem usługi bankowości telefonicznej przez konsultanta. Darmowy przelew dotyczy tylko zleceń wykonywanych za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej.

Bank Pekao – opinie o koncie walutowym

Posiadacze rachunków walutowych mogą wykonywać transakcje bez konieczności przewalutowywania. To duża zaleta zwłaszcza dla osób, które dużo podróżują i chcą swobodnie poruszać się po danym kraju, bez obaw, że nagle zabraknie im waluty. Takie korzyści niesie jednak za sobą każde konto walutowe, niezależnie od tego, w jakim banku zostało założone. Jeśli chcesz sprawdzić, jak wypada oferta banku Pekao na tle innych propozycji, sprawdź nasz aktualny ranking.

Konto walutowe Pekao – zalety:

 • możliwość prowadzenia zupełnie darmowego konta walutowego,
 • brak prowizji za wypłatę gotówki w bankomatach własnych Pekao,
 • darmowe przelewy walutowe zlecane za pośrednictwem bankowości elektronicznej,
 • rozbudowana oferta dla małych i średnich firm,
 • możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów oferowanych przez partnerów programu Galeria Rabatów.

Pekao konto walutowe – wady:

 • nowi klienci mogą otworzyć konto walutowe Pekao jedynie w oddziale banku lub wypełniając formularz i zamawiając kontakt z doradcą,
 • konto walutowe dostępne jest tylko w czterech podstawowych walutach.

Dobre opinie na temat konta walutowego Pekao wynikają przede wszystkim z faktu, że bank nie pobiera opłat za standardowe usługi ujęte w umowie. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że Pekao cieszy się dużym zaufaniem wielu pokoleń Polaków. Nierzadko to właśnie poczucie bezpieczeństwa i pewność marki są ważniejsze niż najlepiej przygotowana oferta.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.3/5 - (19 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • z
  z

  zdzisław

  10.09.2022, 15:50

  Wyróżniający się komentarz

  Mam konto walutowe 23017001 miało być darmowe a jest obciążone opłatą to jest oszustwo przy zakładaniu konta nikt mnie nie informował o kosztach prowadzenia konta i to 20 złotych miesięcznie . ZDZIERSTWO.

  • J
   J

   Joanna

   27.10.2022, 17:09

   Wyróżniający się komentarz

   to czemu go nie zamkniesz?

  • I
   I

   Izabela

   25.01.2023, 13:10

   Wyróżniający się komentarz

   Za posiadanie konta bankowego , trzeba placic na calym swiecie.
   Bank nie swiadczy zadnych slug za darmo, tak jak kazdy inny serwis .
   Zakupujac bulki na sniadanie, sklep pobiera oplaty, wliczone do rachunku.
   Nic nie ma za darmo, obudz sie, albo otworz swoj prywatny bank, w ktorym bedziesz otwieral konta innym ludziom, za darmo !

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie