Konto walutowe Santander – opinie i recenzja

Konto walutowe to produkt bankowy, z którego korzysta coraz więcej osób. Grupę odbiorców najczęściej zasilają podróżnicy oraz emigranci, którzy pracują w innym kraju, ale nie tylko. Wystarczy, że spłacasz kredyt hipoteczny w obcej walucie lub robisz zakupy w zagranicznych sklepach. Dobrze wybrany rachunek pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych opłat i prowizji. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Dziś przyjrzymy się temu, jak wygląda otwarcie konta walutowego w Santander Bank Polska, którego prowadzenie po spełnieniu kilku warunków może być zupełnie darmowe.

Konta walutowe pozwalają na dokonywanie rozliczeń oraz gromadzenie środków w innej walucie niż polski złoty. Najczęściej rachunek ten zakładany jest w dolarach amerykańskich, euro, frankach szwajcarskich czy funtach brytyjskich. Klient, który korzysta z konta walutowego, może wyrobić do niego kartę i wypłacać środki w bankomacie w kraju czy za granicą. Dla wielu kredytobiorców, konto walutowe to również sposób na spore oszczędności. Spłacając raty kredytów mieszkaniowych, możesz w ten sposób ominąć wysokie spready walutowe.

Santander Bank Polska – co warto wiedzieć o tym banku?

Santander Bank Polska S.A. to bank, który razem z Santander Consumer Bank S.A. wchodzi w skład tzw. Grupy Santander. Instytucja obecna jest w Polsce od 2001 roku, jednak największą popularność zyskała po przejęciu większości akcji Banku Zachodniego WBK, stając się jednocześnie jego właścicielem. Niedługo po tym, Santander kupił również Kredyt Bank i tym samym rozszerzył grono swoich stałych klientów.

Santander Bank Polska S.A. ma w swojej ofercie szereg produktów finansowych, z których mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i małe czy duże firmy. Bank oprócz możliwości otwarcia rachunku osobistego oferuje swoim klientom również konto oszczędnościowe, kredyty hipoteczne czy gotówkowe oraz inne usługi bankowe w tym: lokaty, produkty ubezpieczeniowe czy inwestycyjne.

strona Santander bank polska konto walutowe
santander.pl/klient-indywidualny/konta/konto24-walutowe

Konto walutowe Santander – jaka oferta?

Konto24 walutowe przeznaczone jest dla osób, które podróżują, pracują lub robią zakupy za granicą. Bank umożliwia swoim klientom prowadzenie rachunku w czterech walutach obcych: EUR, USD, GBP oraz CHF. Instytucja nie pobiera opłat za prowadzenie konta, pod warunkiem że klient zadba o to, aby średnie saldo w miesiącu wynosiło minimum 20 jednostek danej waluty (np. 20 EUR). W przeciwnym razie konto walutowe Santander kosztuje 10 zł miesięcznie.

Jak wyglądają inne opłaty pobierane przez Santander Bank Polska? Za przelew zwykły krajowy oraz przelew zagraniczny, realizowany w EUR nie zapłacisz nic, pod warunkiem że dyspozycję złożysz za pomocą usługi bankowości internetowej. W przeciwnym razie bank naliczy opłatę w wysokości 10 zł. Wypłata gotówki również może trochę kosztować. Santander pobiera prowizję za korzystanie z zagranicznych bankomatów oraz dolicza procent za przewalutowanie transakcji.

Do konta walutowego wydawana jest karta debetowa. Jako klient możesz korzystać zarówno z karty płatniczej VISA Select, jak i połączyć swoje konto walutowe z kartą Mastercard czy kartą dopasowaną VISA.

Konto24 walutowe daje też możliwość korzystania z innych usług, takich jak:

  • kantoru Santander, za pomocą którego wygodnie wymienisz walutę, korzystając ze swojej bankowości internetowej i mobilnej,
  • 3D-Secure, który zabezpiecza płatności wykonywane w sklepie internetowym,
  • Alerty 24, czyli automatyczne powiadomienia wysyłane w formie SMS.

Jak założyć i zamknąć rachunek walutowy w Santander Bank Polska?

Santander Bank Polska umożliwia swoim przyszłym klientom założenie konta walutowego przez internet. Wystarczy wypełnić wniosek i potwierdzić swoją tożsamość. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • wysyłając zdjęcie dowodu osobistego oraz twarzy, a następnie wykonując konkretny gest (np. kiwnięcie głową),
  • korzystając z usługi kuriera, który dostarczy Ci umowę do podpisu,
  • podczas rozmowy video z doradcą.

Konto walutowe Santander możesz też założyć osobiście, w wybranym oddziale banku.

Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że posiadanie rachunku walutowego nie będzie już potrzebne, możesz złożyć wniosek o zamknięcie konta w Santander BP poprzez formularz kontaktowy, w placówce banku czy z wykorzystaniem doradcy online. Ze strony banku nie powinny spotkać Cię żadne, dodatkowe wymagania ani formalności.

Zalety konta walutowego Santander. Opinie klientów

Czy warto zostać posiadaczem rachunku walutowego w Santander? Oferta skierowana do klientów indywidualnych wydaje się opłacalna. Dużą zaletą jest wewnętrzny kantor Santander, w którym kupisz walutę po korzystniejszym spreadzie. Dodatkowo możesz też zdecydować, jaką kartę otrzymasz – kartę Mastercard czy wielowalutową wydawaną do konta osobistego, co będzie miało z kolei duży wpływ na opłatę pobieraną za obsługę karty debetowej.

Niepodważalną zaletą w przypadku konta walutowego prowadzonego w każdym banku jest możliwość zminimalizowania kosztu wymiany walut oraz uniknięcie prowizji za przelewy zagraniczne. Zanim złożysz wniosek o założenie konta walutowego w Santander Bank Polska, sprawdź oferty innych banków. Instytucje na bieżąco aktualizują swoje propozycje, dzięki czemu możesz znaleźć korzystniejszą ofertę. Z pewnością pomoże Ci w tym nasz ranking kont walutowych.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (12 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie