Kredyt na 25 tys. zł – najlepsze oferty maj 2024

1.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Czas wypłaty
max 15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł
RRSO
17,28 %

3869 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
Czas wypłaty
30 minut
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
15,75 %

3903 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
4 - 120 miesięcy
Czas wypłaty
Tego samego dnia
Kwota
1 000 - 240 000 zł
RRSO
26,89 %

945 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,3/5
Okres spłaty
1 - 96 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł
RRSO
11,61 %
? Maks. RRSO wynosi 178,38%. RRSO wynosi przeciętnie 17,28%.

1973 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
1 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
od 2 min
Kwota
1 000 - 30 000 zł
RRSO
67,14 %

1682 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,1/5
Okres spłaty
3 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł
RRSO
321 %

1814 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
7.
Rozmowa z Doradcą
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Czas wypłaty
24 godziny
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
11,55 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej

1664 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,0/5
Okres spłaty
36 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 25 000 zł
RRSO
45,57 %
? 45,60% - Aasa Standard; 45,57% - Aasa Standard z Pakietem Korzyści.

1495 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %

2122 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Kredyt gotówkowy jest zdecydowanie najpopularniejszym zobowiązaniem zaciąganym wśród klientów. Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości pieniędzy i pragniesz uzyskać środki na dowolnie wybrany cel – tego typu pożyczka gotówkowa będzie dla Ciebie wprost idealnym rozwiązaniem. W naszym poradniku znajdziesz informacje jak uzyskać kredyt gotówkowy na 25 tys. zł.

O kredyt gotówkowy może wnioskować tak naprawdę każdy. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwoli zastąpić Ci wieloletnie odkładanie pieniędzy. Kredyt gotówkowy na 25 tys. zł to realna do uzyskania kwota, dzięki której możesz pokryć np. koszty związane z remontem domu lub mieszkania, a także zakupem sprzętu czy też samochodu.

Według danych udostępnionych przez Biuro Informacji Kredytowej, w 2021 r. banki udzieliły kredytów gotówkowych na łączną kwotę 66,64 mld zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się zobowiązana o wartości od 30 do ponad 50 tys. zł. 1

Zachęcamy do sprawdzenia rankingu kredytów gotówkowych, który pomoże Ci w wyborze odpowiedniego finansowania. Znajdziesz w nim oferty banków (np. Alior Bank, Santander Bank Polska), jak i firm pożyczkowych.


Sprawdź też:


Wniosek o kredyt gotówkowy 25 tys. zł – warunki

Pierwszy kredyt gotówkowy jest tak naprawdę tym najtrudniejszym do uzyskania, a jednocześnie jest to ten rodzaj zobowiązania, który Polacy zaciągają najchętniej. Jakie warunki należy więc spełnić, by takie zobowiązanie zostało przyznane? Przede wszystkim wnioskujący musi być osobą pełnoletnią oraz posiadać aktualny dowód osobisty.

W przypadku zdecydowanej większości ofert konieczne będzie również potwierdzenie uzyskiwanych dochodów. W tym celu najczęściej okazuje się zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu, deklarację PIT, czy wyciąg z konta za okres 3 miesięcy.

Znaczenie mają oczywiście również aktualne zadłużenia i raty w innych bankach, a także stałe miesięczne koszty utrzymania. Wnioskując o kredyt gotówkowy 25 tys., należy również podać informacje dotyczące wieku, stanu cywilnego, wykształcenia, czy zajmowanego stanowiska.

Oczywiście banki sprawdzają również zdolność kredytową, która przy udzielaniu kredytu gotówkowego odgrywa kluczową rolę. Znaczenie mają wcześniej zaciągane zobowiązania oraz to, czy były spłacane w terminie. Stałe dochody również stanowią konieczny warunek do uzyskania kredytu gotówkowego oferowanego przez bank.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu gotówkowego 25 tys.?

Wnioskowanie i kredyt gotówkowy online wiąże się również z koniecznością okazania określonych dokumentów. Przykładowo, przy kredycie konsumenckim warunków do spełnienia jest znacznie więcej. Staranie się o tani kredyt gotówkowy jest nieco prostsze.

Podstawą do złożenia wniosku jest okazanie dowodu osobistego. W większości przypadków wystarczy wpisać jego numer i serię, czasem należy dodatkowo wysłać zdjęcie lub skan. Ponadto chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy online, jak już wspomnieliśmy powyżej – bank może wymagać dokumentu, który będzie potwierdzać uzyskiwane przychody. W końcu regularne wpływ na konto stanowią podstawę do uzyskania kredytu gotówkowego.

Najczęściej jest tak, że im wyższa jest całkowita kwota kredytu, tym wnioskowanie jest bardziej skomplikowane i może wymagać większej ilości dokumentów. Niektóre banki mogą nawet poprosić o dostarczenie zgody od współmałżonka, z kolei w przypadku wspólności majątkowej, również o dokumenty potwierdzające zarobki małżonka. Staranie się we dwójkę o kredyt gotówkowy online jest jednak znacznie prostsze.

Zdolność kredytowa a kredyt gotówkowy na 25 tys. zł

Zdolność kredytowa to nic innego, jak możliwość spłaty potencjalnego zadłużenia, czyli kredytu gotówkowego lub pożyczki gotówkowej. Zdolność ta jest niezbędna do uzyskania jakiekolwiek zobowiązania.

Bank dokona oceny Twojej zdolności kredytowej i weźmie pod uwagę przede wszystkim:

  • dochody – w końcu muszą one być wystarczające, aby otrzymać kredyt gotówkowy i móc go spłacać. Banki biorą pod uwagę oczywiście dokumenty złożone przez osobę wnioskującą, im wyższe zarobki, tym większe szanse na uzyskanie satysfakcjonującej oferty kredytów gotówkowych,
  • aktualne zobowiązania i koszty utrzymania – wymienia się tutaj czynsz, opłaty za media, a także raty za obecne kredyty i pożyczki,
  • historię kredytową – dotyczy ona dotychczasowych kredytów i zobowiązań oraz ich terminów spłat.

Zdolność kredytowa stanowi tak naprawdę podstawę do uzyskania wszelkich pożyczek gotówkowych czy też kredytów. Najgorszą sytuacją jest brak historii kredytowej – wówczas w większości przypadków możesz spodziewać się negatywnej decyzji, chyba że uzyskujesz stałe dochody od kilku lub kilkunastu lat i są one na satysfakcjonującym poziomie. Wiek ma bowiem również niemałe znaczenie. Jeśli jesteś młody i chcesz wziąć kredyt gotówkowy, bank może spojrzeć na Twój wniosek dość nieprzychylnie.

Jaka rata kredytu przy kwocie 25 tys. zł?

Oferty kredytu gotówkowego różnią się od siebie. Oprocentowanie zmienne, całkowita kwota kredytu gotówkowego, miesięczne raty kredytu, okres kredytowania – wszystkie te kwestie są w dużej mierze uzależnione od konkretnego przypadku. Aby wiedzieć, ile dokładnie zapłacisz za kredyt, powinna zainteresować Cię RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Uwzględnia ona odsetki i stanowi całkowity koszt kredytu gotówkowego, jaki poniesiesz, decydując się na to zobowiązanie.

Warto przy tym pamiętać, że na całkowity koszt kredytu wpływ ma również okres kredytowania. Im jest on krótszy, tym koszty kredytu gotówkowego będą niższe, jednak sama rata wyższa – a to ze względu na krótszy czas spłaty.

Najtańszy kredyt gotówkowy 25 tys. zł na zaledwie 3 miesiące pozwala uzyskać ratę w wysokości 7-8 tys. zł. Z kolei zaciągając kredyt gotówkowy na 27 miesięcy, rata za kredyt gotówkowy może wynieść zaledwie 1 tys. zł. Przy czym warto pamiętać, że zawsze możliwa jest nadpłata kredytu gotówkowego.

Kredyt 25 tys – kalkulator

Aby obliczyć całkowity koszt kredytu, sprawdź nasz kalkulator kredytu gotówkowego:

Dzięki podaniu takich zmiennych, jak kwota kredytu, okres spłaty, oprocentowanie, prowizja i typ rat (równe lub malejące), możliwe będzie poznanie orientacyjnych kosztów zobowiązania. Pozwoli to ocenić, czy wysokość miesięcznej raty nie byłaby zbyt przytłaczająca dla domowego budżetu.

Kredyt gotówkowy na 25 tys. złotych bez zaświadczeń – jakie są szanse?

Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny – uzyskanie jakiegokolwiek zobowiązania przez bank nie jest możliwe bez zaświadczeń. Możesz wziąć kredyt gotówkowy 25 tys. zł wyłącznie za okazaniem odpowiednich dokumentów. Jeśli jednak chcesz uniknąć okazywania dochodów, oferty firm pożyczkowych mogą Cię zainteresować.

Będziesz jednak musiał liczyć się z tym, że całkowity koszt pożyczki będzie wyższy. Wnioskowanie o tego typu zobowiązanie wygląda jednak bardzo podobnie. Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową firmy, która zainteresowała Cię swoją ofertą oraz wypełnisz wniosek. W tym przypadku również możesz skorzystać z naszej porównywarki kredytów gotówkowych i pożyczek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę kredytu gotówkowego?

O kredyt gotówkowy możesz wnioskować niemalże w każdym banku, jednak czy wiesz, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty? Istotne czynniki to przede wszystkim:

  • maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego i wszystko, co składa się na całkowity koszt kredytu gotówkowego,
  • warunki przyznania kredytu,
  • ogólne warunki ubezpieczenia, jeśli występuje,
  • wysokości miesięcznych rat równych,
  • stała stopa oprocentowania kredytu czy zmienna (zmienne oprocentowanie może wzrosnąć wraz ze wzrostem stóp procentowych).
  • sposób na wypłatę gotówki – przelewem bez wychodzenia z domu lub poprzez odbiór na poczcie.

Dodatkowo nie możesz przejść obojętnie również obok umowy kredytowej (oraz ewentualnej umowy ubezpieczenia), która zawiera wszystkie warunki zobowiązania. Bezwzględnie musisz się z nią zapoznać.

Źródła:

1. https://media.bik.pl/informacje-prasowe/722030/bik-podsumowal-2021-r-na-rynku-kredytowo-pozyczkowym-i-zapowiada-mniej-optymistyczne-prognozy-na-2022-r

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Porównywarka ofert
Porównaj ()