Kredyt 500 tys. zł – najlepsze oferty kwiecień 2024

Marża
2,09 %
Kwota
50 000 - 2 mln zł
? dostępne są kwoty kredytu aż do 3 mln zł
Prowizja
1%
RRSO
8,06 %

814 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
2 %
Kwota
100 000 - 3 mln zł
Prowizja
0 %
? za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu
RRSO
8,12 %

1308 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
1,79 %
? 11,79% w ofercie eko kredyty mieszkaniowe
Kwota
20 000 - 2 mln zł
? Dostępne są kwoty kredytu aż do 2,8 mln zł
Prowizja
0 %
? bez prowizji
RRSO
8,43 %

1441 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
2,13 %
Kwota
20 000 - 2 mln zł
? Dostępne są kwoty kredytu aż do 3 mln zł
Prowizja
0 %
? 0% prowizji przy skorzystaniu z ubezpieczenia od utraty pracy
RRSO
9,48 %

1342 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Kredyt hipoteczny na 500 tys. zł, w zależności od lokalizacji nieruchomości, ułatwi Ci zakup mieszkania w centrum lub domu pod miastem. Tak wysokie finansowanie możesz jednak otrzymać tylko w sytuacji, gdy bank pozytywnie oceni Twoją zdolność kredytową. Ile musisz zarabiać, żeby dostać kredyt 500 tys. złotych? Jaki wkład własny będzie Ci potrzebny? Oto odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Kluczowe informacje

 • Minimalny wkład własny wynosi od 10 do 20 proc. Dla kredytu w wysokości 500 tys. złotych będzie to kwota od 55 tys. złotych do 125 tys. złotych.
 • Do kosztów kredytu zaliczają się również dodatkowe opłaty w tym: ubezpieczenie pomostowe. 
 • Ranking kredytów hipotecznych Czerwonej Skarbonki zawiera takie elementy jak: RRSO oferty, kwotę zobowiązania oraz możliwy okres spłaty. 
 • Rata kredytu hipotecznego na 500 tys. złotych wynosi ok. 3950 zł. Sprawdź, przy jakich parametrach oferty. 

Ranking kredytów hipotecznych – co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym?

Kredyt hipoteczny to finansowanie celowe udzielane na zakup lub budowę nieruchomości. Ten rodzaj kredytu przyznawany jest na duże kwoty, a okres spłaty zobowiązania najczęściej zostaje rozłożony na kilkanaście lat. Banki przyznając kredyty hipoteczne swoim klientom, muszą w jakiś sposób zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami ze spłatą zobowiązania. W tym celu na kredytowaną nieruchomość nakłada się tzw. hipotekę. Ta sprawia, że lokal mieszkalny kupiony za środki z kredytu, stanowi własność banku, aż do momentu spłaty ostatniej raty zobowiązania.

Wysokość kredytu hipotecznego – parametry rankingu

W zależności od lokalizacji kredyt hipoteczny na 500 tys. złotych może okazać się wystarczający zarówno na zakup niewielkiego mieszkania, jak i dużego domu. Tworząc ranking kredytu hipotecznego na 500 tys. złotych, wzięliśmy więc pod uwagę różne potrzeby wnioskujących, skupiając się przede wszystkim na zróżnicowanym okresie spłaty. Aby ułatwić Ci porównywanie ofert, umieściliśmy również informację o wysokości marży, którą nalicza bank oraz RRSO ofert. Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest widoczne po przejściu na stronę internetową kredytodawcy.

Kredyt hipoteczny na 500 tys. krok po kroku – jak zaciągnąć?

Wysokość kredytu hipotecznego nie ma dużego znaczenia w procesie wnioskowania. Decydując się na tego rodzaju zobowiązanie, musisz liczyć się z tym, że zostaniesz poproszony o przedstawienie szeregu dokumentów, zarówno tych dotyczących nabywanej nieruchomości, jak i własnej zdolności kredytowej. Jak wziąć kredyt na 500 tys. złotych?

Krok 1. Znajdź nieruchomość, którą chcesz kupić.

Krok 2. Samodzielnie zbadaj swoją zdolność kredytową, korzystając m.in. z kalkulatorów zdolności kredytowej.

Krok 3. Znajdź najtańszy kredyt hipoteczny i złóż wniosek kredytowy wraz z potrzebnymi załącznikami.

Krok 4. Podpisz umowę przedwstępną lub deweloperską.

Krok 5. Wpłać wkład własny i przekaż dodatkowe dokumenty.

Krok 6. Poczekaj na decyzję kredytową.

Krok 7. Podpisz umowę.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt hipoteczny na 500 tys.?

O tym, jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt, w większości przypadków decyduje bank. Nie może on jednak działać jedynie na własnych zasadach. Aktualne wymogi, które kredytodawcy mogą stawiać wnioskującym, zostały przyjęte w Rekomendacji S. Dokument ten zawiera informacje m.in. dotyczące wysokości wkładu własnego czy waluty udzielanego kredytu hipotecznego. Kredytodawca zobowiązany jest sprawdzić zdolność wnioskującego do spłaty kolejnego zobowiązania, jednak każda z instytucji może stosować własną metodologię weryfikacji zdolności kredytowej klientów.

Kredyt hipoteczny na 500 tys. złotych – jakie zarobki?

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt na 500 tys. złotych? Niestety nie istnieje jedna odpowiedź na to pytanie. Bank dokonując analizy sytuacji finansowej wnioskującego, bierze pod uwagę nie tylko wysokość dochodów, ale również:

 • wielkość rat pozostałych kredytów,
 • sumę innych zobowiązań,
 • liczbę osób pozostających na utrzymaniu wnioskującego,
 • wiek oraz wykonywany zawód przyszłego kredytobiorcy.

Dodatkowo, duże znaczenie ma wysokość wkładu własnego. Im większy kapitał początkowy, tym banki stawiają mniejsze wymagania swoim klientom.

Kredyt 500 tys. złotych – jakich dokumentów wymaga bank?

Starając się o kredyt mieszkaniowy na 500 tys. złotych, jesteś zobowiązany przedstawić takie same dokumenty, jak podczas wnioskowania o kredyt na 200 lub 800 tys. złotych. Kredytodawca poprosi Cię więc o przedstawienie zaświadczeń dotyczących wysokości zarobków oraz stabilności zatrudnienia i w zależności od formy umowy – lista potrzebnych załączników może być zupełnie inna.

Niezbędne okażą się też dokumenty dotyczące nabywanej nieruchomości takie jak np.:

 • odpis z księgi wieczystej,
 • umowa przedwstępna,
 • plan zagospodarowania przestrzennego,
 • wypis i wyrys gruntów.

Warto pamiętać o tym, że lista wymaganych dokumentów będzie różnić się od siebie w zależności od rodzaju nieruchomości. Inna będzie obowiązywać w przypadku kredytu hipotecznego zaciąganego na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego czy wtórnego, a inna na budowę własnego domu.

Kredyt hipoteczny na 500 tys. zł – jaki wkład własny?

Kwotę wkładu własnego dla kredytu na 500 tys. złotych jest łatwo policzyć. Jeżeli szukamy finansowania, dysponując 20% wkładem własnym, to oznacza, że na oku powinniśmy mieć nieruchomość wartą maksymalnie 625 000 zł. Wynika to z tego, że bank finansuje zakup 80% nieruchomości (to nasz kredyt 500 tys. zł), z czego reszta stanowi wkład własny, który wynosi 125 000 zł.

A na jaką nieruchomość można sobie pozwolić przy 10% wkładzie własnym i kredycie 500 tys. zł? Tu potencjalny dom lub mieszkanie nie może być droższy niż 555 555 zł. Czyli jak widać, jeżeli dysponujemy kapitałem 55 555 zł, to z kredytem na pół miliona złotych zakupimy nieruchomość wartą 555 555 zł.

Jak obliczyć koszt kredytu hipotecznego na 500 tys. złotych?

Całkowity koszt kredytu zależy od wielu czynników, takich jak np.: zdolność kredytowa wnioskującego czy wysokość zgromadzonego wkładu własnego. W przypadku niewystarczającego kapitału początkowego, bank naliczy również ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Do całkowitego kosztu finansowania warto doliczyć jeszcze inne opłaty, czyli:

 • taksę za ustanowienie hipoteki,
 • opłatę sądową za wpis do hipoteki,
 • ubezpieczenie pomostowe, które naliczane jest do czasu dokonania wpisu do hipoteki,
 • ubezpieczenie nieruchomości.

Wszystkie będą miały bowiem duży wpływ na całkowity koszt zobowiązania.

Kredyt 500 tys. złotych – jaka rata? 

Chcąc poznać wysokość spłacanej raty jeszcze przed złożeniem wniosku kredytowego, możesz skorzystać z narzędzi, które Ci to umożliwią. Kalkulator kredytu hipotecznego dostępny na naszym portalu pomoże Ci obliczyć wysokość przyszłej raty wraz z podziałem na kapitał i odsetki. Wystarczy, że wpiszesz kwotę kredytu, okres spłaty, oprocentowanie oraz sposób spłaty. 

Rata równa dla kredytu hipotecznego na 500 tys. złotych, z okresem spłaty wynoszącym 30 lat i oprocentowaniem na poziomie 8,80 powinna wynieść ok. 3950 zł. 

Jak długo trzeba czekać na kredyt hipoteczny?

Zgodnie z przepisami, bank jest zobowiązany do podjęcia decyzji w sprawie udzielenia kredytu w ciągu 21 dni kalendarzowych. W praktyce jednak często okres ten jest nieco dłuższy. Dlaczego? Wynika to z faktu, że jest on liczony od dnia złożenia kompletnego wniosku przez klienta. Często zdarza się jednak, że po wypełnieniu wniosku, klient jest zobowiązany do dostarczenia nowych dokumentów, co w efekcie daje bankom więcej czasu na podjęcie decyzji.

Oferty kredytów hipotecznych – gdzie szukać?

Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny? Rynek kredytowy jest duży i z pewnością znajdziesz dla siebie najlepszą propozycję. Większość banków komercyjnych ma w swojej ofercie kredyty hipoteczne dopasowane do potrzeb zróżnicowanych klientów. Te jednak różnią się między sobą wysokością opłat czy metodologią obliczania zdolności kredytowej wnioskujących. Aby znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny, wystarczy przejrzeć rankingi kredytów lub też sięgnąć po kalkulator kredytu hipotecznego. 

Kredyt hipoteczny – na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej oferty?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to duża odpowiedzialność. Decydujesz się na zobowiązanie, które będziesz spłacać przez kolejne kilkanaście lat. Trudno przewidzieć, jak w tym czasie będzie wyglądała Twoja sytuacja finansowa oraz zdrowotna. Zanim więc złożysz wniosek kredytowy, dokładnie porównaj oferty, sprawdzając wysokość RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Ten parametr obrazuje wszystkie koszty kredytu, również te związane z ubezpieczeniem czy innymi opłatami, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (11 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Porównywarka ofert
Porównaj ()