Kredyt gotówkowy TF Bank – szczegóły oferty i opinie

Kredyt gotówkowy w TF Banku - szczegóły

Nasza ocena
4.0
Złóż wniosek
Wymagane konto bankowe Tak
Maks. kolejna pożyczka 80000 zł
Metoda wypłaty przelew na konto
Okres spłaty 12 - 108 miesięcy
Prowizja 9,28%
Sposób weryfikacji Kontomatik
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Czas wypłaty 24 godziny
Maks. pierwsza pożyczka 1 500 - 80 000 zł
Oprocentowanie 7,20 %
Kwota 1 500 - 80 000 zł
RRSO 18,43 %

Internetowe banki to trend, który cieszy się coraz większą popularnością w m.in. Skandynawii i Europie Zachodniej, jednak w Polsce wciąż nie jest to popularne rozwiązanie. Szwedzki bank kredytowy online TF Bank chce udowodnić, że takie przedsięwzięcia zasługują na znacznie więcej uwagi!

Bank kojarzy się polskim klientom z dość jednolitym i schematycznym wyobrażeniem, któremu towarzyszy m.in. bardzo obszerna oferta i działalność stacjonarna. TF Bank staje w zupełnym przeciwieństwie, będąc jednym z nielicznych banków w pełni internetowych i opierających się przy tym wyłącznie na jednym produkcie – kredycie gotówkowym. Sprawdzamy dzisiaj, czy jest on konkurencyjny i warto mu się przyjrzeć bliżej.

Kredyt gotówkowy TF Bank – krótko o banku, który go oferuje

Opisywany dziś bank przybył do Polski ze Szwecji na podstawie tzw. działalności transgranicznej, rozpoczynając działalność w naszym kraju w 2014 roku. W swojej ojczyźnie TF Bank zdążył zdobyć już ponad 30 lat doświadczenia w udzielaniu dedykowanych produktów finansowych, wykorzystując swoje nietypowe metody także i wobec polskich konsumentów.

TF Bank to jeden z najciekawszych i najbardziej nieszablonowych graczy na polskim rynku usług bankowych. Wynika to nie tylko z faktu, że nie działa on w formie tradycyjnej, a zatem nie świadczy usług w stacjonarnych placówkach, ale i dlatego że jego oferta jest okrojona – dosłownie – do minimum. TF Bank to instytucja skupiona wyłącznie na produkcie, którego recenzji dzisiaj dokonujemy, czyli na kredycie gotówkowym.

Kredyt Gotówkowy TF Bank
Sprawdź kredyt gotówkowy w TF Banku

Czym jest Kredyt gotówkowy TF Bank?

Kredyt gotówkowy oferowany przez TF Bank to z formalnego punktu widzenia klasyczny przykład tzw. kredytu konsumpcyjnego – czyli narzędzia skierowanego do osób prywatnych, które potrzebują wsparcia finansowego na dowolne, osobiste cele. Rozumieć należy przez to wszelkie wydatki nie związane np. z prowadzeniem działalności gospodarczej, lecz nabytkami konsumenckimi jak np. nowy samochód czy lodówka.

Jakie cechy charakteryzują kredyt gotówkowy w TF Banku i go wyróżniają?

 • Minimalna kwota finansowania wynosi 1500 złotych, z kolei maksymalnie klient może pożyczyć w ramach kredytu do 80 000 złotych.
 • Termin spłaty można ustalić minimalnie na 24 miesiące, z kolei w górnym zakresie może to być nawet 108 miesięcy.
 • Środki pożyczane są przy pomocy partnerów zewnętrznych, a szczegółowy plan spłaty kredytu przedstawia na życzenie biuro obsługi klienta.
 • Na życzenie klienta, kredyt może zostać uregulowany w przyśpieszonym trybie, za co nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty.
 • Wysokość prowizji za udzielenie kredytu jest ściśle uzależniona od bieżącej zdolności kredytowej i obszernej weryfikacji klienta.

Jakie korzyści oferuje Kredyt gotówkowy TF Bank?

Kredyt gotówkowy w TF Bank to rozwiązanie niszowe i bardzo nietypowe, dlatego szczególnie interesuje nas, w jaki sposób operator chce zachęcić do skorzystania z oferty przez osoby, które pierwszy raz ścierają się z tego typu niszowymi usługami.

 • Oferta kredytu oraz jej szczegółowe parametry są ściśle spersonalizowane i dopasowywane do indywidualnej sytuacji klienta.
 • Pełen proces uzyskania kredytu jest możliwy do przeprowadzenia w 100% online.
 • Kredyt można przeznaczyć na dowolny, nieokreślony cel.
 • Z kredytu gotówkowego w TF Banku mogą skorzystać zarówno osoby będące już klientami tej instytucji, jak i te, które spotykają się z nią po raz pierwszy.

Kredyt gotówkowy TF Bank – jak skorzystać z oferty?

Schemat towarzyszący korzystaniu z oferty TF Banku to kolejny aspekt, pod którego względem bank ten szczególnie odróżnia się od tradycyjnych konkurentów. Wynika to z faktu, że instytucja ta funkcjonuje jedynie w kooperacji z pośrednikami finansowymi i platformami porównującymi oferty, spośród których wyróżnić można następujące, znane wielu klientom marki.

 • Dom Finansowy QS.
 • Bancovo.
 • Fines.
 • Unilink Cash.
 • Helikon.
 • GTF.

W zależności od wyboru usług jednego z wyżej wymienionych partnerów, proces wnioskowania oraz przyznania kredytu będzie przebiegać w stacjonarnej placówce (jak Fines czy Unilink Cash) lub w 100% online (jak w przypadku platformy Bancovo). Przyjrzyjmy się, jakie kroki są niezbędne do otrzymania kredytu w TF Bank.

Sprawdź kredyt gotówkowy w TF Banku
 1. Wypełnij formularz niezbędnymi danymi osobowymi oraz podaj dane identyfikacyjne, jakie jak numer i seria dowodu osobistego, numer telefonu oraz adres poczty e-mail.
 2. Wskaż oczekiwaną kwotę kredytu gotówkowego, a także podaj oczekiwany termin spłaty.
 3. Złóż wniosek i poczekaj na jego rozpatrzenie, które będzie polegało na przeprowadzeniu weryfikacji historii kredytowej, sytuacji finansowej, dochodów oraz tożsamości.
 4. Po otrzymaniu decyzji kredytowej, w przypadku pozytywnego werdyktu środki zostaną przekazane przelewem na wskazany numer konta bankowego klienta.

Kredyt gotówkowy TF Bank – koszty

TF Bank działa we współpracy z pośrednikami, dlatego na jego stronie internetowej nie znajdziemy obszernej informacji na temat kompleksowego kosztorysu reprezentatywnego przykładu kredytu. W tym celu warto zajrzeć na stronę jednego z pośredników tego banku, gdzie udało nam się znaleźć najważniejsze informacje na ten temat.

 • Całkowita kwota kredytu: 25 180,08.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 50 568,77 zł.
 • Oprocentowanie zmienne: 10%.
 • Prowizja: 0 zł.
 • Opłata przygotowawcza: 10 555,93 zł.
 • Odsetki: 14 832,76 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 25 388,70.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 24,05%
 • Liczba rat: 88.
 • Wysokość raty: 574,65 zł.
Wniosek o Kredyt Gotówkowy w TF Bank

Warunki skorzystania z oferty i wymagane dokumenty

Aby skorzystać z oferty TF Banku, nie należy zapominać o konieczności spełnienia kilku niezbędnych warunków, które będą niezbędne, aby mieć szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Przyjrzyjmy się najważniejszym zapisom.

 • Konsument powinien być osobą pełnoletnią, czyli taką, która ukończyła co najmniej 18. rok życia i legitymuje się ważnym dowodem tożsamości.
 • Do otrzymania kredytu niezbędny jest status osoby fizycznej oraz posiadanie pełnej zdolności do podejmowania się czynności prawnych, jaką jest np. podpisanie umowy kredytu.
 • Podstawą wydania pozytywnej decyzji kredytowej jest przejście pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej, która dokonywana jest po uzyskaniu wglądu do raportu o historii w BIK.
 • Każdy klient wnioskujący o kredyt gotówkowy w TF Banku musi też posiadać stałe i udokumentowane źródło dochodów.
 • Weryfikacja zakończona wydaniem decyzji w sprawie ewentualnego przyznania kredytu trwa maksymalnie 24 godziny.

Jako że mamy do czynienia z bankiem, który działa w nierozerwalnej współpracy z pośrednikami, to warunki mogą niekiedy opierać się na konieczności okazania np. dodatkowych dokumentów potwierdzających dochody – jeżeli zażyczy sobie tego dany pośrednik.

Kredyt gotówkowy TF Bank opinie i nasza recenzja

TF Bank to reprezentant wciąż mało popularnej w Polsce niszy, który liczy na pozyskanie klientów zmęczonych głośnymi i wszechobecnymi komercyjnymi gigantami. Jego oferta jest do bólu prosta, opierając się wyłącznie na recenzowanym dzisiaj kredycie gotówkowym. To taktyka nietypowa, dla przemyślana – wielu klientów szuka właśnie takich, przystępnych i łatwych w pozyskaniu kredytów, które pozwolą im sfinansować pilne, codzienne wydatki.

Przejdź na nasz ranking kredytów gotówkowych i sprawdź, jak wygląda oferta TF Bank w porównaniu z innymi kredytami gotówkowymi.

Kredyt gotówkowy w TF Bank zwraca uwagę elastycznymi kwotami i ogólnymi parametrami, które powinny wzbudzić zainteresowanie szerokiego grona klientów. Z drugiej strony, strona produktu wydaje się być nieco wybrakowana, np. dziwi brak dodatkowych informacji lub promocji, które mogłyby przekonać osoby, które z tego typu usługami banków internetowych spotykają się po raz pierwszy. Nie warto jednak bagatelizować potencjału tego banku, który jest duży i liczymy, że da mu siłę do dalszego rozwoju.

Zalety:

 • Bardzo elastyczne i stosunkowo atrakcyjne parametry kredytu, które umożliwiają pokrycie nawet bardzo wymagających wydatków.
 • Ciekawie skonstruowany zakres ustalania terminu spłaty, wynoszący od kilku miesięcy do nawet kilku lat.
 • Możliwość negocjowania wysokości prowizji.
 • Doświadczona, szwedzka firma, systematycznie rozwijająca swoją pozycję w Polsce.
 • Przejrzyście i czytelnie przedstawione koszty kredytu, które można sprawdzić za pomocą dostępnego na stronie internetowej banku kalkulatora.

Wady:

 • TF Bank nie udziela kredytów bezpośrednio – dokonują tego wyłącznie współpracujący z nim pośrednicy.
 • Strona internetowa wydaje się być wybrakowana i zrobiona bez większej chęci przekonania klienta do tego, aby się jej przyjrzał bliżej.
 • Stosunkowo wysokie koszty całkowite uzyskania kredytu.

TF Bank – dane kontaktowe

TF Bank to przykład instytucji działającej specjalnie z myślą o klientach indywidualnych. Z tego względu, nie trzeba w tym przypadku precyzować, na który numer kontaktowy należy się skierować w przypadku pytań – bank ten posiada bowiem tylko jeden numer.

Informacje na temat spółki

TF Bank

 

TF Bank AB

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank kredytowy
Utworzony:
2014
Numer REGON:
360401941
Numer KRS:
0000533349
Numer NIP:
2040004608
Adres siedziby:
al. Grunwaldzka 103A, 80-244 Gdańsk

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 21 października 2020 roku.

Sprawdź kredyt gotówkowy w TF Banku
Komentarze (0)
Dodaj komentarz