Kredyt gotówkowy TF Bank – szczegóły oferty i opinie

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Szczegóły kredytu
Oprocentowanie
7,20 %
Okres spłaty
12 - 108 miesięcy
Kwota
1 500 - 80 000 zł
RRSO
18,43 %
Maks. pierwsza pożyczka
1 500 - 80 000 zł
Czas wypłaty
24 godziny
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 99 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Sposób weryfikacji
Kontomatik
Prowizja
9,28%
Metoda wypłaty
przelew na konto
Maks. kolejna pożyczka
80000 zł
Wymagane konto bankowe
Tak
Forma prawna firmy
JDG
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

3.1/5

Siedziba firmy

TF Bank AB
Al. Grunwaldzka 103A
80-244 Gdańsk

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000533349
NIP: 2040004608
REGON: 360401941

Internetowe banki to trend, który cieszy się coraz większą popularnością w m.in. Skandynawii i Europie Zachodniej, jednak w Polsce wciąż nie jest to popularne rozwiązanie. Szwedzki bank kredytowy online TF Bank chce udowodnić, że takie przedsięwzięcia zasługują na znacznie więcej uwagi!

Bank kojarzy się polskim klientom z dość jednolitym i schematycznym wyobrażeniem, któremu towarzyszy m.in. bardzo obszerna oferta i działalność stacjonarna. TF Bank staje w zupełnym przeciwieństwie, będąc jednym z nielicznych banków w pełni internetowych i opierających się przy tym wyłącznie na jednym produkcie – kredycie gotówkowym. Sprawdzamy dzisiaj, czy jest on konkurencyjny i warto mu się przyjrzeć bliżej.

Kredyt gotówkowy TF Bank – krótko o banku, który go oferuje

Opisywany dziś bank przybył do Polski ze Szwecji na podstawie tzw. działalności transgranicznej, rozpoczynając działalność w naszym kraju w 2014 roku. W swojej ojczyźnie TF Bank zdążył zdobyć już ponad 30 lat doświadczenia w udzielaniu dedykowanych produktów finansowych, wykorzystując swoje nietypowe metody także i wobec polskich konsumentów.

TF Bank to jeden z najciekawszych i najbardziej nieszablonowych graczy na polskim rynku usług bankowych. Wynika to nie tylko z faktu, że nie działa on w formie tradycyjnej, a zatem nie świadczy usług w stacjonarnych placówkach, ale i dlatego że jego oferta jest okrojona – dosłownie – do minimum. TF Bank to instytucja skupiona wyłącznie na produkcie, którego recenzji dzisiaj dokonujemy, czyli na kredycie gotówkowym.

Kredyt Gotówkowy TF Bank

Czym jest Kredyt gotówkowy TF Bank?

Kredyt gotówkowy oferowany przez TF Bank to z formalnego punktu widzenia klasyczny przykład tzw. kredytu konsumpcyjnego – czyli narzędzia skierowanego do osób prywatnych, które potrzebują wsparcia finansowego na dowolne, osobiste cele. Rozumieć należy przez to wszelkie wydatki nie związane np. z prowadzeniem działalności gospodarczej, lecz nabytkami konsumenckimi jak np. nowy samochód czy lodówka.

Jakie cechy charakteryzują kredyt gotówkowy w TF Banku i go wyróżniają?

 • Minimalna kwota finansowania wynosi 1500 złotych, z kolei maksymalnie klient może pożyczyć w ramach kredytu do 80 000 złotych.
 • Termin spłaty można ustalić minimalnie na 24 miesiące, z kolei w górnym zakresie może to być nawet 108 miesięcy.
 • Środki pożyczane są przy pomocy partnerów zewnętrznych, a szczegółowy plan spłaty kredytu przedstawia na życzenie biuro obsługi klienta.
 • Na życzenie klienta, kredyt może zostać uregulowany w przyśpieszonym trybie, za co nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty.
 • Wysokość prowizji za udzielenie kredytu jest ściśle uzależniona od bieżącej zdolności kredytowej i obszernej weryfikacji klienta.

Jakie korzyści oferuje Kredyt gotówkowy TF Bank?

Kredyt gotówkowy w TF Bank to rozwiązanie niszowe i bardzo nietypowe, dlatego szczególnie interesuje nas, w jaki sposób operator chce zachęcić do skorzystania z oferty przez osoby, które pierwszy raz ścierają się z tego typu niszowymi usługami.

 • Oferta kredytu oraz jej szczegółowe parametry są ściśle spersonalizowane i dopasowywane do indywidualnej sytuacji klienta.
 • Pełen proces uzyskania kredytu jest możliwy do przeprowadzenia w 100% online.
 • Kredyt można przeznaczyć na dowolny, nieokreślony cel.
 • Z kredytu gotówkowego w TF Banku mogą skorzystać zarówno osoby będące już klientami tej instytucji, jak i te, które spotykają się z nią po raz pierwszy.

Kredyt gotówkowy TF Bank – jak skorzystać z oferty?

Schemat towarzyszący korzystaniu z oferty TF Banku to kolejny aspekt, pod którego względem bank ten szczególnie odróżnia się od tradycyjnych konkurentów. Wynika to z faktu, że instytucja ta funkcjonuje jedynie w kooperacji z pośrednikami finansowymi i platformami porównującymi oferty, spośród których wyróżnić można następujące, znane wielu klientom marki.

 • Dom Finansowy QS.
 • Bancovo.
 • Fines.
 • Unilink Cash.
 • Helikon.
 • GTF.

W zależności od wyboru usług jednego z wyżej wymienionych partnerów, proces wnioskowania oraz przyznania kredytu będzie przebiegać w stacjonarnej placówce (jak Fines czy Unilink Cash) lub w 100% online (jak w przypadku platformy Bancovo). Przyjrzyjmy się, jakie kroki są niezbędne do otrzymania kredytu w TF Bank.

 1. Wypełnij formularz niezbędnymi danymi osobowymi oraz podaj dane identyfikacyjne, jakie jak numer i seria dowodu osobistego, numer telefonu oraz adres poczty e-mail.
 2. Wskaż oczekiwaną kwotę kredytu gotówkowego, a także podaj oczekiwany termin spłaty.
 3. Złóż wniosek i poczekaj na jego rozpatrzenie, które będzie polegało na przeprowadzeniu weryfikacji historii kredytowej, sytuacji finansowej, dochodów oraz tożsamości.
 4. Po otrzymaniu decyzji kredytowej, w przypadku pozytywnego werdyktu środki zostaną przekazane przelewem na wskazany numer konta bankowego klienta.

Kredyt gotówkowy TF Bank – koszty

TF Bank działa we współpracy z pośrednikami, dlatego na jego stronie internetowej nie znajdziemy obszernej informacji na temat kompleksowego kosztorysu reprezentatywnego przykładu kredytu. W tym celu warto zajrzeć na stronę jednego z pośredników tego banku, gdzie udało nam się znaleźć najważniejsze informacje na ten temat.

 • Całkowita kwota kredytu: 25 180,08.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 50 568,77 zł.
 • Oprocentowanie zmienne: 10%.
 • Prowizja: 0 zł.
 • Opłata przygotowawcza: 10 555,93 zł.
 • Odsetki: 14 832,76 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 25 388,70.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 24,05%
 • Liczba rat: 88.
 • Wysokość raty: 574,65 zł.
Wniosek o Kredyt Gotówkowy w TF Bank

Warunki skorzystania z oferty i wymagane dokumenty

Aby skorzystać z oferty TF Banku, nie należy zapominać o konieczności spełnienia kilku niezbędnych warunków, które będą niezbędne, aby mieć szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Przyjrzyjmy się najważniejszym zapisom.

 • Konsument powinien być osobą pełnoletnią, czyli taką, która ukończyła co najmniej 18. rok życia i legitymuje się ważnym dowodem tożsamości.
 • Do otrzymania kredytu niezbędny jest status osoby fizycznej oraz posiadanie pełnej zdolności do podejmowania się czynności prawnych, jaką jest np. podpisanie umowy kredytu.
 • Podstawą wydania pozytywnej decyzji kredytowej jest przejście pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej, która dokonywana jest po uzyskaniu wglądu do raportu o historii w BIK.
 • Każdy klient wnioskujący o kredyt gotówkowy w TF Banku musi też posiadać stałe i udokumentowane źródło dochodów.
 • Weryfikacja zakończona wydaniem decyzji w sprawie ewentualnego przyznania kredytu trwa maksymalnie 24 godziny.

Jako że mamy do czynienia z bankiem, który działa w nierozerwalnej współpracy z pośrednikami, to warunki mogą niekiedy opierać się na konieczności okazania np. dodatkowych dokumentów potwierdzających dochody – jeżeli zażyczy sobie tego dany pośrednik.

Kredyt gotówkowy TF Bank opinie i nasza recenzja

TF Bank to reprezentant wciąż mało popularnej w Polsce niszy, który liczy na pozyskanie klientów zmęczonych głośnymi i wszechobecnymi komercyjnymi gigantami. Jego oferta jest do bólu prosta, opierając się wyłącznie na recenzowanym dzisiaj kredycie gotówkowym. To taktyka nietypowa, dla przemyślana – wielu klientów szuka właśnie takich, przystępnych i łatwych w pozyskaniu kredytów, które pozwolą im sfinansować pilne, codzienne wydatki.

Przejdź na nasz ranking kredytów gotówkowych i sprawdź, jak wygląda oferta TF Bank w porównaniu z innymi kredytami gotówkowymi.

Kredyt gotówkowy w TF Bank zwraca uwagę elastycznymi kwotami i ogólnymi parametrami, które powinny wzbudzić zainteresowanie szerokiego grona klientów. Z drugiej strony, strona produktu wydaje się być nieco wybrakowana, np. dziwi brak dodatkowych informacji lub promocji, które mogłyby przekonać osoby, które z tego typu usługami banków internetowych spotykają się po raz pierwszy. Nie warto jednak bagatelizować potencjału tego banku, który jest duży i liczymy, że da mu siłę do dalszego rozwoju.

Zalety:

 • Bardzo elastyczne i stosunkowo atrakcyjne parametry kredytu, które umożliwiają pokrycie nawet bardzo wymagających wydatków.
 • Ciekawie skonstruowany zakres ustalania terminu spłaty, wynoszący od kilku miesięcy do nawet kilku lat.
 • Możliwość negocjowania wysokości prowizji.
 • Doświadczona, szwedzka firma, systematycznie rozwijająca swoją pozycję w Polsce.
 • Przejrzyście i czytelnie przedstawione koszty kredytu, które można sprawdzić za pomocą dostępnego na stronie internetowej banku kalkulatora.

Wady:

 • TF Bank nie udziela kredytów bezpośrednio – dokonują tego wyłącznie współpracujący z nim pośrednicy.
 • Strona internetowa wydaje się być wybrakowana i zrobiona bez większej chęci przekonania klienta do tego, aby się jej przyjrzał bliżej.
 • Stosunkowo wysokie koszty całkowite uzyskania kredytu.

TF Bank – dane kontaktowe

TF Bank to przykład instytucji działającej specjalnie z myślą o klientach indywidualnych. Z tego względu, nie trzeba w tym przypadku precyzować, na który numer kontaktowy należy się skierować w przypadku pytań – bank ten posiada bowiem tylko jeden numer.

 • 58 881 31 01

Informacje na temat spółki

TF Bank

 

TF Bank AB

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank kredytowy
Utworzony:
2014
Numer REGON:
360401941
Numer KRS:
0000533349
Numer NIP:
2040004608
Adres siedziby:
al. Grunwaldzka 103A, 80-244 Gdańsk

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 21 października 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.1/5 - (22 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie