mBank kredyt hipoteczny — opinie, warunki i haczyki

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Szczegóły kredytu
Kwota
100 000 - 2 mln zł
Marża
2,71 %
Oprocentowanie
9,27 %
Prowizja
0,00
Okres spłaty
1 - 35 lat
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentatywny dla kredytu hipotecznego/budowlano-hipotecznego w ofercie promocyjnej „Spełnij marzenia edycja 7” z oprocentowaniem zmiennym, przy następujących założeniach: Kwota kredytu (netto): 380 000 zł; Wysokość raty: 3 665,27 zł; Okres kredytu: 300 miesięcy; Rodzaj raty: równa; Czy kredyt jest w promocji? tak; Marża: 2,71%; WIBOR 3M: 6,56; Oprocentowanie nominalne: 9,27%; Typ nieruchomości: Lokal mieszkalny; Szacowana wartość nieruchomości: 450 000 zł; Ile kredytobiorca ma czasu na to, aby ustanowić hipotekę? 6 miesięcy; Odsetki od kredytu: 601 381,34 zł; Wyższe oprocentowanie do czasu wpisu hipoteki o 1,5 p.p. Prowizja jednorazowa za udzielenie kredytu: 0,00%; Stawka za ubezpieczenie na życie – za pierwsze 5 lat 0,0450% od salda kredytu czyli kwota 9 969,71 zł; Opłata za ocenę nieruchomości: 400 zł; Stawka ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych (stała przez cały okres kredytowania). Wysokość Twojej składki wyliczymy, gdy przystąpisz do ubezpieczenia (zanim uruchomimy kredyt). Poglądowa wartość to 3 486 zł. Aby ją obliczyć, założyliśmy, że ubezpieczysz w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A mieszkanie o wartości 450 000 zł. Podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC) – jednorazowo 19 zł; Całkowity koszt kredytu: 615 895,17 zł; Całkowita kwota do zapłaty: 995 895,17 zł; RRSO: 10,14% Kalkulacja została dokonana na dzień 03.06.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym wysokości kwoty zadłużenia.

Zalety
Możliwość złożenia wniosku online wraz z dosłaniem niezbędnej dokumentacji
Niższa marża dla stałych klientów
Niski minimalny wkład własny na poziomie 10%
Brak kosztów za wcześniejszą spłatę kredytu ze zmiennym oprocentowaniem
Wady
Wysoka marża dla klientów, którzy nie spełniają warunków aktywności opisanych w ofercie
Aby otrzymać kredyt na warunkach promocyjnych klient musi spełniać warunki aktywności przez 5 lat od momentu podpisania umowy kredytowej
Drogie ubezpieczenie na życie

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

4.7/5

Siedziba firmy

mBank S.A.
ul. Prosta 18
00-850 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 169 401 468
KRS: 0000025237
NIP: 5260215088
REGON: 001254524

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w mBanku? Jakie są warunki finansowania? Czy kredyt mieszkaniowy w mBanku się opłaca? Zobacz najważniejsze wnioski.

kredyt hipoteczny mbank - opinie i recenzja

Kluczowe informacje

 • Kredyt hipoteczny w mBanku otrzymasz na warunkach zależnych od tego, jaki typem klienta jesteś;
 • Najdroższy jest kredyt w wersji standardowej, a najtańszy dedykowany jest użytkownikom z długim stażem posiadania konta mIntensive i wpływami na min. 10 tys. zł;
 • W naszej opinii oferta mBanku jest mało atrakcyjna i na rynku znajdziesz o wiele lepsze propozycje, np. w samym Banku Pekao czy PKO BP. Choć pamiętaj, że na ostateczny kształt oferty wpływa również Twoja zdolność kredytowa.

Nasza opinia o kredycie hipotecznym w mBanku

Nie tak dawno sama dla siebie szukałam najlepszej oferty kredytu hipotecznego. Zrobiłam porządne rozeznanie wśród banków. Jednym z nich był również mBank. Abstrahując od warunków cenowych, czyli przede wszystkim oprocentowania, które potrafi zmienić się nawet raz w tygodniu, nie zdecydowałam się na zaciągnięcie zobowiązania w tym banku z kilku innych powodów.

 1. Po pierwsze, bank nalicza sobie prowizję za wcześniejszą całkowitą spłatę w przypadku oprocentowania zmiennego. W przypadku oprocentowania stałego ten parametr określa umowa kredytu, czyli prowizja może być lub nie. Osobiście nie lubię takich prowizji i unikam ich jak ognia. Przecież mogę wygrać w Lotto lub otrzymać spadek i wtedy zechcę spłacić kredyt w jednym momencie.
 2. Po drugie, na najtańszy kredyt mogą liczyć stali klienci, a żeby takim zostać, trzeba być w mBanku min. 6 miesięcy. Niestety, nie miałam czasu tyle czekać. Sprzedający mieszkanie także.
 3. I po trzecie, aby mieć najlepsze warunki cenowe, trzeba zapewniać wysokie comiesięczne wpływy na rachunek, dokładniej 10 tys. zł. Owszem, zazwyczaj każdy bank wymaga wpływów, ale w dużo niższych kwotach. Dla mnie osobiście nie było to komfortowe: dziś mam oszczędności i nie będzie problemu z przelewami, jutro zechcę je na coś wydać i wtedy przepada cała promocja z korzystnymi warunkami cenowymi. W innych bankach wygląda to lepiej: jeśli nie spełni się warunków w danym okresie (* zazwyczaj są sprawdzane co 3-6 miesięcy) to płacę więcej przez kolejny okres 3-6 miesięcy, ale potem znów mogę mieć niższe oprocentowanie, jeśli te warunki spełnię. A w mBanku jedna wpadka = brak promocji na zawsze.
cytat-Magda Kopiczko, ekspertka Czerwonej-Skarbonki.pl

Tak więc teoretycznie wygląda to fajnie, ale przede wszystkim dla stałych i najzamożniejszych klientów, którzy i tak przelewają co miesiąc spore kwoty na rachunek w mBanku. Ja się na ten kredyt nie skusiłam. Również dlatego, że nawet najtańsza promocyjna wersja kredytu w mBanku była droższa niż u konkurencji.

Magda Kopiczko, ekspertka Czerwonej-Skarbonki.pl

Lepsze warunki uzyskasz, chociażby zerkając na oferty w poniższym rankingu kredytów hipotecznych. Choć wiadomo ich parametry, mogą się zmieniać. Dlatego przed przystąpieniem do złożenia wniosku kredytowego, polecam najpierw porównać kilka propozycji. Korzystając z przycisku: Dodaj do porównania, sprawdzisz wybrane kredyty, pod kątem naliczanych kosztów.

Marża
2,09 %
Kwota
50 000 - 3 mln zł
? dostępne są kwoty kredytu aż do 3 mln zł
Prowizja
1%
RRSO
8,29 %
? 8,29% oprocentowanie okresowo stałe przez pierwsze 60 miesięcy, później oprocentowanie zmienne: 8,25%

333 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
2 %
Kwota
100 000 - 3 mln zł
Prowizja
0 %
? za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu
RRSO
8,12 %

263 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
1,79 %
? 1,79% w ofercie eko kredyty mieszkaniowe
Kwota
10 000 - 2.52 mln zł
Prowizja
0 %
? bez prowizji
RRSO
8,43 %

312 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Jak wygląda oferta kredytów hipotecznych w mBank?

Kredyt hipoteczny w wersji standardowej

Bez konieczności zapewniania wpływów na konto i ubezpieczenia na życie. Jest to najdroższa opcja.

Jakie są opinie o mBank? Zobacz

Kredyt hipoteczny w promocji Active

Wymagany rachunek oraz przez 5 lat zapewnianie comiesięcznych wpływów na konto w wysokości 2500 zł, a także zakup polisy na życie za pośrednictwem mBanku.

Kredyt hipoteczny segment Intensive

Przez 5 lat musisz mieć konto mIntensive (* warto zauważyć, że może ono kosztować 49,50 zł miesięcznie), zapewniać wpływy min. 10 tys. zł oraz wykupić polisę na życie za pośrednictwem mBanku.

Kredyt hipoteczny na nieruchomość energooszczędną

Na dom lub mieszkanie z niskim zużyciem energii (* potrzebne będzie Świadectwo Charakterystyki Energetycznej).

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w mBanku?

To, co podoba mi się w mBanku, to mobilność. Żeby złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, wcale nie trzeba iść do oddziału. Wszystkie wymagane dokumenty można wysłać przez specjalną stronę mBanku. I wcale nie musisz być ich klientem.

 1. Wybierasz wariant kredytu, który Cię interesuje i wstępnie sprawdzasz swoją zdolność kredytową.
 2. Na stronie mBanku wypełniasz formularz i czekasz na kontakt ze strony doradcy kredytowego.
 3. Ekspert wypełnia z Tobą wniosek, wysyła Ci go, a Ty go drukujesz, podpisujesz i odsyłasz przez dedykowaną stronę lub dostarczasz osobiście do placówki. Tak samo załączysz wymagane przez bank dokumenty, np. finansowe.
 4. Czekasz na ostateczną decyzję kredytową. Otrzymasz ją na maila.
 5. Jeśli jest pozytywna, kontaktuje się z Tobą doradca i ustalacie końcowe parametry, np. dzień spłaty kredytu, rachunek do spłaty, ubezpieczenia.
 6. Pojawiasz się w placówce na sam koniec, by podpisać umowę.
 7. Czekasz, aż nastąpi wypłata środków.

Kredyt hipoteczny mBank: warunki

Nie będę mówić o obecnych warunkach cenowych, ponieważ dziś są takie, jutro mogą się zmienić. Sprawdzisz je bez żadnego problemu w każdym momencie. Za to wypunktuję Ci rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy zaciąganiu hipoteki w mBanku.

 1. Wkład własny

Bank wymaga minimum 10%, ale jeśli wkład jest powyżej 20%, marża kredytu będzie niższa.

 1. Ubezpieczenia

Wymagane jest ubezpieczenie nieruchomości oraz w ofertach promocyjnych na życie.

Ubezpieczenie nieruchomości możesz kupić poprzez mBank lub w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Miesięczna składka ubezpieczenia na życie to 0,045% kwoty kredytu. Dla 500 tys. zł kredytu wyniesie 225 zł miesięcznie. Uważam, że to sporo. Na rynku można znaleźć tańsze polisy, ale w przypadku oferty promocyjnej mBanku zakup ubezpieczenia poza bankiem nie wchodzi w grę. Tak więc do kosztów kredytu dolicz także wysoką składkę, nie tylko odsetki.

 1. Prowizje za wcześniejszą spłatę

Częściowe nadpłaty nie generują żadnych kosztów. Jednak jeśli zechcesz całkowicie spłacić kredyt w ciągu 3 lat od jego zaciągnięcia, licz się z prowizją w wysokości 2%.

Jak sprawdzić, czy mam zdolność kredytową?

Jedna rzecz to znaleźć najlepszy bank z najtańszym kredytem hipotecznym. Druga to mieć w nim zdolność kredytową. Każdy bank liczy ją nieco inaczej. W jednym możesz dostać 0,5 mln zł, w innym zaledwie 300 tys. zł.

Zanim przystąpisz do kompletowania dokumentów oraz składania wniosku, wylicz, na ile kredytu możesz liczyć. Pomoże Ci w tym kalkulator zdolności kredytowej. Wystarczy wpisać kilka podstawowych danych, a narzędzie oszacuje za Ciebie, ile zobowiązania możesz otrzymać.

Zalety i wady kredytu hipotecznego mBank

Zalety:

 • Wniosek można wysłać online, tak samo, jak dosłać niezbędne dokumenty.
 • Niższe marże dla aktywnych klientów.
 • Niski wymagany wkład własny, 10%.
 • Brak prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego i jego częściową wcześniejszą spłatę w przypadku kredytu ze zmiennym oprocentowaniem.
 • Obecni klienci mBanku mogą liczyć na obniżoną marżę lub prowizję (* warunki: od min. 6 miesięcy zapewniasz wpływy na konto lub spłacasz produkt kredytowy).

Wady:

 • Jeśli nie spełnisz któregokolwiek warunku aktywności przypisanego do wybranej przez Ciebie oferty, marża wzrasta o 2 p.p., a Ty stracisz możliwość korzystania z promocyjnych warunków.
 • Warunki aktywności musisz spełniać co miesiąc przez 5 lat od momentu podpisania umowy kredytowej.
 • Nowy klient banku zapłaci więcej za kredyt niż „stary”.
 • Prowizja 2% za całkowitą wcześniejszą spłatę kredytu w ciągu 3 pierwszych lat przy zobowiązaniu z oprocentowaniem zmiennym.
 • Drogie ubezpieczenie na życie.

Polecamy:

Częste pytania czytelników

Ile czeka się na kredyt hipoteczny w mBanku?

Rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny trwa zazwyczaj kilka tygodni. Czas oczekiwania jest zależny od tego, ile osób w danym momencie stara się o finansowanie. Pamiętaj, że ostateczna decyzja kredytowa podejmowana jest po dostarczeniu wszystkich wymaganych dokumentów, więc im szybciej je skompletujesz, tym cały proces pójdzie sprawniej.

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt hipoteczny?

Najłatwiej jest otrzymać kredyt hipoteczny w banku, w którym od dłuższego czasu posiadasz konto, i na które wpływa wynagrodzenie. Dzięki temu bank widzi od razu Twoje dochody i wydatki. W niektórych instytucjach dzięki temu nie musisz dostarczać zaświadczenia od pracodawcy, co z reguły sporo skraca całą procedurę przyznania kredytu hipotecznego (* nie musisz czekać na dokument z kadr).
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (13 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • k
  k

  klient

  09.04.2024, 10:44

  Wyróżniający się komentarz

  No nie popisali się z bezpiecznym kredytem. Jeszcze teraz te podwyżki opłat. Zamiast w mbanku dostałem kredyt w PKO i waham się czy po prostu nie skończyć współpracy z mbankiem. Jeżeli im nie zależy na kliencie, to czemu mam być przywiązany do nich?

 • K
  K

  Klient

  20.08.2021, 17:48

  Wyróżniający się komentarz

  Uwaga na ten bank!!!!
  Dają kredyt a potem go nagle wypowiadają pomimo spłacanych rat bez ostrzeżenia. Zdecydowanie nie polecam. Brak kontaktu, rozmów, żadnej współpracy.

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   05.04.2024, 15:05

   Wyróżniający się komentarz

   Przykro nam, że ma Pan takie doświadczenie z mBankiem. Jakość usług z roku na rok rośnie w każdej instytucji. Jeśli nie odpowiadają Panu te oferowane właśnie przez mBank, może warto zastanowić się nad przeniesieniem kredytu hipotecznego do innego banku? Korzystne warunki proponuje w tym temacie Pekao, PKO BP oraz ING. Pozdrawiamy!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()