W pewnym momencie w życiu posiadanie swoich czterech kątów to rzecz absolutnie niezbędna. Banki rywalizują w tym sektorze szczególnie zaciekle, bo na stole są olbrzymie pieniądze do zarobienia na podstawie marż czy odsetek. Sprawdźmy dzisiaj, jak prezentuje się oferta mBanku, który kusi swoich klientów prowizją wynosząca 0%.
mBank od zawsze stawia na wygodę swoich klientów i możliwość załatwienia większości formalności z pozycji domowego fotela. Nie inaczej jest w przypadku kredytu hipotecznego, który aktualnie występuje (stan na 06.10.2020) pod promocyjną nazwą „Bliżej swojego domu”. Przyjrzyjmy się jednak najpierw temu, co możemy sfinansować dzięki środkom pożyczonym od mBanku:
- zakup mieszkania lub domu,
- budowa domu,
- remont lub wykończenie nieruchomości,
- zakup działki,
- zakup lokalu użytkowego (do 200 m2 – lokal nie może służyć do prowadzenia działalności gospodarczej).
- spłata innych zobowiązań – istnieje możliwość otrzymania od mBanku dodatkowych środków (poza tymi przyznanymi jako kredyt hipoteczny) na spłatę kredytów konsumpcyjnych, kart kredytowych czy linii odnawialnej.
Kredyt hipoteczny w mBanku jest przyznawany tylko w złotówkach. Istnieje jednak opcja dla osób posiadających już kredyt we frankach szwajcarskich. mBank pomoże przewalutować go na złotówki.
Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku?
Aby otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku, należy spełnić kilka podstawowych warunków.
- Być osobą pełnoletnią.
- Osiągać stałe dochody. W przypadku umowy o pracę zatrudnienie musi trwać co najmniej 3 miesiące (i obowiązywać przez następne 6 miesięcy). Prowadząc działalność gospodarczą, wymagany jest rok prowadzenia firmy. Inne umowy (zlecenie, o dzieło, kontrakty menadżerskie) są akceptowane, gdy obowiązują przynajmniej od pół roku.
- Wykazać się prawidłową historią i zdolnością kredytową – w razie potknięć w spłatach przeszłych zobowiązań, odpowiedź banku może nie być pozytywna.
- Posiadać wkład własny – w mBanku najniższy możliwy wkład własny wynosi 20%. Oczywiście można zaproponować wyższą kwotę – wtedy warunki kredytu będą atrakcyjniejsze.
- Dostarczyć wymagane dokumenty – najważniejszym z nich jest zaświadczenie o zarobkach. Innymi dokumentami to te związane z celem kredytowym czy charakterystyką danej nieruchomości.
Kredyt hipoteczny w mBanku można wziąć aż na 420 miesięcy, czyli 35 lat. Za to najniższa kwota może wynieść 150 tysięcy złotych. Górna granica jest indywidualnie ustalana z bankiem. Osoby z najlepszą zdolnością kredytową będą mogły uzyskać kredyty hipoteczne w wysokości nawet 2 milinów złotych!).

Koszty kredytu hipotecznego w mBanku
Podstawowymi opłatami w przypadku kredytów hipotecznych są zawsze: oprocentowanie, marża i prowizja. Na szczęście w mBanku prowizja jest darmowa, więc skupmy się na marży i oprocentowaniu. Na oprocentowanie kredytu wpływa wysokość WIBOR® 3M, który wyliczany jest na podstawie stopy referencyjnej ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej. Stąd biorąc kredyt, nie możemy być pewni, jak wysokie będzie oprocentowanie za np. 10 lat.
Kalkulator kredytu w mBank
Wady i zalety
Zalety:
- bardzo wygodna procedura – wizyta w banku będzie potrzebna dopiero podczas podpisania umowy kredytowej,
- brak prowizji,
- długi okres kredytowania – do 35 lat,
- różne cele kredytowe – w tym możliwość konsolidacji innych zadłużeń,
- wiele akceptowanych źródeł dochodu.
Wady:
- niższa marża dotyczy tylko tych, którzy wykupią ubezpieczenie kredytu na co najmniej 5 lat. Ich wynagrodzenie musi też wpływać na konto osobiste założone w mBanku,
- marża wyższa do momentu ustawienia hipoteki na rzecz banku
Klient
20.08.2021, 17:48
Uwaga na ten bank!!!!
Dają kredyt a potem go nagle wypowiadają pomimo spłacanych rat bez ostrzeżenia. Zdecydowanie nie polecam. Brak kontaktu, rozmów, żadnej współpracy.