Kredyt hipoteczny mBank – opinie i szczegóły oferty

Kredyt hipoteczny mBank

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.9
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Kwota150 000 - 2 000 000 zł
Okres spłaty12 - 420 miesięcy
Marża4,80 %
RRSO5,22 %
Prowizja0 %
Inne produkty mBank

W pewnym momencie w życiu posiadanie swoich czterech kątów to rzecz absolutnie niezbędna. Banki rywalizują w tym sektorze szczególnie zaciekle, bo na stole są olbrzymie pieniądze do zarobienia na podstawie marż czy odsetek. Sprawdźmy dzisiaj, jak prezentuje się oferta mBanku, który kusi swoich klientów prowizją wynosząca 0%.

mBank od zawsze stawia na wygodę swoich klientów i możliwość załatwienia większości formalności z pozycji domowego fotela. Nie inaczej jest w przypadku kredytu hipotecznego, który aktualnie występuje (stan na 06.10.2020) pod promocyjną nazwą „Bliżej swojego domu”. Przyjrzyjmy się jednak najpierw temu, co możemy sfinansować dzięki środkom pożyczonym od mBanku:

 • zakup mieszkania lub domu,
 • budowa domu,
 • remont lub wykończenie nieruchomości,
 • zakup działki,
 • zakup lokalu użytkowego (do 200 m2 – lokal nie może służyć do prowadzenia działalności gospodarczej).
 • spłata innych zobowiązań – istnieje możliwość otrzymania od mBanku dodatkowych środków (poza tymi przyznanymi jako kredyt hipoteczny) na spłatę kredytów konsumpcyjnych, kart kredytowych czy linii odnawialnej. 

Kredyt hipoteczny w mBanku jest przyznawany tylko w złotówkach. Istnieje jednak opcja dla osób posiadających już kredyt we frankach szwajcarskich. mBank pomoże przewalutować go na złotówki.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku?

Aby otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku, należy spełnić kilka podstawowych warunków.

 • Być osobą pełnoletnią.
 • Osiągać stałe dochody. W przypadku umowy o pracę zatrudnienie musi trwać co najmniej 3 miesiące (i obowiązywać przez następne 6 miesięcy). Prowadząc działalność gospodarczą, wymagany jest rok prowadzenia firmy. Inne umowy (zlecenie, o dzieło, kontrakty menadżerskie) są akceptowane, gdy obowiązują przynajmniej od pół roku.
 • Wykazać się prawidłową historią i zdolnością kredytową – w razie potknięć w spłatach przeszłych zobowiązań, odpowiedź banku może nie być pozytywna.
 • Posiadać wkład własny – w mBanku najniższy możliwy wkład własny wynosi 20%. Oczywiście można zaproponować wyższą kwotę – wtedy warunki kredytu będą atrakcyjniejsze.
 • Dostarczyć wymagane dokumenty – najważniejszym z nich jest zaświadczenie o zarobkach. Innymi dokumentami mogą być te związane z celem kredytowym czy charakterystyką danej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w mBanku można wziąć aż na 420 miesięcy, czyli 35 lat. Za to najniższa kwota może wynieść 150 tysięcy złotych. Górna granica jest indywidualnie ustalana z bankiem (dla osób z najlepszą zdolnością kredytową przewidziane są kredyty hipoteczne w wysokości nawet 2 milinów złotych!).

kredyt hipoteczny mbank

Koszty kredytu hipotecznego w mBanku

Podstawowymi opłatami w przypadku kredytów hipotecznych są zawsze: oprocentowanie, marża i prowizja. Na szczęście w mBanku prowizja jest darmowa, więc skupmy się na marży i oprocentowaniu.

 • Oprocentowanie kredytu – wpływa na nie wysokość WIBOR® 3M, który wyliczany jest na podstawie stopy referencyjnej ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej. Stąd biorąc kredyt, nie możemy być pewni, jak wysokie będzie oprocentowanie za np. 10 lat. W tym momencie waha się ono w okolicach 3%.
 • Marża kredytu – jeśli skorzystamy z okresu promocyjnego, jej wartość wyniesie od 2,45 do 3,10%. Marża standardowa jest wyższa – 4,45 – 5,10%. Niższa marża obowiązuje klientów, którzy posiadają większy wkład własny.

Jak wyglądają za to przykładowe koszty kredytu hipotecznego w mBanku w ramach promocji „Bliżej swojego domu”?

Kwota kredytu (netto)330 000 zł
Szacowana wartość nieruchomości400 000 zł
Całkowity koszt kredytu184 642,35 zł
Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta514 642,35 zł
Wysokość raty1 835,96 zł
Długość spłaty (w miesiącach)320
Rodzaj ratystała
Marża3,10%
Oprocentowanie nominalne3,33%
Odsetki od kredytu171 224,24 zł
Stawka za ubezpieczenie na życie liczona za okres pierwszych 5 lat0,0450% od salda kredytu czyli kwota 8 389,67 zł
Stawka ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych5 648,40 zł (kwota poglądowa)
Opłata za ocenę nieruchomości400 zł
RRSO3,76%

Kalkulator kredytu w mBank

Oblicz wysokość raty

Wady i zalety

Zalety:

 • bardzo wygodna procedura – wizyta w banku będzie potrzebna dopiero podczas podpisania umowy kredytowej,
 • brak prowizji,
 • długi okres kredytowania – do 35 lat,
 • różne cele kredytowe – w tym możliwość konsolidacji innych zadłużeń,
 • wiele akceptowanych źródeł dochodu.

Wady:

 • niższa marża tylko dla osób, które wykupią ubezpieczenie kredytu na co najmniej 5 lat oraz ich wynagrodzenie będzie wpływać na konto osobiste założone w mBanku,
 • marża wyższa o 1,5% do momentu ustawienia hipoteki na rzecz banku
Sprawdź kredyt hipoteczny w mBanku

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • K
  K
  Klient
  20.08.2021, 17:48

  Uwaga na ten bank!!!!
  Dają kredyt a potem go nagle wypowiadają pomimo spłacanych rat bez ostrzeżenia. Zdecydowanie nie polecam. Brak kontaktu, rozmów, żadnej współpracy.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x