Kredyt hipoteczny w Banku Millennium – opinie i szczegóły oferty

Millennium Hipoteczny

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.3
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Kwota20 000 - 2 000 000 zł
Okres spłaty72 - 420 miesięcy
RRSO6 %
Marża2,90 %
Prowizja0%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 6% i została wyliczona przy założeniu, że WIBOR 6M wynosi 2,38% (według stanu na dzień 30.11.2021 r.), oprocentowanie zmienne wynosi 5,28% i pozostanie na poziomie ustalonym dla okresu początkowego przez cały okres obowiązywania Umowy. Całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów) wynosi 294 508 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 599 241,49 zł, całkowity koszt kredytu hipotecznego 304 733,49 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 274 760,37 zł, prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej za 6 miesięcy 1 472,52 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku 9 548 zł, ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku 18 733,60 zł, PCC 19 zł i opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł), okres kredytowania 28 lat, rata kredytu 1 669,41 zł, liczba rat 341. Kalkulacja wykonana na dzień 2.12.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie przy założeniu, że: kredyt zabezpieczony będzie hipoteką na nowo nabywanej nieruchomości o wartości 367 080 zł, marża kredytu wynosi 2,90% z uwagi na posiadanie przez klienta Konta 360°, pod warunkiem comiesięcznego wpływu wynagrodzenia lub innego dochodu netto na to konto i posiadania karty debetowej do tego konta oraz wykonywania za pomocą tej karty transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł miesięcznie. Wówczas konto 360°prowadzone jest przez bank bezpłatnie i opłata za obsługę karty debetowej do tego konta wynosi 0 zł.

Inne produkty Millennium Bank

Jeśli zamierzasz kupić mieszkanie lub dom, nieco zmodernizować swoją nieruchomość czy nawet refinansować kredyt mieszkaniowy, to przyjrzyj się ofercie kredytu hipotecznego w Banku Millenium. Instytucja sfinansuje aż do 90 proc. wartości nieruchomości! Zobaczmy, jak dokładnie prezentują się szczegóły oferty.

Kredyt hipoteczny z prowizją 0% w Banku Millenium – sprawdź opinie

Zanim zakupisz nieruchomość i podejmiesz się jej remontu, warto sprawdzić, która instytucja oferuje najbardziej przystępny i najtańszy kredyt hipoteczny. Dużą popularnością cieszy się propozycja Banku Millenium i jego kredytu hipotecznego z prowizją 0%. Jak przedstawiają się całkowite koszty kredytu oraz jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Odkryjmy wszystkie tajemnice sztandarowej oferty instytucji.

kredyt w Millennium

Maksymalna kwota kredytu hipotecznego w Banku Millenium wynosi 4,5 mln zł i może być rozłożona na maksymalnie 35 lat.

Na co przeznaczysz kredyt hipoteczny w Banku Millenium?

Bank reklamując swój produkt pod hasłem: “Kredyt wygodny jak własne mieszkanie”, umożliwia wykorzystanie środków na różne cele mieszkaniowe:

 • zakup domu lub mieszkania na rynku wtórnym/pierwotnym,
 • budowa albo rozbudowa domu,
 • remont bądź modernizacja nieruchomości,
 • refinansowanie kredytu mieszkaniowego.

Instytucja oferuje obniżoną marżę o 0,5 proc. dla klientów, którzy są posiadaczami konta osobistego w Banku Millenium, a także są użytkownikami karty debetowej i zrealizują za jej pomocą transakcje na kwotę co najmniej 500 zł/miesięcznie.

Kredyt hipoteczny w Banku Millenium – warunki otrzymania

Każdy bank posiada swój własny wykaz parametrów, które pozwalają im określić wizerunek atrakcyjnego kredytobiorcy. Poniżej prezentujemy najważniejsze warunki, jakie musisz spełnić, by móc ubiegać się o środki z kredytu.

 • Dobra zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa w BIK (Biuro Informacji Kredytowej),
 • Dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport),
 • Docelowe zabezpieczenie kredytu hipotecznego: hipoteka na nieruchomości (w tym również na innej niż kredytowana, należącej do Ciebie lub osoby trzeciej), a także cesja praw z polisy (ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych) i cesja praw z polisy (ubezpieczenie na życie kredytobiorcy),
 • Dokumenty do weryfikacji zdolności kredytowej: zaświadczenie o zarobkach i wysokości dochodów, wyciąg z rachunku bieżącego za okres z ostatnich 3 miesięcy,
 • Dokumenty dotyczące nieruchomości: operat szacunkowy nieruchomości, odpis z księgi wieczystej (dotyczy nieruchomości proponowanej na zabezpieczenie kredytu). Dodatkowo, w przypadku domu jednorodzinnego lub niezabudowanej działki budowlanej, Bank wymaga wyrysu z rejestru gruntów lub kopię mapy ewidencyjnej, w tym zaświadczenie potwierdzające przeznaczenie nieruchomości.

Koszty kredytu i najważniejsze informacje

Na zakończenie zobaczmy, jak przedstawiają się koszty kredytu na przykładzie reprezentatywnym, obliczonym na dzień 4.06.2020 r.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 2,78% przy założeniu:
 • WIBOR® 3M: 0,28%,
 • całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów): 302 821 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 432 712,71 zł,
 • oprocentowanie zmienne: 2,28%,
 • całkowity koszt kredytu hipotecznego: 129 891,71 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu: 0 zł, odsetki: 115 556,74 zł, prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej za 6 miesięcy: 1 512 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych: 10 440 zł, ubezpieczenie na życie: 12 163,97 zł, PCC: 19 zł i opłata sądowa za ustanowienie hipoteki: 200 zł),
 • okres kredytowania: 30 lat,
 • rata kredytu: 1 162,16 zł,
 • liczba rat: 360,
 • wartość nieruchomości (mającej stanowić zabezpieczenie): 387 933,00 zł,
 • marża kredytu: 2% (z uwagi na posiadanie przez Klienta Konta 360°, pod warunkiem comiesięcznego wpływu wynagrodzenia lub innego dochodu netto na rachunek i posiadania karty debetowej do niego oraz wykonywania za pomocą tej karty transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł miesięcznie. Konto 360° prowadzone jest przez Bank bezpłatnie i opłata za obsługę karty debetowej wynosi 0 zł).

Szukasz kredytu hipotecznego dla siebie? Sprawdź nasz ranking kredytów hipotecznych i porównaj, jak wypada oferta banku Millenium na tle innych banków.

Kalkulator kredytu w Banku Millennium

Oblicz wysokość raty

Zalety i wady

Zalety:

 • 0% prowizji za udzielenie kredytu i jego wcześniejszą spłatę,
 • Finansowanie do 90 proc. wartości nieruchomości,
 • Obniżona marża o 0,5 proc. dla posiadaczy konta osobistego i karty debetowej do rachunku,
 • Wakacje kredytowe raz w roku,
 • Docelowe zabezpieczenie kredytu również na innej nieruchomości niż kredytowana (należącej do Ciebie lub osoby trzeciej).

Wady:

 • Prowizja za podwyższone ryzyko (do czasu wpisania hipoteki do księgi wieczystej).
Sprawdź kredyt hipoteczny w Banku Millenium z prowizją 0%
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x