Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy – opinie i szczegóły oferty

CitiBank Wygodny Kredyt Hipoteczny

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.4
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
RRSO9,79 %
Oprocentowanie9,30 %
? zmienne, w tym: stopa referencyjna WIBOR 3M 7,21% oraz marża 2.09%
Okres spłaty3 - 30 lat
Kwota50 000 - 2 000 000 zł
? dostępne są kwoty kredytu aż do 3 mln zł
Prowizja1%
Marża2,09 %

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego, zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,79% przy następujących założeniach: okres kredytowania 25 lat, całkowita kwota kredytu 520 000 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, w tym: stopa referencyjna WIBOR 3M 7,21% oraz marża 2.09% (marża jest podwyższana o 1,3pp. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 6 miesięcy od zawarcia umowy kredytu) . Całkowity koszt kredytu 826 162 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 825 543 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19zł, koszt wpisu hipoteki do Księgi Wieczystej 200zł, opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 400,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej mieszkanie), opłata za rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) 0zł (przy utrzymaniu warunku wpływów miesięcznych min 8000zł), całkowita kwota do zapłaty 1 346 762 zł, płatna w 300 ratach miesięcznych, równych w wysokości 4476 zł po ustanowieniu zabezpieczenia. Do uzyskania kredytu niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenia. Kalkulacja dokonana na dzień 14.10.2022 na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wysokiej raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty.

Kolejnym kredytem hipotecznym, który tutaj omówimy będzie propozycja od banku Citi Handlowy. 20% wkładu własnego, kwota aż do 3 0000 000 złotych i sprawny przebieg procesu kredytowego to tylko część informacji na temat tego produktu finansowego. Sprawdźmy, jak prezentuje się w całości kredyt mieszkaniowy w tym banku.

Kredyt hipoteczny to zwykle sztandarowy produkt, którym chwali się każdy bank. Jest to bardzo opłacalny segment działalności instytucji finansowych, stąd nie powinna nas dziwić ta wieczna rynkowa wojna o klientów. Citi Handlowy reklamuje swój kredyt mieszkaniowy hasłem „Twój nowy dom jest bliżej niż myślisz!” i zwraca uwagę na szereg nagród, które otrzymał (m.in. w rankingu Expandera i Gazety Wyborczej). Co jednak możemy sfinansować, decydując się na „hipotekę” w tym banku?

 • zakup nieruchomości (wybudowanej lub gotowej) na rynku pierwotnym i wtórnym,
 • refinansowanie kredytu zaciągniętego na cel mieszkaniowy,
 • remont lub wykończenie nieruchomości,
 • nabycie nieruchomości z przetargu/licytacji (prowadzonej przez developera lub spółdzielnię mieszkaniową).

Kredyt hipoteczny w Citi Hadlowym jest przyznawany tylko w złotówkach.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w Citi Handlowy?

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy w banku Citi Handlowy, należy spełnić kilka podstawowych warunków.

 • Być osobą pełnoletnią.
 • Osiągać stałe i regularne dochody.
 • Mieć odpowiednią zdolność kredytową i czystą historię spłat swoich zobowiązań – zaawansowany system oceny kredytobiorcy odrzuci klientów, którzy w przeszłości mieli kłopot z terminową spłatą kredytów/pożyczek czy sprzętu na raty. Na zdolność kredytową wpływa regularność naszych dochodów – bank w ten sposób sprawdza, czy można nam zaufać.
 • Posiadać zebrany wkład własny – Citi Handlowy wymaga wkładu własnego w wysokości 20%.
 • Dostarczyć wymagane dokumenty – m.in. zaświadczenie o dochodach lub zaświadczenie o dochodach z działalności gospodarczej, wniosek o udzielenie kredytu.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym można wziąć w przedziale od 60 do 360 miesięcy, czyli 30 lat. Maksymalna możliwa do otrzymania kwota wynosi aż 1 600 000 złotych.

Jeśli planujesz zakup domu lub mieszkania, sprawdź nasz ranking kredytów hipotecznych, aby wybrać najlepszą ofertę kredytową.

Koszty kredytu hipotecznego w Citi Handlowy

Co składa się na koszty w przypadku kredytów hipotecznych? Najważniejszymi z nich są: oprocentowanie, marża oraz prowizja. Pamiętajmy jedna o tym, że zmienne oprocentowanie nie zależy w 100% od banku. Najważniejszym wskaźnikiem jest WIBOR 3M, na podstawie którego jest ono wyliczane (wskaźnik ten odzwierciedla aktualną wysokość stóp procentowych, ustalaną przez NBP).

Poza kredytem mieszkaniowym, Citi Handlowy proponuje także pożyczkę hipoteczną, którą zabezpiecza się nieruchomością. Dzięki niej można skonsolidować inne zobowiązania lub wziąć ją na dowolny cel. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 1 600 000 złotych, a okres spłaty 30 lat. Wymagany wkład własny jest wyższy niż w przypadku kredytu mieszkaniowego – musimy się przygotować nie na 20, a 30%.

Kalkulator kredytu w Citi Handlowy

Oblicz wysokość raty

Wady i zalety

Zalety:

 • szybka decyzja kredytowa – już w cztery dni możemy otrzymać odpowiedź od banku,
 • bardzo wysoka kwota kredytu – aż do 1 600 000 złotych,
 • marża niższa niż u konkurencji,
 • opcja pożyczki hipotecznej na dowolny cel.

Wady:

 • ograniczone cele kredytowe (biorąc zobowiązanie na dowolny cel, warto wybrać pożyczkę hipoteczną a nie kredyt mieszkaniowy).
 • wyższa marża do momentu ustawienia hipoteki na rzecz banku
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy

Po wypełnieniu formularza skontaktuje się z nami telefonicznie przedstawiciel banku Citi Handlowy, aby umówić spotkanie, na którym przedstawiona zostanie oferta kredytu hipotecznego.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły