Kredyt Inkaso – sprawdź, jak odwołać się od wezwania do zapłaty

Kredyt Inkaso – co to za firma?

Kredyt Inkaso to jeden z wielu działających w kraju nad Wisłą funduszy sekurytyzacyjnych, tj. mówiąc prościej, firm windykacyjnych.

Podmiot ten zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami na polskim rynku. Wśród dwóch największych grup klientów tego przedsiębiorstwa znajduje się branża finansowa (niespłacone kredyty i pożyczki) oraz branża telekomunikacyjna (brak płatności za usługi). Grupa kapitałowa Kredyt Inkaso działa w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej i specjalizuje się w portfelach wierzytelności na skalę 500-600 mln złotych.

Dane firmy

Adres: Domaniewska 39, 02-672 Warszawa
KRS: 0000270672
NIP:9222544099
Nazwa spółki: Kredyt Inkaso S.A.

Dane kontaktowe

Adres mailowy:kontakt@kredytinkaso.pl
Strona www: www.kredytinkaso.pl
Telefon: 698 888 785
Kontakt dla dłużników: www.kredytinkaso.pl/kontakt

Dostałeś pismo z Kredyt Inkaso? Podpowiadamy, co robić

Niezależnie od tego czy roszczenie, którego spłaty domaga się Kredyt Inkaso, jest zasadne, czy też jego istnienie budzi wątpliwości, najszybszym sposobem na polubowne rozstrzygnięcie sporu, jest kontakt z wierzycielem. Często już samo nawiązanie kontaktu, okazuje się wystarczające do tego, by naliczane nam karne odsetki zostały wstrzymane.

Co oczywiste, jeśli istotnie jesteśmy dłużnikami, to zaległe zobowiązanie będziemy musieli spłacić. Tutaj mamy do wyboru dwie drogi. Możemy uregulować je od razu lub rozłożyć je na raty.

Jeśli zdecydujemy się spłacać wspomnianą należność w ratach, pilnujmy tego, by przelew dotarł do Kredyt Inkaso w wymaganym na to terminie. Jeśli będziemy spóźniać się z uiszczaniem kolejnych rat, to ustalony wcześniej z firmą windykacyjną harmonogram spłaty, może zostać anulowany, a my otrzymamy wezwanie do natychmiastowego uregulowania całości należności.

Czy mogę zignorować dług w Kredyt Inkaso?

Zignorowanie tego, że jesteśmy dłużnikami, nie tylko pociąga za sobą dodatkowe koszty, związane z kolejnymi wezwaniami do zapłaty, lecz przełoży się również na problemy w innych sferach życia. Jeśli nie wykażemy dobrej woli i nie zaczniemy spłacać swojego zadłużenia, to taka informacja trafi do BIG (Biura Informacji Gospodarczej).

Długi a BIG

Warto wiedzieć, że ze wspomnianej bazy korzystają różne firmy i rozmaici usługodawcy np. banki, operatorzy telefonii komórkowej czy firmy ubezpieczeniowe. Tym samym, nawet niewielki dług może skutkować trudnościami z otrzymaniem kredytu czy pożyczki, z podpisaniem umowy na zakup sprzętu RTV czy AGD lub ze wzięciem telefonu na abonament.

Co ważne, aby przestać figurować w BIG, trzeba jedynie zacząć spłacać swoje zadłużenie. Istotny jest tu fakt, że nie musimy uregulować go w całości, ponieważ do wykreślenia z tego rejestru wystarczające jest już samo nawiązanie kontaktu z pracownikiem firmy Kredyt Inkaso i ustalenie harmonogramu spłaty.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy figurujesz w BIG, to o tym, jak to zrobić, przeczytasz TUTAJ.

Pozew z Kredyt Inkaso. Co teraz?

Gdy tylko otrzymamy pozew, naszym obowiązkiem jest wniesienie do sądu odpowiedzi na niego. Dlatego warto sprawdzić, ile czasu mamy na jej udzielenie, zazwyczaj zależy to od terminu rozprawy. O ile w pozwie nie widnieje inna data, to odpowiedź na otrzymany pozew, musimy złożyć przed rozprawą. Pamiętajmy, by do złożonego pisma dołączyć również jego odpis dla firmy windykacyjnej.

Kredyt Inkaso. Podsumowanie

Podobnie jak większość firm windykacyjnych, tak i Kredyt Inkaso zachęca swoich klientów do kontaktu. Wyjście ze spirali zadłużenia jest jak najbardziej możliwe, jednak w tym celu konieczna jest dobra wola nie tylko przedsiębiorstwa windykacyjnego, lecz również samego dłużnika.

Pamiętajmy, że zaległą należność prędzej czy później będziemy musieli spłacić. Dlatego tylko od nas zależy to, kiedy to nastąpi i ile za to zapłacimy. Warto jednak uświadomić sobie, że kontakt z firmą windykacyjną, uczciwe przedstawienie swojej sytuacji finansowej, a później trzymanie się wypracowanego wraz z konsultantem harmonogramu spłaty, pozwoli nam wyjść na finansową prostą i znów zapanować nad swoim budżetem. Powodzenia!

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły