Kredyt Inkaso – sprawdź, jak odwołać się od wezwania do zapłaty

Kredyt Inkaso – co to za firma?

Kredyt Inkaso to jeden z wielu działających w kraju nad Wisłą funduszy sekurytyzacyjnych, tj. mówiąc prościej, firm windykacyjnych.

Podmiot ten zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami na polskim rynku. Wśród dwóch największych grup klientów tego przedsiębiorstwa znajduje się branża finansowa (niespłacone kredyty i pożyczki) oraz branża telekomunikacyjna (brak płatności za usługi). Grupa kapitałowa Kredyt Inkaso działa w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej i specjalizuje się w portfelach wierzytelności na skalę 500-600 mln złotych.

Dane firmy

Adres: Domaniewska 39, 02-672 Warszawa
KRS: 0000270672
NIP:9222544099
Nazwa spółki: Kredyt Inkaso S.A.

Dane kontaktowe

Adres mailowy:kontakt@kredytinkaso.pl
Strona www: www.kredytinkaso.pl
Telefon: 698 888 785
Kontakt dla dłużników: www.kredytinkaso.pl/kontakt

Dostałeś pismo z Kredyt Inkaso? Podpowiadamy, co robić

Niezależnie od tego czy roszczenie, którego spłaty domaga się Kredyt Inkaso, jest zasadne, czy też jego istnienie budzi wątpliwości, najszybszym sposobem na polubowne rozstrzygnięcie sporu, jest kontakt z wierzycielem. Często już samo nawiązanie kontaktu, okazuje się wystarczające do tego, by naliczane nam karne odsetki zostały wstrzymane.

Co oczywiste, jeśli istotnie jesteśmy dłużnikami, to zaległe zobowiązanie będziemy musieli spłacić. Tutaj mamy do wyboru dwie drogi. Możemy uregulować je od razu lub rozłożyć je na raty.

Jeśli zdecydujemy się spłacać wspomnianą należność w ratach, pilnujmy tego, by przelew dotarł do Kredyt Inkaso w wymaganym na to terminie. Jeśli będziemy spóźniać się z uiszczaniem kolejnych rat, to ustalony wcześniej z firmą windykacyjną harmonogram spłaty, może zostać anulowany, a my otrzymamy wezwanie do natychmiastowego uregulowania całości należności.

Czy mogę zignorować dług w Kredyt Inkaso?

Zignorowanie tego, że jesteśmy dłużnikami, nie tylko pociąga za sobą dodatkowe koszty, związane z kolejnymi wezwaniami do zapłaty, lecz przełoży się również na problemy w innych sferach życia. Jeśli nie wykażemy dobrej woli i nie zaczniemy spłacać swojego zadłużenia, to taka informacja trafi do BIG (Biura Informacji Gospodarczej).

Długi a BIG

Warto wiedzieć, że ze wspomnianej bazy korzystają różne firmy i rozmaici usługodawcy np. banki, operatorzy telefonii komórkowej czy firmy ubezpieczeniowe. Tym samym, nawet niewielki dług może skutkować trudnościami z otrzymaniem kredytu czy pożyczki, z podpisaniem umowy na zakup sprzętu RTV czy AGD lub ze wzięciem telefonu na abonament.

Co ważne, aby przestać figurować w BIG, trzeba jedynie zacząć spłacać swoje zadłużenie. Istotny jest tu fakt, że nie musimy uregulować go w całości, ponieważ do wykreślenia z tego rejestru wystarczające jest już samo nawiązanie kontaktu z pracownikiem firmy Kredyt Inkaso i ustalenie harmonogramu spłaty.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy figurujesz w BIG, to o tym, jak to zrobić, przeczytasz TUTAJ.

Pozew z Kredyt Inkaso. Co teraz?

Gdy tylko otrzymamy pozew, naszym obowiązkiem jest wniesienie do sądu odpowiedzi na niego. Dlatego warto sprawdzić, ile czasu mamy na jej udzielenie, zazwyczaj zależy to od terminu rozprawy. O ile w pozwie nie widnieje inna data, to odpowiedź na otrzymany pozew, musimy złożyć przed rozprawą. Pamiętajmy, by do złożonego pisma dołączyć również jego odpis dla firmy windykacyjnej.

Kredyt Inkaso. Podsumowanie

Podobnie jak większość firm windykacyjnych, tak i Kredyt Inkaso zachęca swoich klientów do kontaktu. Wyjście ze spirali zadłużenia jest jak najbardziej możliwe, jednak w tym celu konieczna jest dobra wola nie tylko przedsiębiorstwa windykacyjnego, lecz również samego dłużnika.

Pamiętajmy, że zaległą należność prędzej czy później będziemy musieli spłacić. Dlatego tylko od nas zależy to, kiedy to nastąpi i ile za to zapłacimy. Warto jednak uświadomić sobie, że kontakt z firmą windykacyjną, uczciwe przedstawienie swojej sytuacji finansowej, a później trzymanie się wypracowanego wraz z konsultantem harmonogramu spłaty, pozwoli nam wyjść na finansową prostą i znów zapanować nad swoim budżetem. Powodzenia!

1.7/5 - (34 votes)
Komentarze (24)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • d
  d
  dłuznik
  30.07.2020, 16:43

  Ta pseudo firma to jedno wielkie nieporozumienie. Mam z nimi sprawę w sądzie za pożyczkę w wonga.com, dostarczyłam dowody wpłaty do sądu. Dzisiaj zadzwoniłam do firmy i bardzo niemiła pani powiedziała, że ten numer konta na który podali mi w smsie jest nieprawidłowy i że nie ma żadnej wpłaty i straszą mnie komornikiem, mimo że nie ma wyroku. Posiadam twarde dowody na to że ten numer konta, na który wpłacałam pieniądze z tytułem sygnatury sprawy należy do Kredyt Inkaso. Mają burdel w papierach i bezczelnie wprowadzają dłużników w błąd. Coraz bardziej rozważam nad napisaniem skargi UOKIK.. Wstyd i hańba!!

  • D
   D
   Danio
   21.01.2021, 14:21

   I jak wygrała pani tą sprawę ? Ja też mam dowody spłaty a już prawie pół roku mnie męczą że sprawa trafi do sądu

 • H
  H
  Hejdasz
  14.10.2020, 14:53

  Informacje zawarte w artykule są nieprawdziwe. Wierzytelności od telekomów przedawnią się po kilku latach, zatem gdy dostanie się informację z sadu o toczącym się postępowaniu należy wysłać sprzeciw podnosząc zarzut przedawnienia wierzytelności. Sam mam dług na ok 150zł u jednego z telekomów (nie zapłaciłem ostatniego rachunku z przekory za to, jakie problemy robili przy rozwiązaniu umowy, gdy okazało się, że po okresie promocyjnym stawka wzrosła x2, o czym nie było informacji w ofercie), i bawię się ze wszystkimi takimi firmami od ponad 15 lat. Żadnej nie udało się wyegzekwować należności bo nie mają do tego podstawy prawnej. Chociaż to jest w polskim prawie głupie, że zawsze można pozwać dłużnika, nawet jeśli dług jest przedawniony i stwierdził to sąd w poprzednim postępowaniu. Ale problem jest tylko taki, że trzeba kolejne sądy o tym informować (wnosić sprzeciw) i na tym sprawa się kończy.

  • J
   J
   Jaaaa5
   01.04.2021, 18:59

   Witam mam dwie sprawy w kredyt inkaso jedno podali do komornika pko drugą nie .Na początku lutego 2021 spłaciłam u komornika zaległość i 23 lutego sprawę komornik zamknął inkaso odebrali pismo 01.03.2021 .dnia 03.03.2021 przelalam na konto podane przez nich w SMS druga sprawę i miałam nie mieć już długów okazało się że konto podane w SMS było kontem sprawy pierwszej PKO pracownik wysłał mi zle konto niechca przeksięgować mi pieniędzy na konta w drugiej sprawę i w pierwszej mimo że jest zamknięta przez komornika tez nie zamknęli bo jakieś koszty egzekucyjne naliczyli w jednej i drugiej sprawie lecą odsetki .komornik mówi że nie mogą cały czas wydzwaniaja Co ja mam zrobić

 • L
  L
  Lex
  01.10.2020, 10:46

  Właśnie wygrałem z nimi w sądzie. To cieniasy liczący na niewiedzę prawną ludzi, którym próbują wmówić bzdury. Uczcie się kodeksu cywilnego, nie dajcie się oszukiwać.

  • D
   D
   Dacee
   08.12.2020, 10:52

   Ta firma też wprowadziła Ciebie w błąd czy nie????

  • L
   L
   Lex
   11.12.2020, 03:34

   Próbowali?

  • T
   T
   Tmobile
   25.05.2021, 15:40

   To jakaś chora firma, mam spłacony dług a ci żądają spłaty ponownie. Od 4 miesięcy czekam od nich na papiery lub meile z sygnatura sprawy to umywają ręce!

 • P
  P
  Polak
  17.09.2021, 11:03

  Do mnie wydzwaniają że mam jakaś fakturę nie zapłaconą sprzed 12 lat. A ja działalności nie mam już 11lat.

 • Z
  Z
  Zosia
  30.06.2021, 09:09

  Bardzo „dziwnie” działająca Firma.
  Dziwi mnie, że tego typu firmy działające całkowicie bezprawnie a nadal istnieją na rynku.
  W skrócie: firma podała mnie do Sądu. Wyrok zapadł – dług jest naprawdę REGULARNIE przeze mnie spłacany. Podkreślam tej firmie – że tylko postanowienie Sądu jest dla mnie najważniejsze.
  A firma potrafi wydzwaniać do mnie 10 razy w tygodniu z pytaniem – ” kiedy spłacę całość długu dziś czy w piątek?”.
  Normalnie stosują stalking aby co? Uzyskać pieniądze wcześniej ?
  Cały czas widnieją moje wszystkie dane (nawet adres zamieszkania ) z kwotą początkowa długu na stronie Długi.pl z ramienia tej firmy – nie wyraziłam na to zgody ( co daje tu RODO? Nic..)
  Powiedzieli, że dane zostaną usunięte z chwilą spłaty długu (na mocy Sądu – czeka mnie to za półtora roku ?)
  Zastanawiam się – gdzie zgłosić postępowanie tej firmy, bo to juz za długo trwa …

  • w
   w
   wystawianie długu na sprzedaż
   07.12.2021, 17:53

   Nie wiem dlaczego robisz problem.Przeczytaj uwaznie regulamin portalu gdzie wyestawiają Twój dług.Zgodnie z prawem moga udostepniac Twoje dane ale niepełne(np.brak numeru domu)Jest to moze takie balansowanie na granicy prawa.Po prostu wnieś SPRZECIW do portalu wystawiającego Twój dług a oni zgodnie z prawem do 24 godzin muszą usunąc taki wpis.

 • J
  J
  Jaaaa5
  01.04.2021, 18:59

  Witam mam dwie sprawy w kredyt inkaso jedno podali do komornika pko drugą nie .Na początku lutego 2021 spłaciłam u komornika zaległość i 23 lutego sprawę komornik zamknął inkaso odebrali pismo 01.03.2021 .dnia 03.03.2021 przelalam na konto podane przez nich w SMS druga sprawę i miałam nie mieć już długów okazało się że konto podane w SMS było kontem sprawy pierwszej PKO pracownik wysłał mi zle konto niechca przeksięgować mi pieniędzy na konta w drugiej sprawę i w pierwszej mimo że jest zamknięta przez komornika tez nie zamknęli bo jakieś koszty egzekucyjne naliczyli w jednej i drugiej sprawie lecą odsetki .komornik mówi że nie mogą cały czas wydzwaniaja Co ja mam zrobić

 • P
  P
  Pk
  01.04.2021, 18:04

  Do mnie wydzwaniają ze mam ponad 3tys.do spłaty za telefon stacjonarny z tp. S. A. Kiedyś jadna z konsultantek do mnie zadzwoniła też w tej sprawie i powiedzialem jej że ja nie miałem takiego telefonu. Jak się zapytała czy mieszkam lub mieszkałem kiedyś w Radomsku to powiedziałem że mnie tam nigdy nie było i mieli to wyjaśnić a po tygodniu dzwoni druga i zaczyna to samo. A nawet żadne pismo do mnie od nich nie dotarło. Według mnie to firma oszukująca ludzi i szukająca osla który im od razu zapłaci.

 • J
  J
  Jaaaa
  24.02.2021, 07:51

  Od dwóch tygodni nękają mnie telefonami..chodzi o jakiś dług z Orange z 2008r.Powiedzialam że czekam na pismo z sądu idę do prawnika i podniosę zarzut przedawnienia..pisma nie wysłali..czego teraz mogę się z ich strony spodziewać?

  • Z
   Z
   Zir
   21.05.2021, 15:38

   Tego samego co do tej pory, czyli zawracania głowy telefonami. Jeśli nie wysłali pisma to liczą na to, że nękaniem ludzi doprowadzą do tego, że dostaną pieniądze. Za każdym razem należy informować o tym, że wszelkie tego typu sprawy załatwia się pisemnie, więc dokumenty o tym czego sprawa dotyczy należy wysłać pocztą. A dalsze wydzwanianie należy zgłaszać na policję jako nękanie. Nie wspominając o tym, że nikt nie powinien im podawać swoich danych telefonicznie, bo to zwykła kradzież danych.

  • A
   A
   Alek
   11.10.2021, 11:38

   Dokładnie taka sama sprawa – niby mam jakaś fakturę nie zapłacona Orange z 2008 na dawno zamkniętą działalność gosp.. tego się dowiedziałem telefonicznie – powiedziałem że mają wysłać te fakturę mailem – bo nie mam obowiązku pamiętać każdą fakturę sprzed 13 lat. Zobaczymy

 • R
  R
  Robert
  31.01.2021, 08:09

  Ja po wpłacie zadłużenia.Czekam na potwierdzenie że już spłaciłem 2,5 roku na to że nie zalegam.Jak dzwonię to wysyłają e-maila mi w ciągu 30 dni.Chociaz nic nie dostaje to twierdzą że to ja nie odczytuje.

 • K
  K
  Kuku
  04.01.2021, 20:26

  Potrzebuje pomocy pożyczke spłaciłem 1.10.2020 mijają 3 miesiące a ja nadal widnieje w biku jako dłużnik. Teraz pytanie mam się z nimi kontaktować w sprawie pisma o spłacie długu czy szukać prawnika?

  • M
   M
   Mala60
   05.04.2022, 11:34

   Dostałam SMS że muszę się skontaktować z kredytinkaso co zrobic

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x