Kredyt Inkaso – sprawdź, jak odwołać się od wezwania do zapłaty

Kredyt Inkaso – co to za firma?

Kredyt Inkaso to jeden z wielu działających w kraju nad Wisłą funduszy sekurytyzacyjnych, tj. mówiąc prościej, firm windykacyjnych.

Podmiot ten zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami na polskim rynku. Wśród dwóch największych grup klientów tego przedsiębiorstwa znajduje się branża finansowa (niespłacone kredyty i pożyczki) oraz branża telekomunikacyjna (brak płatności za usługi). Grupa kapitałowa Kredyt Inkaso działa w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej i specjalizuje się w portfelach wierzytelności na skalę 500-600 mln złotych.

Dane firmy

Adres: Domaniewska 39, 02-672 Warszawa
KRS: 0000270672
NIP:9222544099
Nazwa spółki: Kredyt Inkaso S.A.

Dane kontaktowe

Adres mailowy:kontakt@kredytinkaso.pl
Strona www: www.kredytinkaso.pl
Telefon: 698 888 785
Kontakt dla dłużników: www.kredytinkaso.pl/kontakt

Dostałeś pismo z Kredyt Inkaso? Podpowiadamy, co robić

Niezależnie od tego czy roszczenie, którego spłaty domaga się Kredyt Inkaso, jest zasadne, czy też jego istnienie budzi wątpliwości, najszybszym sposobem na polubowne rozstrzygnięcie sporu, jest kontakt z wierzycielem. Często już samo nawiązanie kontaktu, okazuje się wystarczające do tego, by naliczane nam karne odsetki zostały wstrzymane.

Co oczywiste, jeśli istotnie jesteśmy dłużnikami, to zaległe zobowiązanie będziemy musieli spłacić. Tutaj mamy do wyboru dwie drogi. Możemy uregulować je od razu lub rozłożyć je na raty.

Jeśli zdecydujemy się spłacać wspomnianą należność w ratach, pilnujmy tego, by przelew dotarł do Kredyt Inkaso w wymaganym na to terminie. Jeśli będziemy spóźniać się z uiszczaniem kolejnych rat, to ustalony wcześniej z firmą windykacyjną harmonogram spłaty, może zostać anulowany, a my otrzymamy wezwanie do natychmiastowego uregulowania całości należności.

Czy mogę zignorować dług w Kredyt Inkaso?

Zignorowanie tego, że jesteśmy dłużnikami, nie tylko pociąga za sobą dodatkowe koszty, związane z kolejnymi wezwaniami do zapłaty, lecz przełoży się również na problemy w innych sferach życia. Jeśli nie wykażemy dobrej woli i nie zaczniemy spłacać swojego zadłużenia, to taka informacja trafi do BIG (Biura Informacji Gospodarczej).

Długi a BIG

Warto wiedzieć, że ze wspomnianej bazy korzystają różne firmy i rozmaici usługodawcy np. banki, operatorzy telefonii komórkowej czy firmy ubezpieczeniowe. Tym samym, nawet niewielki dług może skutkować trudnościami z otrzymaniem kredytu czy pożyczki, z podpisaniem umowy na zakup sprzętu RTV czy AGD lub ze wzięciem telefonu na abonament.

Co ważne, aby przestać figurować w BIG, trzeba jedynie zacząć spłacać swoje zadłużenie. Istotny jest tu fakt, że nie musimy uregulować go w całości, ponieważ do wykreślenia z tego rejestru wystarczające jest już samo nawiązanie kontaktu z pracownikiem firmy Kredyt Inkaso i ustalenie harmonogramu spłaty.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy figurujesz w BIG, to o tym, jak to zrobić, przeczytasz TUTAJ.

Pozew z Kredyt Inkaso. Co teraz?

Gdy tylko otrzymamy pozew, naszym obowiązkiem jest wniesienie do sądu odpowiedzi na niego. Dlatego warto sprawdzić, ile czasu mamy na jej udzielenie, zazwyczaj zależy to od terminu rozprawy. O ile w pozwie nie widnieje inna data, to odpowiedź na otrzymany pozew, musimy złożyć przed rozprawą. Pamiętajmy, by do złożonego pisma dołączyć również jego odpis dla firmy windykacyjnej.

Kredyt Inkaso. Podsumowanie

Podobnie jak większość firm windykacyjnych, tak i Kredyt Inkaso zachęca swoich klientów do kontaktu. Wyjście ze spirali zadłużenia jest jak najbardziej możliwe, jednak w tym celu konieczna jest dobra wola nie tylko przedsiębiorstwa windykacyjnego, lecz również samego dłużnika.

Pamiętajmy, że zaległą należność prędzej czy później będziemy musieli spłacić. Dlatego tylko od nas zależy to, kiedy to nastąpi i ile za to zapłacimy. Warto jednak uświadomić sobie, że kontakt z firmą windykacyjną, uczciwe przedstawienie swojej sytuacji finansowej, a później trzymanie się wypracowanego wraz z konsultantem harmonogramu spłaty, pozwoli nam wyjść na finansową prostą i znów zapanować nad swoim budżetem. Powodzenia!

Komentarze (31)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • d
  d
  dłuznik
  30.07.2020, 16:43

  Ta pseudo firma to jedno wielkie nieporozumienie. Mam z nimi sprawę w sądzie za pożyczkę w wonga.com, dostarczyłam dowody wpłaty do sądu. Dzisiaj zadzwoniłam do firmy i bardzo niemiła pani powiedziała, że ten numer konta na który podali mi w smsie jest nieprawidłowy i że nie ma żadnej wpłaty i straszą mnie komornikiem, mimo że nie ma wyroku. Posiadam twarde dowody na to że ten numer konta, na który wpłacałam pieniądze z tytułem sygnatury sprawy należy do Kredyt Inkaso. Mają burdel w papierach i bezczelnie wprowadzają dłużników w błąd. Coraz bardziej rozważam nad napisaniem skargi UOKIK.. Wstyd i hańba!!

  • D
   D
   Danio
   21.01.2021, 14:21

   I jak wygrała pani tą sprawę ? Ja też mam dowody spłaty a już prawie pół roku mnie męczą że sprawa trafi do sądu

 • H
  H
  Hejdasz
  14.10.2020, 14:53

  Informacje zawarte w artykule są nieprawdziwe. Wierzytelności od telekomów przedawnią się po kilku latach, zatem gdy dostanie się informację z sadu o toczącym się postępowaniu należy wysłać sprzeciw podnosząc zarzut przedawnienia wierzytelności. Sam mam dług na ok 150zł u jednego z telekomów (nie zapłaciłem ostatniego rachunku z przekory za to, jakie problemy robili przy rozwiązaniu umowy, gdy okazało się, że po okresie promocyjnym stawka wzrosła x2, o czym nie było informacji w ofercie), i bawię się ze wszystkimi takimi firmami od ponad 15 lat. Żadnej nie udało się wyegzekwować należności bo nie mają do tego podstawy prawnej. Chociaż to jest w polskim prawie głupie, że zawsze można pozwać dłużnika, nawet jeśli dług jest przedawniony i stwierdził to sąd w poprzednim postępowaniu. Ale problem jest tylko taki, że trzeba kolejne sądy o tym informować (wnosić sprzeciw) i na tym sprawa się kończy.

  • J
   J
   Jaaaa5
   01.04.2021, 18:59

   Witam mam dwie sprawy w kredyt inkaso jedno podali do komornika pko drugą nie .Na początku lutego 2021 spłaciłam u komornika zaległość i 23 lutego sprawę komornik zamknął inkaso odebrali pismo 01.03.2021 .dnia 03.03.2021 przelalam na konto podane przez nich w SMS druga sprawę i miałam nie mieć już długów okazało się że konto podane w SMS było kontem sprawy pierwszej PKO pracownik wysłał mi zle konto niechca przeksięgować mi pieniędzy na konta w drugiej sprawę i w pierwszej mimo że jest zamknięta przez komornika tez nie zamknęli bo jakieś koszty egzekucyjne naliczyli w jednej i drugiej sprawie lecą odsetki .komornik mówi że nie mogą cały czas wydzwaniaja Co ja mam zrobić

 • L
  L
  Lex
  01.10.2020, 10:46

  Właśnie wygrałem z nimi w sądzie. To cieniasy liczący na niewiedzę prawną ludzi, którym próbują wmówić bzdury. Uczcie się kodeksu cywilnego, nie dajcie się oszukiwać.

  • D
   D
   Dacee
   08.12.2020, 10:52

   Ta firma też wprowadziła Ciebie w błąd czy nie????

  • L
   L
   Lex
   11.12.2020, 03:34

   Próbowali?

  • T
   T
   Tmobile
   25.05.2021, 15:40

   To jakaś chora firma, mam spłacony dług a ci żądają spłaty ponownie. Od 4 miesięcy czekam od nich na papiery lub meile z sygnatura sprawy to umywają ręce!

 • Z
  Z
  ZQW
  08.11.2022, 12:52

  Do mnie też wydzwaniają o jakiś rzekomy dług z TP SA sprzed 20 lat. Jak telefonistka mówi, że rozmowa będzie nagrywana, to ja na to, że nie zgadzam się na nagrywanie rozmów i się rozłączam. Inna sprawa, że nigdy nie podawałem im mojego numeru telefonu i najprawdopodobniej zdobyli go nielegalnie. Telefon był kiedyś na kartę, ale przez *** musiałem go zarejestrować i teraz każdy ma dostęp do moich danych, bo one oczywiście wyciekły i są sprzedawane do takich firm jak kredyt inkaso czy cała masa innych upierdliwców od garnków lub cudownego sprzętu medycznego.

  • Z
   Z
   Zalamana
   09.11.2022, 10:42

   Ta firma to najgorsze dziadostwo dług 1600zl sprawę ma komornik dostał we wrześniu 100zl przelalam im 9zl ugadalam się że będę im sama płacić po 100. wpłatę zrobiłam w październiku a dziś dzwonili że mam oddać 1600zl bo dług nie spadł a ja mam potwierdzenie przelewu. straszą wizyta windykatora, dzwonią po 10 razy na dzień, nie patrzą że ktoś śpi po nocach mam ich dość co robic

 • D
  D
  Dawido
  25.07.2022, 14:29

  Jacy są to oszuści, te kredit inkaso a dług sie przedawnia po 3 latach

 • P
  P
  Piotr
  14.07.2022, 19:57

  Najgorsza firma windykacyjna …mimo dogadania się z komornikiem w sprawie spłat..natarczywie dzwonią po kilka razy dziennie..

 • M
  M
  MARCIN
  08.07.2022, 15:35

  Przysłali mi wezwanie do zapłaty na kwotę 3400 zł, że nie zapłaciłem rachunku w sieci Era w 2001 roku. pomijam fakt że nie przypominam sobie że coś nie zapłaciłem. Co mam teraz zrobić? Czekać na rozprawę sądową czy napisać do nich że jest roszczenie przedawnione? Mogą mi wejść na konto?

  • e
   e
   ewa
   30.12.2022, 12:09

   Czy temat z windykacja za 2001 r. załatwiony? jesli nie napisz, może pomogę

 • P
  P
  Polak
  17.09.2021, 11:03

  Do mnie wydzwaniają że mam jakaś fakturę nie zapłaconą sprzed 12 lat. A ja działalności nie mam już 11lat.

 • Z
  Z
  Zosia
  30.06.2021, 09:09

  Bardzo „dziwnie” działająca Firma.
  Dziwi mnie, że tego typu firmy działające całkowicie bezprawnie a nadal istnieją na rynku.
  W skrócie: firma podała mnie do Sądu. Wyrok zapadł – dług jest naprawdę REGULARNIE przeze mnie spłacany. Podkreślam tej firmie – że tylko postanowienie Sądu jest dla mnie najważniejsze.
  A firma potrafi wydzwaniać do mnie 10 razy w tygodniu z pytaniem – ” kiedy spłacę całość długu dziś czy w piątek?”.
  Normalnie stosują stalking aby co? Uzyskać pieniądze wcześniej ?
  Cały czas widnieją moje wszystkie dane (nawet adres zamieszkania ) z kwotą początkowa długu na stronie Długi.pl z ramienia tej firmy – nie wyraziłam na to zgody ( co daje tu RODO? Nic..)
  Powiedzieli, że dane zostaną usunięte z chwilą spłaty długu (na mocy Sądu – czeka mnie to za półtora roku ?)
  Zastanawiam się – gdzie zgłosić postępowanie tej firmy, bo to juz za długo trwa …

  • w
   w
   wystawianie długu na sprzedaż
   07.12.2021, 17:53

   Nie wiem dlaczego robisz problem.Przeczytaj uwaznie regulamin portalu gdzie wyestawiają Twój dług.Zgodnie z prawem moga udostepniac Twoje dane ale niepełne(np.brak numeru domu)Jest to moze takie balansowanie na granicy prawa.Po prostu wnieś SPRZECIW do portalu wystawiającego Twój dług a oni zgodnie z prawem do 24 godzin muszą usunąc taki wpis.

 • J
  J
  Jaaaa5
  01.04.2021, 18:59

  Witam mam dwie sprawy w kredyt inkaso jedno podali do komornika pko drugą nie .Na początku lutego 2021 spłaciłam u komornika zaległość i 23 lutego sprawę komornik zamknął inkaso odebrali pismo 01.03.2021 .dnia 03.03.2021 przelalam na konto podane przez nich w SMS druga sprawę i miałam nie mieć już długów okazało się że konto podane w SMS było kontem sprawy pierwszej PKO pracownik wysłał mi zle konto niechca przeksięgować mi pieniędzy na konta w drugiej sprawę i w pierwszej mimo że jest zamknięta przez komornika tez nie zamknęli bo jakieś koszty egzekucyjne naliczyli w jednej i drugiej sprawie lecą odsetki .komornik mówi że nie mogą cały czas wydzwaniaja Co ja mam zrobić

Podobne artykuły