Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas – opinie i szczegóły

Misją BNP Paribas jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmieniać ich świat”. Paribas proponuje kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem do kwoty maksymalnie 200 tys. zł i okresem spłaty do 10 lat. Poznajmy szczegóły oferty i sprawdźmy opinie klientów.

Odetchnij dzięki konsolidacji w Paribas

BNP Paribas (w 2019 r. nastąpił rebranding marki BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas) na swoich stronach internetowych tłumaczy, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem gotówkowym, którego udziela na spłatę innych zobowiązań, jak: pożyczki, inne kredyty gotówkowe czy raty na samochód. W związku z tym, zamiast spłacać kilka rat do różnych instytucji, płacisz tylko jedną do banku – w tym przypadku do BNP Paribas.

Właściwie jest to oferta pod nazwą kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem, w ramach której możesz pożyczyć od 1 tys. do 200 tys. zł. Bank pozwala również na elastyczny okres kredytowania wynoszący od 6 do 120 miesięcy. Na obniżenie Twoich miesięcznych zobowiązań wpłynie także zerowa prowizja oraz możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Jakie są warunki konsolidacji w BNP Paribas i jakie kredyty nie podlegają skonsolidowaniu? Czas na szczegóły oferty.

kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem BNP Paribas
bnpparibas.pl

5.11.2020 r. Bank BNP Paribas otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Award 2020. Organizatorami wydarzenia są prestiżowe magazyny PWM oraz The Banker. Pod uwagę brane są strategia rozwoju, jakość obsługi klienta, poziom innowacyjności, utrzymanie zatrudnienia, a także etyka prowadzonych działań.

Poznaj ofertę kredytu konsolidacyjnego BNP Paribas

Jeśli chodzi o podstawowe warunki związane ze skonsolidowaniem zadłużenia w BNP Paribas, jest to jedna z lepszych ofert na rynku. Warto zaznaczyć tutaj, że instytucja nie pobiera prowizji z tytułu udzielenia finansowania, co zdecydowanie obniża wysokość miesięcznej raty.

W ramach oferty bank proponuje kwoty od 1 tys. zł do 200 tys. zł na okres od 6 do 120 miesięcy (10 lat) – przy czym wybór 85 rat możliwy jest dla kwot od 10 tys. zł. Dostępne jest też pozyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel. RRSO kredytu konsolidacyjnego w BNP Paribas wynosi 10,99 proc.

Przy założeniu przykładu reprezentatywnego, którego kalkulacji dokonano na dzień 1.03.2021 r., koszty konsolidacji prezentują się następująco:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 10,99 %,
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 55 544 zł,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 87 283,84 zł,
 • Oprocentowanie stałe: 6,99 % w skali roku,
 • Całkowity koszt kredytu: 31 739,84 zł (prowizja: 0 zł; odsetki: 20 230,72 zł, koszt ubezpieczenia: 11 509,12 zł ), 112-miesięcznych rat w wysokości: 779,32 zł każda rata.

Warunkiem skorzystania z oferty Paribas jest spłata przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas, a także wykupienie ubezpieczenia na życie na cały okres spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Jakie kredyty podlegają konsolidacji?

Produkt przeznaczony jest na spłatę innych, nieprzeterminowanych zobowiązań zaciągniętych w bankach oraz SKOK-ach. Mogą to być:

 • kredyty/ pożyczki gotówkowe,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty samochodowe,
 • karty kredytowe,
 • kredyty w rachunku bieżącym.

Z tego względu, że mają one charakter wyłącznie gotówkowy, konsolidacja w Paribas nie dotyczy kredytów mieszkaniowych, pożyczek hipotecznych, innych kredytów konsolidacyjnych oraz kredytów firmowych (związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej). Finansowanie zabezpieczone hipoteką można skonsolidować za pomocą kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, który dostępny jest w ofertach innych banków.

Koszt kredytu konsolidacyjnego BNP Paribas

Jeśli interesuje Cię pomoc finansowa właśnie w tym banku, zwróć uwagę przede wszystkim na związane z nią opłaty.

Kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem
RRSO10,99%
Oprocentowanie stałe w skali roku6,99%
Prowizja za udzielenie kredytu0 zł
Składka ubezpieczenia na życieustalana indywidualnie
Minimalna kwota kredytu1 000 zł
Maksymalna kwota kredytu200 000 zł
Minimalny okres kredytowania6 miesięcy
Maksymalny okres kredytowania120 miesięcy
(okres kredytowania od 85 miesięcy jest dostępny dla kredytów od 10 000 zł)

Szukasz kredytu konsolidacyjnego na najlepszych warunkach?Sprawdź oferty konsolidacji w naszym rankingu kredytów konsolidacyjnych!

Jakie warunki należy spełnić?

Kluczowym wymogiem, jaki musisz spełnić, by otrzymać zgodę na konsolidację, jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Poświadczy ona Twoją dyspozycję do spłaty zobowiązania w ustalonym harmonogramie spłat.

Poza tym musisz jeszcze:

 • mieć pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych,
 • mieć dobrą historię w BIKu,
 • spłacać terminowo inne zobowiązania,
 • posiadać odpowiednio wysokie dochody.

Bank w ten sposób sprawdzi, czy jesteś rzetelnym klientem i na tej podstawie podejmie decyzję o udzieleniu Ci kredytu konsolidacyjnego.

Wymagane dokumenty do złożenia wniosku o konsolidację

Wnioskując o skonsolidowanie zobowiązań w BNP Paribas podobnie, jak i we wszystkich innych bankach, musisz złożyć odpowiedni wniosek. Podstawą jest także kilka innych dokumentów:

 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie albo umowy o dzieło. Opcjonalnie może to być również decyzja o przyznaniu renty/emerytury,
 • kopia zawartych umów kredytowych.

BNP Paribas, jak każdy bank zastrzega sobie prawo do poproszenia Cię o dodatkowe dokumenty, jeśli będzie tego wymagała sytuacja. Każdy wniosek rozpatrywany jest bowiem indywidualnie.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny BNP Paribas?

Bardzo prosto, bo możesz tego dokonać na kilka dostępnych sposobów:

 • przyjdź do najbliższego oddziału BNP Paribas, jeśli wolisz kontakt bezpośredni,
 • zadzwoń na infolinię: 519 921 555 (koszt połączenia wg stawki operatora) i wypełnij wniosek z konsultantem. W trakcie rozmowy otrzymasz wstępną decyzję kredytową,
 • wypełnij formularz online, zamawiając rozmowę z doradcą. Formularz dostępny jest na stronie internetowej banku. Podaj w nim imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail oraz porę kontaktu. W tym przypadku równie szybko otrzymasz wstępną decyzję kredytową,
 • złóż wniosek z poziomu aplikacji mobilnej, jeśli jesteś już klientem BNP Paribas i masz tutaj konto osobiste.

Czy warto skonsolidować długi w BNP Paribas?

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas to rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zamienić spłacane aktualnie zobowiązania na jeden kredyt. Możesz więc ponosić koszty tylko za jedną ratę, która będzie dużo niższa niż ogólna suma wcześniej regulowanych rat.

Zalety kredytu konsolidacyjnego z ubezpieczeniem w BNP Paribas:

 • wysoka kwota finansowania do 200 tys. zł,
 • okres kredytowania do 10 lat,
 • konsolidacja bez prowizji,
 • brak konieczności zakładania konta osobistego w BNP Paribas,
 • korzystne oprocentowanie (6,99 proc.),
 • możliwość wnioskowania o dodatkowe środki na dowolny cel,
 • akceptowane różne źródła dochodu.

Jednak jest to zobowiązanie, które również ma swoje wady:

 • obowiązkowe ubezpieczenie, które podwyższa miesięczną ratę,
 • konsolidacji nie podlegają pożyczki pozabankowe, kredyty firmowe, kredyty i pożyczki hipoteczne oraz inne kredyty konsolidacyjne.

Klienci, którzy mieli już okazję skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego w BNP Paribas, oceniają go pozytywnie. Rzeczywiście pozwala on uporządkować dotychczasowe zadłużenia, co stanowi duże odciążenie dla budżetu. Czekamy na Wasze opinie na ten temat pod artykułem!

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x