Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas – opinie i szczegóły

Pożyczam
od 1000 do 230000
na
od 6 do 120 mies.

Koszty pożyczki

Szczegóły

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Koszty pożyczki
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Szczegóły
Oprocentowanie
11,99 %
? stałe
RRSO
12,65 %
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
? Kredyt konsolidacyjny dostępny jest na okres od 6 do 120 miesięcy, przy czym na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 000 zł
Prowizja
0%
Kwota
1 000 - 230 000 zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) na podstawie przykładu reprezentatywnego dla kredytu konsolidacyjnego na 24.08.2023 r. wynosi 12,65 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 55 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 77 244,95zł, oprocentowanie stałe 11,99 % w skali roku, całkowity koszt kredytu 22 244,95zł (prowizja 0 zł; odsetki 22 244,95zł ) 72 miesięcznych rat (71 po 1 072,85 zł i jedna 1 072,60 zł).

Siedziba firmy

BNP Paribas Bank Polska SA
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 147 418 918
KRS: 0000011571
NIP: 5261008546
REGON: 010778878

Posiadasz kilka zobowiązań o różnej wysokości i terminach spłaty, i chcesz je zastąpić jedną ratą spłacaną w banku? Dobrym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny, kto wie – być może w banku BNP Paribas. Odnajdziemy tutaj konsolidację w wysokości od 1 tys. do 200 tys. zł. Co najważniejsze – z prowizją równą 0 proc.

kredyt konsolidacyjny BNP - oferta

Konsolidacja kredytów w BNP Paribas

BNP Paribas (w 2019 r. nastąpił rebranding marki BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas) na swoich stronach internetowych tłumaczy, że oferowany przez nich kredyt konsolidacyjny to: „kredyt gotówkowy, którego udziela na spłatę innych zobowiązań bankowych lub zaciągniętych w SKOK z tytułu kredytów/pożyczek gotówkowych, kredytów wiązanych – ratalnych lub samochodowych z opcją dodatkowych środków”. W związku z tym, zamiast spłacać kilka rat do różnych instytucji, regulujemy tylko jedną do banku – w tym przypadku do BNP Paribas.

W ramach oferty możemy pożyczyć od 1 tys. do 200 tys. zł. Bank pozwala również na elastyczny okres kredytowania wynoszący od 6 do 120 miesięcy. Na obniżenie naszych miesięcznych zobowiązań wpłynie także zerowa prowizja oraz możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Szczegóły oferty konsolidacji w BNP Paribas

Sprawdźmy teraz, na jakich warunkach dostępne jest udzielenie kredytu konsolidacyjnego w BNP Paribas. Jest to na pewno jedna z lepszych ofert na rynku.

Minimalna kwota kredytu1 000 zł
Maksymalna kwota kredytu200 000 zł
Minimalny okres kredytowania6 miesięcy
Maksymalny okres kredytowania120 miesięcy
*okres kredytowania od 85 miesięcy dostępny dla kwot od 10 000 zł
Wymagane konto osobisteNIE
Wymagane ubezpieczenieTAK
Wcześniejsza spłata kredytu0 zł

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny BNP Paribas?

Bardzo prosto, bo dokonamy tego na kilka dostępnych sposobów:

 • przyjdź do najbliższego oddziału BNP Paribas, jeśli wolisz kontakt bezpośredni,
 • zadzwoń na infolinię: 519 921 555 (koszt połączenia wg stawki operatora) i wypełnij wniosek z konsultantem. W trakcie rozmowy otrzymasz wstępną decyzję kredytową,
 • wypełnij formularz online, zamawiając rozmowę z doradcą. Formularz odnajdziesz po naciśnięciu poniższego przycisku ↓
Zawnioskuj o kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas
 • złóż wniosek z poziomu aplikacji mobilnej (jeśli jesteś już klientem BNP Paribas i masz tutaj konto osobiste).

Jaki jest koszt kredytu konsolidacyjnego?

Z uwagi na regularne zmiany stóp procentowych – i tym samym zmieniające się koszty, najnowszy przykład reprezentatywny polecamy sprawdzać na stronie banku.

Warunkiem skorzystania z tej oferty jest spłata przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas, a także wykupienie ubezpieczenia na życie na cały okres spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Jakie kredyty podlegają konsolidacji?

Produkt przeznaczony jest na spłatę innych, nieprzeterminowanych zobowiązań zaciągniętych w bankach oraz SKOK-ach. Mogą to być:

 • kredyty/ pożyczki gotówkowe,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty samochodowe,

Z tego względu, że mają one charakter wyłącznie gotówkowy, konsolidacja w Paribas nie dotyczy zobowiązań z tytułu kart kredytowych, kredytów mieszkaniowych, pożyczek hipotecznych, kredytów w rachunku bieżącym czy innych kredytów konsolidacyjnych oraz kredytów firmowych (związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej). Kredyt hipoteczny możemy skonsolidować za pomocą kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, który dostępny jest w ofertach innych banków.

Jakie warunki należy spełnić?

Kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, że aby móc starać się o jakąkolwiek pomoc, musimy posiadać zdolność kredytową. Dzięki niej instytucja ma pewność, że będziemy spłacać zobowiązanie w ustalonym harmonogramie spłat.

Poza tym konieczna są:

 • pełna zdolność do podejmowania czynności prawnych,
 • dobra historia kredytowa w BIK,
 • terminowa spłata pozostałych zobowiązań,
 • odpowiednio wysokie dochód.

Wymagane dokumenty do złożenia wniosku o konsolidację

Z doświadczenia wiemy, że wnioskując o kredyty gotówkowe, banki wymagają odpowiedniej dokumentacji. Podstawą jest wniosek kredytowy oraz:

 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach (z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie albo umowy o dzieło). Opcjonalnie może to być również decyzja o przyznaniu renty/emerytury,
 • kopia zawartych umów kredytowych.

BNP Paribas, jak każdy bank, zastrzega sobie prawo do poproszenia nas o dodatkowe dokumenty, jeśli będzie wymagała tego sytuacja. Każdy wniosek rozpatrywany jest bowiem indywidualnie.

Czy warto skonsolidować długi w BNP Paribas?

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas to na pewno rozwiązanie dla osób, które chcą zamienić spłacane aktualnie zobowiązania na jeden kredyt. Warunki finansowania są bardzo konkurencyjne, choć jak pokazują statystyki – przyznawalność tego kredytu jest na dość niskim poziomie.

Zalety:

 • wysoka kwota finansowania do 200 tys. zł,
 • okres kredytowania do 10 lat,
 • brak konieczności zakładania konta osobistego w BNP Paribas,
 • korzystne oprocentowanie,
 • możliwość wnioskowania o dodatkowe środki na dowolny cel,
 • akceptowane różne źródła dochodu.

Wady:

 • konieczność wykupienia ubezpieczenia, co podnosi wysokość miesięcznej raty kredytu,
 • nie wszystkie zobowiązania możemy skonsolidować (np. w konsolidację nie wchodzą karty kredytowe, kredyt w rachunku bankowym, itp.).

Skorzystałeś już z konsolidacji w BNP Paribas? W takim razie podziel się z nami swoją opinią! Może znalazłeś inny bank, który oferuje najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Źródło:

1. bnpparibas.pl

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.5/5 - (11 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Kredyt Konsolidacyjny BNP Paribas
Sprawdź ofertę