Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas – opinie i szczegóły

kredyt konsolidacyjny BNP - oferta

Posiadasz kilka zobowiązań o różnej wysokości i terminach spłaty, i chcesz je zastąpić jedną ratą spłacaną w banku? Dobrym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny, kto wie – być może w banku BNP Paribas. Odnajdziemy tutaj konsolidację w wysokości od 1 tys. do 200 tys. zł. Co najważniejsze – z prowizją równą 0 proc.

Konsolidacja kredytów w BNP Paribas

BNP Paribas (w 2019 r. nastąpił rebranding marki BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas) na swoich stronach internetowych tłumaczy, że oferowany przez nich kredyt konsolidacyjny to: „kredyt gotówkowy, którego udziela na spłatę innych zobowiązań bankowych lub zaciągniętych w SKOK z tytułu kredytów/pożyczek gotówkowych, kredytów wiązanych – ratalnych lub samochodowych z opcją dodatkowych środków”. W związku z tym, zamiast spłacać kilka rat do różnych instytucji, regulujemy tylko jedną do banku – w tym przypadku do BNP Paribas.

W ramach oferty możemy pożyczyć od 1 tys. do 200 tys. zł. Bank pozwala również na elastyczny okres kredytowania wynoszący od 6 do 120 miesięcy. Na obniżenie naszych miesięcznych zobowiązań wpłynie także zerowa prowizja oraz możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

W ramach kredytu w BNP Paribas zyskamy dodatkową gotówkę na dowolnie wybrany cel i jedną, miesięczną ratę zamiast spłaty kilku, bnpparibas.pl

Szczegóły oferty

Sprawdźmy teraz, na jakich warunkach dostępne jest udzielenie kredytu w Paribas. Jest to na pewno jedna z lepszych ofert na rynku.

Minimalna kwota kredytu1 000 zł
Maksymalna kwota kredytu200 000 zł
Minimalny okres kredytowania6 miesięcy
Maksymalny okres kredytowania120 miesięcy
*okres kredytowania od 85 miesięcy dostępny dla kwot od 10 000 zł
Wymagane konto osobisteNIE
Wymagane ubezpieczenieTAK
Wcześniejsza spłata kredytu0 zł

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny BNP Paribas?

Bardzo prosto, bo dokonamy tego na kilka dostępnych sposobów:

 • przyjdź do najbliższego oddziału BNP Paribas, jeśli wolisz kontakt bezpośredni,
 • zadzwoń na infolinię: 519 921 555 (koszt połączenia wg stawki operatora) i wypełnij wniosek z konsultantem. W trakcie rozmowy otrzymasz wstępną decyzję kredytową,
 • wypełnij formularz online, zamawiając rozmowę z doradcą. Formularz odnajdziesz po naciśnięciu poniższego przycisku ↓
Zawnioskuj o kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas
 • złóż wniosek z poziomu aplikacji mobilnej (jeśli jesteś już klientem BNP Paribas i masz tutaj konto osobiste).

Jaki jest koszt kredytu konsolidacyjnego?

Z uwagi na regularne zmiany stóp procentowych – i tym samym zmieniające się koszty, najnowszy przykład reprezentatywny polecamy sprawdzać na stronie banku.

Warunkiem skorzystania z tej oferty jest spłata przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas, a także wykupienie ubezpieczenia na życie na cały okres spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Szukasz kredytu konsolidacyjnego na najlepszych warunkach? Sprawdź oferty konsolidacji w naszym rankingu kredytów konsolidacyjnych!

Jakie kredyty podlegają konsolidacji?

Produkt przeznaczony jest na spłatę innych, nieprzeterminowanych zobowiązań zaciągniętych w bankach oraz SKOK-ach. Mogą to być:

 • kredyty/ pożyczki gotówkowe,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty samochodowe,

Z tego względu, że mają one charakter wyłącznie gotówkowy, konsolidacja w Paribas nie dotyczy zobowiązań z tytułu kart kredytowych, kredytów mieszkaniowych, pożyczek hipotecznych, kredytów w rachunku bieżącym czy innych kredytów konsolidacyjnych oraz kredytów firmowych (związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej). Kredyt hipoteczny możemy skonsolidować za pomocą kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, który dostępny jest w ofertach innych banków.

Jakie warunki należy spełnić?

Kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, że aby móc starać się o jakąkolwiek pomoc, musimy posiadać zdolność kredytową. Dzięki niej instytucja ma pewność, że będziemy spłacać zobowiązanie w ustalonym harmonogramie spłat.

Poza tym konieczna są:

 • pełna zdolność do podejmowania czynności prawnych,
 • dobra historia kredytowa w BIK,
 • terminowa spłata pozostałych zobowiązań,
 • odpowiednio wysokie dochód.

Wymagane dokumenty do złożenia wniosku o konsolidację

Z doświadczenia wiemy, że wnioskując o kredyty gotówkowe, banki wymagają odpowiedniej dokumentacji. Podstawą jest wniosek kredytowy oraz:

 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach (z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie albo umowy o dzieło). Opcjonalnie może to być również decyzja o przyznaniu renty/emerytury,
 • kopia zawartych umów kredytowych.

BNP Paribas, jak każdy bank, zastrzega sobie prawo do poproszenia nas o dodatkowe dokumenty, jeśli będzie wymagała tego sytuacja. Każdy wniosek rozpatrywany jest bowiem indywidualnie.

Czy warto skonsolidować długi w BNP Paribas?

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas to na pewno rozwiązanie dla osób, które chcą zamienić spłacane aktualnie zobowiązania na jeden kredyt. Warunki finansowania są bardzo konkurencyjne, choć jak pokazują statystyki – przyznawalność tego kredytu jest na dość niskim poziomie.

Zalety:

 • wysoka kwota finansowania do 200 tys. zł,
 • okres kredytowania do 10 lat,
 • brak konieczności zakładania konta osobistego w BNP Paribas,
 • korzystne oprocentowanie,
 • możliwość wnioskowania o dodatkowe środki na dowolny cel,
 • akceptowane różne źródła dochodu.

Wady:

 • konieczność wykupienia ubezpieczenia, co podnosi wysokość miesięcznej raty kredytu,
 • nie wszystkie zobowiązania możemy skonsolidować (np. w konsolidację nie wchodzą karty kredytowe, kredyt w rachunku bankowym, itp.).

Skorzystałeś już z konsolidacji w BNP Paribas? W takim razie podziel się z nami swoją opinią! Może znalazłeś inny bank, który oferuje najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Źródło:

1. bnpparibas.pl

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!