Kredyt konsolidacyjny PKO BP – opinie i szczegóły oferty

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
2.7
Zobacz opinie użytkowników
Okres spłaty2 - 120 miesięcy
RRSO10,59 %
Kwota1 500 - 200 000 zł
Oprocentowanie7,20 %
Prowadzenie kontanie jest wymagane konto w PKO BP
Prowizja9,99%

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,59%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 080,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 35 472,51 zł oprocentowanie zmienne 7,20% całkowity koszt kredytu 11 392,51 zł (w tym: prowizja 2 672,58 zł, odsetki 8 719,93 zł), 97 miesięcznych rat równych po 361,96 zł, ostatnia rata: 362,39 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Inne produkty PKO BP S.A.

PKO Bank Polski jest jednym z największych i najstarszych banków w Polsce, dlatego w jego ofercie dla klientów indywidualnych nie mogło zabraknąć kredytu konsolidacyjnego. Pod dźwięczną nazwą Mini Ratka kryje się, tzw. pożyczka konsolidacyjna online oferująca finansowanie do 200 tys. zł, z okresem spłaty do 120 miesięcy. Poznajmy bliżej szczegóły oferty.

Pożyczka konsolidacyjna online w PKO BP

Zamrożenie gospodarki w związku z koronawirusem spowodowało, że nasze portfele zaczęły „świecić” pustkami. Brak możliwości wykonywania pracy przez wiele osób wiąże się z brakiem stałych dochodów – a kredyty, rachunki i inne zobowiązania trzeba przecież płacić…

Oferta kredytu konsolidacyjnego PKO Banku Polskiego to propozycja dla osób, które mają zaciągnięte kilka zobowiązań, ale wciąż potrzebują dodatkowego finansowania. Produkt występuje pod nazwą jako, tzw. Mini Ratka – pożyczka konsolidacyjna online. Pozwala ona zamienić rozproszone dotychczas płatności dla różnych wierzycieli, w jedno regulowane co miesiąc zobowiązanie.

pożyczka konsolidacyjna PKO BP
pkobp.pl

Szczegóły oferty

W zależności od potrzeb pożyczka konsolidacyjna PKO BP udzielana jest na kwotę od 1 500 zł do maksymalnie 200 tys. zł. Z kolei okres spłaty wynosi od 2 do 120 rat (10 lat). Jej oprocentowanie jest zmienne i aktualne równa się 7,2 proc. PKO BP umożliwia także otrzymanie dodatkowych środków, które możesz wykorzystać na dowolny cel. Kwota dodatkowa, jaka jest udzielana w ramach konsolidacji, może stanowić do 30 proc. wartości przenoszonej sumy.

W przypadku tej propozycji nie ma obowiązku wykupowania ubezpieczenia, które zdecydowanie zwiększa wysokość RRSO oraz całkowitą kwotę do oddania. Bez polisy reprezentatywne RRSO wynosi 10,12 proc. Co bardzo ciekawe, w ramach konsolidacji możesz przenieść do PKO BP nawet jedną ratę.

Pamiętaj, że ostateczna wysokość udzielonego finansowania oraz maksymalny okres spłaty zależy od analizy zdolności kredytowej oraz badania ryzyka kredytowego.

Jakie kredyty można skonsolidować w PKO BP?

Dużym plusem oferty jest szeroki zakres zobowiązań, które można skonsolidować. Środki pozyskane z finansowania przeznaczysz, m.in. na spłatę:

Kredyt konsolidacyjny PKO BP pozwala więc spłacić różnego rodzaju kredyty i pożyczki, za wyjątkiem tych zaciągniętych w bankach zagranicznych.

Kto może starać się o konsolidację zobowiązań?

Oferta dedykowana jest zarówno obecnym, jak i nowym klientom, niemającym jeszcze konta w PKO BP. Ci pierwsi mogą zawnioskować o konsolidację z poziomu aplikacji IKO lub w serwisie iPKO. Z kolei nowi klienci mogą wypełnić wniosek i zamówić rozmowę z doradcą.

Podstawowe wymagania, co do tego, kto może zawnioskować o pożyczkę konsolidacyjną, sprowadzają się do klasyki gatunku. Są to:

 • Pełnoletność i aktualny dowód tożsamości.
 • Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa.
 • Dobra ocena w BIK.
 • Stały dochód z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej. Ewentualnie akceptowany jest również dochód z renty/emerytury.

Jakie dokumenty wymagane są w PKO BP?

Zastanawiasz się, co jest Ci potrzebne, by bank zweryfikował Twój wniosek? Wymagane dokumenty są standardowe i nie różnią się niczym od dokumentacji dostarczanej w innych instytucjach.

 • Wypełniony wniosek o kredyt konsolidacyjny,
 • Zaświadczenie o zarobkach,
 • Zgoda współmałżonka na udzielenie konsolidacji (gdy przyznana kwota przekracza 30 tys. zł i małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej),
 • Kopia zawartych umów kredytowych i pożyczkowych,
 • Zaświadczenie o całkowitej kwocie pozostałej do spłacenia (wystawione przez wierzyciela).

W niektórych przypadkach PKO BP wymaga dodatkowych dokumentów, których listę otrzymasz bezpośrednio od doradcy.

Jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać pożyczkę konsolidacyjną w PKO BP?

Warunki takiej pożyczki są jasne. Najważniejszym wymogiem jest oczywiście dobra zdolność kredytowa oraz posiadanie na swoim koncie zobowiązań, które nie są przeterminowane. Dlatego, by mieć szansę na pozytywną decyzję kredytową, nie możesz zalegać z ich spłatą.

Koszty kredytu konsolidacyjnego PKO BP

Choć konsolidacja w PKO BP to spora szansa na pozyskanie finansowania, to jednak i przy takim zobowiązaniu musisz liczyć się z kosztami. Ich wysokość zależy od bardzo wielu elementów, m.in. wysokości pożyczanej kwoty oraz okresu, na jaki chcesz pożyczyć pieniądze.

Aby ułatwić Ci wstępne rozeznanie, w poniższej tabeli prezentujemy przykładowe koszty.

Pożyczka konsolidacyjna online
RRSO10,12%
Oprocentowanie7,2%
LUB
0%
dla Posiadaczy PKO Konta za Zero, którzy zawarli umowę od dnia 1.10. 2014 r. do dnia
29.02. 2020 r. oraz Posiadaczy PKO Konta za Zero, którzy zawarli umowę od dnia 1.03.2020 r.
Opłata przygotowawcza za rozpatrzenie wniosku0 zł
Prowizjaustalana indywidualnie
Wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego0 zł
Zmiana warunków planu spłaty kredytu na wniosek klienta25 zł
Zawieszenie okresu spłaty3% nie mniej niż 100 zł

Więcej ofert finansowania odnajdziesz w naszym specjalnym rankingu kredytów konsolidacyjnych.

Przykład reprezentatywny pożyczki konsolidacyjnej PKO BP

Spójrzmy jeszcze na warunki oferty na konkretnym przykładzie reprezentatywnym, który został wyliczony na 15.01.2021 r.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 10,12%,
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 54 300,00 zł,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 78 211,37 zł,
 • Oprocentowanie zmienne: 7,20%,
 • Całkowity koszt kredytu: 23 911,37 zł (w tym: prowizja: 5 005,37 zł, odsetki: 18 906,00 zł), 95-miesięcznych rat równych po 814,70 zł i ostatnia rata: 814,87 zł.

Czy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w PKO BP? Opinie o tym produkcie są w większości pozytywne. Sama przyznawalność kredytu w tej instytucji jest powyżej średniej rynkowej.

Jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną online?

PKO BP, podobnie jak jego konkurenci, proponuje różne formy złożenia wniosku o konsolidację:

 • w najbliższym oddziale lub agencji PKO BP,
 • przez telefon lub wideo. Wystarczy, że zamówisz wideorozmowę, zostawiając swój numer telefonu. Kliknij —> „Zobacz propozycję” albo zadzwoń: 800 302 302 lub +48 81 535 60 60 (opłata według stawek operatora).
 • online, składając wniosek. Sprawdzasz warunki i akceptujesz je elektronicznie. Bank prześle pieniądze na spłatę innych Twoich kredytów do wierzycieli. W tym samym czasie gotówka na dowolne cele „powędruje” na Twoje konto.
 • Jeśli jesteś już klientem PKO BP, możesz samodzielnie złożyć wniosek w aplikacji mobilnej IKO albo w serwisie internetowym iPKO.

Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę pożyczki konsolidacyjnej?

Środki na spłatę Twoich zobowiązań bank przekaże do innych instytucji, od razu po akceptacji umowy. Natomiast gotówkę na ekstrawydatki, jeśli i o taką zawnioskujesz, otrzymasz od razu. Według zapewnień PKO BP odbędzie się to nawet w ciągu 30 sekund, od momentu akceptacji umowy w aplikacji IKO bądź serwisie iPKO.

Zalety i wady oferty konsolidacyjnej PKO BP

PKO Bank Polski przygotował ciekawą propozycję konsolidacji, która na pewno warta jest rozważenia.

Do jej głównych zalet należą:

 • możliwość konsolidacji chwilówek i pożyczek pozabankowych,
 • szansa na otrzymanie dodatkowych środków na dowolny cel, w wysokości 30 proc. wartości konsolidacji,
 • wcześniejsza spłata zobowiązania bez dodatkowej opłaty,
 • szybka wypłata środków z konsolidacji nawet w 30 sekund dla stałych klientów,
 • brak konieczności posiadania konta osobistego w PKO BP,
 • opcja skonsolidowania nawet jednej raty,
 • niska minimalna kwota kredytu (1500 zł).

Jednak pożyczka konsolidacyjna online ma również swoje słabsze strony. Do jej wad zaliczyć możemy:

 • brak klarownej informacji na stronie, że ubezpieczenie nie jest wymagane,
 • dodatkowe ubezpieczenie znacząco podnosi koszty kredytu konsolidacyjnego.

Zaciągnąłeś kredyt konsolidacyjny w PKO BP i chcesz podzielić się swoją opinią? Zachęcamy Cię do pozostawienia komentarza!

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły