Kredyt konsolidacyjny w Kasie Stefczyka – szczegóły oferty i opinie

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.6/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Na pytanie, skąd pozyskać dodatkowe środki, większość odpowiada – z banków albo firm pożyczkowych. Jest jednak jeszcze jedna opcja, czyli spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa. Dziś prześwietlimy ofertę kredytu konsolidacyjnego w Kasie Stefczyka, która jest świetną alternatywą dla konsolidacji w banku.

Konsolidacja zobowiązań w SKOKu Stefczyka

Rynek usług finansowych z zasady dzieli się na dwa sektory: bankowy i pozabankowy, które silnie ze sobą konkurują. Jesteśmy jednak w obowiązku wspomnieć o jeszcze jednej gałęzi – spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Oferta SKOKów praktycznie nie różni się od oferty banków komercyjnych. Odnajdziemy tutaj kredyty gotówkowe, lokaty, kredyty hipoteczne – a nawet kredyty konsolidacyjne.

Co Kasa Stefczyka ma do zaoferowania w kwestii konsolidacji? W swojej ofercie posiada tzw. Pożyczkę Fit do 160 tys. zł, która umożliwia połączenie swoich zobowiązań od różnych wierzycieli, na okres maksymalnie do 120 miesięcy. Co ciekawe instytucja nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania, a także udostępnia możliwość odroczenia spłaty pierwszej raty nawet o 60 dni.

konsolidacja skok stefczyka
kasastefczyka.pl

Kasa Stefczyka to największa kasa oszczędnościowo-kredytowa w Polsce, która zorganizowana jest w formie spółdzielni. Jej misją jest promowanie oszczędności i gospodarności, propagowanie idei finansowej samopomocy oraz walka z wykluczeniem finansowym Polaków. Dlatego podobnie, jak pozostałe SKOKi umożliwia klientom dostęp do tanich kredytów. W przeciwieństwie np. do banków komercyjnych nie zależy im bowiem na generowaniu maksymalnego zysku.

Czym charakteryzuje się kredyt konsolidacyjny w Kasie Stefczyka?

Jeśli spłacasz lub spłacałeś kilka kredytów i pożyczek jednocześnie, zapewne wiesz, że zaciągnięte zobowiązania dostarczają wielu problemów… Nie tylko obciążają domowy budżet, ale i dodatkowo mają różne terminy spłaty, które ciężko spamiętać. Proponowany przez Kasę Stefczyka kredyt konsolidacyjny może być dobrą alternatywą dla wszystkich osób, które nie radzą sobie ze spłatą swoich długów.

Konsolidacja w SKOK Stefczyka to:

 • jedna wygodna rata zamiast kilku,
 • niższa miesięczna rata niż łączna suma dotychczasowo spłacanych rat,
 • szybka decyzja kredytowa (wstępną informację otrzymasz już w 15 minut),
 • brak prowizji za udzielenie środków,
 • możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, gdy zechcesz odpocząć od rat.

Co ciekawe Pożyczka Fit – bo pod taką nazwą kryje się kredyt konsolidacyjny w SKOKu, według wielu rankingów oceniany jest jako najtańszy kredyt konsolidacyjny na rynku!

Kasa Stefczyka na swojej stronie internetowej udostępniła klientom – kalkulator kredytowy. To narzędzie, dzięki któremu obliczysz potencjalną wysokość miesięcznej raty kredytu konsolidacyjnego.

Jedna rata zamiast kilku – szczegóły

Teraz omówimy kwestię, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje. W ramach konsolidacji możesz pożyczyć od 1 tys. zł do 160 tys. zł z okresem spłaty od 12 do 120 miesięcy (10 lat). RRSO w przypadku tej oferty również jest atrakcyjne i wynosi 6,22 proc.

Sprawdźmy jeszcze, jak opłacalność kredytu konsolidacyjnego przedstawia się na konkretnym przykładzie reprezentatywnym. Jego kalkulacji dokonano na dzień 26.02.2021 r.

 • Całkowita kwota kredytu: 78 840 zł,
 • Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł): 6%,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 6,22%,
 • Czas obowiązywania umowy: 107 miesięcy, 106-miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 954,76 zł,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.

Decyzja kredytowa, co do przyznania finansowania, jego wysokości i okresu kredytowania zależy przede wszystkim od Twojej oceny zdolności kredytowej.

Co można skonsolidować w SKOK Stefczyka?

Przedmiotem konsolidacji mogą być zobowiązania zaciągnięte wyłącznie w innych instytucjach finansowych.

Należą do nich:

Kto może starać się o pożyczkę konsolidacyjną w Kasie Stefczyka?

Trudno znaleźć instytucję, która udzielałaby kredytów, nie sprawdzając wcześniej swoich klientów. Biorąc pod uwagę wysoką kwotę konsolidacji, Kasa Stefczyka bada dokładnie sytuację finansową wnioskującego.

Co prawda, kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób w trudnym położeniu, ale i one muszą spełnić podstawowe warunki:

 • pełnoletność (min. 18 lat. Osoby pow. 75. roku życia mogą zostać poproszone o dostarczenie poręczenia od osoby trzeciej),
 • pełna zdolność do podejmowania czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo i zamieszkanie na terenie kraju,
 • w miarę przyzwoita zdolność kredytowa.

Warto pamiętać o tym, że choć Kasa Stefczyka uzależnia przyznanie konsolidacji od oceny zdolności kredytowej, to nie jest ona tak restrykcyjnie badana, jak w bankach komercyjnych.

Koszt kredytu konsolidacyjnego w SKOKu Stefczyka

Zobaczmy, jak prezentują się najważniejsze parametry w kontekście omawianej oferty.

Pożyczka Fit
RRSO6,22%
Oprocentowanie6%
Prowizja0%
Minimalna kwota 1 000 zł
Maksymalna kwota160 000 zł
(stacjonarnie)
LUB
100 000 zł
(online bez wychodzenia z domu
dla członków Kasy Stefczyka)
Minimalny okres spłaty12 miesięcy
Maksymalny okres spłaty120 miesięcy
Wakacje kredytoweTAK

Czy łatwo o pożyczkę konsolidacyjną w Kasie Stefczyka?

Wiele osób zastanawia się zapewne, czy w SKOKu trudno o kredyt konsolidacyjny. Proces weryfikowania wniosków w SKOKach niczym nie różni się od tego przeprowadzanego przez klasyczne banki. Mając stałe zatrudnienie, odpowiednio wysokie dochody, pozytywną historię kredytową i brak zaległości w spłacie innych zobowiązań, możesz liczyć na przyznanie środków.

Jednocześnie brak spełnienia któregoś z powyższych warunków, nie oznacza, że nie masz szansy na konsolidację. Każdy wniosek o kredyt konsolidacyjny rozpatrywany jest indywidualnie – i ostateczna decyzja zawsze zależy do kredytodawcy.

Jak i gdzie złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w Kasie?

Bardzo prosto. SKOK Stefczyka daje nam trzy metody do wyboru. Wnioskować o konsolidację możesz:

 • online. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej Kasy Stefczyka. Po czym poczekaj na telefon eksperta, który skontaktuje się z Tobą i poprowadzi Cię przez dalszą procedurę. Ostateczną umowę otrzymasz na podany adres e-mail.
 • telefonicznie. Możesz zadzwonić bezpośrednio do swojej placówki albo pod numer: 801 600 100 (koszt wg taryfy operatora). Ekspert wspólnie z Tobą wypełni wniosek kredytowy, a gotowa umowa trafi na Twój adres e-mail.
 • osobiście. Jeśli chcesz, możesz także odwiedzić najbliższą placówkę Kasy Stefczyka i wypełnić wniosek na miejscu. Aby jednak mieć pewność, że zostaniesz obsłużony, warto wcześniej umówić się na spotkanie z doradcą. Numer kontaktowy do wybranej placówki, odnajdziesz na stronie internetowej instytucji.

W SKOKu możesz więc zawnioskować w taki sposób, jaki najbardziej Ci odpowiada.

W międzyczasie możesz również spojrzeć na konkurencyjne oferty kredytów konsolidacyjnych w bankach i firmach pozabankowych. Zajrzyj na nasz ranking kredytów konsolidacyjnych.

Jakie dokumenty są wymagane?

Podstawowym dokumentem, potrzebnym podczas wypełniania wniosku, jest dowód osobisty. Oprócz niego musisz złożyć dokumenty, których dokładna lista znajduje się na stronie internetowej Kasy Stefczyka. Są to:

 • zaświadczenie o dochodach,
 • wniosek o przyznaniu pożyczki/kredytu,
 • załącznik do wniosku o przyznanie pożyczki/kredytu.

Wzory powyższych dokumentów możesz pobrać ze strony SKOKu.

Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę środków z konsolidacji?

Czas oczekiwania na decyzję kredytową jest naprawdę krótki – i wynosi zaledwie 15 minut. Czasem oczywiście z różnych przyczyn może się on nieco wydłużyć. Jednak Kasa Stefczyka zawsze dokłada wszelkich starań, aby klient, jak najszybciej otrzymał informację zwrotną.

Natomiast środki z kredytu konsolidacyjnego wypłacane są dopiero po podpisaniu umowy kredytowej. Dlatego, jeśli dokument podpiszesz jeszcze w tym samym dniu, to finansowanie otrzymasz od 24 do 48 godzin.

Kogo najbardziej zainteresuje konsolidacja w SKOKu?

Głównie osoby, które z różnych przyczyn spotkały się z odmową udzielenia kredytu konsolidacyjnego przez banki. Tak, jak wspominaliśmy SKOKi wymagają tego, aby historia kredytowa była dobra, lecz nie musi być ona wzorowa. Różnice mogą występować również w kwotach, jakie jednemu klientowi proponują instytucje bankowe, a jakie SKOKi (kwoty są wyższe).

Poza tym na korzyść Kasy Stefczyka przemawia jeszcze opcja skonsolidowania pożyczek pozabankowych, która praktycznie nie jest dostępna w bankach, za wyjątkiem PKO BP. Dlatego mając na swoim koncie zaciągnięte kredyty bankowe, jak i zobowiązania w firmach pożyczkowych, warto zapoznać się z ofertą konsolidacyjną w SKOKu.

Zalety:

 • wysoka kwota kredytu – do 160 tys. zł,
 • długi okres spłaty – do 10 lat,
 • atrakcyjne RRSO (6,22%),
 • możliwość skorzystania z wakacji kredytowych,
 • brak opłaty za prowizję,
 • konsolidacja zobowiązań może objąć także pożyczki pozabankowe,
 • niewielkie formalności do spełnienia,
 • mniej restrykcyjne warunki niż w bankach,
 • szybka decyzja kredytowa – w 15 minut,
 • bogata oferta konkursów i promocji.

Nie możemy jednak przymknąć oka na pewne niedogodności związane z ofertą.

Wady:

 • opłata za dwa przelewy kredytu – w wysokości 160 zł,
 • konsolidacja online możliwa wyłącznie dla członków Kasy Stefczyka,
 • limit konsolidacji online do 100 tys. zł

Według opinii większości klientów, którzy skorzystali już usług Kasy Stefczyka – Pożyczka Fit pozwoliła im uporać się z zadłużeniem. Na uwagę zasługują głównie atrakcyjne warunki kredytowania oraz niewielkie miesięczne raty.

A Ty, co sądzisz o tej ofercie?

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (65 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie