Kredyt na 150 tys. zł – najlepsze oferty | wrzesień 2023

Kredyt 150 tys. możemy otrzymać bez wychodzenia z domu, a pochodzące z niego środki, przeznaczyć na dowolny cel. Jest to jednak na tyle długoterminowe zobowiązanie, że nim zwiążemy się z jakimś bankiem na długie lata, warto zorientować się w tym, jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy. Istotne jest także to, czy nasze potrzeby finansowe lepiej zaspokoi kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Są to bowiem dwa odrębne instrumenty zewnętrznego finansowania, różniące się m.in. kwotami, o które możemy wnioskować, długością trwania umowy kredytowej i warunkami, jakie musimy spełnić, by otrzymać taki zastrzyk gotówki.

Ostatnia aktualizacja: 20 Września 2023
Pożyczka Gotówkowa Debiut PKO Bank Polski
2 - 24 miesięcy
Okres spłaty
do 24 godzin
Czas wypłaty
1 500 - 200 000 zł
Kwota
9,82 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Pożyczka Gotówkowa CitiBank Handlowy
9 - 60 miesięcy
Okres spłaty
do 24 godzin
Czas wypłaty
1 000 - 150 000 zł
Kwota
12,66 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

0 zł prowizji dla nowych klientów i nawet do 150 000 zł na dowolny cel.

Kredyt Gotówkowy VeloBank
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
24 godziny
Czas wypłaty
2 000 - 200 000 zł
Kwota
13,20 %
?
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Kredyt Gotówkowy na zielone zmiany BNP Paribas
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
24 godziny
Czas wypłaty
1 000 - 200 000 zł
? Kredyt gotówkowy dostępny jest w kwocie od 1000 zł do 200 000 zł, na okres od 6 do 120 miesięcy (na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 000 zł), przy czym udzielny w procesie bez wychodzenia z domu do 30 000 zł, a udzielany w kanałach: System GOonline, Aplikacja Mobilna GOmobile do 30 000 zł na okres do 84 miesięcy.
Kwota
15,80 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Kredyt Gotówkowy BNP Paribas
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
24 godziny
Czas wypłaty
1 000 - 200 000 zł
Kwota
11,55 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Polacy coraz chętniej sięgają po kredyty i pożyczki, zarówno w bankach, jak i w instytucjach pozabankowych. Firmy pożyczkowe starają się dopasować do oczekiwań przyszłych klientów, oferując im już nie tylko chwilówki czy szybkie pożyczki na dowód, lecz także pożyczki na wyższe kwoty. O kredyt na 150 tysięcy jeszcze do niedawna można było wnioskować tylko w banku, dziś o przyznanie takiej sumy możemy ubiegać się także w firmie pożyczkowej – jednak przy takich kwotach nie będą to pożyczki dla osób indywidualnych, ale przedsiębiorstw. Wysokie pożyczki dla firm to specjalność na przykład Janvest S.A. Podkreślmy jednak, że w większości przypadków lepsze oferty znajdziemy w sektorze bankowym, dlatego to właśnie do banku powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić się o finansowe wsparcie.

Kredyt 150 tys. – jaki to typ finansowania?

O kredyt na 150 tys. możemy wnioskować, zarówno ubiegając się o kredyt hipoteczny, jak i o kredyt gotówkowy. To czy taka kwota trafi na nasze konto, zależy od oceny naszej zdolności kredytowej, jak i od tego, ile wynosi nasz wkład własny. Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny, to musimy nim dysponować i od tej reguły nie ma wyjątków. Wśród oferowanych przez banki kredytów najkrótszy termin spłaty ma kredyt gotówkowy, najdłuższy, co nie powinno dziwić – kredyt hipoteczny.

Poza kredytem gotówkowym i kredytem hipotecznym warto znać również takie pojęcie jak kredyt konsolidacyjny. Choć cieszy się on mniejszą popularnością niż jego „poprzednicy”, inny jest także jego cel, to kredyt konsolidacyjny sprawdzi się wówczas, gdy spłacamy kilka zobowiązań jednocześnie. Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, który umożliwia nam „zredukowanie” naszego zadłużenia do jednej, miesięcznej raty.

Z racji charakterystyki tego produktu bankowego środków z kredytu konsolidacyjnego nie możemy przeznaczyć na dowolny cel, muszą one zostać spożytkowane na spłatę zadłużenia. Warto jednak wiedzieć, że tylko od nas zależy to, które zobowiązania zdecydujemy się skonsolidować. Tej „procedurze” wcale nie muszą podlegać wszystkie posiadane przez nas kredyty i pożyczki. Część z nich możemy „połączyć w jedno”, a resztę – spłacać na dotychczasowych zasadach.

Kredyt na 150 tysięcy – gdzie go dostać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, gdzie najlepiej złożyć wniosek o kredyt gotówkowy na 150 tys., gdyż o przyznanie takiej sumy możemy ubiegać się w każdym banku. Przypomnijmy, że co do zasady kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć na okres od 3 do 120 miesięcy. A ile pieniędzy możemy dostać? Ta kwestia również jest dość prosta, kredyt gotówkowy pozwala nam wnioskować o przyznanie środków w wysokości od 1000 do nawet 200 tysięcy złotych, jak zatem widać kredyt na 150 tys. mieści się w tych „widełkach”.

Należy jednak być świadomym tego, że składając wniosek o kredyt na 150 tys., wcale nie musimy „dostać” od banku co do złotówki tyle, ile chcielibyśmy. Bank ma prawo zarówno odmówić nam kredytu, jak i zaproponować niższą kwotę niż ta na, której otrzymaniu nam zależało. Co oczywiste, możemy taką ofertę odrzucić i poszukać finansowego wsparcia w innym banku.

Tutaj warto podkreślić, że każdy złożony wniosek i każde zapytanie o nas w bazach dłużników, obniża naszą zdolność kredytową. To zaś oznacza, że im dłużej trwa nasza wędrówka od jednego banku do drugiego w poszukiwaniu finansowego wsparcia, tym mniejsza jest szansa na to, że gdziekolwiek je otrzymamy. Kolejny bank widząc, że inne również odmówiły nam kredytu, także może wydać negatywną decyzję kredytową.

kredyty gotówkowe w Polsce

Najlepszy kredyt gotówkowy – czy taki istnieje?

A jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy? Oferty, które będziemy mieć do wyboru, w znacznym stopniu zależne są od tego, jakiej kwoty potrzebujemy i na jak długo. Niekiedy istotne może być także to, czy mamy już konto w danym banku, czy też jesteśmy nowymi klientami. Jeśli środków finansowych nie potrzebujemy „na wczoraj”, warto cyklicznie przeglądać takie zestawienie jak ranking kredytów gotówkowych i uważnie śledzić pojawiające się oferty. Największym plusem takiego rankingu jest to, że oferty wszystkich banków mamy zebrane w jednym miejscu, możemy je zatem porównać bez wychodzenia z domu. Ponadto, takie rankingi są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu możemy być pewni, że nie znajdzie się tam żadna „przeterminowana” oferta.

W którym banku wziąć kredyt?

Kredyt 150 tys. na 10 lat mają w swojej ofercie np. takie banki jak:

 • Santander Bank Polska (całkowity koszt kredytu wyniesie nas 225 991 złotych, zaś miesięcznie za nasz kredyt zapłacimy 1883,26 złotych);
 • Bank BNP Paribas (całkowita kwota do spłaty wyniesie 240 228, 80 złotych, wysokość miesięcznej raty – 2001,91 złotych);

To właśnie te dwie placówki jak wynika z rankingu kredytów gotówkowych, obsługują klientów również w okresie pandemii. A jaka rata obciąży nasze konto w innych bankach przy takich samych parametrach, tj. kredyt 150 tys na 10 lat? Zobaczcie:

 • BNP Paribas – miesięczna rata 2001,91 złotych;
 • Bank Pekao oferuje pożyczkę ekspresową na dowolny cel z miesięczną ratą w wysokości 1955,81 złotych;
 • Credit Agricole – tutaj miesięczna rata kredytu gotówkowego, to wydatek rzędu 2137,65 złotych;
 • mBank – w tej placówce rata wyniesie nas najwięcej – 2146,96 złotych miesięcznie.

Nieco trudniej jest otrzymać kredyt 150 tys. na 20 lat. Nie jest to wprawdzie niemożliwe, ale tak długi okres trwania umowy kredytowej dotyczy raczej kredytu hipotecznego niż kredytu gotówkowego. Na pytanie, gdzie ubiegać się o kredyt hipoteczny na 150 tys. odpowiadamy w poniższym akapicie tego artykułu.

Kredyt hipoteczny 150 tys. – ile kosztuje i czy łatwo go dostać?

Zarówno osoby, które starają się o kredyt gotówkowy na 150 tysięcy jak i ci, których interesuje podobny kredyt hipoteczny, muszą spełnić szereg, stawianych przez bank warunków. Zaostrzenie się polityki kredytowej sprawiło, że dziś i o kredyt gotówkowy, i o kredyt hipoteczny, jest o wiele trudniej niż jeszcze kilka lat temu.

Kredyt hipoteczny 150 tys. na 20 lat dostaniemy w takich bankach jak:

 • PKO Bank Polski;
 • ING Bank Śląski;
 • Millenium Bank;
 • Pekao S.A;
 • Santander Bank;
 • mBank;
 • Alior Bank.

A jaka byłaby rata takiego kredytu? Przy kredycie hipotecznym 150 tys. na okres 20 lat miesięczna rata wyniesie:

 • PKO Banku Polskim – 825,94 zł.
 • ING Banku Śląskim – 831,72 zł.
 • Millenium – 868,40 zł.
 • Pekao SA – 877,85 zł.
 • Santander Bank Polska – 892,85 zł.
 • mBanku – 899,51 zł.
 • Alior Banku – 909,51 zł.

Weźmy jednak pod uwagę fakt, że są to jedynie przykładowe wyliczenia i nie zastąpią właściwej oferty kredytowej. Ta będzie zależeć od naszej zdolności kredytowej, wysokości wkładu własnego, od naszego wieku, tego czy zamierzamy wziąć kredyt sami, czy z kimś itd. Ponadto, poza samą wysokością raty, powinno interesować nas także to, ile w sumie będziemy musieli oddać. Na to z kolei będą miały wpływ takie kwestie, jak wysokość RRSO, oprocentowanie kredytu czy prowizja naliczana za samo jego udzielenie. Wysokość tej ostatniej możemy negocjować albo od razu zainteresować się tymi bankami, które oferują kredyt bez prowizji.

4.7/5 - (110 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane