Kredyt 20 tys. zł – najlepsze oferty na maj 2024

1.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Czas wypłaty
max 15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł
RRSO
17,28 %

3939 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Czas wypłaty
30 minut
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
21,94 %

4187 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,1/5
Okres spłaty
3 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł
RRSO
321 %

1889 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
1 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
od 2 min
Kwota
1 000 - 30 000 zł
RRSO
67,14 %

1730 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,0/5
Okres spłaty
36 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 25 000 zł
RRSO
45,57 %
? 45,60% - Aasa Standard; 45,57% - Aasa Standard z Pakietem Korzyści.

1526 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
3 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
5 minut
Kwota
500 - 20 000 zł
? Pożyczka na czek GIRO do 10 000 zł
RRSO
20,99 %

829 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 30 000 zł
RRSO
29,00 %

1524 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Czas wypłaty
24 godziny
Kwota
5 000 - 300 000 zł
RRSO
18,55 %
? promocja

241 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,4/5
Okres spłaty
1 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 30 000 zł
RRSO
3,65 %
? finalne koszty pożyczki zależne są od wybranego pożyczkodawcy

1213 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %

2150 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,0/5
Okres spłaty
12 - 30 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 20 000 zł
RRSO
29,00 %

402 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
9 - 120 miesięcy
Czas wypłaty
do 24 godzin
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
10,24 %

758 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
4 - 120 miesięcy
Czas wypłaty
Tego samego dnia
Kwota
1 000 - 240 000 zł
RRSO
26,89 %

832 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Poszukując finansowania na większe wydatki, warto rozejrzeć się za pewnymi i godnymi zaufania ofertami. Kredyt na 20 tys. zł, choć sam w sobie jest relatywnie dużą kwotą, to nie wymaga od konsumenta niebotycznie dużego zaangażowania. Wniosek o kredyt gotówkowy złożyć można w 100% online.

Kluczowe informacje

 • Wnioskowanie o kredyt gotówkowy na kwotę 20 tys. zł może być przeprowadzone całkowicie online. Dlatego jest to wygodna i szybka opcja dla osób poszukujących finansowania na większe wydatki;
 • Nasz ranking kredytów do 20 tys. zł został stworzony z uwzględnieniem atrakcyjnych rynkowych propozycji. Wyczytasz z niego, na jaką kwotę możesz liczyć, okres spłaty oraz w jakim czasie nastąpi wypłata środków na konto;
 • Przy wyborze konkretnej oferty zwróć uwagę na całkowite koszty kredytu, w tym na m.in. Rzeczywistą Roczna Stopę Oprocentowania (RRSO), oprocentowanie, opłatę przygotowawczą, prowizję oraz koszty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie spłaty kredytu.

Zanim zdecydujemy się na któryś kredyt na 20 tys, warto najpierw zbadać możliwości rynku, bo do dyspozycji mamy imponującą i wciąż rosnącą ofertę zarówno ze strony firmy pożyczkowych, jak i klasycznych banków. Choć w przypadku tych pierwszych mowa o kredytach długoterminowych, a w przypadku drugich – kredytach gotówkowych, to w wielu kwestiach produkty te są do siebie niezwykle podobne.

Jakie wymagania trzeba spełnić, biorąc kredyt na 20 tysięcy?

Rynek finansowy w ostatnich latach został niemalże zalany przez oferty pożyczek krótkoterminowych, które pokazały na masową skalę, że aby otrzymać finansowe wsparcie, wcale nie potrzeba angażować multum czasu, chodzić do stacjonarnych punktów i przedzierać się przez stosy dokumentów. Wywołało to niezwykle potrzebną zmianę na rynku finansowym, popychając go w stronę uproszczenia procedur, określenia bardziej przejrzystych warunków i umożliwienia złożenia wniosku w formie online.

W ten sposób, kwestia wymagań w przypadku kredytów nawet na większe kwoty jest oparta na stosunkowo przejrzystym i łatwym do przedstawienia schemacie. Nawet, jeżeli poszczególnie aspekty mogą się nieco różnić, to klient udający się do poszczególnej firmy pożyczkowej lub banku nie powinien być zaskoczony, jeżeli będzie znał niżej przedstawione informacje.

Jakie warunki powinien spełnić wnioskujący o kredyt na 20 tysięcy złotych?

 • O kredyt powinniśmy występować jako osoba fizyczna, zaciągając wsparcie finansowe na konsumenckie cele związane z prywatnymi potrzebami. Nie mogą to być wydatki związane z np. prowadzeniem przedsiębiorstwa i nie można wnioskować w imieniu działalności gospodarczej. Na ten cel opracowano bowiem oddzielne instrumenty finansowe, które oferują zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki.
 • Wnioskujący o kredyt gotówkowy powinien w momencie składania wniosku być osobą pełnoletnią, przy czym dolna granica wieku może niekiedy wcale nie poprzestawać na konieczności bycia osobą starszą niż 18 lat. Szczególnie wyróżniają się tutaj firmy pożyczkowe, które często jako konieczne uznają, by nasz wiek miał co najmniej dwójkę z przodu. Niekiedy jest to 21 lat, często – jeszcze więcej.
 • Jeżeli kredyt 20 tys. interesuje emerytów, powinni oni pamiętać, że ubiegając się o taką formę wsparcia, może pojawić się wymóg maksymalnej granicy wiekowej. Tutaj widełki potrafią być bardzo szerokie, zaczynając się np. na 65 latach, a kończąc na 80-82. Warto dlatego dokładnie wypytać o pełne wymagania wiekowe na początku rozmowy z konsultantem lub zadzwonić do niego, zanim wypełnimy wniosek o kredyt gotówkowy.
 • Każdy, kto występuje o kredyt lub pożyczkę długoterminową, musi pamiętać o wymogu posiadania dobrej zdolności kredytowej. Parametr ten oceniany jest na podstawie weryfikacji historii spłaty dotychczasowych zobowiązań przez konsumenta, w zależności od udzielającego kredyt, weryfikowanego głównie na podstawie danych w BIK, a niekiedy także i BIG InfoMonitor, KRD, ERIF czy KBIG. Na naszą zdolność kredytową wpływa m.in. to, czy na czas spłacaliśmy pożyczki i kredyty gotówkowe, a także np. raty za sprzęt kupiony na raty, leasing czy najem długoterminowy mienia.
 • Nie należy zapominać też o naszej sytuacji zawodowej, na czele z wysokością dochodów i rodzajem umowy, na jakiej wykonujemy swoją pracę. Razem ze zdolnością kredytową, na podstawie tych parametrów pożyczający nam pieniądze ocenia, jak dużego ryzyka jest to transakcja i czy może nas uznać za potencjalnie sumiennego, terminowo spłacającego należność klienta. W ten sposób konieczne będzie przedstawienie swoich dochodów, a także niekiedy załączenie oświadczenia od pracodawcy w sprawie rodzaju i stażu pracy. Nie jest to oczywiście reguła, jednak zastrzegamy – takie formalności mogą być potrzebne.
 • Na koniec nie należy zapominać o kwestiach dotyczących naszego oficjalnego statusu – do kredytu gotówkowego konieczny będzie dowód osobisty, którym potwierdzimy zarówno swoje dane osobowe i pełnoletniość, jak i posiadanie polskiego obywatelstwa. Niezbędne może być niekiedy posiadanie stałego miejsca zamieszkania na terenie kraju.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Szukając dla siebie odpowiedniego kredytu na 20 tysięcy złotych, warto dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą rynkową i przeprowadzić kompleksowe, choć treściwe rozeznanie. Bez obaw – nie trzeba na to poświęcać dużo czasu, gdyż specjalnie z myślą o ułatwieniu szybkiego zestawienia ze sobą poszczególnych ofert kredytowych i wyłonienia spośród nich najlepszych z nich powstały takie rankingi jak przytoczone wyżej.

W przypadku pożyczek długoterminowych klient ma łatwy i jednocześnie wymagający namysłu wybór. Z jednej strony, inaczej niż w przypadku chwilówek oferta nie jest przesadnie rozwlekła i pełna niewiele różniących się od siebie ofert. Z drugiej jednak strony, konsument musi rozstrzygnąć między pożyczką pozabankową a kredytem w banku. Co wybrać? Trudno wskazać jednoznacznie, ale być może sprawę ułatwi poniższa konfrontacja.

Koszt kredytu na 20 tys. zł

Całkowity koszt kredytu kojarzymy zazwyczaj z dwoma terminami: odsetkami oraz ratami. Jednak całkowity koszt kredytu to nie tylko powyższe elementy. Aby odnaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, musimy zwrócić również uwagę na ilość miesięcznych rat, a także poniższe parametry:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – to bardzo przydatny wskaźnik, który stanowi procentową wartość całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Jest to innymi słowy, całkowita kwota kredytu uwzględniająca odsetki, prowizje, ubezpieczenia czy inne opłaty.
 • Oprocentowanie – parametr, który wskazuje procentowo koszt odsetek w skali roku. Do wyboru mamy oprocentowanie stałe lub zmienne.
 • Opłata przygotowawcza – bank pobiera ją, np. za rozpatrzenie wniosku, weryfikację danych czy sprawdzenie zdolności kredytowej i historii kredytowej klienta. Najczęściej jednak pojawia się w przypadku kredytów hipotecznych, a nie gotówkowych.
 • Prowizja – jednorazowa zapłata dla banku za udzielenie kredytu. Wyliczana jest na podstawie m.in. wysokości kredytu i ewentualnego kosztu ubezpieczenia.
 • Koszty dodatkowe – m.in. ubezpieczenie spłaty kredytu (na wypadek utraty pracy bądź choroby), marża bankowa.
koszt kredytu na 20 tys

Warto też zwrócić uwagę na koszty związane z wcześniejszą spłatą zobowiązania. Niektóre banki pobierają za to opłatę, dodając w umowie zapis na ten temat.

Koszt kredytu na 20 tys. zł łatwo sprawdzimy za pomocą kalkulatora kredytowego. Dzięki niemu zajrzymy w oprocentowanie oraz w całkowitą kwotę do zapłaty. Istnieją również specjalne wzory, na podstawie których możemy samodzielnie obliczyć te dane, choć nie jest to już takie proste.

Najtańszy kredyt 20 tys – kalkulator

Aby ułatwić obliczenie kosztu kredytu gotówkowego na 20 tys., stworzyliśmy nasz kalkulator. Wystarczy wpisać dane z oferty kredytu, aby obliczyć całkowitą kwotę do spłaty.

W rubryce Oprocentowanie kredytu należy podać oprocentowanie nominalne a nie RRSO. Należy też zwrócić uwagę na prowizję – czy jest ona procentowa, czy też ma stałą wysokość. 20 tys. zł to niewielka kwota, jednak rozłożona na kilka lat może spowodować wysokie koszty w postaci odsetek.

Sprawdźmy zatem, ile będzie kosztował kredyt 20 tys., jaka rata miesięczna będzie obowiązywać i jak rozkładają się koszty dla oferty Kasy Stefczyka.

Równe raty obliczone przez kalkulator dla kredytu 20 tys. na 24 miesiące (2 lata) wyglądają następująco:

Numer ratyOdsetkiKapitałWysokość raty
1100786.41886.41
296.07790.34886.41
392.12794.3886.41
488.14798.27886.41
584.15802.26886.41
680.14806.27886.41
776.11810.3886.41
872.06814.35886.41
967.99818.42886.41
1063.9822.52886.41
1159.78826.63886.41
1255.65830.76886.41
1351.5834.92886.41
1447.32839.09886.41
1543.13843.29886.41
1638.91847.5886.41
1734.67851.74886.41
1830.41856886.41
1926.13860.28886.41
2021.83864.58886.41
2117.51868.9886.41
2213.16873.25886.41
238.8877.61886.41
244.41882886.41

Koszty kredytu na 20 tys na 2 lata w Kasie Stefczyka:

 • Wysokość raty 886,41 zł
 • Kwota kredytu 20 000,00 zł
 • Kwota do wypłaty 20 000,00 zł
 • Kwota odsetek 1273,89 zł
 • Łącznie do spłaty 21 273,89 zł

Kredyt na 20 tys. w banku

W przypadku oferty bankowej kredyt na 20 tysięcy złotych to jedna z najbardziej naturalnych wysokości zobowiązania, która wpisuje się z łatwością w zakres dostępnych kwot do pożyczenia. Większość banków działających na polskim rynku za minimalną wartość kredytu gotówkowego uznaje 1000 złotych, a niekiedy nawet 500 złotych jak choćby Santander Consumer Bank czy Alior Bank. Maksymalne wartości wahają się z kolei od 25 tysięcy lub 50 tysięcy złotych, do nawet 200 i 300 tysięcy złotych.

Jak widać, wartość 20 tysięcy złotych kredytu w przypadku banku jest w pełni osiągalna, jednak – no właśnie. Pamiętać należy o jednym istotnym „ale”, które sprowadza się do kwestii koniecznych do spełnienia warunków.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku, należy pamiętać o konieczności spełnienia wymagań dotyczących przede wszystkim zdolności kredytowej i bieżącej sytuacji finansowej. Mowa tutaj zarówno o wystarczającej wysokości zarobków, która pozwoli nam na spłatę raty, jak i liczba oraz wysokość posiadanych zobowiązań.

Nie sposób nie wspomnieć też o naszej sytuacji pod kątem BIK-u – posiadając w historii zaległości finansowe, informacje o długach lub gdy nie wykazujemy żadnej historii kredytowej, może to nie działać na naszą korzyść. W ten sposób otrzymanie kredytu gotówkowego w banku może być istotnym kłopotem i lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie alternatywy w konkurencyjnej branży, o której więcej niżej.

Pożyczka 20 tys. zł w firmie pożyczkowej

Pożyczki pozabankowe z powodzeniem nie tylko zaspokajają potrzeby milionów konsumentów szukających wsparcia finansowego na stosunkowo mało kosztowne potrzeby o wartości kilku tysięcy złotych, ale i z powodzeniem coraz intensywniej stanowią konkurencję dla klasycznych kredytów gotówkowych w bankach. Przedstawiamy niżej kilka przykładów atrakcyjnych ofert, które dowodzą, jak imponująco obszerne i konkurencyjne może być to, co mają do zaoferowania pożyczkodawcy dla bardziej wymagających osób.

 • Provident.
  Minimalna kwota pożyczki – 500 zł
  Maksymalna kwota pożyczki – 20 000 zł.
 • Smartney.
  Minimalna kwota pożyczki – 3000 zł.
  Maksymalna kwota pożyczki – 60 000 zł.
 • Eurocent.
  Minimalna kwota pożyczki – 2000 zł.
  Maksymalna kwota pożyczki – 20 000 zł.
 • Finzmo.
  Minimalna kwota pożyczki – 2000 zł.
  Maksymalna kwota pożyczki – 25 000 zł.
 • Wonga.
  Minimalna kwota pożyczki – 200 zł.
  Maksymalna kwota pożyczki – 20 000 zł.
 • Udzielamy.
  Minimalna kwota pożyczki – 100 zł.
  Maksymalna kwota pożyczki – 25 000 zł.
 • Kwadrans Pożyczka.
  Minimalna kwota pożyczki – 100 zł.
  Maksymalna kwota pożyczki – 25 000 zł.

Jak widać, oferta jest całkiem szeroka i powinna zwrócić uwagę dużej liczby osób potrzebujących finansowego wsparcia. Co jeszcze stanowi o atrakcyjności tego typu instrumentów finansowych, czyli pozabankowych pożyczek długoterminowych? Otóż charakteryzują się one relatywnie mniej restrykcyjnymi wymaganiami dotyczącymi zdolności kredytowej – nie jest konieczne posiadanie wzorowej zdolności kredytowej, podobnie jak nie jest niezbędne dostarczanie zróżnicowanych zaświadczeń o dochodach.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (7 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Porównywarka ofert
Porównaj ()