Kredyt na 40 tys. zł – | czerwiec 2024

Gdzie znaleźć kredyt na 40 tys. zł? Na jakich warunkach jest oferowany i na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszą propozycję? Jeśli interesuje Cię zobowiązanie tej wysokości, koniecznie poznaj jego koszty oraz dowiedz się, jakich dokumentów może potrzebować bank, by przyznać Ci dodatkowe pieniądze.
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Kwota
500 - 200 000 zł
RRSO
11,40 %

655 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
84 miesiące
Kwota
5 000 - 15 000 zł
RRSO
17,22 %

400 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
? Dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A. możliwość wnioskowania o pożyczkę na okres dłuższy - do 10 lat.
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
11,55 %
? Oferta dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A.

182 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 60 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
10,48 %

86 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
9 - 120 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
10,35 %

151 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 60 miesięcy
Kwota
10 000 - 150 000 zł
RRSO
10,48 %

27 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %

899 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Kwota
5 000 - 300 000 zł
RRSO
18,55 %
? promocja

40 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Kwota
1 000 - 200 000 zł
RRSO
11,52 %

69 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 70 miesięcy
Kwota
1 000 - 40 000 zł
RRSO
11,45 %

162 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
13,49 %

78 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
kredyt na 40 tys. zl ranking

Kluczowe informacje

 • Najlepsze oferty kredytu na 40 tysięcy złotych odnajdziesz w bankach komercyjnych, które często konkurują ze sobą, oferując atrakcyjne warunki, np. z zerową prowizją lub obniżonym oprocentowaniem;
 • Alternatywą dla kredytów bankowych są pożyczki ratalne w firmach pożyczkowych. Są one droższe w ostatecznych kosztach, ale stanowią rozwiązanie dla osób z niską zdolnością kredytową;
 • W niektórych przypadkach dostępny jest kredyt z poręczycielem, w którym osoba trzecia (np. członek rodziny) bierze na siebie odpowiedzialność za spłatę finansowania w przypadku niewypłacalności kredytobiorcy.
 • Przykładowy koszt kredytu na 40 tys. zł obliczysz, uwzględniając wysokość oprocentowania i prowizji oraz okres spłaty. Pomoże Ci w tym proste narzędzie w postaci kalkulatora kredytowego, które jest dostępne za darmo w internecie.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt na 40 tysięcy złotych?

W przypadku kredytu gotówkowego na 40 tys. zł musisz liczyć się z tym, że bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. W znacznej mierze opiera się ona na wysokości zarobków oraz ich stosunku do wydatków i ciążących na Tobie zobowiązań. Każda sytuacja oceniana jest indywidualnie, nie da się więc jednoznacznie określić wysokości pensji niezbędnej do otrzymania pieniędzy. Pod uwagę brany jest ponadto interesujący Cię okres spłaty kredytu. Im jest dłuższy, tym rata jest niższa i łatwiejsza do uregulowania.

W tej sytuacji pomocne są kalkulatory internetowe, szacujące, jakie dochody mogą być wymagane przez banki, przy określonej wysokości kredytu gotówkowego. My posłużymy się kalkulatorem zdolności kredytowej Czerwonej Skarbonki. Zakładamy, że:

 • nie ciążą na Tobie żadne zobowiązania;
 • nie spłacasz rat kredytów i pożyczek;
 • nie masz uruchomionych limitów na kartach kredytowych;
 • nie masz osób na utrzymaniu.

W takim przypadku masz zdolność kredytową zależną od okresu kredytowania i wysokości zarobków na następującym poziomie:

 • 3221,98 zł wypłaty: zdolność kredytowa 55207,46 zł przy kredycie na 48 miesięcy;
 • 3221,98 zł wypłaty: zdolność kredytowa 42019,57 zł przy kredycie na 36 miesięcy;
 • 3850 zł wypłaty: zdolność kredytowa 43042,06 zł przy kredycie na 24 miesiące.

Pamiętaj jednak, że są to tylko szacunkowe wyliczenia. Twoją dokładną zdolność kredytową oceni bank, gdy złożysz w nim wniosek o kredyt gotówkowy na określonych warunkach. Wtedy też przedstawi Ci szczegółową ofertę, dostosowaną do Twojej sytuacji finansowej.

Jakich dokumentów potrzebuje bank?

Każdy bank indywidualnie określa warunki przyznawania finansowania. Dotyczy to również dokumentów, które klient musi złożyć lub przedstawić, starając się zaciągnąć zobowiązanie. Najczęściej niezbędne są do tego:

 • dokument tożsamości: potrzebny do weryfikacji tożsamości wnioskującego. Musi być ważny w chwili zaciągania kredytu;
 • wypełniony wniosek o kredyt gotówkowy online lub stacjonarnie: w tym dokumencie zawarte są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kredytu oraz Twoje dane osobowe i kontaktowe;
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie oraz dochody: kwestia bardzo istotna podczas ustalania zdolności kredytowej. Większość banków ma swoje formularze, a doradcy zwykle wypełniają je z klientem bez większego problemu;
 • wyciąg z konta bankowego: jeśli masz konto osobiste w banku, w którym zainteresowały Cię oferty kredytów gotówkowych, to bardzo możliwe, że ten dokument nie będzie potrzebny. Wynika to z faktu, że dana instytucja ma wgląd na rachunki swoich klientów i bez problemu zweryfikuje pojawiające się na nich wpływy. Jeśli jednak korzystasz z usług innego banku, może być wymagane dostarczenie wyciągów z ostatnich 3 lub 6 miesięcy.

Kredyty bankowe mogą wymagać przedstawienia rozmaitych dokumentów, więc zawsze przed wysłaniem wniosku upewnij się, czego dokładnie wymaga od Ciebie konkretny bank. Zaniedbanie tej kwestii może sprawić, że instytucja nie będzie w stanie wydać decyzji. I cały proces będzie trwał przez to znacznie dłużej niż to konieczne. No, chyba że, zawnioskujesz o tzw. kredyt na klik.

Ile kosztuje kredyt na 40 tys. złotych?

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? Najważniejsze, aby wziąć pod uwagę wszystkie jego koszty, które zależą już od samej oferty. Zwykle zaliczane są do nich:

 • oprocentowanie kredytu gotówkowego;
 • prowizja banku;
 • koszt ewentualnego ubezpieczenia.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego to kwota do spłaty ponad pożyczaną sumę. W procentowy sposób określa ją Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Wiele banków na swoich stronach internetowych udostępnia kalkulator kredytu gotówkowego, który pozwoli Ci na łatwe obliczenie wszystkich kosztów. Dobrym przykładem może być tu oferta mBanku.

Załóżmy, że interesuje Cię: kwota kredytu: 40 tys. zł, okres spłaty kredytu: 36 miesięcy i korzystasz z aktualnie trwającej promocji z kodem BIEG. W takim przypadku najważniejsze warunki zobowiązania to:

 • miesięczna rata: 1 357 zł;
 • RRSO: 14,36 proc.;
 • oprocentowanie kredytu gotówkowego: 13,49 proc.;
 • prowizja 0 proc.

Łącznie zapłacisz ok. 48 852 zł, czyli koszt kredytu wyniesie 8 852 zł. Dobrze też sprawdzi się w tym przypadku porównywarka kredytów gotówkowych. Z jej pomocą w jednym miejscu porównasz oferty dostępne na rynku i jednoznacznie ocenisz, gdzie znaleźć najtańszą propozycję.

Checklista wyboru dobrego kredytu gotówkowego na 40 tys. zł

Polskie przepisy określają maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego. Jest ono wyliczane na podstawie wzoru:

Maksymalne oprocentowanie = 2 × (stopa referencyjna NBP + 3,5%)

Obecnie wynosi ono 18,5 proc., więc tego progu nie mogą przekroczyć banki. W praktyce jednak nie jest to jedyny wyznacznik najlepszego kredytu gotówkowego. Oprócz oprocentowania musisz wziąć pod uwagę szereg innych kwestii, takich jak np.:

 • prowizja banku: wiele banków rezygnuje całkowicie z prowizji, ale nie jest to reguła. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, a jeśli ten koszt pojawia się w umowie, to powinien być jak najniższy. Dodatkowym atutem jest możliwość jego skredytowania;
Kredyt bez prowizji: gdzie szukać? Czy jest możliwy? Zobacz
 • koszt i obowiązek wykupienia ubezpieczenia: część banków wymaga wykupienia ubezpieczenia zobowiązania powyżej określonej w regulaminie kwoty;
 • inne opłaty dodatkowe: przybierają różne formy i mogą dotyczyć np. opłat za rozpatrzenie wniosku;
 • rata kredytu gotówkowego: nie tylko jej wysokość, ale i rodzaj. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać raty równe, czy malejące, to na wstępie wylicz, które będą korzystniejsze dla Twojego budżetu;
 • rodzaj oprocentowania: zależnie od oferty może być stałe lub zmienne;
 • dostępna kwota: wybrany bank musi oferować kredyt gotówkowy w takiej wysokości, jakiej potrzebujesz;
 • okres spłaty: wybór raty niższej stanowi mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Za to szybka spłata zobowiązania, generuje niższe koszty ostateczne;
 • warunki wcześniejszej spłaty: niektóre banki zakładają możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania dopiero po kilku miesiącach i na określonych zasadach;
 • opinia o banku: przed skorzystaniem z oferty danego banku warto przeczytać komentarze i opinie innych klientów na jego temat. Być może dowiesz się z nich, jakie odczucia o współpracy z instytucją mają, byli lub obecni klienci;
 • wiek pożyczkobiorcy: banki określają wiek klientów, którzy mogą skorzystać z ich usług. Warto zwrócić uwagę na dolną oraz górną granicę tych widełek, bywa ona bowiem problematyczna dla młodych oraz starszych użytkowników.

Co robić w razie odmowy przez bank?

Nawet najtańsze finansowanie wiąże się z dokładną weryfikacją klienta. Po sprawdzeniu Twojej zdolności kredytowej, historii poprzednich zobowiązań i aktualnej sytuacji finansowej, bank może uznać, że przyznanie Ci pieniędzy jest obarczone zbyt wysokim ryzykiem problemów ze spłatą. W takiej sytuacji możesz otrzymać decyzję odmowną.

W takim przypadku poza Twoim zasięgiem będzie zarówno kredyt gotówkowy, jak i kredyt hipoteczny czy wszelkie inne zobowiązania bankowe. Nadal jednak możesz rozważyć rozwiązania pozabankowe i starać się np. o pożyczkę ratalną. Ich zaletą jest to, że często są udzielane przez internet, a ocena zdolności kredytowej potencjalnego klienta jest znacznie łagodniejsza. Problemem może być dostępna kwota finansowania, ale na rynku są firmy pożyczkowe oferujące zobowiązania do wysokości 40 tys. zł, m.in.:

 • ComperiaRaty;
 • Smartney;
 • RataPro.
cytat-Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Alternatywą dla pożyczki gotówkowej i kredytu bankowego mogą być pożyczki osobiste. Są one przyznawane przez osoby prywatne i bardzo łatwo trafić na takie propozycje w mediach społecznościowych czy na rozmaitych forach internetowych. Polecam jednak szczególną ostrożność w ich przypadku. Taka forma udzielania finansowania daje pole do nadużyć, przez co często jest sposobem działania oszustów. Jej bezpieczniejszym wydaniem jest pożyczka od osób bliskich czy rodziny. To z kolei jednak może wiązać się z ryzykiem pogorszenia relacji w przypadku problemów ze spłatą zobowiązania.

Patryk Korzec, ekspert Czerwonej Skarbonki

Czy kredyt na 40000 zł jest opłacalny?

To, czy zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest opłacalne, w głównej mierze zależy od konkretnej oferty, ale także stanu Twojego budżetu, potrzeb i oczekiwań. W wielu sytuacjach takie zobowiązanie jest najlepszym sposobem na otrzymanie znacznego przypływu gotówki na dowolny cel. W przypadku znalezienia korzystnego oprocentowania, całkowity koszt nie jest bolesny dla Twojego portfela, a comiesięczną ratę możesz regulować bez negatywnego wpływu na Twoje życie codzienne.

Udzielenie kredytu gotówkowego zawsze opiera się na dokładnym sprawdzeniu kredytobiorcy przez bank. Wybierając konkretną ofertę, Ty jednak też musisz dokonać bardzo szczegółowej analizy dostępnych ofert. Porównaj dostępne rozwiązania, sprawdź ich warunki i wybierz tę, która odpowiada Ci pod każdym względem. Dzięki temu zyskasz pewność, że sięgasz po finansowanie opłacalne i korzystne w Twoim przypadku.

Kredyt 50 tys. zł: najlepsze oferty + poradnik Zobacz

umowa kredytowa - na co zrócić uwagę
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.6/5 - (9 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Porównywarka ofert
Porównaj ()