Kredyt na 40 tys. zł – najlepsze oferty | październik 2023

Pojawiają się niekiedy sytuacje, w których możliwie jak najszybciej potrzebujemy odpowiedniej ilości pieniędzy na ważną potrzebę dotyczącą prywatnych wydatków. Niewątpliwe szczęście mają ci, u których pojawia się to dobie znacznie większego nastawienia rynku finansowego na klienta cyfrowego. Bez konieczności wychodzenia z domu, w wyjątkowo łatwy i przyjazny sposób możemy dzisiaj sprawdzić dziesiątki ofert finansowania naszych potrzeb, samemu rozstrzygając, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Ostatnia aktualizacja: 3 Października 2023
Pożyczka Gotówkowa Smartney
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
30 minut
Czas wypłaty
2 000 - 60 000 zł
Kwota
24,78 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
taRata pożyczka online
3 - 36 miesięcy
Okres spłaty
max 15 minut
Czas wypłaty
100 - 30 000 zł
Kwota
178,38 %
? 0 % - 178,38%
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Pożyczka Gotówkowa Kasa Stefczyka
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
1 000 - 80 000 zł
Kwota
11,56 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Również dla rolników!

1 - 48 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
100 - 50 000 zł
Kwota
11,61 %
? Maks. RRSO wynosi 178,38%. RRSO wynosi przeciętnie 17,28%.
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Co warto dodać – wyłonienie naszego kredytowego faworyta nie wymaga przeczesywania wielu stron, gdyż wszystkie najciekawsze rozwiązania w jednym miejscu gromadzą rankingi takie jak nasz. Dlatego kredyt na 40 tys. zł nie jest kłopotem, do złożenia wniosku po szybkim zestawieniu parametrów może dojść w ten sposób jeszcze szybciej, niż może nam się to wydawać!

Kredyt na 40 tys. zł – jakie warunki są konieczne?

Nie da się ukryć, że to, czy kwota 40 tysięcy złotych to suma duża, jest pojęciem względnym. Inne zdanie na ten temat będą miały osoby, które dotychczas korzystały z relatywnie łatwo dostępnych i opartych na niewielkich sumach kilku tysięcy złotych chwilówkach. Jeszcze inaczej spojrzą na to ci, którzy np. są w trakcie uzyskiwania lub już uzyskali kredyt hipoteczny, który w ostatnich latach opiera się na wysokościach rzędu co najmniej 300-400 tysięcy złotych. Gotowi pożyczyć nam w ramach kredytu 40 tysięcy złotych patrzą na to jednak w nieco bardziej ustandaryzowany sposób, przelewając nasz profil klienta przez jednakowe sitko.

Jak to wygląda i jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt na 40 tys. zł? Trudno mówić tutaj rzecz jasna o regulaminowych zapisach, które słowo w słowo będą takie same niezależnie od tego, gdzie ubiegamy się o środki. W związku z zapisami prawa bankowego, a także ogólnie przyjętymi praktykami, szczególnie po bankach, ale i coraz częściej firmach pożyczkowych, spodziewać się możemy powtarzalnego schematu opartego na kilku kluczowych aspektach. Czym się zatem musimy wyróżniać, aby otrzymać pożyczkę lub kredyt na 40 tysięcy złotych?

Pierwszą kwestią, nad jaką należy się pochylić, jest coś z pozoru oczywistego, a jednak wartego opisania. To aspekt naszego obywatelstwa, miejsca przebywania, dokumentu tożsamości oraz wieku. Kolejno, każdy wnioskujący o kredyt musi być obywatelem polskim posiadającym stałe miejsce zamieszkania. Musi on też w ten sposób potwierdzać ten fakt, podobnie zresztą jak całą tożsamość, legitymując się ważnym dowodem osobistym.

Co więcej, w kwestii wieku musi być też osobą, która ukończyła co najmniej 18. rok życia, choć oprócz tego podstawowego progu często spotykana jest też konieczność bycia w wieku jeszcze wyższym – może to być np. 21 lub nawet 24 lata, licząc, że osoby w takim wieku nabędą już niezbędną zdolność kredytową i płynność pozwalającą na zaciągnięcie zobowiązania w relatywnie niemałej kwocie 40 tysięcy złotych.

I tutaj płynnie przechodzimy do kolejnego wymogu, czyli oceny ryzyka kredytowego. Bank dokonuje jej na podstawie szeregu informacji, szacując, czy dany konsument jest warty zaufania i powierzenia mu pieniędzy, które spłaci w określonych ratach w wyznaczonym terminie.

Aby zrobić to rzetelnie, sprawdzona zostanie historia kredytowa widniejąca w Biurze Informacji Kredytowej. Pobierając raport z popularnego BIK-u, bank sprawdzi, czy terminowo spłacaliśmy dotychczasowe zobowiązania w bankach, firmach pożyczkowych czy sklepach, kupując mienie na raty. Nie siejmy niepewności i powiedzmy wprost – informacje o zadłużeniu odbierają nam szanse na kredyt, gdyż drastycznie obniżają scoring BIK.

Oprócz historii spłaty zobowiązań, bank zwraca też uwagę na wysokość dochodów, a także źródło, z którego je uzyskujemy. Nie tylko musi być ono udokumentowane, ale i niekiedy umowa musi być zawarta na czas nieokreślony. To nie wszystko – praktycznie każdy z nas ma szereg stałych zobowiązań, takich jak czynsz, rachunki itd. W ten sposób, na naszą zdolność kredytową wpływa też łączna kwota posiadanych zobowiązań – dopiero to, ile nam „zostaje w kieszeni” każdego miesiąca w uśrednionej wartości pozwoli ocenić, czy kredyt na kwotę 40 tysięcy złotych jest w zasięgu klienta. Warto pamiętać o tym, zanim zdecydujemy się wziąć na swoje barki kolejne zobowiązanie na taką kwotę.

umowa kredytowa - na co zrócić uwagę

Gdzie dostanę kredyt na 40 tys. zł?

Rozglądając się za kredytem na kwotę 40 tysięcy złotych, sprawa staje się znacznie mniej zróżnicowana niż w przypadku np. dwukrotnie niższych kwot. Do progu 25 tysięcy złotych bowiem znaleźć można kilka popularnych i dobrze znanych firm pożyczkowych z sektora pozabankowego, które gotowe są konkurować z tradycyjnymi bankami o klienta. Próg 40 tysięcy złotych to jednak góry, w które nie zapuszcza się lwia większość firm pożyczkowych i parafrazując znane przysłowie – na jednym palcu ręki możemy policzyć przedstawicieli branży, który są gotowi pożyczyć swoim klientom takie sumy.

Jest to jedyna obecnie firma Smartney, która inaczej niż swoja konkurencja gotowa jest zaoferować swoim klientom od 3 do nawet 60 tysięcy złotych. Termin spłaty wynosi przy tym od 3 do 60 miesięcy, z kolei średnie oprocentowanie pożyczki kształtuje się na 7,20% przy 15,38% RRSO. Nie zabrzmi to zatem stronniczo (bo nie mamy tutaj alternatywy do oceny), jeżeli nazwiemy ofertę Smartney bezkonkurencyjną. Firma w odważny sposób rzuca rękawicę bankom.

A jak wygląda oferta banków na tym polu? Tutaj szukać należy wśród ofert kredytów gotówkowych, które stanowią bez wątpienia jeden z najbardziej nierozerwalnych filarów oferty każdego banku w Polsce. W ten sposób klienci mogą liczyć na bardzo duży wybór, gdyż wartość 40 tysięcy złotych doskonale wpisuje się w zakres dostępnych kwot. Jak to wygląda na podstawie konkretnych liczb? Sprawdźmy to na przykładzie siedmiu banków i dla odmiany, jednej kasy spółdzielczo-oszczędnościowej (SKOK-u).

 1. Santander Consumer Bank.
  Minimalna wartość kredytu: 1000 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 50 000 złotych.
  Termin spłaty: od 12 do 60 miesięcy.
 2. Bank Pekao.
  Minimalna wartość kredytu: 1000 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 200 000 złotych.
  Termin spłaty: od 12 do 120 miesięcy.
 3. Citi Handlowy.
  Minimalna wartość kredytu: 1000 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 150 000 złotych.
  Termin spłaty: od 9 do 96 miesięcy.
 4. Getin Bank.
  Minimalna wartość kredytu: 1000 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 200 000 złotych.
  Termin spłaty: od 1 do 120 miesięcy.
 5. Santander Bank Polska.
  Minimalna wartość kredytu: 1000 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 300 000 złotych.
  Termin spłaty: od 3 do 120 miesięcy.
 6. BNP Paribas.
  Minimalna wartość kredytu: 1000 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 200 000 złotych.
  Termin spłaty: od 12 do 120 miesięcy.
 7. Alior Bank.
  Minimalna wartość kredytu: 500 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 200 000 złotych.
  Termin spłaty: od 24 do 60 miesięcy.
 8. Kasa Stefczyka.
  Minimalna wartość kredytu: 1000 złotych.
  Maksymalna wartość kredytu: 150 000 złotych.
  Termin spłaty: od 12 do 120 miesięcy.

Jakie zarobki są wymagane?

Odnosząc się do przytoczonej wyżej kwestii zarobków, nie można rzecz jasna udzielić precyzyjnego pytania z dokładnością do jednej cyfry. Dlaczego? W przypadku kredytu ważna jest bowiem nie tylko wybrana wartość, ale i określony termin spłaty oraz nasza historia finansowa. Im lepszą mamy zdolność kredytową, im mniejsze wydatki, a także im stabilniejsze zatrudnienie – tym nasza sytuacja w oczach banku jest lepsza.

Jaka musi być zatem charakterystyka naszych zarobków, wnioskując o kredyt na 40 tys. zł?

 • Muszą one pozwolić pokryć ratę kredytu przy naszych stałych wydatkach.
 • Zarobki muszą być uzyskiwane w sposób stabilny, regularny oraz jednolity.
 • Co za tym idzie, nie może to być zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie czy umowę o dzieło, lecz umowę o pracę – najlepiej na czas nieokreślony.

Kredyt na 40 tys. zł – ile wyniesie rata?

Aby zobrazować przykładową wysokość raty kredytu gotówkowego na kwotę 40 tysięcy złotych, nie pozostaje nic innego, jak posłużyć się żywym przykładem prosto z oferty określonego banku. Na warsztat bierzemy PKO Bank Polski, który pod niepozorną nazwą pożyczki gotówkowej oferuje od 1276 do nawet 176 200 złotych na okres od 2 do nawet 96 miesięcy.

Posługując się całkiem przyzwoicie zaprojektowanym kalkulatorem pożyczkowym, spójrzmy, jak w wartościowy sposób można oszacować wysokość raty kredytowej – choć warto tutaj zaznaczyć słowo „oszacować”. Dokładna wysokość uzależniona jest bowiem od wyżej przytoczonej wysokości zarobków i ogólnej zdolności kredytowej konsumenta.

 • Kwota kredytu: 40 000 złotych.
 • Liczba rat spłacanych comiesięcznie: 48 (4 lata)
 • RRSO: 15,45%.
 • Wysokość raty: 1102 złote.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (8 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie