Kredyt na zielone zmiany – opinie klientów i szczegóły oferty

Ekologia i energooszczędność to ostatnio modne słowa, które odmieniane są przez wszystkie przypadki. Za słowami idą też konkretne działania. Chętnie bierzemy kredyty na takie inwestycje, a banki jeszcze chętniej nam je udostępniają. Jednym z nich jest BNP Paribas, który oferuje tzw. kredyt na zielone zmiany.

kredyt na zielone zmiany

Kluczowe informacje

 • Kredyt na zielone zmiany jest przeznaczony na inwestycje związane z ekologią i energooszczędnością, takie jak instalacja paneli fotowoltaicznych, modernizacja źródeł ciepła czy ocieplenie budynku;
 • Oferowany kredyt ma kwotę od 1 000 zł do 200 000 zł, z możliwością spłaty rozłożonej maksymalnie na 120 miesięcy (10 lat). Minimalny okres kredytowania wynosi 6 miesięcy​;
 • Oprocentowanie kredytu jest stałe w skali roku, ale zalecane jest sprawdzanie aktualnych stawek na stronie banku ze względu na zmieniające się stopy procentowe. Decydując się na ubezpieczenie kredytu, nie jest naliczana dodatkowa opłata za prowizję​.

Przeglądając oferty banków, natknęliśmy się na ciekawą propozycję kredytu gotówkowego na ekologię. Z uwagi na to, że tego typu finansowanie jest teraz we wzrostowym trendzie, przyjrzyjmy się bliżej temu, co przygotował dla nas BNP Paribas, czyli bank zmieniającego się świata.

BNP Paribas kredyt gotówkowy na zielone zmiany

Co wiemy o tej ofercie? Przede wszystkim, że jest to kredyt gotówkowy, którym możemy sfinansować zielone plany remontowe w naszym domu.

Kredyt możemy przeznaczyć, m.in.:

 • na nowoczesne technologie, jak panele fotowoltaiczne, termiczne kolektory słoneczne albo wentylację z odzyskiem ciepła,
 • wymianę źródeł ciepła na ogrzewanie elektryczne, kocioł kondensacyjny, kocioł na biomasę, ciepło sieciowe, powietrzną lub gruntową pompę ciepła oraz
 • modernizację i ocieplenie, czyli wymianę okien i drzwi zewnętrznych, ocieplenie podłogi, stropu piwnicy, ścian zewnętrznych, dachu, stropu nad najwyższą kondygnacją, a także modernizację instalacji ogrzewania czy instalacji ciepłej wody użytkowej.
BNP Paribas, oferując kredyt gotówkowy na zielone zmiany, wspiera tym samym Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, bnpparibas.pl

Ile możesz pożyczyć i na jak długo?

W poszczególnych instytucjach finansowych odnajdziemy różne widełki dotyczące kwot i terminu spłaty finansowania. W tym przypadku BNP Paribas proponuje kredyt do 200 tys. zł z okresem kredytowania, rozłożonym maksymalnie na 120-miesięcznych rat (10 lat).

Minimalna kwota kredytu1 000 zł
Maksymalna kwota kredytu200 000 zł
Minimalny okres kredytowania6 miesięcy
Maksymalny okres kredytowania120 miesięcy
* okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 tys. zł

Jakie jest oprocentowanie kredytu?

Z kalkulatora dostępnego na stronie internetowej banku wynika, że oprocentowanie kredytu jest stałe w skali roku. Jednak z uwagi na regularnie zmieniające się stopy procentowe, zarówno oprocentowanie, jak i RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – polecamy sprawdzać na stronie głównej instytucji.

Ponadto, decydując się na ubezpieczenie kredytu, BNP Paribas nie pobierze dodatkowej opłaty za prowizję.

Jaki jest koszt kredytu?

Warunki, na jakich nastąpi udzielenie kredytu gotówkowego, możemy sprawdzić w poniższej tabeli.

Maksymalna kwota200 000 zł
Maksymalny okres spłaty10 lat
Oprocentowanie stałe w skali roku11,99%

Pozostałe parametry kredytu

Sprawdźmy jeszcze najważniejsze, naszym zdaniem czynniki, którymi wyróżnia się opisywany kredyt gotówkowy.

Konieczność posiadania konta bankowegoNIE
Wymagane ubezpieczenieTAK
Wymagane dokumentyzaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu
Wcześniejsza spłata kredytu0 zł
Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego0 zł
Opłaty za monitoring i windykację0 zł
Pozostałe szczegóły:kredyt gotówkowy dostępny w kanałach: systemie GOonline, aplikacji mobilnej GOmobile (do kwoty 30 tys. zł na okres do 84 miesięcy)

Jak złożysz wniosek?

Są na to trzy sposoby. Jeśli wolisz bezpośredni kontakt, możesz wnioskować o kredyt na zielone zmiany w oddziale banku. Wtedy pracownik banku pomoże Ci wypełnić wszystkie formalności.

Alternatywnie, zadzwoń na infolinię: 519 921 555 (koszt połączenia wg stawki operatora) i telefonicznie zapytaj o kredyt, po czym wypełnij wniosek kredytowy z konsultantem. W trakcie rozmowy otrzymasz też wstępną decyzję kredytową.

Jednak możesz także zamówić rozmowę z doradcą, wypełniając formularz kontaktowy, do którego odsyła poniższa strona ↓

BNP Paribas, zanim przyzna finansowanie, dokona wstępnej analizy zdolności kredytowej.

Jeśli chcesz sprawdzić pełną ofertę BNP Paribas, opinie klientów lub zaciągnąć kredyt hipoteczny właśnie w tym banku, zachęcamy Cię do zajrzenia do oddzielnego wpisu —> BNP Paribas – opinie i recenzja

Pożyczka gotówkowa na cele ekologiczne – czy warto?

Na pewno warto, jeśli potrzebujesz środków na sfinansowanie konkretnych celów ekologicznych i chcesz pozyskać finansowanie na preferencyjnych warunkach. Raty kredytu na zielone zmiany spokojnie dopasujemy do miesięcznych możliwości naszego budżetu. W dodatku jego ostateczne koszty są zdecydowanie niższe niż przy standardowych ofertach.

Dlatego kredyt gotówkowy na cele ekologiczne spełni swoją funkcję przede wszystkim, gdy dążysz do tego, by Twój dom stał się bardziej energooszczędny. Aktualnie same koszty tego typu modernizacji są bardzo wysokie, dlatego ekokredyt na poczet niższych przyszłych rachunków, wydaje się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Jeśli potrzebujesz sfinansować inny dowolny cel, sprawdź też standardowy kredyt gotówkowy w BNP Paribas.

Zalety:

 • Wysoka kwota kredytu i długi okres kredytowania,
 • Finansowanie na różne cele ekologiczne, m.in. na poprawę efektywności energetycznej, dostępne w kwotach od 1 tys. do 200 tys. zł,
 • Przy wykupie ubezpieczenia możliwość uniknięcia prowizji bankowej,
 • Darmowa wcześniejsza spłata kredytu,
 • Oferta również dla osób, które nie mają konta osobistego w BNP,
 • Różne metody zawarcia umowy (w oddziale, przez telefon lub w apce mobilnej/bankowości elektronicznej).

Wady:

 • Konieczna jest dobra zdolność kredytowa,
 • Wymagane zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu,
 • Wysoka prowizja przy kredycie z ubezpieczeniem dobrowolnym.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie