Kredyt 30 tys. – najlepsze oferty luty 2024

Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Kwota
5 000 - 300 000 zł
RRSO
17,86 %
? promocja

1621 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
9 - 60 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
11,48 %

1450 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
11,55 %
? Oferta dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A.

706 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 60 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
10,48 %

518 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 70 miesięcy
Kwota
1 000 - 40 000 zł
RRSO
12,67 %

452 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,8/5
Okres spłaty
6 - 84 miesięcy
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
10,49 %

2237 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 48 miesięcy
Kwota
1 000 - 230 000 zł
RRSO
11,57 %

401 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
11,99 %

362 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

O kredyt 30 tys. bez zaświadczeń możemy wnioskować w 100% online. Otrzymane w ramach kredytu środki mamy prawo przeznaczyć na dowolny cel. Gdzie szukać kredytu na 30 tys. złotych? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wyniesie nas miesięczna rata?

Gdzie dostać kredyt na 30 tysięcy?

Kredyt 30 tys. bez zaświadczeń można otrzymać zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. Wprawdzie zgodnie z Prawem bankowym otrzymanie kredytu gotówkowego możliwe jest wyłącznie w banku, jednak określenia kredyt i pożyczka często stosowane są zamiennie.

Co do zasady kredyt gotówkowy na 30 tys. jest łatwiejszy do dostania w firmie pożyczkowej. Wnioskowanie o niego w banku wiąże się z większą liczbą formalności, których będziemy musieli dopełnić. Najczęściej konieczna jest też wizyta w oddziale, by pracownik banku mógł potwierdzić naszą tożsamość. Choć jako stali klienci banku będziemy w stanie zaciągnąć kredyt w pełni online.

Kto może wnioskować o kredyt na 30 tys.?

W większości przypadków o kredyt na 30 tysięcy może wnioskować każdy, kto:

 • Ma ukończone 18 lat (osoby małoletnie nie mogą korzystać z żadnych produktów finansowych takich jak kredyty i pożyczki),
 • Posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • Ma dowód osobisty (musi być on ważny),
 • Otrzymuje stały i udokumentowany dochód – kredyt 30 tys. jest kredytem na oświadczenie, wystarczy tylko podać we wniosku to, ile zarabiamy. Nie oznacza to jednak, że należy zawyżać swoje dochody. Jeśli podane informacje wzbudzą wątpliwości bankowego analityka, to możemy zostać poproszeni o dostarczenie zaświadczenia o dochodach,
 • Ma numer telefonu i adres e-mail,
 • Ma konto w jednym z polskich banków,
 • Jest obywatelem polskim i ma adres zameldowania na terenie kraju,
 • Posiada zdolność do spłaty pożyczki.

Konieczna jest także odpowiednia zdolność kredytowa i wiarygodność finansowa. Kredyt na 30 tys. dostępny jest dla osób zadłużonych, ale muszą one terminowo spłacać swoje zobowiązania. Każde opóźnienie w płatności zmniejsza nasze szanse na otrzymanie kolejnego kredytu i pożyczki.

Z odmowną decyzją kredytową muszą liczyć się także ci, którzy figurują w BIK, BIG czy KRD. Większość instytucji finansowych sprawdza przynajmniej jeden z tych rejestrów. Może się także zdarzyć, że zostaniemy zweryfikowani w każdej z tych baz. To, które rejestry dłużników sprawdza dana instytucja finansowa, warto sprawdzić jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy.

Jak złożyć wniosek?

Złożenie wniosku na kredyt gotówkowy 30 tys. jest bardzo proste. Większości formalności możemy dopełnić online. Nie musimy w tym celu wychodzić z domu ani nigdzie dzwonić. Może się jednak zdarzyć, że firma pożyczkowa zechce się z nami skontaktować, by np. o coś dopytać. Dlatego jeśli składałeś wniosek o pożyczkę 30 tys., to nie zapomnij o tym, by odebrać telefon.

Aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online, należy:

 1. Przygotować sobie wcześniej dowód osobisty – ten dokument będzie nam potrzebny do wypełnienia wniosku. Niestety, nie można zastąpić go innym dokumentem tożsamości takim jak paszport czy prawo jazdy. Dobrze jest mieć go „pod ręką” i to z niego spisywać wszystkie informacje (np. pesel czy nr i serię dowodu). Dzięki temu unikniemy ryzyka pomyłki, co opóźni decyzję o przyznaniu zobowiązania.
 2. Mieć dostęp do internetu – o kredyt 30 tys. wnioskujemy w pełni online, więc będzie nam do tego potrzebne urządzenie z dostępem do sieci.
 3. Zastanowić się nad tym, jaka kwota pożyczki odpowiada naszym potrzebom – warto tutaj rozważyć to, ile dokładanie chcemy pożyczyć. Jeśli bierzemy pieniądze na konkretny cel, to upewnijmy się, że kwota, o którą wnioskujemy, wystarczy na pokrycie tych wydatków. Wzięcie kolejnej pożyczki, gdy dopiero co dostało się jedną, jest bowiem dość trudne. W większości przypadków kolejna pożyczka może zostać nam przyznana dopiero wtedy, gdy w całości lub w części spłacimy swoją pierwszą pożyczkę w danej firmie.
 4. Wybrać okres spłaty – kredyt 30 tys. to długoterminowe zobowiązanie finansowe. To, na ile możemy rozłożyć jego spłatę, zależy od konkretnego pożyczkodawcy. Wybierając okres spłaty, zwróćmy uwagę na wysokość miesięcznej raty. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy będziemy w stanie oddać tyle, ile widzimy na kalkulatorze, to rozłóżmy spłatę na więcej rat. Jeśli okaże się, że nasza sytuacja finansowa się poprawiła, to zawsze możemy oddać dług przed terminem (zobacz: wcześniejsza spłata kredytu).
 5. Wypełnić wniosek – podajemy w nim swoje dane osobowe, wysokość miesięcznych wpływów i obciążających nasze konto wydatków. Musimy także zostawić dane kontaktowe, uzupełnić numer rachunku bankowego i zaakceptować wymagane zgody. Niekiedy konieczne może być także założenie Profilu Klienta na stronie pożyczkodawcy.
 6. Potwierdzić swoją tożsamośćpożyczka bez weryfikacji tożsamości to obecnie rzadkość. Większość uczciwie działających na rynku podmiotów finansowych chce mieć pewność, że pieniądze trafią właśnie do tej osoby, która złożyła wniosek. W zależności od polityki danej firmy i naszego wyboru konieczny będzie albo przelew weryfikacyjny, albo skorzystanie z takiej usługi jak Kontomatik.
 7. Poczekać na decyzję kredytową – jeśli będzie pozytywna, to pozostanie nam już „tylko” pamiętać o tym, by oddawać swój dług w terminach wskazanych w umowie. Jeśli otrzymaliśmy negatywną decyzję kredytową, to zawsze możemy spróbować dowiedzieć się, z czego ta odmowa wynika. Może powodem była literówka, którą zrobiliśmy we wniosku? Może nasza zdolność kredytowa okazała się za niska? Warto wiedzieć, że odmowa w jednej firmie, nie oznacza, że nie otrzymamy kredytu również u innego pożyczkodawcy. Jeśli nasza sytuacja finansowa jest stabilna i nie figurujemy w bazach dłużników, to zawsze możemy spróbować złożyć wniosek pożyczkowy w innej firmie.

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa – czym się różnią?

O kredyt gotówkowy online wnioskujesz w banku. Firmy pożyczkowe nie mają prawa posługiwać się określeniem kredyt. To dla banków charakterystyczny jest również także taki produkt jak kredyt hipoteczny. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, to szukaj go właśnie w banku. Zapoznaj się również z takim przydatnym narzędziem jak porównywarka kredytów gotówkowych.

Interesuje Cię pożyczka gotówkowa? Znajdziesz ją i w banku i w pozabankowych instytucjach finansowych. Niezależnie od tego, czy chcesz wziąć tani kredyt gotówkowy, czy pożyczkę, to w obu przypadkach Twoja zdolność kredytowa zostanie dokładnie sprawdzona. Porównując oba produkty, zwróć uwagę na to, ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania i całkowity koszt kredytu.

Zobacz, co odróżnia pożyczkę od kredytu gotówkowego:

 • Liczba formalności – do tego, aby pożyczka pozabankowa trafiła na nasze konto, zazwyczaj konieczne jest minimum formalności. Aby otrzymać kredyt gotówkowy, najczęściej trzeba spełnić już więcej warunków niż w odniesieniu do pożyczki. Co oczywiste, najtrudniejszy do uzyskania będzie kredyt hipoteczny,
 • Kwota kredytu – kredyty gotówkowe dotyczą wyższych kwot niż pożyczki (nie jest to jednak reguła),
 • Okres spłaty – spłata kredytu gotówkowego trwa co do zasady dłużej niż to, ile spłacamy pożyczkę gotówkową,
 • Zdolność kredytowa – aby dostać kredyt, trzeba mieć lepszą zdolność kredytową niż do tego, by otrzymać pożyczkę gotówkową. Pożyczka gotówkowa może zostać przyznana nawet osobom zadłużonym i takim, które nie mają idealnej historii kredytowej,
 • Koszty kredytu – całkowity koszt kredytu i pożyczki gotówkowej także może się różnić. Wiele zależy tu od tego, jaką mamy zdolność kredytową, czy interesuje nas kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny, czy bierzemy pod uwagę taki krok jak nadpłata kredytu gotówkowego etc.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Jeśli masz odpowiednią zdolność kredytową i wiesz, jaka kwota kredytu Cię interesuje, to możesz zacząć przeglądać oferty kredytów gotówkowych. Pomocna będzie tu porównywarka kredytów gotówkowych jak i kalkulator kredytu gotówkowego. Korzystając ze wspomnianych narzędzi, zwróć uwagę na takie kwestie jak:

 • rodzaj zobowiązania – tj. to, czy jest to kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, czy też pożyczka online,
 • to, który bank (i na jakich warunkach) oferuje najtańszy kredyt gotówkowy,
 • czy maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego jest zgodne z obowiązującymi przepisami,
 • ile wynosi minimalna, a ile maksymalna kwota kredytu,
 • czy jest to kredyt gotówkowy online, czy też konieczna będzie wizyta w oddziale,
 • czy wymagane jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego,
 • warunki, na których będziesz spłacać kredyt gotówkowy,
 • to, ile czeka się na udzielenie kredytu gotówkowego.

Kalkulator kredytu gotówkowego w czytelny i prosty sposób pomoże Ci porównać najważniejsze parametry. Dzięki temu dowiesz się, gdzie znajdziesz tani kredyt gotówkowy, poznasz oferty kredytów gotówkowych, które mają poszczególne banki i bez konieczności robienia skomplikowanych wyliczeń zobaczysz, ile wynosi całkowity koszt finansowania Możesz też sprawdzić to, czy bardziej opłaca Ci się kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, czy pożyczka gotówkowa.

Paradoksalnie, nie zawsze jednak najtańszy kredyt gotówkowy będzie dla Ciebie najlepszy. Może się bowiem okazać, że tak korzystna oferta kredytu gotówkowego skierowana jest jedynie do nowych klientów.

Kredyt 30 tys. – jaka rata?

Dobrą praktyką przed złożeniem wniosku o kredyt jest przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej oraz sprawdzenie warunków finansowania.

Warto jednak pamiętać, że wyliczenia, które widzimy na stronach banków i firm pożyczkowych mają przykładowy charakter. To samo dotyczy danych prezentowanych przez takie narzędzia jak kalkulator kredytu gotówkowego czy porównywarki kredytów gotówkowych.

Oznacza to, że ostateczna oferta pożyczki może się od nich różnić. Zależy ona bowiem od oceny Twojej zdolności kredytowej. Upraszczając: im wyższa jest nasza zdolność kredytowa, na tym lepsze warunki kredytu możemy liczyć. I odwrotnie: jeśli w przeszłości zdarzały nam się opóźnienia w płatnościach, jeśli mamy już do uregulowania jakieś zobowiązania, to ostateczna oferta może odbiegać od naszych oczekiwań.

Jeśli kluczowym kryterium przy wyborze kredytu gotówkowego jest dla nas wysokość miesięcznej raty, to warto właśnie na niej się skupić. Zwróćmy uwagę na to, by porównywać w kalkulatorze ten sam okres spłaty i taką samą kwotę kredytu.

Kiedy sprawdzi się kredyt na 30 tysięcy?

Kredyt 30 tys. możesz przeznaczyć na uregulowanie pilnych wydatków, wymarzone rodzinne wakacje czy urlop po sezonie. Możesz sfinansować nim naprawę dachu, wymianę okien, ocieplenie domu czy montaż paneli słonecznych. To na co wydasz przyznane Ci w ramach kredytu środki, zależy tylko od Ciebie! Pożyczkodawca nie będzie pytał Cię o cel pożyczki.

W niektórych przypadkach kredyt 30 tys, może być traktowany jak kredyt hipoteczny. Wówczas jednak będzie to kredyt celowy, a z tego, na co go wydasz – będziesz musiał się rozliczyć.

Ważne jest natomiast posiadanie zdolności do spłaty zobowiązania. Jeśli już teraz żyjesz od „wypłaty do wypłaty”, to zastanów się nad tym czy kredyt gotówkowy to na pewno dobre rozwiązanie. Lepszym pomysłem może być w takiej sytuacji poszukanie dodatkowego źródła dochodu, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy (np. ubrań, z które dzieci dawno już wyrosły) czy poproszenie o podwyżkę. Pamiętaj, że kredyt gotówkowy to dług, który będziesz musiał zwrócić.

Taki zastrzyk gotówki sprawdzi się natomiast świetnie, gdy Twoje kłopoty mają wyłącznie przejściowy charakter, gdy czekasz na przelew lub masz do sfinansowania korzystną inwestycję.

Nim jednak podpiszesz umowę, upewnij się, że wszystkie zapisy są dla Ciebie jasne, że kwota kredytu i okres spłaty się zgadzają i że harmonogram spłaty jest dla Ciebie czytelny. Zwróć uwagę na to, czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego.

A nim wybierzesz ostateczną ofertę kredytu gotówkowego, śledź ranking kredytów gotówkowych. Być może niekiedy lepszym rozwiązaniem niż kredyt 30 tys. będzie skorzystanie z pożyczki gotówkowej.

Szukasz kredytu na inną kwotę? Poznaj też nasze inne zestawienia:

5/5 - (2 votes)
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Porównywarka ofert
Porównaj ()