Kredyt 50 tys. zł – Najlepsze oferty grudzień 2023

1.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Czas wypłaty
max 15 minut
Kwota
100 - 30 000 zł
RRSO
178,38 %
? 0 % - 178,38%

9616 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Czas wypłaty
30 minut
Kwota
2 000 - 60 000 zł
RRSO
24,48 %

9944 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
1 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
od 2 min
Kwota
1 000 - 30 000 zł
-

2662 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,3/5
Okres spłaty
1 - 48 miesięcy
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 50 000 zł
RRSO
11,61 %
? Maks. RRSO wynosi 178,38%. RRSO wynosi przeciętnie 17,28%.

3067 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Zdarza się, że nie posiadamy wymaganych oszczędności i musimy skorzystać z kredytów oferowanych przez banki. Sprawdź, jak uzyskać kredyt 50 tysięcy zł lub wyższy. Nie jest to trudne, ale trzeba spełnić kilka podstawowych warunków.

Kluczowe informacje

 • Kredyt gotówkowy na 50 tys. zł jest popularny wśród Polaków ze względu na brak konieczności wykazywania celu wydatkowania pieniędzy;
 • Do oceny zdolności kredytowej brane są pod uwagę takie czynniki jak miejsce zamieszkania, wiek, liczba dzieci na utrzymaniu, bieżące wydatki, a przede wszystkim historia zobowiązań w BIK​;
 • Do wniosku o finansowanie na 50 tys. zł konieczne są różne dokumenty w zależności od rodzaju umowy zatrudnienia. W tym zaświadczenia o dochodach i wyciągi z rachunku bankowego;
 • W naszym rankingu kredytów do 50 tys. zł odnajdziesz tylko sprawdzone oferty, które na bieżąco aktualizują nasi analitycy finansowi.

W dzisiejszych czasach kredyt jest czymś niemal naturalnym. Większość naszych znajomych zaciągnęła tego rodzaju zobowiązanie – czy to hipoteczny, czy gotówkowy albo zakupiła coś na raty. Wygodniej jest pożyczyć i mieć pożądane dobro już, niż cierpliwie odkładać środki, często przez wiele lat. Oczywiście, wiąże się to z tym, że musimy oddać więcej, niż pożyczyliśmy, jednak przy comiesięcznym spłacaniu nie jest to tak obciążające, jak jednorazowe wydanie dużej sumy pieniędzy.

Zobowiązania mogą być niewielkie, wtedy nie stanowią dużego problemu, jednak do jednego z najpopularniejszych należy kredyt na 50 tysięcy zł. I tutaj już mogą zaczynać się schody. To spora kwota i trzeba być absolutnie pewnym, że będziemy w stanie sprostać jej spłaceniu. Z poniższego tekstu dowiesz się, co zrobić, aby uzyskać taki kredyt lub nawet wyższy. Czy masz na to szansę i gdzie się o niego starać?

Sprawdź również:

Jakie są warunki kredytu i jakie zarobki są wymagane?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego nie wymaga od kredytobiorcy wykazania, że pieniądze zostały spożytkowane w określonym celu. Bierzemy po prostu pieniądze i możemy je wydawać, na co tylko chcemy. Tyle że w tym przypadku musimy liczyć się z mniej atrakcyjną ofertą – przede wszystkim wyższym oprocentowaniem.

Nie tylko my musimy być pewni, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie, ale również bank. Musimy zatem udowodnić, że posiadamy odpowiedniej wysokości zarobki. Najlepiej być zatrudnionym na umowę o pracę na czas niekreślony i nie ponosić kosztów stałych wyższych niż połowa zarobków.

Czasem zdarza się, że banki dają możliwość zabezpieczenia kredytu np. nieruchomością. To rozwiązanie, które powinniśmy rozważać w ostateczności, ponieważ jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, możemy stracić mieszkanie czy inne dobro. Bank, użyczając kredytu, ponosi ryzyko – dlatego prześwietlanie każdego klienta jest dla niego kluczową czynnością.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na kredyt 50 tys. zł na np. 10 lat, musimy zrobić wszystko, aby wypaść w banku tak, że nie będziemy mieli problemu z podpisaniem umowy kredytowej. Nieważne, czy składamy wniosek o kredyt gotówkowy na 50 tys. osobiście, czy też online – weryfikacja zawsze przebiega tak samo. Co zatem musimy zrobić? Przede wszystkim posiadać odpowiednie zarobki – bank musi być pewny, że rata nie będzie stanowić obciążenia w domowym budżecie. Tyle że to też zależy od samej instytucji finansowej – jaka suma będzie dla niego właściwa trudno określić, dlatego trzeba też zwrócić uwagę na pozostałe czynniki, według których szacowana jest zdolność kredytowa.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Na zdolność kredytową wpływ ma również miejsce naszego zamieszkania (a dokładnie w jakim typie nieruchomości: własnościowym, wynajmowanym czy komunalnym), wiek, liczba posiadanych na utrzymaniu dzieci, bieżące wydatki oraz – najważniejsza sprawa – jaka jest nasza historia zobowiązań. Jeśli nasz profil w Biurze Informacji Kredytowej wygląda źle, praktycznie nie mamy szans na kredyt. Natomiast jeśli posiadamy zobowiązania, ale je terminowo spłacamy, szanse wzrastają, jednak bank może zmniejszyć kwotę, o którą wnioskujemy. Dobrym rozwiązaniem przy większej liczbie rat jest konsolidacja kredytów. W ten sposób możemy wszystkie kredyty gotówkowe i pożyczki pozabankowe „spiąć” w jedną wygodną do spłaty ratę. Dla banku będzie to zdecydowanie lepiej wyglądało, niż kilka długów jednocześnie.

O im wyższy kredyt wnioskujemy, tym większe będą wobec nas wymagania. Należy o tym pamiętać. Bo samo to, że przejrzymy ranking kredytów gotówkowych, wybierzemy interesującą nas ofertę i w bankowym kalkulatorze wyjdzie nam, że mamy zdolność do wzięcia zobowiązania, wcale nie musi być pewnikiem, że otrzymamy dodatkową gotówkę. Owszem, wiele zależy od nas, ale jeszcze więcej od banku. Jeśli uzna, że ryzyko związane z udzieleniem kredytu jest zbyt duże, po prostu go nam nie przyzna.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu na 50 tys.?

Staranie się o kredyt gotówkowy na 50 tys. zł wymaga od wnioskodawcy konkretnych działań. Wszystko zaczyna się od wypełnienia stosownego formularza. Jednak na tym zadanie się nie kończy – wniosek o kredyt zostanie rozpatrzony wyłącznie w momencie dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów. W przypadku niższych kwot często wystarczy dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach, ale kiedy w grę wchodzi 50 tys. zł lub więcej, musimy być przygotowani, że bank będzie chciał od nas innych zaświadczeń.

Wiele zależy od tego, na podstawie jakiej umowy jesteśmy zatrudnieni. Chcąc zbadać naszą zdolność kredytową, bank może wymagać od nas konkretnych dokumentów. Do czego możemy zostać zobligowani? W przypadku:

 • umowy o pracę: konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia z miejsca pracy o wysokości wynagrodzenia.
 • umowy cywilnoprawnej: tutaj niezbędne będzie przedstawienie wyciągów z rachunku bankowego oraz umów, które poświadczą ciągłość zatrudnienia (zdecydowanie lepiej wygląda jedna umowa podpisana na kilka lat niż te comiesięczne).
 • emerytury lub renty: musimy przedstawić dokument potwierdzający przyznanie prawa do emerytury czy renty; czasem również wyciągi z konta, które zapewnią bank o wysokości świadczeń

I znów – im wyższy kredyt, tym więcej potrzebnych dokumentów. W niektórych przypadkach, kiedy wnioskowana kwota jest wysoka, banki mogą nawet poprosić o dostarczenie zgody np. współmałżonka, a niekiedy – w momencie wspólności majątkowej – dokumentu potwierdzającego zarobki małżonka.

Kredyt 50 tys na 5 lat – kalkulator

Aby obliczyć koszt kredytu gotówkowego na 50 tys. zł, skorzystaj z naszego kalkulatora:

Oblicz wysokość raty

Sprawdźmy zatem, jakie będą koszty kredytu na 50 tysięcy złotych w Kasie Stefczyka. Okres kredytowania, jaki przyjęliśmy to 5 lat, czyli 60 miesięcy.

Dla rat równych koszt kredytu przedstawia się następująco:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO: 6,23%
 • Kwota kredytu: 50 000,00 zł
 • Miesięczna rata: 972,00 zł
 • Kwota odsetek: 8319,79 zł
 • Całkowita kwota do spłaty 58 319,79 zł

Pamiętaj, że kredyty gotówkowe jak i pożyczki mają różne parametry. Dokładnie sprawdź szczegóły ofert aby poprawnie obliczyć wysokość raty kredytu.

Ile trzeba oddać po pożyczeniu 50 tys?

Na rzeczywisty koszt kredytu składa się wiele czynników: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie. To przykładowe elementy. Jednak aby dokładnie wiedzieć, ile zapłacimy, należy spojrzeć na wartość RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia odsetki i pozostałe parametry kredytu. Im wyższe RRSO, tym więcej przyjdzie nam spłacić.

Jest to kluczowe, kiedy szukamy właściwego dla nas kredytu. Pomocny może okazać się ranking kredytów gotówkowych – na jego podstawie łatwo zauważyć, że RRSO jest różne. Między niektórymi bankami różnica ta może wynosić w ostatecznym rozrachunku nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania odbija się nie tylko na całościowej kwocie, ale też w ratach. Im wyższa stopa, tym wyższa też będzie miesięczna rata kredytu. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ czasem nawet kilkadziesiąt złotych może zrobić dużą różnicę w miesięcznym budżecie.

Czy możliwe jest otrzymanie kredytu gotówkowego 50 tys. bez zaświadczeń?

Czy możliwy jest kredyt gotówkowy 50 tys. bez BIK oraz zaświadczenia o dochodach? Możliwy, jednak już nie w banku, a w firmie pożyczkowej. Uzyskanie środków może być prostsze niż w banku, jednak przy dużych kwotach również będziemy poddani dość szczegółowej weryfikacji. Tyle że, nawet jeśli nie będzie ona w stu procentach idealna, wciąż mamy szansę. Instytucja poprosi nas o stosowne dokumenty i zaświadczenia.

W tym przypadku należy jednak liczyć się z tym, że pożyczka gotówkowa online będzie droższa, a też nie zawsze oferowane są pożyczki długoterminowe, na kilka czy kilkanaście lat. Dobrym przykładem będzie tu firma Smartney, która oferuje pożyczki aż do 60 tys. zł. Tylko, no właśnie, na krótko. Jak to wygląda w praktyce?

 • Możemy pożyczyć 50 tys. zł, ale maksymalnie na 60 miesięcy.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO wynosi 15,19%,
 • całkowita kwota do spłaty to 70 369,43 zł.

Jest to mniej niż w banku, ale w związku z krótkim okresem kredytowania, rata kredytu wzrasta – przy wspomnianych parametrach wynosi ona 1 171,06 zł (dane na 30 maja 2020).

W każdym przypadku – czy to kredyt, czy pożyczka gotówkowa online – mniejszym problemem jest jego zaciągnięcie, ale większym może okazać się już spłata całości zobowiązania. Przed podjęciem tak poważnej decyzji musimy być pewni, że damy radę uiszczać comiesięczne raty kredytu. Wtedy, nawet kiedy zdarzy się, że sytuacja życiowa się pogorszy, będziemy w lepszej pozycji do negocjowania z bankiem czy firmą pożyczkową – często możliwe jest, aby obniżyć raty, wydłużając okres kredytowania.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
5/5 - (1 vote)
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Porównywarka ofert
Porównaj ()