Kubisa24 – opinie klientów i recenzja

Podobnie jak coraz więcej tradycyjnych sklepów rozwija swoją działalność w internecie, tak i inne branże coraz śmielej zmierzają w tym kierunku. Nie inaczej jest z kantorami wymiany walut, które po zdobyciu zaufania lokalnych klientów ruszyły na podbój sieci. Wśród nich znalazła się Kubisa24, która po latach regionalnej działalności zabiega teraz o klientów w całej Polsce.

Kantory internetowe cieszą się systematycznie rosnącą popularnością, umożliwiając uproszczenie do minimum usługi, która i tak sama w sobie jest mało czasochłonna oraz niezbyt kosztowna. Gracze w tej branży mają dość wąskie pole do wdrażania rozwiązań, jakich nie można spotkać u konkurencji, dlatego z ciekawością sprawdziliśmy, jak Kubisa24 chce zwrócić na siebie uwagę konsumentów szukających najlepszego partnera do wymiany waluty.

Informacje o firmie

Platforma Kubisa24 powstała z inicjatywy kantoru Kubisa, czyli inaczej Firmy „Kantor” Andrzej Kubisa z Bielska Białej. Swoją działalność rozpoczęła ona ponad dwie dekady temu, otwierając swój pierwszy stacjonarny punkt usługowy w 1992 roku, z czasem poszerzając swoje portfolio o jeszcze jedną placówkę w tym mieście. Choć w ten sposób Kubisa to klasyczny przykład stosunkowo niewielkiego przedsiębiorstwa o regionalnym zasięgu, to jednak taka pozycja nie przeszkodziła mu w większych ambicjach.

W ten sposób, Kubisa wkroczyła do konkurencyjnej branży kantorów internetowych, zakładając wirtualną platformę Kubisa24.pl o ogólnopolskim zasięgu. Spośród ścieżek, jakie obrała konkurencja, w tym przypadku zdecydowano się postawić na jednej, głównej usłudze w postaci wymiany walut online. Zakładając konto użytkownika, sprawdzając aktualny kurs jednej z pięciu dostępnych walut i zatwierdzając transakcje, klient może szybko i bez wychodzenia z domu wymienić środki na dowolny cel.

Choć Kubisa to weteran, który przez lata działał najpierw na rynku klasycznych kantorów, to nie wykazuje on archaicznego podejścia do wyglądu strony internetowej – co od lat wyraźnie trapi konkurentów. Platforma Kubisa24 wygląda co prawda prosto i bez wizualnych fajerwerków, ale jest banalnie prosta w obsłudze i pozwala szybko zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat oferowanych usług.

Kubisa24 strona główna

Jak działa Kubisa24?

Kubisa24 gwarantuje swoim klientom szybkie i przejrzyste działania platformy. Za to w zakładce „jak to działa” na swojej stronie internetowej przedstawia cztery proste kroki do finalizacji transakcji.

 1. Należy dokonać rejestracji konta użytkownika, podając swoje niezbędne dane osobowe do identyfikacji oraz inne elementy do potwierdzenia tożsamości, jak numer telefonu czy adres poczty e-mail.
 2. Następnie należy wprowadzić dane swojego konta bankowego, które będzie uczestniczyć w rozliczeniach zarówno w pierwszym, jak i ostatnim etapie transakcji – czyli już po wymianie.
 3. Po aktywacji konta użytkownika, utworzony zostaje automatycznie tzw. portfel walutowy. Pozwala on na błyskawiczną wymianę waluty, jednak aby to zrobić, należy go najpierw zasilić środkami za pomocą przelewu bankowego z naszego konta.
 4. Posiadając już środki w portfelu walutowym, pozostaje już tylko sprawdzić aktualny kurs waluty, jaką chcemy nabyć, a następnie dokonać wymiany i odebrać pieniądze. Wirtualnie oczywiście.

Warto dodać, że metoda portfela walutowego połączonego z kontem użytkownika to rozwiązanie popularne i sprawdzone także u wiodących gigantów tej branży. Dziś to zdecydowanie najszybsze narzędzie do sprawnej wymiany środków online, bez zbędnej zwłoki.

Warunki korzystania z platformy Kubisa24

Kantory internetowe z reguły nie są trudno osiągalnym narzędziem, z którego skorzystać mogą tylko wybrani spełniający wyśrubowane wymagania. Nie inaczej jest w przypadku platformy Kubisa24, która umożliwia założenie konta przy dość prostych warunkach.

 • Należy zaakceptować regulamin korzystania z usług podczas rejestracji.
 • Konto użytkownika musi zostać odpowiednio aktywowane przed rozpoczęciem wymiany waluty.
 • Do wymiany walut w Kubisa24 niezbędne jest posiadanie konta bankowego z dostępem do tzw. bankowości elektronicznej.
 • Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto.
 • Klientem kantoru internetowego Kubisa może zostać zarówno osoba fizyczna, jak i np. przedsiębiorca.

Jak przelać pieniądze do Kubisa24?

Transakcja przekazania środków do kantoru w celu ich wymiany na inną walutę odbywa się w Kubisa24 na wyjątkowo prostych zasadach. Jak wspomniano już wcześniej, niezbędne jest do tego zasilenie tzw. portfela walutowego, czyli wirtualnej przestrzeni do przechowywania środków na naszym koncie użytkownika, nim zostaną one wymienione na określoną walutę.

Portfel zaczyna istnieć równocześnie z założeniem konta użytkownika, a do jego zasilenia wystarczy przelew bankowy z rachunku osobistego klienta. Po zaindeksowaniu środków, są one gotowe do wymiany na oczekiwaną walutę.

Opłaty w Kubisa24

Kantory internetowe nie są kosztowną „przyjemnością” i nie inaczej jest w przypadku platformy Kubisa24.pl. Jak przeczytać możemy na stronie internetowej operatora, obecnie (a zatem w czasie pisania tej recenzji) umożliwia on zarówno przelewy wchodzące, jak i wychodzące całkowicie za darmo. Prowizje nie są też pobierane za dokonanie rejestracji konta czy wpłaty środków do wymiany na inną walutę.

Kubisa zastrzega, że wszystkie transakcje o wartości powyżej 100 tysięcy złotych mogą podlegać negocjacji pod kątem wysokości prowizji za wymianę.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odbiór waluty, która została już wymieniona przy pomocy platformy Kubisa24, jest bardzo prosty. Po zaindeksowaniu transakcji wymiany środków, kantor przekazuje je klientowi na wskazany przez jego rachunek bankowy. Co więcej, może to być konto nie tylko w banku działającym na terenie Polski, ale i rachunek, który działa poza granicami kraju.

To, kiedy pojawią się wymienione środki na koncie, zależy od banku. Niestety, klienci tylko 7 z nich mogą liczyć na szybką transakcję: Alior Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski, mBank, Santander Bank Polska, PKO BP i Bank Pekao.

O kantorze Kubisa24

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Tradycyjnie już dla naszych recenzji internetowych kantorów walutowych, przygotowaliśmy zestawienie kilku cech, pod których względem Kubisa24 może wyróżnić się na tle konkurencji lub zwyczajnie umocnić swój wizerunek jako godnego zaufania operatora walutowego.

 • Kubisa to jedna z najstarszych działających w Polsce firm specjalizujących się w transferach walutowych, działająca nieprzerwanie od 1992 roku.
 • Firma zaczynała od kantorów stacjonarnych, a jej platforma Kubisa24 ma już zasięg w pełni ogólnopolski.
 • Transfery walutowe odbywają się przy zabezpieczeniu szyfrowaniem SSL, będącym obecnie standardem w branży kantorów internetowych.
 • Bezpieczeństwo korzystania z platformy Kubisa24 umacnia też fakt, że każdy przelew musi zostać zatwierdzony przez klienta np. kodem wysłanym na wiadomość SMS.
 • Kubisa chwali się na swojej stronie internetowej, że marża na każdej transakcji wymiany waluty jest ok. dziesięciokrotnie niższa niż w przypadku tego typu usług świadczonych przez banki. Co za tym idzie, klient płaci znacznie mniej, aniżeli w przypadku wymiany waluty u takiej formy konkurencji.

Kubisa24 opinie i nasza recenzja

Kubisa24 to kolejny już polski weteran rynku walutowego, którego usługi recenzujemy. Choć trudno mówić tutaj o przełomowych rozwiązaniach, to jednak do czynienia mamy z przejrzyście zaprojektowaną platformą oferującą szybką wymianę środków, wyjątkowo niskie koszty korzystania z usług i wygodną formę dysponowania swoimi środkami, przechowując je na tzw. wirtualnym portfelu walutowym, gdy zechcemy wymienić środki w dowolnej chwili.

Choć zakres obcych walut do wymiany nie imponuje, to jednak Kubisa24 powinna stanowić atrakcyjną, konkurencyjną i wreszcie szybką w dostępie ofertę szczególnie dla tych osób, które zamiast wszechobecnych gigantów wolą zaufać bardziej regionalnym firmom.

Zalety:

 • Do bólu prosta, ale czytelna, przejrzysta i banalna w nawigacji strona internetowa.
 • Polska kameralna firma o stabilnej pozycji i prawie 30-letnim doświadczeniu.
 • Jasno rozpisane zasady dotyczące czasu i kosztów indeksowania przelewów zagranicznych z wymienioną walutą.
 • Przejrzyste zasady rejestracji i korzystania z wymiany walut.

Wady:

 • Bardzo wąska gama dostępnych walut, ograniczająca się jedynie do pięciu z nich.
 • Nieliczne grono banków obsługiwanych szybkimi przelewami – konkurencja potrafi zaoferować na tym polu znacznie więcej! Przydałoby się też odświeżyć loga obsługiwanych banków.

Kubisa24 – dane kontaktowe

Telefon.

 • +48 33 812 41 54
 • +48 602 240 172

E-mail.

 • info@kubisa24.pl

Informacje na temat spółki

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

Firma „Kantor” Andrzej Kubisa

Charakter działalności:
Kantor walut stacjonarnie lub online
Utworzony:
1992
Numer REGON:
070564685
Numer KRS:
Numer NIP:
5471017132
Adres siedziby:
ul. 3 Maja 2, 43-300 Bielsko-Biała

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 5 października 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie