„Kupuj Teraz” – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.5
Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Adres e-mail
Zaświadczenie o zarobkach
Konto w banku
Telefon komórkowy
Maks. pierwsza pożyczka
1 250 - 5 000 zł
Złóż wniosek w KupujTeraz

Siedziba firmy

Adres:

Aiqualabs Sp. z o. o.

ul. INFLANCKA 11/27

00-189 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 300 000,00 ZŁ PLN
KRS: 0000551150
NIP: 5252607460
REGON: 360301004
Sposób weryfikacjiKontomatik
Metoda wypłatyzasilenie karty
Maks. kolejna pożyczka5000 zł
Pierwsza pożyczka gratisTak
RRSO50,27 %
Wiek pożyczkobiorcy23 - 99 lat
Czas wypłaty5 minut
Oprocentowanie8 %
Prowizja25%
Maks. pierwsza pożyczka1 250 - 5 000 zł
PromocjaNie
Bezpłatna kartaTak
Okres spłaty1 - 12 miesięcy
Okres bezodsetkowy45 dni

Przykład reprezentatywny dla umowy o kredyt konsumencki przyznającej limit kredytowy: Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 50.26 dla całkowitej kwoty pożyczki 1000 zł, czas obowiązywania umowy 12 miesięcy, spłata w 12 ratach miesięcznych po 103.19 zł każda rata, Całkowity koszt pożyczki 238.29 zł, w tym: prowizja 200.04 zł, Całkowita kwota do zapłaty 1238.28 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.12.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Udzielenie i wysokość kredytu uzależnione są od oceny zdolności kredytowej Klienta dokonanej przez AIQLABS sp. z o. o.

Pandemia zmieniła rynek detaliczny i zachowania konsumenckie. Wiele osób cieplejszym okiem zaczęło spoglądać na zakupy internetowe. Firmy udzielające finansowania musiały zareagować na ten zmieniający się trend. Jedną z nich jest platforma kupujteraz.pl, specjalizująca się w tak zwanych płatnościach odroczonych. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z oferowanych przez tę firmę usług.

AIQLabs to twórcy nowoczesnych rozwiązań finansowych, którzy stoją za takimi markami jak SuperGrosz czy Finces. Tym razem zamiast firmy pożyczkowej czy też faktoringowej, AIQLabs postawiło na nowatorskie rozwiązanie, jakim jest platforma „Kupuj teraz – zapłać później”, bazująca na jeszcze nie do końca znanych w Polsce, płatnościach odroczonych. Ta opcja doskonale wpisuje się w potrzeby klientów, którzy aktywnie poszukują produktów w najlepszych cenach, a nie zawsze mają na to w danej chwili środki. Druga funkcjonalność to karta KUPUJTERAZ, którą można płacić w sklepach online, jak i tych stacjonarnych.

kupuj teraz zapłać później

Jak działa Kupujteraz.pl?

Kupuj Teraz oferuje dwie różne opcje. Pierwsza z nich to metoda płatności w wybranych sklepach internetowych, a druga to – karta płatnicza. Przyjrzyjmy się sposobom działania każdej z nich.

Metoda płatności „Kupuj teraz – zapłać później”

Kupujteraz.pl współpracuje z grupą sklepów, które zdecydowały się dodać do swoich platform internetowych taką metodę płatności. Lista sklepów sukcesywnie się powiększa i całkiem możliwe, że za kilka lat praktycznie każda firma e-commerce, obok standardowych form będzie proponowała także płatności odroczone, w porozumieniu np. z Kupujteraz.pl.

Jak to dokładnie działa? Kupując jakiś produkt w sklepie internetowym, nie musimy od razu za niego płacić. Przelew wykonuje za nas Kupujteraz.pl, a my mamy 30 dni na to, aby oddać środki bez żadnych dodatkowych kosztów. To rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne, gdy mamy na oku jakąś ograniczoną czasowo promocję. Warto wtedy z niej skorzystać i zapłacić za produkt nieco później, gdy będziemy mieli już swoją pensję na koncie.

W tym momencie, ktoś może całkiem słusznie zapytać – na czym w takim razie zarabia Kupujteraz.pl? Zdecydowanie na spóźnialskich oraz osobach, które mogą sobie pozwolić na to, aby zwrócić otrzymane środki razem z drobnymi odsetkami. Przy pierwszej transakcji do 1000 złotych po przekroczeniu 30 dni, otrzymujemy kolejne 30 dni na spłatę, co będzie nas kosztować dodatkowe 5% od wartości zakupionych przedmiotów. Przy następnych transakcjach możliwe jest podzielenie zobowiązania na wygodne raty, nawet do 12 miesięcy.

Metoda płatności „Kupuj Teraz – zapłać później” przyda nam się nie tylko wtedy, gdy będziemy mieli ochotę nabyć nowe buty czy telewizor. Zapłacimy w ten sposób także np. za egzotyczną wycieczkę!

Wirtualna karta KUPUJTERAZ

Drugą proponowaną możliwością jest karta płatnicza, którą Kupuj Teraz może naładować nam do 5000 złotych. W tym wypadku dostajemy do 45 dni na spłatę bez dodatkowych kosztów – do 15 dnia kolejnego miesiąca. Gdy ten termin minie, nasze zobowiązanie zostanie rozbite na 12 miesięcznych rat. Wydanie i użytkowanie karty nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami i można płacić nią w każdym sklepie internetowym oraz stacjonarnym. Co ciekawe, także w restauracjach. Karta ma wirtualny charakter, dlatego należy podpiąć ją do swojego telefonu przy użyciu ApplePay czy Google Pay.

Dzięki karcie KUPUJTERAZ możesz uzyskać kwotę od 100 do nawet 5000 złotych.

Jak zapłacić z odroczeniem? Jak zdobyć kartę KUPUJTERAZ?

W zależności od metody, z jakiej będziemy chcieli skorzystać, proces wygląda w różny sposób. Gdy wybierzemy metodę płatności „Kupuj teraz – zapłać później” wystarczy wypełnić krótki formularz i wszystko szybko zostanie załatwione. W przypadku karty czeka nas odrobinę dłuższa przeprawa.

 1. Przejdź na stronę Kupujteraz.pl
Przejdź na stronę Kupujteraz.pl

2. Podaj swój adres mailowy oraz numer telefonu, na który otrzymasz 4-cyfrowy kod.

3. Teraz przychodzi czas na wypełnienie dłuższego formularza, w którym podaj swoje imię i nazwisko, adres, numer PESEL, itd. Potrzebne będzie także zaznaczenie zgód – na ocenę zdolności kredytowej oraz udostępnienia danych osobowych.

4. Nastąpi teraz ekspresowa ocena zdolności kredytowej. Jeśli karta zostanie Ci przyznana, będzie czekała Cię jeszcze aktywacja konta z wykorzystaniem systemu Kontomatik albo przelewu weryfikacyjnego.

Gdy będzie zbliżał się termin spłaty zobowiązania, klient zostanie powiadomiony o tym fakcie za pomocą wiadomości mailowej i SMS-a.

Jakie warunki należy spełnić?

Oczywiście poza potrzebą podania swoich danych oraz zaakceptowaniem regulaminu, musimy także:

 • posiadać polskie obywatelstwo
 • Być w wieku od 18 do 70 lat.
 • nie mieć negatywnej historii kredytowej w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).

Zatrzymajmy się chwilę nad kwestią badania zdolności kredytowej potencjalnego klienta Kupujteraz.pl. Piotr Siwiec, prezes spółki AIQLabs, do której należy ta platforma, w wywiadzie dla strony www.banki24.com.pl zdradził na ten temat kilka tajemnic. 1

„Oferujemy produkty, które są adekwatne do profilu każdego klienta, nawet jeśli nie posiada historii w BIK, ani wcześniejszych doświadczeń w korzystaniu z tradycyjnych produktów finansowych.

W jaki sposób Kupujteraz.pl może pozwolić sobie na tego rodzaju ryzyko? Piotr Siwiec tłumaczy tę sprawę w następujący sposób:

„W przeciwieństwie do banków, nasz mechanizm oceny ryzyka transakcji oraz oceny zdolności kredytowej wykorzystuje bardzo zaawansowane algorytmy oraz alternatywne dane – niekoniecznie pozyskane z bankowych baz kredytowych.”

A jak jest w rzeczywistości? Na pewno dużo wrażenie robi szybkość decyzji w sprawie przyznania karty – odpowiedź otrzymuje się w zaledwie kilka sekund! Niestety, w wypadku niektórych klientów jest ona negatywna, nawet gdy nie mają złej historii kredytowej czy niskich zarobków. Prawdopodobnie Kupuj Teraz musi jeszcze dopracować swój system scoringowy.

Jak wygląda bezpieczeństwo platformy Kupujteraz.pl? Strona jest zabezpieczona protokołem SSL, a nad bezpieczeństwem karty czuwa Mastercard.

Kupujteraz.pl – wady i zalety

Zalety:

 • 30 dni na spłatę bez żadnych opłat (płatności odroczone) /45 w przypadku karty.
 • Aż do 5000 złotych na wydatki.
 • Po upływie terminu spłaty zobowiązanie zostaje rozbite na wygodne raty.
 • Niewielkie warunki do spełnienia, aby móc skorzystać z oferty Kupujteraz.pl

Wady:

 • Bez zaznaczenia zgód marketingowych okres spłaty (w wypadku płatności odroczonych) wynosi nie 30 dni, a 21.
 • Wciąż niezbyt duży wybór produktów, które można zakupić z wykorzystaniem płatności „Kup teraz – zapłać później”.
Biuro Obsługi Klienta

22 133 99 03

kontakt@kupujteraz.pl

Dane do korespondencji

AIQLABS sp. z o. o.

ul. Staniewicka 12

03-310 Warszawa

Godziny pracy

Pon-pt godz. 9:00 – 20:00

Soboty godz. 9:00 – 17:00

Źródło:

1. https://www.banki24.com.pl/platnosci-odroczone-na-czym-to-polega/

Opinie o KupujTeraz (3)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • T
  T
  Tomasz
  02.06.2021, 16:29

  Dokonałem zakupu w sklepie BYTOM SA za pośrednictwem Kupuj Teraz. Termin do zapłaty 25.05.2021. Sam proces załatwiania ” pożyczki ” bardzo sprawny i przejrzysty. Po otrzymaniu towaru dokonałem jego zwrotu. BYTOM SA zatwierdził zwrot i zwrócił pieniądze do Kupuj Teraz. Zwrot środków przez BYTOM SA na konto Kupuj Teraz nastąpił 14.05.2021. Do 19 maja zwrot ten nie został jednak zaksięgowany przez Kupuj Teraz przez co moje zobowiązanie finansowe nadal istniało. 19.05. dokonałem spłaty zadłużenia z własnych środków. Do dnia dzisiejszego (02.06.) Kupuj Teraz nie zaksięgowało środków, które zwrócił im sklep BYTOM SA. Minęło ponad 3 tygodnie. Dodam, że BYTOM SA dwukrotnie potwierdził zwrot środków w systemie płatności. Czekam na kolejne wyjaśnienia ze strony Kupuj Teraz.

 • D
  D
  D.
  07.05.2021, 11:11

  Firma oszukuje klientów! Nie zasila karty po dokonaniu spłaty. Przetrzymuje pieniądze, a w BOK nikt nie jest w stanie podać przyczyny, dlaczego tak się dzieje. Najpierw czekałam tydzień na zasilenie karty, w kolejnym miesiącu 12 dni, a obecnie znowu mam ten sam problem. NIE POLECAM!!!

 • N
  N
  Nani
  16.03.2021, 11:08

  Wygodna w użyciu karta, proste formalności. Polecam.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x