„Kupuj Teraz” – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Okres bezodsetkowy
45 dni
Okres spłaty
1 - 12 miesięcy
? karta kredytowa - bezodstekowy 45 dniowy okres lub po tym okresie rozłożenie wykorzystanego limitu na 12 miesięcznych rat
Bezpłatna karta
Tak
Promocja
Nie
Maks. pierwsza pożyczka
1 250 - 5 000 zł
? limit na karcie
Prowizja
25%
Oprocentowanie
8 %
? Odsetki kapitałowe
Czas wypłaty
5 minut
Wiek pożyczkobiorcy
23 - 99 lat
RRSO
50,27 %
? dla limitu 5 000 zł rozłożonego na 12 rat, rata w wysokości 515,97 zł
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? 45-dniowy okres bezodsetkowy
Maks. kolejna pożyczka
5000 zł
Metoda wypłaty
zasilenie karty
Sposób weryfikacji
Kontomatik
Prowadzenie konta
Nie

Wymagania:

Konto w banku
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentatywny dla umowy o kredyt konsumencki przyznającej limit kredytowy: Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 50.26 dla całkowitej kwoty pożyczki 1000 zł, czas obowiązywania umowy 12 miesięcy, spłata w 12 ratach miesięcznych po 103.19 zł każda rata, Całkowity koszt pożyczki 238.29 zł, w tym: prowizja 200.04 zł, Całkowita kwota do zapłaty 1238.28 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.12.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Udzielenie i wysokość kredytu uzależnione są od oceny zdolności kredytowej Klienta dokonanej przez AIQLABS sp. z o. o.

Nasza ocena:

4.5/5

Ocena klientów:

3.8/5

Siedziba firmy

Aiqualabs Sp. z o. o.
ul. INFLANCKA 11/27
00-189 WARSZAWA

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 300 000,00 ZŁ
KRS: 0000551150
NIP: 5252607460
REGON: 360301004

Pandemia zmieniła rynek detaliczny i zachowania konsumenckie. Wiele osób cieplejszym okiem zaczęło spoglądać na zakupy internetowe. Firmy udzielające finansowania musiały zareagować na ten zmieniający się trend. Jedną z nich jest platforma kupujteraz.pl, specjalizująca się w tak zwanych płatnościach odroczonych. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z oferowanych przez tę firmę usług.

AIQLabs to twórcy nowoczesnych rozwiązań finansowych, którzy stoją za takimi markami jak SuperGrosz czy Finces. Tym razem zamiast firmy pożyczkowej czy też faktoringowej, AIQLabs postawiło na nowatorskie rozwiązanie, jakim jest platforma „Kupuj teraz – zapłać później”, bazująca na jeszcze nie do końca znanych w Polsce, płatnościach odroczonych. Ta opcja doskonale wpisuje się w potrzeby klientów, którzy aktywnie poszukują produktów w najlepszych cenach, a nie zawsze mają na to w danej chwili środki. Druga funkcjonalność to karta KUPUJTERAZ, którą można płacić w sklepach online, jak i tych stacjonarnych.

kupuj teraz zapłać później

Jak działa Kupujteraz.pl?

Kupuj Teraz oferuje dwie różne opcje. Pierwsza z nich to metoda płatności w wybranych sklepach internetowych, a druga to – karta płatnicza. Przyjrzyjmy się sposobom działania każdej z nich.

Metoda płatności „Kupuj teraz – zapłać później”

Kupujteraz.pl współpracuje z grupą sklepów, które zdecydowały się dodać do swoich platform internetowych taką metodę płatności. Lista sklepów sukcesywnie się powiększa i całkiem możliwe, że za kilka lat praktycznie każda firma e-commerce, obok standardowych form będzie proponowała także płatności odroczone, w porozumieniu np. z Kupujteraz.pl.

Jak to dokładnie działa? Kupując jakiś produkt w sklepie internetowym, nie musimy od razu za niego płacić. Przelew wykonuje za nas Kupujteraz.pl, a my mamy 30 dni na to, aby oddać środki bez żadnych dodatkowych kosztów. To rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne, gdy mamy na oku jakąś ograniczoną czasowo promocję. Warto wtedy z niej skorzystać i zapłacić za produkt nieco później, gdy będziemy mieli już swoją pensję na koncie.

W tym momencie, ktoś może całkiem słusznie zapytać – na czym w takim razie zarabia Kupujteraz.pl? Zdecydowanie na spóźnialskich oraz osobach, które mogą sobie pozwolić na to, aby zwrócić otrzymane środki razem z drobnymi odsetkami. Przy pierwszej transakcji do 1000 złotych po przekroczeniu 30 dni, otrzymujemy kolejne 30 dni na spłatę, co będzie nas kosztować dodatkowe 5% od wartości zakupionych przedmiotów. Przy następnych transakcjach możliwe jest podzielenie zobowiązania na wygodne raty, nawet do 12 miesięcy.

Metoda płatności „Kupuj Teraz – zapłać później” przyda nam się nie tylko wtedy, gdy będziemy mieli ochotę nabyć nowe buty czy telewizor. Zapłacimy w ten sposób także np. za egzotyczną wycieczkę!

Wirtualna karta KUPUJTERAZ

Drugą proponowaną możliwością jest karta płatnicza, którą Kupuj Teraz może naładować nam do 5000 złotych. W tym wypadku dostajemy do 45 dni na spłatę bez dodatkowych kosztów – do 15 dnia kolejnego miesiąca. Gdy ten termin minie, nasze zobowiązanie zostanie rozbite na 12 miesięcznych rat. Wydanie i użytkowanie karty nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami i można płacić nią w każdym sklepie internetowym oraz stacjonarnym. Co ciekawe, także w restauracjach. Karta ma wirtualny charakter, dlatego należy podpiąć ją do swojego telefonu przy użyciu ApplePay czy Google Pay.

Dzięki karcie KUPUJTERAZ możesz uzyskać kwotę od 100 do nawet 5000 złotych.

Jak zapłacić z odroczeniem? Jak zdobyć kartę KUPUJTERAZ?

W zależności od metody, z jakiej będziemy chcieli skorzystać, proces wygląda w różny sposób. Gdy wybierzemy metodę płatności „Kupuj teraz – zapłać później” wystarczy wypełnić krótki formularz i wszystko szybko zostanie załatwione. W przypadku karty czeka nas odrobinę dłuższa przeprawa.

 1. Przejdź na stronę Kupujteraz.pl
Przejdź na stronę Kupujteraz.pl

2. Podaj swój adres mailowy oraz numer telefonu, na który otrzymasz 4-cyfrowy kod.

3. Teraz przychodzi czas na wypełnienie dłuższego formularza, w którym podaj swoje imię i nazwisko, adres, numer PESEL, itd. Potrzebne będzie także zaznaczenie zgód – na ocenę zdolności kredytowej oraz udostępnienia danych osobowych.

4. Nastąpi teraz ekspresowa ocena zdolności kredytowej. Jeśli karta zostanie Ci przyznana, będzie czekała Cię jeszcze aktywacja konta z wykorzystaniem systemu Kontomatik albo przelewu weryfikacyjnego.

Gdy będzie zbliżał się termin spłaty zobowiązania, klient zostanie powiadomiony o tym fakcie za pomocą wiadomości mailowej i SMS-a.

Jakie warunki należy spełnić?

Oczywiście poza potrzebą podania swoich danych oraz zaakceptowaniem regulaminu, musimy także:

 • posiadać polskie obywatelstwo
 • Być w wieku od 18 do 70 lat.
 • nie mieć negatywnej historii kredytowej w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).

Zatrzymajmy się chwilę nad kwestią badania zdolności kredytowej potencjalnego klienta Kupujteraz.pl. Piotr Siwiec, prezes spółki AIQLabs, do której należy ta platforma, w wywiadzie dla strony www.banki24.com.pl zdradził na ten temat kilka tajemnic. 1

„Oferujemy produkty, które są adekwatne do profilu każdego klienta, nawet jeśli nie posiada historii w BIK, ani wcześniejszych doświadczeń w korzystaniu z tradycyjnych produktów finansowych.

W jaki sposób Kupujteraz.pl może pozwolić sobie na tego rodzaju ryzyko? Piotr Siwiec tłumaczy tę sprawę w następujący sposób:

„W przeciwieństwie do banków, nasz mechanizm oceny ryzyka transakcji oraz oceny zdolności kredytowej wykorzystuje bardzo zaawansowane algorytmy oraz alternatywne dane – niekoniecznie pozyskane z bankowych baz kredytowych.”

A jak jest w rzeczywistości? Na pewno dużo wrażenie robi szybkość decyzji w sprawie przyznania karty – odpowiedź otrzymuje się w zaledwie kilka sekund! Niestety, w wypadku niektórych klientów jest ona negatywna, nawet gdy nie mają złej historii kredytowej czy niskich zarobków. Prawdopodobnie Kupuj Teraz musi jeszcze dopracować swój system scoringowy.

Jak wygląda bezpieczeństwo platformy Kupujteraz.pl? Strona jest zabezpieczona protokołem SSL, a nad bezpieczeństwem karty czuwa Mastercard.

Kupujteraz.pl – wady i zalety

Zalety:

 • 30 dni na spłatę bez żadnych opłat (płatności odroczone) /45 w przypadku karty.
 • Aż do 5000 złotych na wydatki.
 • Po upływie terminu spłaty zobowiązanie zostaje rozbite na wygodne raty.
 • Niewielkie warunki do spełnienia, aby móc skorzystać z oferty Kupujteraz.pl

Wady:

 • Bez zaznaczenia zgód marketingowych okres spłaty (w wypadku płatności odroczonych) wynosi nie 30 dni, a 21.
 • Wciąż niezbyt duży wybór produktów, które można zakupić z wykorzystaniem płatności „Kup teraz – zapłać później”.
Biuro Obsługi Klienta

22 133 99 03

kontakt@kupujteraz.pl

Dane do korespondencji

AIQLABS sp. z o. o.

ul. Staniewicka 12

03-310 Warszawa

Godziny pracy

Pon-pt godz. 9:00 – 20:00

Soboty godz. 9:00 – 17:00

Źródło:

1. https://www.banki24.com.pl/platnosci-odroczone-na-czym-to-polega/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (9 votes)
Opinie o KupujTeraz (8)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Tomasz

  02.06.2021, 16:29

  Wyróżniający się komentarz

  Dokonałem zakupu w sklepie BYTOM SA za pośrednictwem Kupuj Teraz. Termin do zapłaty 25.05.2021. Sam proces załatwiania ” pożyczki ” bardzo sprawny i przejrzysty. Po otrzymaniu towaru dokonałem jego zwrotu. BYTOM SA zatwierdził zwrot i zwrócił pieniądze do Kupuj Teraz. Zwrot środków przez BYTOM SA na konto Kupuj Teraz nastąpił 14.05.2021. Do 19 maja zwrot ten nie został jednak zaksięgowany przez Kupuj Teraz przez co moje zobowiązanie finansowe nadal istniało. 19.05. dokonałem spłaty zadłużenia z własnych środków. Do dnia dzisiejszego (02.06.) Kupuj Teraz nie zaksięgowało środków, które zwrócił im sklep BYTOM SA. Minęło ponad 3 tygodnie. Dodam, że BYTOM SA dwukrotnie potwierdził zwrot środków w systemie płatności. Czekam na kolejne wyjaśnienia ze strony Kupuj Teraz.

 • D
  D

  D.

  07.05.2021, 11:11

  Wyróżniający się komentarz

  Firma oszukuje klientów! Nie zasila karty po dokonaniu spłaty. Przetrzymuje pieniądze, a w BOK nikt nie jest w stanie podać przyczyny, dlaczego tak się dzieje. Najpierw czekałam tydzień na zasilenie karty, w kolejnym miesiącu 12 dni, a obecnie znowu mam ten sam problem. NIE POLECAM!!!

 • I
  I

  Ilona

  30.12.2021, 16:57

  Wyróżniający się komentarz

  Firma Kupujteraz zapłać później okradła mnie na pieniądze. Przelew został zrobiony przed terminem płatności, wysłałam im potwierdzenie przelewu, a oni nie chcą zaksięgować mi płatności i nękają mnie telefonami, twierdząc że nie zapłaciłam. Dzisiaj Pani stwierdziła, iż przekazali mój przelew do zaksięgowania do księgowości, ale oni się nie spieszą, więc będą mnie nękać telefonami. SKANDAL!!!

  • B
   B

   Beata

   11.07.2023, 16:38

   Wyróżniający się komentarz

   Tez mam z nimi problem. Towar zwrocilam a oni nękają zaplatą. OSZUST

 • G
  G

  Grażyna

  08.02.2023, 16:58

  Wyróżniający się komentarz

  Kupiłam 2 stroje kąpielowe z opcją zapłaty w ciągu 30 dni. Paczka przyszła, ale stroje są za małe i chce je zwrócić. Mam problem, bo w zwrotach pisze, że nie było z mojego konta zamówienia. Jest pusto. Proszę mi pomóc gdzie mam odesłać paczkę i najaki adres.Od trzech dni wydzwaniam na wszystkie telefony, rozmawiam na czacie z obsługą klienta i nikt nie może mi pomóc.

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   08.02.2023, 17:38

   Wyróżniający się komentarz

   Zwrot produktu dokonuje Pani w sklepie, w którym zakupiła stroje. Najlepiej przejść się osobiście, jeśli ma Pani taką możliwość. Wtedy kwota zwrotu powinna automatycznie zaktualizować się na Pani koncie.

 • M
  M

  Marti

  20.05.2022, 16:00

  Wyróżniający się komentarz

  Zdecydowanie odradzam współpracę z tą firmą, nie księgują przelewów specjalnie, żeby naliczać dodatkowe opłaty.

 • N
  N

  Nani

  16.03.2021, 11:08

  Wyróżniający się komentarz

  Wygodna w użyciu karta, proste formalności. Polecam.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie