Lendo Polska – opinie klientów i recenzja

lendolendo opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki:120 000 złotych na 120 miesięcy
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Nie, Lendo jako pośrednik finansowy potrzebuje więcej czasu na przygotowanie dogodnej oferty i przedstawienie jej klientowi.

W ostatnim czasie można zaobserwować rosnącą konkurencję wśród różnych odmian pożyczek. Klienci mają coraz szerszy wybór nie tylko rozglądając się za chwilówkami, ale i pożyczkami długoterminowymi. Skorzystać można przy tym z usług zarówno firm pożyczkowych, jak i popularnych pośredników finansowych. Do grona tych ostatnich należy skandynawski broker finansowy Lendo Polska, który niedawno wkroczył na polski rynek. Czy warto poświęcić tej firmie uwagę?

Lendo Polska — nasza opinia

Pod nazwą Lendo kryje się duża, szwedzka platforma finansowa, której początki sięgają 2007 roku. Swoją działalność sama firma określa jako “broker finansowy online”, co, innymi słowy, można określić jako pośrednictwo finansowe. Za pomocą takiego profilu Lendo zdobyło dużą popularność w Norwegii i Szwecji, gdzie firma jest największym tego typu pośrednikiem, a także w Finlandii, gdzie jest jednym z liderów. W samej Szwecji, z usług Lendo skorzystało już półtora miliona konsumentów.

Po sukcesach w północnej Europie, Lendo postanowiło zawalczyć o klientów sektora usług pozabankowych także w innych europejskich krajach. Po Danii i Austrii przyszedł czas na nasz kraj. W ten sposób, w marcu 2019 roku ruszyła działalność lokalnego oddziału skandynawskiego giganta pod nazwą Lendo Polska. Ten pośrednik finansowy chce wyróżniać się m.in. zautomatyzowanym procesem weryfikacji wniosków pożyczkowych i kredytowych, a także współpracą z dużymi firmami sektora pozabankowego i bankowego. Należą do nich następujące podmioty.

 • Firmy pożyczkowe: Aasa, EuroLoan, Fellow Finance oraz Provident.
 • Banki: BNP Paribas i Nest Bank.

Co warto docenić, witryna internetowa lendopolska.pl została rozplanowana w bardzo przejrzysty i kojący dla oka sposób. Bez zbędnego komplikowania, wyeksponowane zostały wszystkie najważniejsze informacje na temat profilu działalności firmy (pośrednik, nie pożyczkodawca!), współpracujących z nią firm i dostępnych parametrów pożyczki lub kredytu. Nie zabrakło też krótkiego objaśnienia zasad działania platformy Lendo Polska, a także sekcji odnoszącej się do najczęściej zadawanych pytań. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tej firmy finansowej.

Jakie warunki należy spełnić w Lendo Polska?

Aby znaleźć informacje o warunkach, jakie Lendo Polska określa wobec pożądanego klienta, należy udać się na dół strony głównej. Znajduje się tam zakładka “pytania i odpowiedzi”, gdzie przedostatnie odnosi się do omawianej kwestii. Aby mieć szanse na uzyskanie pożyczki za pośrednictwem platformy Lendo, należy spełnić poniższe wymagania.

 • Wiek konsumenta nie może być niższy niż 18 lat i zarazem nie może przekraczać 80. roku życia.
 • Należy posiadać obywatelstwo polskie.
 • Niezbędne jest też legitymowanie się ważnym, polskim dowodem osobistym.
 • Ważne jest wykazanie uzyskiwania stałego, stabilnego dochodu.
 • Firma wymaga też od klienta posiadania własnego rachunku bankowego w banku działającym w Polsce
 • Nie można posiadać negatywnych wpisów w BIK.
 • Co za tym idzie, Lendo Polska ostrzega konsumentów przez tym, że ważna jest dobra zdolność kredytowa.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Szanse do uzyskania pożyczki za pośrednictwem pośrednika Lendo Polska rosną, jeżeli z powodzeniem przejdzie się pierwszy, podstawowy etap weryfikacji. Podobnie jak wielu konkurencyjnych brokerów finansowych, omawiana firma informuje konsumentów o tym, jak ważna jest pozytywna weryfikacja zdolności kredytowej. Rozumiemy przez to brak negatywnych wpisów, czyli informacji o zadłużeniu lub nieterminowej spłacie.

Lendo Polska to pośrednik, dlatego nie zajmuje się bezpośrednio weryfikacją historii kredytowej. W zależności od tego, z czyich usług się jednak skorzysta za pomocą tej platformy, sprawdzone mogą zostać poniższe bazy.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej, czyli np. BIG InfoMonitor, KRD, ERIF czy KBIG.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Za pośrednictwem Lendo Polska uzyskać można wsparcie finansowe o bardzo zróżnicowanych parametrach. To oferta przeznaczona zarówno dla tych osób, które rozglądają się za pożyczkami na niewielkie kwoty i stosunkowo krótki termin spłaty, jak i zobowiązaniami ratalnymi na sumy większe i spłacane w dłuższej perspektywie czasowej. W ten sposób, minimalna suma zobowiązania, na jaką można liczyć za pośrednictwem Lendo Polska, wynosi 1000 złotych. Maksymalnie z kolei może to być nawet 120 000 złotych.

Termin spłaty można z kolei dobrać na minimalnie 3 miesiące, a maksymalnie może to być nawet 115 miesięcy, czyli ponad 9,5 roku. Niestety, przy kalkulatorze parametrów pożyczki nie znajdziemy informacji na temat potencjalnych kosztów zobowiązania. Aby je odnaleźć, należy udać się na sam koniec strony głównej, gdzie drobnym drukiem przedstawiono koszty reprezentatywnej, przykładowej pożyczki.

 • Pożyczając 19 798,50 złotych na 56 miesięcy, konsument jest obciążony oprocentowaniem 8,56%, prowizją 3020,10 złotych oraz odsetkami w wysokości 5866,67 złotych.
  Całkowity koszt pożyczki to 8920,84 złotych, wysokość raty to 459,62 złotych, a całkowita suma do zwrotu to 28 252,62 złotych. RRSO wynosi 46,57%.

Pożyczka w Lendo Polska krok po kroku

Ubieganie się o pożyczkę za pośrednictwem platformy Lendo Polska można rozpisać w kilku prostych i przejrzystych krokach.

 1. Wchodząc na stronę główną Lendo Polska, już po chwili namierzamy kalkulator parametrów pożyczki. Za pomocą dwóch wygodnych suwaków należy dobrać interesujące konsumenta podstawowe wartości. Mowa tutaj najpierw o kwocie pożyczki, a następnie terminie spłaty.
 2. Jeżeli interesuje nas zaciągnięcie wsparcia finansowego na konsolidację pożyczek, należy zaznaczyć stosowną opcję tuż pod drugim suwakiem. Jeżeli nie – należy przejść do kolejnego kroku.
 3. Już na pierwszej stronie widać pierwszą część formularza pożyczkowego, w którym należy wskazać następujące informacje.
  – Cel pożyczki (konsumpcja, duży zakup, wydatki rodzinne, refinansowanie, konsolidacja, wakacje itp.).
  – Imię i nazwisko.
  – Numer telefonu i adres poczty e-mail.
  – Numer identyfikacyjny PESEL oraz numer i serię dowodu osobistego.
  – Ewentualną datę ważności dowodu osobistego.
 4. W następnym kroku, konsument musi podać stosowne dane kontaktowe. Jest to kolejno stan cywilny, nazwisko panieńskie matki i dane adresowe (ulica, miasto, kod pocztowy).
 5. Kolejny etap to podzielenie się z Lendo Polska informacjami o uzyskiwanych dochodach. Następnie, należy też wskazać swój staż pracy, stanowisko i dane na temat pracodawcy.
 6. Jeżeli uzyskujemy wpływy z tytułu świadczenia 500+ – należy zaznaczyć stosowną opcję i wskazać, na ile dzieci są wypłacane środki. Jeżeli nie – pora na kolejny etap. Należy zaznaczyć zgodę na udostępnienie naszych danych firmom, z którymi współpracuje Lendo Polska.
 7. Ostatni krok to podzielenie się informacjami na temat statusu mieszkaniowego. Lendo Polska wymaga przedstawienia informacji o liczbie osób na utrzymaniu i ewentualnych zobowiązaniach finansowych.
 8. Po tym wszystkim, wskazane dane są przekazywane do weryfikacji.
 9. Czas oczekiwania na decyzję jest uzależniony od tego, jaka oferta danej firmy zostanie przedstawiona. Lendo Polska zastrzega jednak, że środki trafiają na konto konsumenta jeszcze tego samego dnia roboczego.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Nowoczesna i bardzo przejrzyście rozplanowana witryna internetowa.
 • Duża firma o bardzo ugruntowanej i stabilnej pozycji rynkowej. Istnieje od 2007 roku, posiadając wiodącą rolę w dwóch dużych skandynawskich państwach, z 1,5 mln obsłużonych klientów w samej Szwecji.
 • Bardzo obszerne parametry potencjalnych pożyczek. Minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie nawet 120 000 złotych.
 • Niespotykanie rozbudowane terminy spłaty. Minimalnie 3 miesiące, a maksymalnie ponad 9 lat!
 • Łatwe do namierzenia informacje o profilu działalności firmy.
 • Wypełnienie wniosku pożyczkowego zajmuje stosunkowo niewiele czasu – najwyżej kilka minut.

Wady

 • Lendo Polska to tylko pośrednik finansowy, a nie pożyczkodawca.
 • Konsument musi się liczyć z weryfikacją historii kredytowej w BIK.
 • Ubiegając się o pożyczkę za pośrednictwem Lendo Polska, klient może nie uzyskać zobowiązania z powodu negatywnej zdolności kredytowej.
 • Wymagane podanie celu pożyczki.
 • Szczegółowe informacje wymagane do podania w formularzu (np. stan cywilny).
 • Wymagane jest uzyskiwanie dochodów i podanie szczegółowych informacji na ten temat w formularzu pożyczkowym.
Oceń ten wpis

Autor wpisu: Michał Frankowski

2019-08-05T08:55:42+02:0008.08.2019|Opinie o firmach pożyczkowych|
Dodaj komentarz