LendUp opinie – pożyczka do 15 000 złotych


efino
efino

Szczegóły oferty:

15 000 złotych na 36 miesięcy

Tak, LendUp oferuje szybkie pożyczki online do uzyskania nawet w 15 minut.

Porównaj z innymi
Porównaj z innymi
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Opisywana dziś firma to obecnie najnowsza marka pożyczkowa na silnie konkurencyjnym rynku pożyczek. Choć ilość konkurentów już trudno zliczyć, to firma LendUp szuka sposobu na zaistnienie w branży zobowiązań długoterminowych. Sprawdźmy, czy oferta pożyczki ratalnej w LendUp jest warta uwagi i jak prezentują się jej szczegółowe parametry.

LendUp nasza opinia

Opisywany pożyczkodawca nie jest samodzielnym podmiotem, lecz wywodzi się spod skrzydeł sporego koncernu finansowego. Firma Profi Credit Polska to międzynarodowe konsorcjum działające od lipca 2014 roku. Może się ona poszczycić nie tylko dużą liczbą klientów, ale i międzynarodowym zasięgiem. W Polsce, Profi Credit Polska znane jest zresztą z działalności pod własnym szyldem, jako po prostu Profi Credit.

Podobnie do pokrewnej firmy, także i LendUp za trzon swojej działalności stawia pożyczki długoterminowe. Po projekcie witryny internetowej widać, że intencją było opracowanie możliwie najbardziej nowoczesnego layoutu. Pożyczki są bowiem udzielane w 100% w sferze elektronicznej. Nie rekompensuje to jednak braku czytelnie wyeksponowanych informacji na temat np. kosztów pożyczki i terminu spłaty.

Jakie warunki należy spełnić w LendUp?

Będąc nowym klientem firmy LendUp, warto znać warunki, jakie określone są w regulaminie. Niestety, ich zlokalizowanie na stronie internetowej firmy jest niemożliwe – pozostaje jedynie poproszenie o ich treść za pomocą rozmowy telefonicznej.

 • Należy być nie młodszym niż 18 lat i nie starszym niż 25 lat. Jeśli pracuje się na umowę o pracę – dolna granica wieku wzrasta do 25. roku życia.
 • Trzeba być obywatelem Polski legitymującym się ważnym dowodem osobistym.
 • Konieczne jest posiadanie stałego dochodu od co najmniej 3 miesięcy, którego uzyskiwanie jest regulowane umową o pracę, umową zlecenie bądź umową o dzieło.
 • Trzeba posiadać również konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej.
 • Niezbędny jest też adres e-mail i numer telefonu.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Czas opisać etap sprawdzenia zdolności kredytowej i historii spłat zobowiązań – to nieodłączny element obecny podczas wnioskowania o każdą pożyczkę. Pod względem weryfikacji danych klienta w rejestrach finansowych, LendUp jest jednak wyjątkowo oszczędne. Firma sprawdza jedynie wpisy widoczne w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), nie weryfikując żadnego rejestru np. z grona Biur Informacji Gospodarczej (BIG).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w LendUp została skonstruowana w jednolity sposób, zawierając w sobie identyczne parametry zarówno dla nowych, jak i wielokrotnych klientów. Dostępne kwoty pożyczki są wyjątkowo zróżnicowane. Minimalnie można pożyczyć bowiem już 500 złotych, a maksymalna kwota zobowiązania wynosi nawet 15 000 złotych.

LendUp specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych, dlatego termin spłaty odroczony jest w wyjątkowo odległej perspektywie. Co ciekawe, firma nie daje wyboru konkretnej daty spłacenia zobowiązania i ustala stały termin – 36 miesięcy, czyli aż 3 lata. Przez ten czas, pożyczka jest regulowana w równej wysokości, comiesięcznych ratach i zawiera w sobie standardowe, dodatkowe koszty.

Przykładowo. Pożyczając 5000 złotych, pożyczka jest rozłożona na 36 comiesięcznych rat w wysokości 277 złotych. Opłata przygotowawcza to koszt 33 złote, a prowizja – 4939 złotych. Oprocentowanie nie generuje dodatkowego kosztu, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 66,75%. Łącznie konsument jest zobowiązany zwrócić 9972 złote.

Pożyczka w LendUp krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w LendUp warto rozpisać na kilka chronologicznie ułożonych punktów.

 1. W pierwszej kolejności, należy wybrać interesującą klienta kwotę pożyczki. Robi się to za pomocą suwaka. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, LendUp nie daje możliwości ustalenia terminu spłaty wedle własnych preferencji. Zawsze wynosi on 36 miesiące, czyli 3 lata.
 2. Poniżej, przedstawiona jest jeszcze możliwość wyboru celu, na jaki zaciąga się pożyczkę. Nie jest to obowiązkowe, jednak firma zaznacza w regulaminie, że konsumenci, którzy przedstawiają cel pożyczki, mają umocnioną pozycję negocjacyjną podczas etapu wnioskowania. Jeśli ten etap jest jasny, czas kliknąć przycisk “chcę pożyczkę”.
 3. Tym samym klient przechodzi do formularza rejestracyjnego, gdzie musi wpisać kilka niezbędnych informacji na swój temat. Należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, numer PESEL i kraj urodzenia. Ponadto, wymagany jest numer i seria dowodu osobistego.
  W okienku niżej, czas przedstawić informacje adresowe. Należy podać kod pocztowy, miejscowość, numer domu lub mieszkania oraz ulicę. Ponadto trzeba podać status mieszkaniowy i zaznaczyć adres meldunku oraz adres do korespondencji jest taki sam jak podany we wniosku.
 4. Wpisując wyżej wymagane informacje, jedyne, co pozostaje to już tylko przejść do kolejnych kroków weryfikacyjnych. Należy m.in. dokonać przelewu weryfikacyjnego 1 grosza, a także przedstawić informacje na temat swojego utrzymania. Należy wykazać jak długo i na jakiej umowie regulującej stosunek pracy się pracuje.
 5. Firma chwali się, że nie są wymagane żadne fizyczne podpisy, a cały etap wypełniania formularza zajmuje średnio jedynie 4 minuty. Pożyczka trafi jednak na konto w zależności od sesji przychodzącej. Jedynie w przypadku klientów banku PKO, pożyczka dotrze błyskawicznie.

LendUp — co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązania, LendUp niestety nie daje możliwości wydłużenia terminu spłaty. Oznacza to, że jakiekolwiek opóźnienia w spłacie rat będą wiązały się z podjęciem przez pożyczkodawcę czynności windykacyjnych. Mogą one przyjąć następującą kolejność.

 1. Naliczanie karnych odsetek i wysyłanie monitów, których koszty poniesie dłużnik.
 2. Przekazanie sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej.
 3. Przekazanie powinności wyegzekwowania długu sądowi.
 4. Zarządzenie egzekucji komorniczej.
 5. Utrata cennych części majątku.
 6. Wpisanie danych konsumenta do rejestrów dłużników.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki.
 • Nowocześnie zaprojektowana witryna internetowa.
 • Możliwość rozłożenia pożyczki na dogodne raty.
 • Szerokie granice wiekowe – od 18 do 80 lat.
 • Brak weryfikacji rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG Infomonitor, ERIF, KRD).
 • Długie godziny pracy firmy.

Wady

 • Wysokie koszty pożyczek.
 • Jeden termin spłaty do wyboru – 36 miesięcy (3 lata).
 • Brak wyeksponowanych danych kontaktowych.
 • Próżno szukać też łatwo dostępnych informacji o np. wymaganiach, wymaganych dokumentach czy nawet kosztach pożyczki.
 • Nieintuicyjny projekt strony, utrudniający namierzenie większości potencjalnie ważnych informacji.
LendUp opinie – pożyczka do 15 000 złotych
Oceń ten wpis
2018-12-04T15:11:53+00:0004.12.2018|Pożyczki|

Dodaj komentarz