LendUp.pl – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

lendup logolendup opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki:15 000 złotych na 36 miesięcy
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Tak, LendUp.pl oferuje szybkie pożyczki online do uzyskania nawet w 15 minut.

Opisywana dziś firma to obecnie najnowsza marka pożyczkowa na silnie konkurencyjnym rynku pożyczek. Choć ilość konkurentów już trudno zliczyć, to firma LendUp.pl szuka sposobu na zaistnienie w branży zobowiązań długoterminowych. Sprawdźmy, czy oferta pożyczki ratalnej w LendUp.pl jest warta uwagi i jak prezentują się jej szczegółowe parametry.

LendUp.pl  nasza opinia

Opisywany pożyczkodawca nie jest samodzielną marką, lecz wywodzi się spod skrzydeł dużego międzynarodowego koncernu finansowego – Profi Real Group, w Polsce działąjącym jako Profi Credit Polska SA. Może się ona poszczycić nie tylko dużą liczbą klientów, ale i międzynarodowym zasięgiem. W Polsce, Profi Credit Polska znane jest zresztą z działalności pod własnym szyldem, jako po prostu Profi Credit.

Podobnie do pokrewnej firmy, także i LendUp.pl za trzon swojej działalności stawia pożyczki długoterminowe. Po projekcie witryny internetowej widać, że intencją było opracowanie możliwie najbardziej nowoczesnego layoutu. Pożyczki są bowiem udzielane w 100% w sferze elektronicznej. Nie rekompensuje to jednak braku czytelnie wyeksponowanych informacji na temat np. kosztów pożyczki i terminu spłaty.

Jakie warunki należy spełnić w LendUp.pl?

Będąc nowym klientem firmy LendUp.pl, warto znać warunki, jakie określone są w regulaminie. Niestety, ich zlokalizowanie na stronie internetowej firmy jest niemożliwe – pozostaje jedynie poproszenie o ich treść za pomocą rozmowy telefonicznej.

 • Należy być nie młodszym niż 18 lat i nie starszym niż 80 lat.
 • Trzeba być obywatelem Polski legitymującym się ważnym dowodem osobistym.
 • Konieczne jest posiadanie stałego dochodu od co najmniej miesiąca, którego uzyskiwanie jest regulowane umową o pracę, umową zlecenie bądź umową o dzieło.
 • Trzeba posiadać również konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej.
 • Niezbędny jest też adres e-mail i numer telefonu.

Złóż wniosek w lendup.pl

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Czas opisać etap sprawdzenia zdolności kredytowej i historii spłat zobowiązań – to nieodłączny element obecny podczas wnioskowania o każdą pożyczkę. Firma sprawdza wpisy zarówno w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), jak i rejestrach Biur Informacji Gospodarczej (BIG; np. BIG InfoMonitor, KRD czy ERIF).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w LendUp.pl została skonstruowana w jednolity sposób, zawierając w sobie identyczne parametry zarówno dla nowych, jak i wielokrotnych klientów. Dostępne kwoty pożyczki są wyjątkowo zróżnicowane. Minimalnie można pożyczyć bowiem już 500 złotych, a maksymalna kwota zobowiązania wynosi nawet 15 000 złotych.

LendUp.pl specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych, dlatego termin spłaty odroczony jest w wyjątkowo odległej perspektywie. Co ciekawe, firma nie daje wyboru konkretnej daty spłacenia zobowiązania i ustala stały termin – 36 miesięcy, czyli aż 3 lata. Przez ten czas, pożyczka jest regulowana w równej wysokości, comiesięcznych ratach i zawiera w sobie standardowe, dodatkowe koszty.

Przykładowo. Pożyczając 5000 złotych, pożyczka jest rozłożona na 36 comiesięcznych rat w wysokości 277 złotych. Opłata przygotowawcza to koszt 33 złote, a prowizja – 4939 złotych. Oprocentowanie nie generuje dodatkowego kosztu, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 66,75%. Łącznie konsument jest zobowiązany zwrócić 9972 złote.

Pożyczka w LendUp.pl krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w LendUp.pl warto rozpisać na kilka chronologicznie ułożonych punktów.

 1. W pierwszej kolejności, należy wybrać interesującą klienta kwotę pożyczki. Robi się to za pomocą suwaka. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, LendUp.pl nie daje możliwości ustalenia terminu spłaty wedle własnych preferencji. Zawsze wynosi on 36 miesiące, czyli 3 lata.
 2. Poniżej, przedstawiona jest jeszcze możliwość wyboru celu, na jaki zaciąga się pożyczkę. Nie jest to obowiązkowe, jednak firma zaznacza w regulaminie, że konsumenci, którzy przedstawiają cel pożyczki, mają umocnioną pozycję negocjacyjną podczas etapu wnioskowania. Jeśli ten etap jest jasny, czas kliknąć przycisk „chcę pożyczkę”.
 3. Tym samym klient przechodzi do formularza rejestracyjnego, gdzie musi wpisać kilka niezbędnych informacji na swój temat. Należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, numer PESEL i kraj urodzenia. Ponadto, wymagany jest numer i seria dowodu osobistego. W okienku niżej, czas przedstawić informacje adresowe. Należy podać kod pocztowy, miejscowość, numer domu lub mieszkania oraz ulicę. Ponadto, trzeba podać status mieszkaniowy.
 4. Wpisując wyżej wymagane informacje, jedyne, co pozostaje to już tylko przejść do kolejnych kroków weryfikacyjnych. Należy m.in. dokonać przelewu weryfikacyjnego 1 grosza, a także przedstawić informacje na temat swojego utrzymania. Należy wykazać jak długo i na jakiej umowie regulującej stosunek pracy się pracuje.
 5. Firma chwali się, że nie są wymagane żadne fizyczne podpisy, a cały etap wypełniania formularza zajmuje średnio jedynie 4 minuty. Pożyczka trafi na konto błyskawicznie, ponieważ firma stosuje usługę przelewów natychmiastowych.

Złóż wniosek w lendup.pl

LendUp.pl — co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązania, LendUp.pl niestety nie daje możliwości wydłużenia terminu spłaty. Oznacza to, że jakiekolwiek opóźnienia w spłacie rat będą wiązały się z podjęciem przez pożyczkodawcę czynności windykacyjnych. Mogą one przyjąć następującą kolejność.

 1. Naliczanie karnych odsetek i wysyłanie monitów, których koszty poniesie dłużnik.
 2. Przekazanie sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej.
 3. Przekazanie powinności wyegzekwowania długu sądowi.
 4. Zarządzenie egzekucji komorniczej.
 5. Utrata cennych części majątku.
 6. Wpisanie danych konsumenta do rejestrów dłużników.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki.
 • Nowocześnie zaprojektowana witryna internetowa.
 • Szerokie granice wiekowe – od 18 do 80 lat.
 • Brak weryfikacji rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG Infomonitor, ERIF, KRD).
 • Długie godziny pracy firmy.

Wady

 • Wysokie koszty pożyczek.
 • Próżno szukać też łatwo dostępnych informacji o np. wymaganiach, wymaganych dokumentach czy nawet kosztach pożyczki.

Złóż wniosek w lendup.pl

Kontakt: infolinia

Tel. +48 801 805 806
Tel. +33 496 00 68
Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Remo 30 marca 2019 at 13:19 - Odpowiedz

  Profi Credit!!!..lichwa bezczelna…!!!do widzenia…to samo g***o… nazywam sprawy po imieniu!!!.-nie dziękuję

 2. Mariusz 30 stycznia 2019 at 17:19 - Odpowiedz

  Bardzo dobra firma pożyczkowa. Pieniążki bardzo szybko na koncie, praktycznie bez żadnych formalności. Zdecydowanie polecam usługi tej firmy bo porządnych pożyczkodawców teraz jest nie wielu.

 3. Czesław 15 stycznia 2019 at 15:23 - Odpowiedz

  Nie mam zastrzeżeń – wszystko szybko i profesjonalnie. Umowa przejrzysta

 4. Pati 21 grudnia 2018 at 15:53 - Odpowiedz

  Moge polecić. Kasa na koncie prawie od razu po zatwierdzeniu wniosku.

 5. Filip 17 grudnia 2018 at 17:10 - Odpowiedz

  Polecam, przyznali pożyczkę mimo tego że mam wpisy z zaniedbanej karty kredytowej

 6. Agnes 13 grudnia 2018 at 18:12 - Odpowiedz

  Ok. Sprawna infolinia, nie trzeba wisieć na telefonie