LendUp.pl – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 12 000 zł
Złóż wniosek w Lendup

Zalety i wady firmy Lendup

Zalety
 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki
 • Nowocześnie zaprojektowana witryna internetowa
 • Długie godziny pracy firmy
 • Brak weryfikacji rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG Infomonitor, ERIF, KRD)
 • on-line'owy proces, umowa na podpis elektroniczny,
Wady
 • Wysokie koszty pożyczek
 • Próżno szukać też łatwo dostępnych informacji o np. wymaganiach, wymaganych dokumentach czy nawet kosztach pożyczki

Siedziba firmy

Adres:

PROFI CREDIT Polska S.A.

Browarna 2

43-300 Bielsko-Biała

Dane kontaktowe

Strona: lendup.pl

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 793951000 PLN
KRS: 0000518190
NIP: 5472151080
REGON: 243624011
Kwota1 000 - 25 000 zł
Wymagane konto bankoweTak
RRSO82,86 %
Oprocentowanie7,20 %
Metoda wypłatyprzelew na konto
Okres spłaty24 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy25 - 75 lat
? umowa o pracę minimum 3 m-cy lub emeryt/rencista
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 12 000 zł
Maks. kolejna pożyczka25000 zł
Pierwsza pożyczka gratisNie
Czas wypłaty15 minut
Sposób weryfikacjiprzelew weryfikacyjny
Godziny pracy w niedziele24/7
Godziny pracy w sobotę24/7

Przykład reprezentatywny dla pożyczki udzielanej w ramach telefonicznego trybu wnioskowania o pożyczkę: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,89%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 150 zł, prowizja – 2 850 zł, oprocentowanie – 660 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,91%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.12.2020.

Opisywana dziś firma to obecnie najnowsza marka pożyczkowa na silnie konkurencyjnym rynku pożyczek. Choć ilość konkurentów już trudno zliczyć, to firma LendUp.pl szuka sposobu na zaistnienie w branży zobowiązań długoterminowych. Sprawdźmy, czy oferta pożyczki ratalnej w LendUp.pl jest warta uwagi i jak prezentują się jej szczegółowe parametry.

LendUp.pl  nasza opinia

Opisywany pożyczkodawca nie jest samodzielną marką, lecz wywodzi się spod skrzydeł dużego międzynarodowego koncernu finansowego – Profi Real Group, w Polsce działającym jako Profi Credit Polska SA. Może się ona poszczycić nie tylko dużą liczbą klientów, ale i międzynarodowym zasięgiem. W Polsce, Profi Credit Polska znane jest zresztą z działalności pod własnym szyldem, jako po prostu Profi Credit.

Podobnie do pokrewnej firmy, także i LendUp.pl za trzon swojej działalności stawia pożyczki długoterminowe. Po projekcie witryny internetowej widać, że intencją było opracowanie możliwie najbardziej nowoczesnego layoutu. Pożyczki są bowiem udzielane w 100% w sferze elektronicznej. Nie rekompensuje to jednak braku czytelnie wyeksponowanych informacji na temat np. kosztów pożyczki i terminu spłaty.

Jakie warunki należy spełnić w LendUp.pl?

Będąc nowym klientem firmy LendUp.pl, warto znać warunki, jakie określone są w regulaminie. Niestety, ich zlokalizowanie na stronie internetowej firmy jest niemożliwe – pozostaje jedynie poproszenie o ich treść za pomocą rozmowy telefonicznej.

 • Należy być nie młodszym niż 25 lat i nie starszym niż 75 lat.
 • Trzeba być obywatelem Polski legitymującym się ważnym dowodem osobistym.
 • Konieczne jest posiadanie stałego dochodu od co najmniej miesiąca, którego uzyskiwanie jest regulowane umową o pracę, umową zlecenie bądź umową o dzieło.
 • Trzeba posiadać również konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej.
 • Niezbędny jest też adres e-mail i numer telefonu.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Czas opisać etap sprawdzenia zdolności kredytowej i historii spłat zobowiązań – to nieodłączny element obecny podczas wnioskowania o każdą pożyczkę. Firma sprawdza wpisy zarówno w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), jak i rejestrach Biur Informacji Gospodarczej (BIG; np. BIG InfoMonitor, KRD czy ERIF).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w LendUp.pl została skonstruowana w jednolity sposób, zawierając w sobie identyczne parametry zarówno dla nowych, jak i wielokrotnych klientów. Dostępne kwoty pożyczki są wyjątkowo zróżnicowane. Minimalnie można pożyczyć bowiem już 1000 złotych, a maksymalna kwota zobowiązania wynosi nawet 25 000 złotych.

LendUp.pl specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych, dlatego termin spłaty odroczony jest w wyjątkowo odległej perspektywie. Co ciekawe, firma nie daje wyboru konkretnej daty spłacenia zobowiązania i ustala stały termin – 36 miesięcy, czyli aż 3 lata. Przez ten czas, pożyczka jest regulowana w równej wysokości, comiesięcznych ratach i zawiera w sobie standardowe, dodatkowe koszty.

Przykładowo. Pożyczając 5000 złotych, pożyczka jest rozłożona na 36 comiesięcznych rat w wysokości 277 złotych. Opłata przygotowawcza to koszt 33 złote, a prowizja – 4939 złotych. Oprocentowanie nie generuje dodatkowego kosztu, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 66,75%. Łącznie konsument jest zobowiązany zwrócić 9972 złote.

Pożyczka w LendUp.pl krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w LendUp.pl warto rozpisać na kilka chronologicznie ułożonych punktów.

 1. W pierwszej kolejności, należy wybrać interesującą klienta kwotę pożyczki. Robi się to za pomocą suwaka. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, LendUp.pl nie daje możliwości ustalenia terminu spłaty wedle własnych preferencji. Zawsze wynosi on 36 miesiące, czyli 3 lata.
 2. Poniżej, przedstawiona jest jeszcze możliwość wyboru celu, na jaki zaciąga się pożyczkę. Nie jest to obowiązkowe, jednak firma zaznacza w regulaminie, że konsumenci, którzy przedstawiają cel pożyczki, mają umocnioną pozycję negocjacyjną podczas etapu wnioskowania. Jeśli ten etap jest jasny, czas kliknąć przycisk „chcę pożyczkę”.
 3. Tym samym klient przechodzi do formularza rejestracyjnego, gdzie musi wpisać kilka niezbędnych informacji na swój temat. Należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, numer PESEL i kraj urodzenia. Ponadto, wymagany jest numer i seria dowodu osobistego. W okienku niżej, czas przedstawić informacje adresowe. Należy podać kod pocztowy, miejscowość, numer domu lub mieszkania oraz ulicę. Ponadto, trzeba podać status mieszkaniowy.
 4. Wpisując wyżej wymagane informacje, jedyne, co pozostaje to już tylko przejść do kolejnych kroków weryfikacyjnych. Należy m.in. dokonać przelewu weryfikacyjnego 1 grosza, a także przedstawić informacje na temat swojego utrzymania. Należy wykazać jak długo i na jakiej umowie regulującej stosunek pracy się pracuje.
 5. Firma chwali się, że nie są wymagane żadne fizyczne podpisy, a cały etap wypełniania formularza zajmuje średnio jedynie 4 minuty. Pożyczka trafi na konto błyskawicznie, ponieważ firma stosuje usługę przelewów natychmiastowych.

LendUp.pl — co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązania, LendUp.pl niestety nie daje możliwości wydłużenia terminu spłaty. Oznacza to, że jakiekolwiek opóźnienia w spłacie rat będą wiązały się z podjęciem przez pożyczkodawcę czynności windykacyjnych. Mogą one przyjąć następującą kolejność.

 1. Naliczanie karnych odsetek i wysyłanie monitów, których koszty poniesie dłużnik.
 2. Przekazanie sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej.
 3. Przekazanie powinności wyegzekwowania długu sądowi.
 4. Zarządzenie egzekucji komorniczej.
 5. Utrata cennych części majątku.
 6. Wpisanie danych konsumenta do rejestrów dłużników.
Opinie o Lendup (7)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • F
  F
  Filip
  17.12.2018, 17:10

  Polecam, przyznali pożyczkę mimo tego że mam wpisy z zaniedbanej karty kredytowej

 • R
  R
  Remo
  30.03.2019, 13:19

  Profi Credit!!!..lichwa bezczelna…!!!do widzenia…to samo g***o… nazywam sprawy po imieniu!!!.-nie dziękuję

 • C
  C
  Czesław
  15.01.2019, 15:23

  Nie mam zastrzeżeń – wszystko szybko i profesjonalnie. Umowa przejrzysta

 • P
  P
  Patryk
  03.10.2020, 06:43

  Osoby biorące taką pożyczkę są już zadłużone i swiadome swoich długów. Niejednokrotnie mają już zajęcia komornicze i pożyczkodawca ma bardzo małą szansę odzyskania pieniędzy, nie wspomianając już o tym aby zarobić na takim kliencie.

 • M
  M
  Mariusz
  30.01.2019, 17:19

  Bardzo dobra firma pożyczkowa. Pieniążki bardzo szybko na koncie, praktycznie bez żadnych formalności. Zdecydowanie polecam usługi tej firmy bo porządnych pożyczkodawców teraz jest nie wielu.

 • P
  P
  Pati
  21.12.2018, 15:53

  Moge polecić. Kasa na koncie prawie od razu po zatwierdzeniu wniosku.

 • A
  A
  Agnes
  13.12.2018, 18:12

  Ok. Sprawna infolinia, nie trzeba wisieć na telefonie

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!